czwartek, 17 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Medale Mistrzostw Polski

Dwa medale zdobyły zawodniczki łomżyńskich klubów podczas Mistrzostw Polski juniorów w Lekkiej Atletyce, które od soboty (do poniedziałku) rozgrywane są w Białymstoku. Na podium stanęły Magdalena Żebrowska i Żaneta Lenczewska.

Magdalena Żebrowska z trenerem klubowym Wojciechem Błachnio
Magdalena Żebrowska z trenerem klubowym Wojciechem Błachnio

Magdalena Żebrowska, to kulomiotka z klubu  LKS Narew Kurpiewski Łomża. Zawodniczka znajdowała się wśród faworytów zawodów, bo tydzień wcześniej pchając kulę na odległość 15,54 m czym wypełniła minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które w lipcu odbędą się w Kanadzie. Niestety podczas  Mistrzostw Polski Żebrowska nie osiągała już takich rezultatów. I choć prowadziła Magda z wynikiem 15,29 m do przedostatniej kolejki, ostatecznie zajęła druga pozycję. Wyprzedziła ją Paulina Guba ze Startu Otwock, która podczas tych mistrzostw ustanowiła z rekord życiowy 15,70 m. 

Medal Mistrzostw Polski juniorów w Lekkiej Atletyce ma też Żaneta Lenczewska. Zawodniczka  klub Prefbet Śniadowo Łomża, z wynikiem 43,95m, zajęła trzecie miejsce w rzucie oszczepem.  Konkurencję wygrała Marta Kąkol z GKS Luzino, która posłała oszczep na odległość 51 metrów i 11 centymetrów.  

Dziś kolejne szanse medalowe. Magdalena Żebrowska zakwalifikowała się do finału rzutu dyskiem, a jej klubowy kolega Marek Mogilenicki wystartuje w finale trójskoku.

cz
pon, 28 czerwca 2010 07:32

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0