czwartek, 27 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Nowe przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych MOTYLEK

pt, 17 czerwca 2016 14:12

Jeśli jesteś rodzicem a Twoje dziecko potrzebuje troskliwej opieki i intensywnych oddziaływań terapeutycznych, zapraszamy od września 2016 do przedszkola „Motylek”. Dlatego jeśli zależy ci na tym, by twoje dziecko rozwijało się w optymalnych warunkach i jak najbardziej efektywnie spędzało czas w przedszkolu – dzwoń już teraz, bo decyduje kolejność zgłoszeń!


Wakacje będą później

śr, 15 czerwca 2016 15:40

Do końca roku szkolnego 2015/2016 zostało jeszcze 9 dni, a Ministerstwo Edukacji przygotowało już kalendarz kolejnego roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie pójdą do szkół tradycyjnie 1 września – będzie to czwartek, a naukę zakończą dopiero 30 czerwca. To oznacza, że kolejne wakacje formalnie rozpoczną się 1 lipca – cztery dni później niż w tym roku.


Naukowcy do Łomży, olimpijczycy I LO do Warszawy i Google

Profesor Jan Łukasiuk z olimpijczykami: Mateusz Blacha, Wojciech Szabuńko, Piotr Niedbała, Szymon Zborowski i Michał Łupiński
śr, 15 czerwca 2016 08:23

Mgr Stanisław Janikowski to absolwent informatyki Politechniki Warszawskiej i I LO w Łomży. W auli szkoły z 402-letnią tradycją 28-latek opisuje, jak działa wyszukiwarka Google, w którym trzy lata pracuje, chwaląc sobie zajęcia, atmosferę i zarobki w firmie. Po wykładzie okazuje się, kiedy z żoną schodzi do sekretariatu, że w okresie liceum był laureatem olimpiady matematycznej. W tym samym czasie Michał Łupiński, tegoroczny maturzysta i finalista olimpiady matematycznej, spotkał się z młodszymi w sali 21, by opowiedzieć o systematyczności, pasji. Absolwenci I LO to niejedyni goście Dnia Nauki z aż siedmioma wykładami, jaki od ponad 20 lat odbywa się przy Bernatowicza.


Radna Olbryś oraz dyrektorzy Drożyner i Kocoń wygrywają w konkursach

pt, 10 czerwca 2016 15:53

Paweł Drożyner dotychczasowy dyrektor „Ekonomika”, i Jacek Kocoń dotychczasowy dyrektor „Mechaniaka” wygrali piątkowe przesłuchania komisji konkursowych powołanych do wyłonienia nowych dyrektorów tych szkół. Drożyner był jedynym kandydatem, Kocoń miał rywalkę.
W czwartek przesłuchania konkursowe na stanowisko dyrektora Wety wygrała Bogumiała Olbryś.
Zwycięzcy formalnie muszą jeszcze zostać powołani przez prezydenta Łomży, który musi zdecydować także o tym kto od września będzie rządził w „Siódemce”.


Trwają zapisy do nowego przedszkola!!!

pt, 10 czerwca 2016 13:18

Rozpoczynamy nabór do Przedszkola Niepublicznego „MOTYLEK” z grupą rehabilitacyjną. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 2,5 do 6 lat, również dzieci z Opiniami o Wczesnym Wspomaganiu Dziecka oraz Orzeczeniami do Kształcenia Specjalnego, w tym z niepełnosprawnością sprzężoną (dzieci mające problemy z poruszaniem się, na wózkach), z zespołem Downa oraz ze spectrum autyzmu. Od września 2016 roku w Łomży przy ulicy Księcia Janusza 1 rusza nowa, specjalistyczna placówka z bogatym programem zajęć dla maluchów oraz zajęciami terapeutycznymi.


Zmiany w szkołach i prezydium Rady Miasta

Bogumiła Olbryś
pt, 10 czerwca 2016 09:00

Będą zmiany na stanowiskach dyrektorów co najmniej dwóch szkół w Łomży. To Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Wczoraj odbywały się posiedzenia komisji, które wybierały dyrektorów tych szkół na nową kadencję. W przypadku SP nr 7 komisja nie wybrała kandydata, ale wśród chętnych, która nie zyskała poparcia członków komisji, była także obecna dyrektor szkoły.
W przypadku „Wety” dotychczasowa dyrektor odchodzi na emeryturę, a zastąpić ma ją... Bogumiła Olbryś - wiceprzewodnicząca Rady Miasta.


Matematyka jest wszechobecna

Dr hab. prof. PWSIiP Dariusz Surowik gratuluje zwycięscy Damianowi Werpachowskiemu zwycięstwa w 6. Łomżyńskim Konkursie Matematycznym
cz, 09 czerwca 2016 17:22

Damian Werpachowski z II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku wygrał szóstą edycję Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego. Zorganizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży konkurs zgromadził zdolnych uczniów szkół średnich z kilkudziesięciu miast Polski północno-wschodniej.
- Wzięcie udziały w takim konkursie jest aktem odwagi i również wysokiego poziomu rozwoju intelektualnego – mówił do laureatów prof. Romuald Kotowski, dyrektor Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP.


Energiczna i zdyscyplinowana klasa przyjaciół w mundurze

śr, 08 czerwca 2016 12:41

- Interesuje mnie praca w służbach mundurowych, więc po namyśle zdecydowałam się na naukę w Akademickim LO. Słyszałam, że w szkole jest bardzo dobry poziom nauczania, ciekawy program klas mundurowych, można rozwijać swoje zainteresowania, nawiązać nowe przyjaźnie – mówi Natalia Złotkowska, która z przyjaciółką z samorządu szkolnego Pauliną Kozioł przedstawia liczne powody podjęcia nauki w ALO przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. - Jesteśmy zadowolone: mamy zajęcia z wykładowcami kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w uczelni, ze straży pożarnej, wyjeżdżamy na „szkoły przetrwania” i jesteśmy wolontariuszami w Grom Challenge i Wrak Racing.


Awans „Państwówki”

śr, 08 czerwca 2016 08:25

Na piąte miejsce wśród Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych awansowała w tegorocznym rankingu „Perspektywy 2016” Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To awans aż o 8 miejsc w stosunku do ubiegłego roku i zdecydowanie najlepszy wynik łomżyńskiej państwówki w historii.
W „odwiecznym” pojedynku o miano najlepszej polskiej uczelni w tym roku zwyciężył Uniwersytet Warszawski (100%), wyprzedzając o 1,8 % Uniwersytet Jagielloński (98,2)


Studenci na emeryturze odebrali dyplomy i pojechali na grilla

wt, 07 czerwca 2016 15:58

- Niestety, rok akademicki tak szybko nam minął... Jak szedłem na rok do wojska, to o wiele bardziej się dłużyło... – przemawiał w wesołym nastroju rektor WSA prof. Roman Engler na 16. zakończeniu roku akademickiego w Uniwersytecie Złotego Wieku, w którego wykładach i wycieczkach brało udział 82 łomżyńskich seniorów. - Żona powiedziała naszej córce, a córka wnuczkowi, że dziadkowi wreszcie wyjęli kamienie. Niedługo pięcioletni wnusio dzwoni do babci, czyli mojej żony, z pytaniem: „Dlaczego nie dopilnowałaś dziadka?! Przez ciebie miał operację, bo zjadł te kamienie”. Dzisiaj Uniwersytet Złotego Wieku, nasze wspólne 16-letnie „dziecko”, skończyło gimnazjum. Zobaczymy, czy uda mu się razem z nami ukończyć studia.


Uczniowskie obietnice wyborcze w granicach rozsądku

Paulina Rabek (PG1), Jakub Kozikowski (PG6) z koleżanką z samorządu uczniowskiego Martą Obiedzińską
wt, 07 czerwca 2016 09:15

- Działam w samorządzie szkolnym z własnej inicjatywy, żeby być pośrednikiem pomiędzy szkolną szatnią a pokojem nauczycielskim i gabinetem dyrektora – tłumaczy motywy swej pracy społecznej Paulina Rabek, 15-letnia uczennica Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, gdzie z koleżankami i kolegami z kilkunastu gimnazjów i podstawówek z miasta i powiatu spotkała się na 10. Sejmiku Samorządów Uczniowskich. - Chcemy urozmaicić szarą egzystencję ucznia, żeby nie oznaczała ona tylko chodzenia na okrągło do szkoły, aby się uczyć, bo od tego normalny człowiek by oszalał.


Juwenalia dla starszych i młodszych

so, 04 czerwca 2016 08:43

Wielkim koncertem na muszli koncertowej zakończyły się tegoroczne juwenalia. Na zorganizowanej przez Samorząd Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży imprezie bawiło się kilka tysięcy mieszkańców miasta i regionu.
Gwiazdami wieczoru były rockowy Hurt i discopolowy Power Play, wcześniej wystąpiły też Fabryka Snów łomżyńskich raperów, mistrzowscy tancerze z BK Step i CTGroup oraz kolejni reprezentanci Łomży Firewalk, w którym rocka zgodnie grają pracownik uczelni i student administracji.


Śladami Simony Kossak

Paulina Rozwadowska z Szepietowa
pt, 03 czerwca 2016 14:56

Paulina Rozwadowska z Szepietowa, Aleksandra Kuczyńska z Juchnowca Górnego i Natalia Zajkowska z Suwałk zwyciężyły w I regionalnym konkursie literacko-plastycznym „Co w lesie…” dla uczniów szkół gimnazjalnych. Został on zorganizowany przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka oraz Stowarzyszenie im. Profesor Simony Kossak w celu propagowania wśród młodzieży szacunku do natury. Ogromną zwolenniczką takiej postawy była zaprzyjaźniona z łomżyńską szkołą Simona Kossak, która swą pracą i postawą zainspirowała powstanie konkursu.


Super Diana z zumbą i didżej Verni z proszkiem dla plemienia

Kolorowe proszki na Starym Rynku w Łomży
cz, 02 czerwca 2016 22:49

- Każdy z nas spalił przez godzinę około 500 kalorii, mózgi produkowały na potęgę endorfiny, które poprawiały z minuty na minutę nastroje, powiększała się nasza wydolność fizyczna i metabolizm... - wylicza bez oznak zmęczenia instruktorka zumby Diana Iwanowicz, mimo ponad 35 stopni C na termometrach na Starym Rynku w Łomży, gdzie w pełnym słońcu około 50 tancerzy oddawało się radości czasami płynnego, czasami dynamicznego tańca. Tańczyły maluchy, zatańczyła i 90-latka, a jednak to dopiero przygrywka do szaleństwa, jakie rozpętało się z kolorowymi proszkami Holi Day.


Emilia Kacperska w koronie Miss PWSIiP i Miss Foto Juwenaliów

Emilia Kacperska w koronie Miss PWSIiP
śr, 01 czerwca 2016 22:23

- Jest najładniejsza, profesjonalna w dziedzinie kosmetologii, a w rozmowie bardzo wszechstronna – tak zachwalał swoją faworytkę Damian Kondracki, student 2. roku automatyki i robotyki PWSIiP w Łomży, kiedy w Galerii Veneda oglądał dziesięć uroczych, ładnych, zgrabnych i pełnych wdzięku studentek uczelni przy Akademickiej. - Jest wszechstronna, bo nie zamyka się na jeden temat, który studiuje. Z Emilką rozmawiałem na różne tematy i zaskoczyła mnie wypowiedziami o matematyce.
Studentka 1. roku kosmetologii w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości Emilia Kacperska oczarowała inteligencją i pozytywną energią oraz radosnym uśmiechem nie tylko Damiana i jurorów, ale też fotografa Mariusza Patalana, który przyznał jej od siebie tytuł Miss Foto.


Juwenalia PWSIiP z misskami, śpiewami i tańcami za ponad 60 000 zł

Zawieszanie banera na budynku uczelni
śr, 01 czerwca 2016 08:03

Tydzień Kultury Studenckiej PWSIiP w Łomży, według programu Samorządu Studenckiego, ma odbyć się w 5 dni. Jeśli odliczyć 2 dni siedzenia 16 zespołów przy grze komputerowej w strzelankę (wśród ulic strzelają terroryści do antyterrorystów; ogląda to w internecie kilkanaście do 30 kilku osób), to na prezentację „kultury studenckiej” pozostają „aż” trzy dni: 1., 2. i 3. czerwca są wybory missek, tańce i koncerty. Z programu nie wynika, czy na wybiegu i scenach jakiś twórca studencki z Łomży w ogóle się pojawi, jednak przewodnicząca samorządu Justyna Konopka twierdzi, że kilku wystąpi. - Koszt Juwenaliów 2016 wyniesie 60 kilka tysięcy złotych – szacuje przewodnicząca. 20 000 zł z uczelni, 15 000 zł z miasta...
Przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSIiP jest przekonana, że licząca około 20 osób grupa organizatorów przygotowała wiele atrakcji dla studentów, a także mieszkańców Łomży oraz okolic.


Mali matematycy

Zwyciezcy XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Cyferka 2016” (fot. JS@JS)
wt, 31 maja 2016 12:44

29. utalentowanych młodych matematyków z klas trzecich i młodszych ze wszystkich łomżyńskich szkół podstawowych rywalizowało w finale XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Cyferka 2016”. Uczniowie w godzinę zmierzyli się z 20. trudnymi zadaniami. Najlepiej poradzili sobie Maciej Popielarczyk z SP nr 7 i Marcin Białczak z SP nr 2.


Wśród najlepszych szkół STEM

wt, 31 maja 2016 11:29

STEM – czyli science, technology, engineering, mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice. Miesięcznik Perspektywy opublikował wyniki rankingu najlepszy w Polsce liceów i techników STEM. Wśród 200 liceów są dwa łomżyńskie, w 100 techników jest jedno z Grajewa.


Szkoła w Podgórzu przypomniała Kardynała Wyszyńskiego

pon, 30 maja 2016 09:40

- Kardynał Stefan Wyszyński był wzorem do naśladowania... - mówi po dłuższym namyśle Wiktor Cychol, czwartoklasista ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu, która w sobotę obchodziła święto: 35. rocznicę śmierci swego patrona. Była msza św., spotkanie z aktorem serialu „Plebania” Dariuszem Kowalskim i występ uczniów Doroty Szymanowskiej na tle orła białego, nieustraszonego nad tłem krwistych płomieni, kotłujących się pod nim na przestrogę okrutnej epoki komuny. - Miał w sobie odwagę i męstwo, cierpliwość w więzieniu w epoce stalinowskiej. Nie załamał się, nie stracił wiary.


Przedszkolaki „w świecie baśni i bajek”

śr, 25 maja 2016 15:52

„W świecie baśni i bajek” – to hasło konkursu podsumowującego wiedzę czytelniczą dzieci 5-letnich Przedszkola Publicznego Nr 9 w Łomży. Przedszkolaki przygotowywały się do niego od września, bo jak twierdzą nauczycielki z „Dziewiątki” wyrabianie nawyków czytelniczych, aktywne uczestnictwo w poznawaniu literatury dziecięcej, zachęci je do czytania książek w przyszłości.


« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0