sobota, 19 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Górskie wyścigi rowerowe „Na krańcach Mazowsza”

Dariusz Zakrzewski z klubu Mistral Białystok zwyciężył w rozgrywanym w niedzielę drugim Maratonie Rowerowym (MTB) „Na krańcach Mazowsza”. Tym razem trasę maratonu poprowadzono niemalże górzystymi terenami - całkowite przewyższenie to ok. 700m - w lasach Giełczyna i Czerwonego Boru. Cykliści mieli do pokonania niemal 60 km, a zwycięzca na przejechanie trudnej trasy potrzebował mniej niż 2 godziny.
Wśród kobiet rowerowy maraton wygrała Elżbieta Rogińska z Łomży (2:26:49).

- Trasa bardzo fajna puszczona po górzystych odcinkach. Mam ogromna satysfakcję, że za mną zostało dużo młodych zawodników – mówił 49-letni Dariusz Zakrzewski, zwycięzca maratonu rowerowego „Na krańcach Mazowsza”. - Ja już kupę lat nie jeździłem na rowerze, a teraz znowu jeżdżę, bo to pomaga pilnować mi wagę – dodawał.
W biegu głównym wystartowało wczoraj  76 zawodników. Dariusz Zakrzewski z klubowym kolegą z Piotrem Krajewskim stosunkowo szybko uciekli peletonowi i do końca już nie pozwolili się dogonić. Pierwszy z nich liczącą nieco ponad 58 km trasę maratonu pokonał w 1 godz.. 57 minut i 38 sekund, i o 2 sekundy wyprzedził kolegę. Trzeci z zawodników – Krzysztof Zahorenko z ANYO RICOH PTR DOJLIDY BIAŁYSTOK – na metę dotarł niemal 3 minuty później.

Organizatorzy maratonu przygotowali także coś dla mniej wprawnych kolarzy. Dla średnio zaawansowanych Maraton MTB MINI z dystansem o połowę krótszym niż maraton główny i jeszcze krótszy ok. 15 km - Rodzinny Maraton Rowerowy pomyślany jako impreza rekreacyjna rodzin na rowerach połączony z piknikiem w lesie.
- Łącznie  maratonie, mini maratonie i rodzinnym rajdzie rowerowym wzięło udział około 160 kolarzy, a gdy doliczymy do tego jeszcze sędziów i wolontariuszy, to w sumie bawiło się około 200 osób – mówi Tadeusz Zaremba jeden z współorganizatorów imprezy.

Głównym organizatorem zawodów była parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży, przy której ulokowano start i metę zawodów, we współpracy z Podlaskim Okręgowym Związkiem Kolarskim, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży.

Organizatorzy Maratonu serdecznie dziękują wszystkim, którzy bardzo pomogli w przeprowadzeniu zawodów. Szczególnie wielka pomoc okazali: WRD KM Policji w Łomży, OSM Piątnica, Firma TMT Sp. z o.o., SANMET sp. j. MUŁA, Ambrella System, LOGO - M. Trojanowski, Caffe Apollo w Galerii Stokrotka, PSS w Łomży, Wypożyczalnia Qadów w Kozikach - Wojciech Kłosek, patronowi medialnemu SPEED s.c oraz wielu wolontariuszy, w tym z ASP.

Dariusz Zakrzewski, Piotr Krajewski
Dariusz Zakrzewski
Dariusz Zakrzewski z klubowym kolegą z Piotrem Krajewskim
cz
pon, 05 lipca 2010 07:37
Data ostatniej edycji: 2010-07-05 10:27:48

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0