wtorek, 30 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Ranking gimnazjów Łomży 2016

wt, 30 sierpnia 2016 09:47

Publiczne Gimnazjum nr 6 im. T. Kościuszki w Łomży po raz kolejny okazało się najlepszym gimnazjum w mieście i regionie. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała dane dotyczące wyników egzaminu gimnazjalnego w poszczególnych szkołach. Na drugim miejscu w Łomży – tradycyjnie jest już Katolickie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które w wynikach egzaminu wyprzedza Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich.


Szkoła Językowa w Łomży Dorothy´s School

pt, 26 sierpnia 2016 09:31

„Nauka języka obcego ważna jest od najmłodszych lat...” – ta myśl przyświeca działalności Szkoły Językowej „Dorothy´s School ” , dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczęszczających do szkoły podstawowej. Mieścić się będzie przy ulicy Sybiraków 20 w Łomży.


Bój o dobro dziecka w szkole?

pt, 26 sierpnia 2016 09:17

Podlaski Kurator Oświaty ponownie negatywnie zaopiniował podjęte jeszcze w lutym uchwały Rady Gminy Łomża o zamiarze likwidacji dwóch małych (ok.20 - 40 dzieci) szkół podstawowych w Czaplicach i Puchałach. Pierwsze także negatywne opinie kuratora uchyliło Ministerstwo Edukacji Narodowej, nakazując ponowne przeanalizowanie sytuacji w szkołach. Zgodnie z obowiązującymi od początku roku przepisami opinania kuratora oświaty, teraz jest wiążąca dla samorządu.
Kuratorium w Białymstoku uznało, że lepiej będzie jeśli dzieci będą uczyły się w budynku szkoły, z którego poddasza nadzór budowlany nakazał natychmiastowe usunięcie wszystkich przedmiotów – łącznie ze szkolną biblioteką, aby odciążyć zużyty drewniany strop nad parterem...


„Dziesiątka” najlepsza w ostatnim rankingu

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży
cz, 25 sierpnia 2016 15:57

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II to największa i najlepsza podstawówka w mieście, a Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego jest najmniejsza i... najsłabsza. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży w tym roku po raz ostatni przeprowadziła sprawdzian szóstoklasisty. Na podstawie średnich wyników jakie osiągnęli uczniowie poszczególnych podstawówek można zbudować obiektywny ranking tych szkół w Łomży.
Za rok sprawdzianu na pewno nie będzie, a szóstoklasiści być może zamiast do gimnazjów trafią do klasy siódmej szkoły powszechnej, która jak chce minister edukacji ma zastąpić szkołę podstawową.


Minister edukacji na nowy rok

śr, 24 sierpnia 2016 20:34

- Nowy rok szkolny 2016/2017 to nowe wyzwania i pierwszy etap istotnych zmian w systemie edukacji. Najważniejsze z nich przewidziane są na rok szkolny 2017/2018 – napisała Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej w liście rozesłanym do dyrektorów szkół, ale adresowanym także do nauczycieli i pracowników oświaty.


Nie ma nic za darmo?

wt, 23 sierpnia 2016 09:53

Nie ma nic za darmo, mówią. Nawet jak piszą, że jest za darmo to i tak na koniec musisz zapłacić.
A gdybym Ci powiedział, że jest coś, za co nie zapłacisz nic. A gdybym Ci powiedział, że gwarantują to na piśmie. Zamiast tzw. drobnego druczku dają gwarancję na piśmie, że NIC nie zapłacisz?

Daj mi 3 minuty, a powiem Ci co to takiego.


Znowu matura...

wt, 23 sierpnia 2016 07:28

Ponad 5 tysięcy osób z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego dziś ma poprawkowe pisemne egzaminy maturalne. Zdecydowane większość chce poprawić matematykę. Egzamin pisemny rozpoczyna się o godz. 9., niezależnie od przedmiotu, czy to będzie matematyka, polski czy angielski w szkołach macierzystych uczniów, czyli tych, w których uczyli się i zdawali maturę w maju.


Czas pomyśleć o szkole...

pon, 15 sierpnia 2016 12:14

W księgarni BookBook na rogu Giełczyńskiej i Senatorskiej w Łomży w piątek ruch był jak na Marszałkowskiej w stolicy. Ciągle ktoś wchodzi, rodzice z dziećmi albo babcie i nastolatki z karteczkami, na których ciągną się po kilka stronic listy książek do szkoły. - Rzeczywiście, mamy w sierpniu bardzo dobry ruch klientów – uśmiecha się Iwona Wojtkowska, kierownik księgarni, będącej do niedawna w sieci Domu Książki. - Wszyscy sobie przypomnieli, że niedługo trzeba będzie wybrać się do szkoły. Na półkach jest bardzo dużo podręczników do wyboru: nowych i używanych i ćwiczeń. Od razy można zamówić komplet lub – jak niektóre nastolatki – przyjść co kilka dni z nadzieją na nie lada okazję...
Nie wszyscy rodzice uczniów muszą się o książki martwić. W łomżyńskich szkołach są też podręczniki, które można wypożyczyć.


Znowu matura za dwa tygodnie

wt, 09 sierpnia 2016 12:05

- Sierpniowy egzamin maturalny w terminie poprawkowym zostanie przeprowadzony w szkołach macierzystych uczniów, czyli tych, w których maturzyści zdawali egzaminy w maju – informuje Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, która przygotowała 5 142 arkusze egzaminacyjne dla poprawkowiczów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. - Poprawkowe egzaminy pisemne zaczną się we wtorek, 23. sierpnia, o godzinie 9.


Nabór uzupełniający w PWSIiP

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
wt, 09 sierpnia 2016 11:24

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór uzupełniający na rok akademicki 2016/2017. Maturzyści, którzy otrzymali świadectwa maturalne oraz Ci, którzy 23 sierpnia przystąpią do matur poprawkowych, wciąż mają szansę, by od października studiować w uczelni. Wolne miejsca są jeszcze na wszystkich 12 kierunkach, które oferuje „państwówka”.


Nieprawidłowości i uchybienia w SP 2

Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży
wt, 02 sierpnia 2016 08:33

Regionalna Izba Obrachunkowa przeprowadziła kontrolę gospodarki finansowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Dotyczyła ona m.in. spraw ogólnoorganizacyjnych, księgowości i sprawozdawczości, gospodarki pieniężnej... W wyniku kontroli stwierdzono np. brak pełnomocnictwa dyrektor do kierowania jednostką oraz nienaliczenie i nieujęcie w księgach odsetek od nieterminowej płatności przez dyrektor szkoły czynszu za najem szkolnego garażu. Należność z odsetek nie miała istotnej wysokości (0,13 zł), ale RIO zauważa, że umowę w imieniu szkoły z dyrektorem podpisał inspektor administracji i sekretariatu, choć powinien wicedyrektor. Najważniejsze jednak uwagi dotyczą godzin ponadwymiarowych, których pani dyrektor szkoły miała więcej niż dopuszczalny ustawowy limit.


„Akademia Malucha” w Łomży

pt, 29 lipca 2016 11:48

- „Akademia Malucha” to wyjątkowe miejsce, które bawi, kształci, uczy. Dzieci czują się bezpiecznie, a ich całościowy rozwój wspierany jest w ciepłej i radosnej atmosferze – mówią organizatorki nowego przedszkola w Łomży. - Zapraszamy do nas dzieci w wieku od 2 do 5 lat oraz 6-latków dla których realizujemy obowiązek przedszkolny.
„Akademia Malucha” to Niepubliczne Przedszkole Integracyjno – Terapeutyczne, które rozpoczyna rekrutację.


Szkoła po nowemu - minister Zalewska tak to widzi

Klasa szkolna
śr, 27 lipca 2016 08:44

Anna Zalewska, minister edukacji narodowej skierowała do samorządów list, w którym opisała planowane zmiany w systemie edukacji. Reforma ma rozpocząć się od roku szkolnego 2017/2018. Wówczas uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej staną się uczniami VII klasy szkoły powszechnej. Tym samym rozpocznie się wygaszanie gimnazjów.


Angielski za darmo w Linguo

so, 23 lipca 2016 11:52

Łomżyńska szkoła języków obcych Linguo już po raz piąty w wakacje i ferie organizuje nieodpłatne zajęcia językowe dla dzieci. Tradycyjnie w programie „wakacyjnych łamańców językowych” gry i zabawy językowe, multimedia edukacyjne, native-speakerzy i mnóstwo uśmiechu. Zapisy się rozpoczynają teraz, a zajęcia od 1 sierpnia.


Rekrutacja na studenta PWSIiP w Łomży przed półmetkiem

wt, 19 lipca 2016 08:24

- Na razie 531 osób zdecydowało się na studia stacjonarne w naszej uczelni, natomiast 181 na studia niestacjonarne – informuje dr Krystyna Leszczewska, prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, gdzie można zdobywać wykształcenie na 12 kierunkach licencjackich i na trzech magisterskich: pielęgniarstwo, administracja i zarządzanie oraz informatyka. - Z pewnością studentów pierwszego roku będzie więcej, ponieważ przed nami dopiero półmetek tegorocznej rekrutacji na studia w PWSIiP.


Ministerstwo uchyliło postanowienia kuratorium

pon, 18 lipca 2016 09:30

Minister Edukacji Narodowej uchylił postanowienia Podlaskiego Kuratora Oświaty, który negatywnie zaopiniował dwie podjęte w lutym przez Radę Gminy Łomża uchwały w sprawie zamiaru likwidacji małych szkół podstawowych w Czaplicach i Puchałach. Kuratorium musi ponownie przeanalizować sytuację i jeszcze raz wydać opinię w sprawie uchwał.


Wakacje z Fel-X’em w Łomży

pt, 15 lipca 2016 14:19

Wakacje z Fel-X niezależnie od pogody dają świetną zabawę, odciągają dzieci od wielogodzinnego, bezmyślnego ślęczenia przed komputerem, smartfonem czy tabletem. Warsztaty są w podobnym stopniu kreatywne i praktyczne, przynoszą ogromną frajdę wszystkim dzieciom, niezależnie od wieku, płci, a także wcześniejszych zainteresowań.  


Nowy instytut „Państwówki”

PWSIiP w Łomży
wt, 12 lipca 2016 16:16

Instytutu Prawa i Administracji to siódmy już instytut w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uchwałę o utworzeniu nowego Instytutu podjął Senat „Państwówki”.


Po wynikach z matury szkoła szkole nierówna

wt, 12 lipca 2016 08:32

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży ogłosiła wyniki tegorocznych matur, jakie uzyskali absolwenci poszczególnych szkół w mieście nad Narwią. Na pierwszym miejscu są uczniowie I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. W szkole tej zdawalność matury wyniosła aż 99,4 procent. 72,2% z języka polskiego, 83,2% z matematyki oraz 90,6% z języka angielskiego – oto średnie wyniki z pisemnych egzaminów, jakie na tegorocznej maturze uzyskali absolwenci „Pierwszego”. Jak sobie radzili na maturach uczniowie innych szkół ponadgimnazjalnych, prezentujemy poniżej.


Grodzki zastąpi Trojanowskiego. Senat PWSIiP zatwierdził nowego kanclerza

Pożegnanie kanclerza PWSIiP Henryka Trojanowskiego
pt, 08 lipca 2016 13:31

Andrzej Grodzki dotychczasowy radca prawny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży obejmie fotel kanclerza tej uczelni po odchodzącym na emeryturę Henryku Trojanowskim. W piątek zgłoszonego przez rektora uczelni kandydata na nowego kanclerza pozytywnie zaopiniowała senat PWSIiP. Kanclerz Grodzki funkcję obejmie od 1 sierpnia.


« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0