niedziela, 28 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Praca wre w szkołach

cz, 27 lipca 2006 11:43

Ponad 1,6 mln. złotych przeznaczy w tym roku samorząd Łomży na remonty i modernizację placówek edukacyjnych w mieście.
Zgodnie z harmonogramem prac, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego ma zakończyć się poważny remont budynku Liceum Ekonomicznego w Łomży. Odnowiony zostanie też dach I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Bernatowicza. To zgodnie z zapewnieniami Krzysztofa Choińskiego, zastępcy prezydenta Łomży odpowiedzialnego za edukację, największe inwestycje w szkolną infrastrukturę w mieście w tym roku.


Kilku maturzystów nie chce maturalnej amnestii

pon, 24 lipca 2006 22:49

Do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w Łomży zgłosiło się ośmiu maturzystów, którzy nie zdali matury, a którzy nie chcą "skorzystać" z amnestii ogłoszonej przez wicepremiera, ministra edukacji Romana Giertycha.
Jak wyjaśniła rzeczniczka OKE Agnieszka Muzyk, maturzyści nie chcą by OKE wystawiała im maturalne świadectwa.


Technologia Żywności i Żywienie Człowieka w Łomży

pt, 21 lipca 2006 14:02

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży jest jedyną uczelnią w województwie podlaskim, która będzie kształcić na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. 20 lipca 2006r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał PWSIiP uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na tym kierunku.
Studia trwać będą 8 semestrów i pierwsi absolwenci uzyskają tytuł inżyniera w roku 2010.


Do Chin przez Łomżę

od lewej: Roman Engler, Manfred Hübsch,
cz, 29 czerwca 2006 18:16

Wyższa Szkoła Agrobiznesu z Łomży podpisała z Państwową Akademią Zawodową w Glauchau w Niemczech umwę o współpracy. Na zaproszenie rektora Romana Englera (WSA) przybyli: rektor Manfred Hübsch (PAZ) i Knut Schüttemeyer, który do lutego 2005 był członkiem Top Managmentu koncernu Volkswagen. Podpisanie umowy odbyło się w obecności Prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego, vice wojewody podlaskiego Jarosława Schabieńskiego i vice marszałka Krzysztofa Tołwińskiego.


Sprawdzili i już wiedzą...

pon, 26 czerwca 2006 13:46

Karol Kołakowski w grupie licealistów i Michał Gawkowski w grupie gimnazjalistów najlepiej w Łomży i regionie znają angielski. Po raz drugi szkoła języków obcych British School i MDK-DŚT zorganizowali konkursy „Check your english”. Swój angielski sprawdzało ponad 200 osób...


Koniec roku szkolnego...

Ryszard Żbikowski
pt, 23 czerwca 2006 10:35

Ponad 12 tysięcy dzieci i młodzieży z Łomży kończy rok szkolny. Rano we wszystkich szkołach w mieście odbyły się uroczyste apele na których podsumowano osiągnięcia minionych 10 miesięcy nauki. Nasz reporter był w szkole podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży. To jedna z najlepszych tego typu placówek w mieście i województwie podlaskim. Potwierdzeniem tego mogą być wyniki sprawdziany szóstoklasistów, który tu wypadł najlepiej w Łomży i duże lepiej niż średnia wojewódzka i krajowa. Średnio co trzeci uczeń tej szkoły na zakończenie roku szkolnego otrzymał wyróżnienie – mówił dyrektor szkoły Ryszard Żbikowski


Gimnazjalne wyniki

cz, 15 czerwca 2006 22:58

Centralna Komisja Egzaminacyjna na podstawie wyników Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalistów. Od ilości zdobytych punktów teraz będzie zależało, w której szkole średniej będą się uczyć. Łomżyńskie wyniki egzaminu oscylują wokół krajowej średniej. W mieście są i jeden punkt wyższe, a na terenie powiatu o jeden punkt niższe niż średnia w Polsce.


Sprawdzają swój angielski

nie, 11 czerwca 2006 12:33

Ponad 200 osób – uczniów szkół gimnazjalnych i liceów z Łomży, Piątnicy, Kolna oraz Zambrowa odważyło się sprawdzić swój angielski. Po raz drugi konkurs Check Your English zorganizowała Ogólnopolska Szkoła Językowa British School wspólnie z łomżyńskim Miejskim Domem Kultury – Domem Środowisk Twórczych. W czwartek i piątek odbył się pierwszy etap konkursu.


Ratujmy Ernesta!

cz, 08 czerwca 2006 16:45

Ernest Wyszomierski, ubiegłoroczny absolwent Zespołu Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży, od półtora roku walczy ze straszną chorobą.


Radziłowskie szkoły marzeń

pon, 05 czerwca 2006 09:50

Koła zainteresowań, zajęcia wyrównawcze i terapeutyczne, zespół taneczny, drużyny harcerski i zuchowe... to tylko niektóre dodatkowe zajęcia w dwóch radziłowskich szkołach. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Radziłowie przez cały rok szkolny uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie „Szkoła Marzeń”. W niedzielę projekt podsumowano...


Najpopularniejsze „drugie”

II Liceum Ogólnokształcące
cz, 25 maja 2006 23:01

Drugie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej jest najchętniej wybieraną szkołą przez absolwentów łomżyńskich gimnazjów. O przyjęcie do szkoły ubiega się 357 kandydat, a miejsc jest tylko 180. Na drugim miejscy pod względem popularności jest III LO, a „pierwszy” ogólniak jest dopiero trzeci.


II Otwarty Konkurs Języka angielskiego CHECK YOUR ENGLISH

śr, 24 maja 2006 15:28

W dniach 8-22 czerwca odbędzie się druga edycja Konkursu Językowego CHECK YOUR ENGLISH. Konkurs przeznaczony jest dla gimnazjalistów i licealistów. CHECK YOUR ENGLISH organizowany jest przez Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych oraz Ogólnopolską Szkołę Językową British School.


Łomża dobrze, łomżyńskie poniżej średniej

wt, 16 maja 2006 22:16

Czytanie, pisanie, korzystanie z informacji, rozumowanie, i na końcu wykorzystywanie wiedzy w praktyce – tak wypadli szóstoklasiści z województwa podlaskiego podczas kwietniowego sprawdzianu. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała zbiorcze wyniki egzaminu. Szóstoklasistów z Łomży pokonali tylko ich rówieśnicy z Białegostoku.


Dłuższa rekrutacja

śr, 10 maja 2006 06:30

O dwa tygodnie został wydłużony termin składania dokumentów do gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół średnich i policealnych.
Specjalne zarządzenie przesuwające wyznaczony pierwotnie na najbliższy piątek ostateczny termin składania dokumentów do szkół wydał podlaski kurator oświaty. Zgodnie z nim uczniowie na wybranie szkoły do której chcą uczęszczać i złożenie w niej dokumentów mają czas do 26 maja do godz. 15.00. Pozostałe terminy rekrutacji nie ulegają zmianie.


Łomżyńskie uczelnie na listach „Wprost”

wt, 09 maja 2006 10:10

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży uplasowana została na 50 miejscu wśród niepaństwowych szkół niebiznesowych, zaś Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży na 83 opozycji w śród niepaństwowych szkół biznesu i zarządzania. Pierwsza z nich zdobyła 76,5 druga 63 punkty na sto możliwych w rankingu uczelni przygotowanym przez tygodnik „Wprost”.


Ekologiczna młodzież

cz, 04 maja 2006 17:27

Modę na ekologię promują uczniowie klasy Vc SP Nr7 pod opieką Urszuli Wieczorek. Jako jedyny zespół z Łomży biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Mała Agenda” organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Łodzi. Polega on na przeprowadzeniu inwentaryzacji odpadów powstających na terenie szkoły i określeniu ich wpływu na środowisko, znalezieniu rozwiązań mających na celu minimalizację powstawania odpadów w szkole, oraz wskazaniu metod prowadzenia ich selektywnej zbiórki.


Matura do powtórki?

cz, 04 maja 2006 16:53

Ośmiu uczniów jednej z białostockich szkół będzie prawdopodobnie miało unieważnioną maturę z polskiego, gdyż szkolny zespół egzaminacyjny przez pomyłkę skrócił im czas pisania podstawowej części egzaminu ze 170 do 120 minut. Poinformowała o tym rzeczniczka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w Łomży, Agnieszka Muzyk.


Matury czas zacząć

cz, 04 maja 2006 07:17

Kilka tysięcy maturzystów w Łomży i niemal pół miliona w całym kraju zacznie dzisiaj o godzinie 10. pisać egzamin z języka polskiego. Startujący maturalny maraton potrwa miesiąc. W tym czasie każdego maturzystę czeka przynajmniej pięć egzaminów. Trzy pisemne - z polskiego, języka obcego i jednego z dziesięciu przedmiotów do wyboru. I jeszcze dwa egzaminy ustne - z polskiego i z języka obcego.


Dłuuugi weekend i... matura!

so, 29 kwietnia 2006 12:24

Nie za rok, jak w piosence Czerwonych Gitar, a już 4 maja maturzyści zmierzą się z tematami i zadaniami, do których rozwiązania przygotowywali się przez trzy lata w liceach i przez cztery w technikach. W ostatni przed pisaniem matur piątek odbierali świadectwa ukończenia szkoły.


« · «« · 61 · 62 · 63 · 64 · 65 · 66 · 67 · 68 · 69 · 70 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0