niedziela, 20 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Maturę czas zacząć...

Tysiące uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych dziś zaczyna zdawać maturę. W ciągu niespełna miesiąca muszą zdać trzy egzaminy obowiązkowe: język polski, język obcy i matematyka, oraz do sześciu dodatkowych przedmiotów wedle własnych upodobań i wymagań rekrutacyjnych na studiach. Do matury w tym roku w województwie podlaskim przystępuje prawie 14 tysięcy osób.

Dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczną pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 na poziomie rozszerzonym. Jutro w tych samych godzinach obowiązkowe pisemne sprawdziany z matematyki. W tym tygodniu jeszcze w czwartek pisemny egzamin z języka angielskiego, a w piątek z wiedzy o społeczeństwie i historii sztuki. Pisemne egzaminy rozpisane są do 21 maja, a ustne muszą skończy się tydzień później.     

Egzamin jest zdany, jeżeli zdający z każdego egzaminu obowiązkowego uzyskał minimum 30% punktów. Podobnie jak w poprzednich latach egzaminy z przedmiotów dodatkowych nie będą miały wpływu na zdanie egzaminu maturalnego, ale ich wyniki będą odnotowywane na świadectwie dojrzałości. Dla tych egzaminów nie określa się progu zaliczenia.

cz
wt, 04 maja 2010 08:14
Data ostatniej edycji: 2010-05-04 08:25:33

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0