wtorek, 30 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Aneta Nowak z „Wety” ma indeks SGGW w konkursie Jana Stypuły

Kamila Słupska, Dominik Żyłowski i Aneta Nowak w "Wecie" w Łomży
cz, 07 lipca 2016 17:14

Trójka uczniów Technikum Weterynaryjnego w Łomży rywalizowała w finale XIII Konkursu im. Jana Stypuły, w którym główną nagrodą jest indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zwyciężyła minimalnie - w ocenie jury pod przewodnictwem profesora Marka Galanty z SGGW - Aneta Nowak, 20-latka z Siedlec, broniąca pracy pt. „Wrzodziejące zapalenie rogówki koni w praktyce weterynaryjnej” pod opieką lekarza wet. Wandy Kocznur – Baranowskiej z TW. Jako nagrodę dodatkową dostała pękatą publikację „Patologia ogólna zwierząt” od redaktora tomu dr. hab. Rafała Sapierzyńskiego, ażeby miała co postudiować na trzecim roku weterynarii SGGW.


W I LO w Łomży jedna poprawka z matury, w II LO – aż dwie

Dominik Zienkiewicz i Sebastian Krakowiecki wychodzą z II LO w Łomży
śr, 06 lipca 2016 08:03

- Wyniki tegorocznych matur mamy bardzo dobre, chociaż nie mam jeszcze odniesienia do innych szkół w systemie ogólnokształcącym w kraju – cieszy się dyrektor Jerzy Łuba z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, gdzie zdało egzamin dojrzałości 159 absolwentów. Do czwartku, może piątku Okręgowa Komisja Egzaminacyjna nie podaje wyników szkół i uczniów: znają je tylko dyrektorzy i maturzyści, którzy od rana we wtorek odbierali zaświadczenia ze swoimi wynikami. - Zmartwiłem się, że jedna osoba nie poradziła sobie z matematyką, poziom podstawowy... Poprawka w sierpniu.


Ratusz przegrywa i płaci

wt, 05 lipca 2016 10:34

Miasto przegrało kolejny spór sądowy o zaległe dotacje dla niepublicznych szkół. Tym razem chodzi o kwotę ponad 160 tysięcy złotych, którą po wyroku sądowym miasto musi wypłacić na rzecz Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.


Wyniki matury już są

wt, 05 lipca 2016 09:23

Tegoroczni maturzyści mogą już poznać swoje wyniki. Na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej jest wejście do dostępnej w internecie prezentacji indywidualnych wyników egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju i czerwcu 2016 roku, a w szkołach można już odbierać świadectwa dojrzałości. W tym roku w Łomży do matury przystąpiło około 1670 osób. Z ogólnodostępnych danych OKE wynika, że w całym województwie maturę zdało 81% tegorocznych absolwentów liceów i techników przystępujących do egzaminów.


Grodzki zastąpi Trojanowskiego?

pt, 01 lipca 2016 14:00

Andrzej Grodzki dotychczasowy radca prawny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży najprawdopodobniej obejmie fotel kanclerza tej uczelni. Z końcem lipca na emeryturę odchodzi Henryk Trojanowski, który kanclerzem PWSIiP jest od początku funkcjonowania uczelni. Kandydata na nowego kanclerza Senat uczelni ma zaopiniować w przyszłym tygodniu.


Szkoły wywiesiły listy przyjętych

pt, 01 lipca 2016 11:04

Szkoły ponadgimnazjalne w Łomży wywiesiły listy przyjętych i nieprzyjętych do klas pierwszych. Najwięcej chętnych w tym roku chciało się dostać do II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej. Ostatecznie swoje świadectwa przyniosło tu ponad 270 absolwentów gimnazjów, z których wybrano 168 najlepszych.
- Najwyższy pułap punktów był w klasie politechnicznej. Aby się do niej dostać uczniowie musieli mieść minimum 148 punktów - mówi Jolanta Kossakowska, dyrektor II Liceum.
Najniższy pułap w tej szkole był do klasy 1E o profilu prawniczym. Aby się do niej dostać wystarczyło 120,8 pkt.


Absolwenci gimnazjów wybierają... licea

Zainteresowanie klasami pierwszymi w liceach ogólnokształcących w Łomży
pon, 27 czerwca 2016 10:56

Do wtorkowego południa absolwenci gimnazjów mają czas na dostarczenie do wybranej przez siebie szkoły – tzw. „szkoły pierwszego wyboru” - świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Tak dopełni się pierwszy etap tegorocznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w Łomży. Na podstawie deklaracji uczniów, ocen ze świadectw i wyników egzaminu szkoły ustalą listy i w piątek 1. lipca ogłoszą nazwiska kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. W mieście największą popularnością cieszą się tradycyjnie „drugie” i „pierwsze” licea ogólnokształcące, a z techników: Mechaniak i Ekonomik.


Ukochana dyrektor Albina Galik - Chojak żegna się z „Wetą”

Albina Galik-Chojak, od 14 lat dyrektor "Wety" w Łomży
pt, 24 czerwca 2016 15:43

- Czas jest nieubłagany i nic nie poradzimy na to, że upływa, tempus fugit – powiedziała wzruszona Albina Galik-Chojak (lat 66) po 37 latach pracy jako polonistka i 14 latach jako dyrektor w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego i pożegnania się z uczniami, nauczycielami i rodzicami przed przejściem na emeryturę. Uczniowie spontanicznie odśpiewali jej „100 lat”, wręczyli wielki kosz karminowych róż od całej społeczności szkolnej, a współpracownicy ofiarowali statuetkę złotego serca na znak wdzięczności za serce. - Pierwszy raz w życiu jestem tak zestresowana... Niczego w życiu nie żałuję... Kochałam tych, którym stawiałam pałki i prosiłam o umorzenie sprawy w kryminale, i tych, co mieli szóstki...


Na wakacje „żegnaj, bywaj, do zobaczenia, Szkoło...”

pt, 24 czerwca 2016 08:03

- Nie wiem, czy mogę sam siebie oceniać na początku kariery naukowej, a do tego w tak młodym wieku... - zastanawia się z uśmiechem Mikołaj Ruszczyk, absolwent ze średnią 5,28 Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży i laureat 3 wojewódzkich konkursów przedmiotowych: geograficznego, historycznego i matematycznego w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego. - W mojej klasie wyższą średnią ocen ma Asia Musialik, 5,39, zaś w gimnazjum Wiktor Walewski, 5,78. Po prostu: uczymy się w dobrej szkole, która na pewno pomoże nam w osiągnięciu wiedzy i mądrości. Jestem zadowolony ze swojej średniej i osiągnięć. Sukcesy lepszych stanowią dla mnie motywację.


Czas na wakacje

cz, 23 czerwca 2016 15:07

10 987 uczennic i uczniów szkół w Łomży oraz 1125 nauczycieli czeka na wakacje. Dla części z nich to też rozstanie się ze szkołą. 2251 absolwentek i absolwentów odbierze świadectwa ukończenia swojej szkoły, a już wcześniej wypowiedzenia umów o pracę dostało 18 nauczycieli. Jest też grupa nauczycieli, którym nie zostanie przedłużona umowa o pracę i przechodzi na emeryturę. Ilu ich jest? - ratusz twierdzi, że w tej chwili nie wie.
- Życzę uczniom bezpiecznego i udanego wypoczynku, a nauczycielom więcej spokoju, za to mniej reform, i podwyżek zarobków, bo znowu spadają w tabeli płac - mówi prezes ZNP Aleutyna Kołos.


Łomżyniacy na Alexanderplatz i Unter den Linden w Berlinie

wt, 21 czerwca 2016 08:08

Warto było pojechać na trzy dni do Berlina? Warto! – odpowiadają zgodnie uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży, w którym nauczycielka języka niemieckiego Teresa Grodzicka prowadzi innowacyjne zajęcia z języka zachodnich sąsiadów Polski, m.in., używając tablicy interaktywnej. A kiedy zapytała pół roku temu uczestników zajęć, czy chcą pojechać do stolicy Niemiec, odpowiedź też była jednogłośna. Właśnie wrócili z pierwszej wycieczki, w czasie której zdobywali Reichstag. - Tanio, fajnie i z pożytkiem spędziliśmy razem pięć dni – cieszyła się, również z pomocy sponsorów.


Nowe przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych MOTYLEK

pt, 17 czerwca 2016 14:12

Jeśli jesteś rodzicem a Twoje dziecko potrzebuje troskliwej opieki i intensywnych oddziaływań terapeutycznych, zapraszamy od września 2016 do przedszkola „Motylek”. Dlatego jeśli zależy ci na tym, by twoje dziecko rozwijało się w optymalnych warunkach i jak najbardziej efektywnie spędzało czas w przedszkolu – dzwoń już teraz, bo decyduje kolejność zgłoszeń!


Wakacje będą później

śr, 15 czerwca 2016 15:40

Do końca roku szkolnego 2015/2016 zostało jeszcze 9 dni, a Ministerstwo Edukacji przygotowało już kalendarz kolejnego roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie pójdą do szkół tradycyjnie 1 września – będzie to czwartek, a naukę zakończą dopiero 30 czerwca. To oznacza, że kolejne wakacje formalnie rozpoczną się 1 lipca – cztery dni później niż w tym roku.


Naukowcy do Łomży, olimpijczycy I LO do Warszawy i Google

Profesor Jan Łukasiuk z olimpijczykami: Mateusz Blacha, Wojciech Szabuńko, Piotr Niedbała, Szymon Zborowski i Michał Łupiński
śr, 15 czerwca 2016 08:23

Mgr Stanisław Janikowski to absolwent informatyki Politechniki Warszawskiej i I LO w Łomży. W auli szkoły z 402-letnią tradycją 28-latek opisuje, jak działa wyszukiwarka Google, w którym trzy lata pracuje, chwaląc sobie zajęcia, atmosferę i zarobki w firmie. Po wykładzie okazuje się, kiedy z żoną schodzi do sekretariatu, że w okresie liceum był laureatem olimpiady matematycznej. W tym samym czasie Michał Łupiński, tegoroczny maturzysta i finalista olimpiady matematycznej, spotkał się z młodszymi w sali 21, by opowiedzieć o systematyczności, pasji. Absolwenci I LO to niejedyni goście Dnia Nauki z aż siedmioma wykładami, jaki od ponad 20 lat odbywa się przy Bernatowicza.


Radna Olbryś oraz dyrektorzy Drożyner i Kocoń wygrywają w konkursach

pt, 10 czerwca 2016 15:53

Paweł Drożyner dotychczasowy dyrektor „Ekonomika”, i Jacek Kocoń dotychczasowy dyrektor „Mechaniaka” wygrali piątkowe przesłuchania komisji konkursowych powołanych do wyłonienia nowych dyrektorów tych szkół. Drożyner był jedynym kandydatem, Kocoń miał rywalkę.
W czwartek przesłuchania konkursowe na stanowisko dyrektora Wety wygrała Bogumiała Olbryś.
Zwycięzcy formalnie muszą jeszcze zostać powołani przez prezydenta Łomży, który musi zdecydować także o tym kto od września będzie rządził w „Siódemce”.


Trwają zapisy do nowego przedszkola!!!

pt, 10 czerwca 2016 13:18

Rozpoczynamy nabór do Przedszkola Niepublicznego „MOTYLEK” z grupą rehabilitacyjną. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 2,5 do 6 lat, również dzieci z Opiniami o Wczesnym Wspomaganiu Dziecka oraz Orzeczeniami do Kształcenia Specjalnego, w tym z niepełnosprawnością sprzężoną (dzieci mające problemy z poruszaniem się, na wózkach), z zespołem Downa oraz ze spectrum autyzmu. Od września 2016 roku w Łomży przy ulicy Księcia Janusza 1 rusza nowa, specjalistyczna placówka z bogatym programem zajęć dla maluchów oraz zajęciami terapeutycznymi.


Zmiany w szkołach i prezydium Rady Miasta

Bogumiła Olbryś
pt, 10 czerwca 2016 09:00

Będą zmiany na stanowiskach dyrektorów co najmniej dwóch szkół w Łomży. To Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Wczoraj odbywały się posiedzenia komisji, które wybierały dyrektorów tych szkół na nową kadencję. W przypadku SP nr 7 komisja nie wybrała kandydata, ale wśród chętnych, która nie zyskała poparcia członków komisji, była także obecna dyrektor szkoły.
W przypadku „Wety” dotychczasowa dyrektor odchodzi na emeryturę, a zastąpić ma ją... Bogumiła Olbryś - wiceprzewodnicząca Rady Miasta.


Matematyka jest wszechobecna

Dr hab. prof. PWSIiP Dariusz Surowik gratuluje zwycięscy Damianowi Werpachowskiemu zwycięstwa w 6. Łomżyńskim Konkursie Matematycznym
cz, 09 czerwca 2016 17:22

Damian Werpachowski z II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku wygrał szóstą edycję Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego. Zorganizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży konkurs zgromadził zdolnych uczniów szkół średnich z kilkudziesięciu miast Polski północno-wschodniej.
- Wzięcie udziały w takim konkursie jest aktem odwagi i również wysokiego poziomu rozwoju intelektualnego – mówił do laureatów prof. Romuald Kotowski, dyrektor Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP.


Energiczna i zdyscyplinowana klasa przyjaciół w mundurze

śr, 08 czerwca 2016 12:41

- Interesuje mnie praca w służbach mundurowych, więc po namyśle zdecydowałam się na naukę w Akademickim LO. Słyszałam, że w szkole jest bardzo dobry poziom nauczania, ciekawy program klas mundurowych, można rozwijać swoje zainteresowania, nawiązać nowe przyjaźnie – mówi Natalia Złotkowska, która z przyjaciółką z samorządu szkolnego Pauliną Kozioł przedstawia liczne powody podjęcia nauki w ALO przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. - Jesteśmy zadowolone: mamy zajęcia z wykładowcami kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w uczelni, ze straży pożarnej, wyjeżdżamy na „szkoły przetrwania” i jesteśmy wolontariuszami w Grom Challenge i Wrak Racing.


Awans „Państwówki”

śr, 08 czerwca 2016 08:25

Na piąte miejsce wśród Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych awansowała w tegorocznym rankingu „Perspektywy 2016” Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To awans aż o 8 miejsc w stosunku do ubiegłego roku i zdecydowanie najlepszy wynik łomżyńskiej państwówki w historii.
W „odwiecznym” pojedynku o miano najlepszej polskiej uczelni w tym roku zwyciężył Uniwersytet Warszawski (100%), wyprzedzając o 1,8 % Uniwersytet Jagielloński (98,2)


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0