czwartek, 27 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

„Akademia Malucha” w Łomży

pt, 29 lipca 2016 11:48

- „Akademia Malucha” to wyjątkowe miejsce, które bawi, kształci, uczy. Dzieci czują się bezpiecznie, a ich całościowy rozwój wspierany jest w ciepłej i radosnej atmosferze – mówią organizatorki nowego przedszkola w Łomży. - Zapraszamy do nas dzieci w wieku od 2 do 5 lat oraz 6-latków dla których realizujemy obowiązek przedszkolny.
„Akademia Malucha” to Niepubliczne Przedszkole Integracyjno – Terapeutyczne, które rozpoczyna rekrutację.


Szkoła po nowemu - minister Zalewska tak to widzi

Klasa szkolna
śr, 27 lipca 2016 08:44

Anna Zalewska, minister edukacji narodowej skierowała do samorządów list, w którym opisała planowane zmiany w systemie edukacji. Reforma ma rozpocząć się od roku szkolnego 2017/2018. Wówczas uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej staną się uczniami VII klasy szkoły powszechnej. Tym samym rozpocznie się wygaszanie gimnazjów.


Angielski za darmo w Linguo

so, 23 lipca 2016 11:52

Łomżyńska szkoła języków obcych Linguo już po raz piąty w wakacje i ferie organizuje nieodpłatne zajęcia językowe dla dzieci. Tradycyjnie w programie „wakacyjnych łamańców językowych” gry i zabawy językowe, multimedia edukacyjne, native-speakerzy i mnóstwo uśmiechu. Zapisy się rozpoczynają teraz, a zajęcia od 1 sierpnia.


Rekrutacja na studenta PWSIiP w Łomży przed półmetkiem

wt, 19 lipca 2016 08:24

- Na razie 531 osób zdecydowało się na studia stacjonarne w naszej uczelni, natomiast 181 na studia niestacjonarne – informuje dr Krystyna Leszczewska, prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, gdzie można zdobywać wykształcenie na 12 kierunkach licencjackich i na trzech magisterskich: pielęgniarstwo, administracja i zarządzanie oraz informatyka. - Z pewnością studentów pierwszego roku będzie więcej, ponieważ przed nami dopiero półmetek tegorocznej rekrutacji na studia w PWSIiP.


Ministerstwo uchyliło postanowienia kuratorium

pon, 18 lipca 2016 09:30

Minister Edukacji Narodowej uchylił postanowienia Podlaskiego Kuratora Oświaty, który negatywnie zaopiniował dwie podjęte w lutym przez Radę Gminy Łomża uchwały w sprawie zamiaru likwidacji małych szkół podstawowych w Czaplicach i Puchałach. Kuratorium musi ponownie przeanalizować sytuację i jeszcze raz wydać opinię w sprawie uchwał.


Wakacje z Fel-X’em w Łomży

pt, 15 lipca 2016 14:19

Wakacje z Fel-X niezależnie od pogody dają świetną zabawę, odciągają dzieci od wielogodzinnego, bezmyślnego ślęczenia przed komputerem, smartfonem czy tabletem. Warsztaty są w podobnym stopniu kreatywne i praktyczne, przynoszą ogromną frajdę wszystkim dzieciom, niezależnie od wieku, płci, a także wcześniejszych zainteresowań.  


Nowy instytut „Państwówki”

PWSIiP w Łomży
wt, 12 lipca 2016 16:16

Instytutu Prawa i Administracji to siódmy już instytut w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uchwałę o utworzeniu nowego Instytutu podjął Senat „Państwówki”.


Po wynikach z matury szkoła szkole nierówna

wt, 12 lipca 2016 08:32

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży ogłosiła wyniki tegorocznych matur, jakie uzyskali absolwenci poszczególnych szkół w mieście nad Narwią. Na pierwszym miejscu są uczniowie I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. W szkole tej zdawalność matury wyniosła aż 99,4 procent. 72,2% z języka polskiego, 83,2% z matematyki oraz 90,6% z języka angielskiego – oto średnie wyniki z pisemnych egzaminów, jakie na tegorocznej maturze uzyskali absolwenci „Pierwszego”. Jak sobie radzili na maturach uczniowie innych szkół ponadgimnazjalnych, prezentujemy poniżej.


Grodzki zastąpi Trojanowskiego. Senat PWSIiP zatwierdził nowego kanclerza

Pożegnanie kanclerza PWSIiP Henryka Trojanowskiego
pt, 08 lipca 2016 13:31

Andrzej Grodzki dotychczasowy radca prawny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży obejmie fotel kanclerza tej uczelni po odchodzącym na emeryturę Henryku Trojanowskim. W piątek zgłoszonego przez rektora uczelni kandydata na nowego kanclerza pozytywnie zaopiniowała senat PWSIiP. Kanclerz Grodzki funkcję obejmie od 1 sierpnia.


Aneta Nowak z „Wety” ma indeks SGGW w konkursie Jana Stypuły

Kamila Słupska, Dominik Żyłowski i Aneta Nowak w "Wecie" w Łomży
cz, 07 lipca 2016 17:14

Trójka uczniów Technikum Weterynaryjnego w Łomży rywalizowała w finale XIII Konkursu im. Jana Stypuły, w którym główną nagrodą jest indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zwyciężyła minimalnie - w ocenie jury pod przewodnictwem profesora Marka Galanty z SGGW - Aneta Nowak, 20-latka z Siedlec, broniąca pracy pt. „Wrzodziejące zapalenie rogówki koni w praktyce weterynaryjnej” pod opieką lekarza wet. Wandy Kocznur – Baranowskiej z TW. Jako nagrodę dodatkową dostała pękatą publikację „Patologia ogólna zwierząt” od redaktora tomu dr. hab. Rafała Sapierzyńskiego, ażeby miała co postudiować na trzecim roku weterynarii SGGW.


W I LO w Łomży jedna poprawka z matury, w II LO – aż dwie

Dominik Zienkiewicz i Sebastian Krakowiecki wychodzą z II LO w Łomży
śr, 06 lipca 2016 08:03

- Wyniki tegorocznych matur mamy bardzo dobre, chociaż nie mam jeszcze odniesienia do innych szkół w systemie ogólnokształcącym w kraju – cieszy się dyrektor Jerzy Łuba z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, gdzie zdało egzamin dojrzałości 159 absolwentów. Do czwartku, może piątku Okręgowa Komisja Egzaminacyjna nie podaje wyników szkół i uczniów: znają je tylko dyrektorzy i maturzyści, którzy od rana we wtorek odbierali zaświadczenia ze swoimi wynikami. - Zmartwiłem się, że jedna osoba nie poradziła sobie z matematyką, poziom podstawowy... Poprawka w sierpniu.


Ratusz przegrywa i płaci

wt, 05 lipca 2016 10:34

Miasto przegrało kolejny spór sądowy o zaległe dotacje dla niepublicznych szkół. Tym razem chodzi o kwotę ponad 160 tysięcy złotych, którą po wyroku sądowym miasto musi wypłacić na rzecz Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.


Wyniki matury już są

wt, 05 lipca 2016 09:23

Tegoroczni maturzyści mogą już poznać swoje wyniki. Na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej jest wejście do dostępnej w internecie prezentacji indywidualnych wyników egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju i czerwcu 2016 roku, a w szkołach można już odbierać świadectwa dojrzałości. W tym roku w Łomży do matury przystąpiło około 1670 osób. Z ogólnodostępnych danych OKE wynika, że w całym województwie maturę zdało 81% tegorocznych absolwentów liceów i techników przystępujących do egzaminów.


Grodzki zastąpi Trojanowskiego?

pt, 01 lipca 2016 14:00

Andrzej Grodzki dotychczasowy radca prawny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży najprawdopodobniej obejmie fotel kanclerza tej uczelni. Z końcem lipca na emeryturę odchodzi Henryk Trojanowski, który kanclerzem PWSIiP jest od początku funkcjonowania uczelni. Kandydata na nowego kanclerza Senat uczelni ma zaopiniować w przyszłym tygodniu.


Szkoły wywiesiły listy przyjętych

pt, 01 lipca 2016 11:04

Szkoły ponadgimnazjalne w Łomży wywiesiły listy przyjętych i nieprzyjętych do klas pierwszych. Najwięcej chętnych w tym roku chciało się dostać do II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej. Ostatecznie swoje świadectwa przyniosło tu ponad 270 absolwentów gimnazjów, z których wybrano 168 najlepszych.
- Najwyższy pułap punktów był w klasie politechnicznej. Aby się do niej dostać uczniowie musieli mieść minimum 148 punktów - mówi Jolanta Kossakowska, dyrektor II Liceum.
Najniższy pułap w tej szkole był do klasy 1E o profilu prawniczym. Aby się do niej dostać wystarczyło 120,8 pkt.


Absolwenci gimnazjów wybierają... licea

Zainteresowanie klasami pierwszymi w liceach ogólnokształcących w Łomży
pon, 27 czerwca 2016 10:56

Do wtorkowego południa absolwenci gimnazjów mają czas na dostarczenie do wybranej przez siebie szkoły – tzw. „szkoły pierwszego wyboru” - świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Tak dopełni się pierwszy etap tegorocznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w Łomży. Na podstawie deklaracji uczniów, ocen ze świadectw i wyników egzaminu szkoły ustalą listy i w piątek 1. lipca ogłoszą nazwiska kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. W mieście największą popularnością cieszą się tradycyjnie „drugie” i „pierwsze” licea ogólnokształcące, a z techników: Mechaniak i Ekonomik.


Ukochana dyrektor Albina Galik - Chojak żegna się z „Wetą”

Albina Galik-Chojak, od 14 lat dyrektor "Wety" w Łomży
pt, 24 czerwca 2016 15:43

- Czas jest nieubłagany i nic nie poradzimy na to, że upływa, tempus fugit – powiedziała wzruszona Albina Galik-Chojak (lat 66) po 37 latach pracy jako polonistka i 14 latach jako dyrektor w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego i pożegnania się z uczniami, nauczycielami i rodzicami przed przejściem na emeryturę. Uczniowie spontanicznie odśpiewali jej „100 lat”, wręczyli wielki kosz karminowych róż od całej społeczności szkolnej, a współpracownicy ofiarowali statuetkę złotego serca na znak wdzięczności za serce. - Pierwszy raz w życiu jestem tak zestresowana... Niczego w życiu nie żałuję... Kochałam tych, którym stawiałam pałki i prosiłam o umorzenie sprawy w kryminale, i tych, co mieli szóstki...


Na wakacje „żegnaj, bywaj, do zobaczenia, Szkoło...”

pt, 24 czerwca 2016 08:03

- Nie wiem, czy mogę sam siebie oceniać na początku kariery naukowej, a do tego w tak młodym wieku... - zastanawia się z uśmiechem Mikołaj Ruszczyk, absolwent ze średnią 5,28 Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży i laureat 3 wojewódzkich konkursów przedmiotowych: geograficznego, historycznego i matematycznego w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego. - W mojej klasie wyższą średnią ocen ma Asia Musialik, 5,39, zaś w gimnazjum Wiktor Walewski, 5,78. Po prostu: uczymy się w dobrej szkole, która na pewno pomoże nam w osiągnięciu wiedzy i mądrości. Jestem zadowolony ze swojej średniej i osiągnięć. Sukcesy lepszych stanowią dla mnie motywację.


Czas na wakacje

cz, 23 czerwca 2016 15:07

10 987 uczennic i uczniów szkół w Łomży oraz 1125 nauczycieli czeka na wakacje. Dla części z nich to też rozstanie się ze szkołą. 2251 absolwentek i absolwentów odbierze świadectwa ukończenia swojej szkoły, a już wcześniej wypowiedzenia umów o pracę dostało 18 nauczycieli. Jest też grupa nauczycieli, którym nie zostanie przedłużona umowa o pracę i przechodzi na emeryturę. Ilu ich jest? - ratusz twierdzi, że w tej chwili nie wie.
- Życzę uczniom bezpiecznego i udanego wypoczynku, a nauczycielom więcej spokoju, za to mniej reform, i podwyżek zarobków, bo znowu spadają w tabeli płac - mówi prezes ZNP Aleutyna Kołos.


Łomżyniacy na Alexanderplatz i Unter den Linden w Berlinie

wt, 21 czerwca 2016 08:08

Warto było pojechać na trzy dni do Berlina? Warto! – odpowiadają zgodnie uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży, w którym nauczycielka języka niemieckiego Teresa Grodzicka prowadzi innowacyjne zajęcia z języka zachodnich sąsiadów Polski, m.in., używając tablicy interaktywnej. A kiedy zapytała pół roku temu uczestników zajęć, czy chcą pojechać do stolicy Niemiec, odpowiedź też była jednogłośna. Właśnie wrócili z pierwszej wycieczki, w czasie której zdobywali Reichstag. - Tanio, fajnie i z pożytkiem spędziliśmy razem pięć dni – cieszyła się, również z pomocy sponsorów.


« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0