wtorek, 30 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Pisemne matury od 4 do 23 maja

cz, 18 stycznia 2007 20:31

Pisemne matury rozpoczną się 4 maja - pierwszego dnia odbędzie się egzamin z języka polskiego. Zakończą się 23 maja - tego dnia będą egzaminy z języków mniejszości narodowych oraz języka kaszubskiego - wynika z harmonogramu ogłoszonego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.


Mistrzów edukacji przybywa

śr, 17 stycznia 2007 16:11

Niemal 200 nauczycieli z terenu Łomży i pięciu okolicznych powiatów odebrało z rąk podlaskiego kuratora oświaty akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego.
- To potwierdzenie mistrzostwa w zawodzie nauczyciela – mówiła Jadwiga Szczypiń do nauczycieli zebranych w auli im. Hanki Bielickiej w II LO w Łomży.
Od dziś tytuł nauczyciela dyplomowanego ma co drugi nauczyciel w Łomży.


Mniej „europejskich” stypendiów

wt, 16 stycznia 2007 12:06

O ponad stu mniej niż w ubiegłym roku uczniów i studentów z Łomży będzie otrzymywało stypendia europejskie. Ratusz rozdysponował środki jakie na stypendia otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku przyznano je tylko 231 uczniom i 20 studentom, a wnioski złożyło ponad 700 osób.


Miss Ekonomika czas wybrać

pon, 15 stycznia 2007 21:33

Sześć pięknych uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr. 6 w Łomży zmierzy się w walce o koronę i tytuł Miss Ekonomika. Zgodnie z tradycja w przeddzień ferii zimowych w „Ekonomiku” odbywają się dni kultury uczniowskiej. Punktem kulminacyjnym imprezy jest docenienie tego, czego na co dzień nauczyciele nie doceniają, czyli urody...


„Pierwsze” w Łomży pierwsze

wt, 09 stycznia 2007 06:18

I LO im. Tadeusza Kościuszki jest najlepsza szkoła ponadgimnazjalna w Łomży. Według rankingu szkół dziennika Rzeczpospolita „pierwszy”ogólniak zajął trzecie miejsce w województwie podlaskim i 37 w kraju. Z Łomży w rankingu znalazło się jeszcze tylko jedna szkoła – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Popularna „Weta” znalazła się na 18 miejscu w województwie i 354 w Polsce.


Człowiek ministra

cz, 14 grudnia 2006 11:45

Nie będzie znaczących zmian w funkcjonowaniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży – zapewnia jej nowy dyrektor. Waldemar Kurpiewski w wywiadzie udzielonym Radiu Nadzieja zapewnia, że jest daleki od pomysłu wszczynania rewolucji w urzędzie. Nie wyklucza natomiast zmian kadrowych, które usprawnią jego funkcjonowanie.


Piją, upijają się, zażywają narkotyki

śr, 13 grudnia 2006 20:07

Wśród dzisiejszych 15-16-latków nie pije alkoholu tylko 24% uczniów. Dla porównania prawie połowa dzisiejszych dorosłych mieszkańców Łomży podaje, że nie znało smaku alkoholu przed 18-tym rokiem życia. Uczniowie nie tylko piją, ale i upijają się. Pijany już był co jedenasty uczeń klasy szóstej szkoły podstawowej, 43% uczniów klasy III gimnazjum i prawie 2/3 uczniów szkół pogimnazjalnych – wynika z badań przeprowadzonych w łomżyńskich szkołach.


Giertych zablokował uczniom dostęp do strony Kurii Łomżyńskiej

Roman Giertych
śr, 13 grudnia 2006 07:41

Wprowadzony do polskich szkół przez ministra edukacji Romana Giertycha program „Beniamin” blokuje uczniom dostęp nie tylko do stron pornograficznych, ale także do najpopularniejszych serwisów chrześcijańskich, a nawet treści ze strony internetowej Kurii Łomżyńskiej - twierdzi „Metro”.


„Dwójki” tropią przemoc

wt, 21 listopada 2006 22:27

Do szkół w całym kraju ruszają „trójki” czyli zespoły, które mają przeprowadzić kontrole w szkołach i m.in. rozmawiać z młodzieżą o przemocy. W skład "trójek" mają wejść: policjant, pracownik kuratorium i przedstawiciel organu prowadzącego szkoły, czyli gminy lub powiatu. Nie zawsze jednak „trójki” będą faktycznie liczyć po trzy osoby: w województwie podlaskim do szkół w piątek ruszą „dwójki”.


Ekofretki docenione w kraju...

wt, 14 listopada 2006 15:50

Zespół Ekofretki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży zajął V miejsce w ogólnopolskim internetowym konkursie ekologicznym MAŁA AGENDA. W nagrodę młodzi ekolodzy z Łomży pojadą do Poznania na Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO 2006, które odbędą się w dniach 21-24 listopada.


Gaz pieprzowy w łomżyńskiej szkole

wt, 14 listopada 2006 06:15

Sześć osób - uczniowie i nauczycielka z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży trafiło wczoraj po południu na oddział przyjęć łomżyńskiego szpitala. Wszyscy skarżyli się na bóle i zawroty głowy. To najprawdopodobniej efekt rozpylenia w szkole gazy pieprzowego. Wezwani na miejsce strażacy ewakuowali uczniów i pracowników szkoły, a popołudniowe lekcje zostały odwołane.


Listopadowa immatrykulacja

śr, 08 listopada 2006 15:03

Później niż zwykle, bo dopiero dziś 50 studentów Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odebrało indeksy. To osoby, które będę studiowały na kierunku wychowanie fizyczne. Właśnie łomżyńska uczelnia we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie uruchomiła ten kierunek studiów.


Uczniowie bez komórek

fot. archiwum 4lomza.pl
cz, 02 listopada 2006 16:16

W szkołach zostanie wprowadzony całkowity zakaz używania telefonów komórkowych - zapowiedział minister edukacji Roman Giertych. W czasie spotkania z dyrektorami podlaskich szkół w Białymstoku wicepremier podkreślił, że tolerowanie negatywnych zachowań w szkole oznacza „współudział” w tych zdarzeniach.


Stypendia dla zdolnych

Ksenia Prokopienko ze stypendium w ręku
wt, 24 października 2006 14:49

Kilkudziesięciu uczniów łomżyńskich szkół odebrało Stypendia Prezydenta Miasta za rok szkolny 2005-2006. Aby je uzyskać trzeba było wykazać się albo doskonałymi osiągnięciami naukowymi, albo rewelacyjnymi wynikami sportowymi. Teraz w nagrodę przez 10 miesięcy z kasy miasta będą dostawali od 80 do nawet 180 złotych miesięcznie.


Aula Bielickiej

odsłąnięcie drzwi do auli
cz, 19 października 2006 16:27

Imię Hanki Bielickiej nadano dziś auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Szkoła mieści się w budynku dawnego gimnazjum żeńskiego, które ukończyła w 1934 roku ta najsłynniejsza z łomżyńskich gwiazd estrady. Jak podkreślano podczas uroczystości otwarcia auli po kapitalnym remoncie i nadania jej imienia, to właśnie w niej pierwsze artystyczne kroki stawiała Hanka Bielicka.


Przedwyborczy dzień nauczyciela

cz, 12 października 2006 21:43

Już w czwartek wieczorem nauczyciele z Łomży rozpoczęli świętowanie przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej. Wieczorem w auli urzędu wojewódzkiego podczas akademii ku czci nauczycieli prezydent wręczył okolicznościowe nagrody 29 pedagogom z miejskich szkół.
Nim jednak odebrali dyplomy i kwiatki, z ust wiceprezydenta ds. oświaty usłyszeli, że konieczna jest racjonalizacja wydatków na oświatę bo budżetu miasta nie stać na ciągłe dokładanie do szkół.


Ekonomik jak za dawnych lat

fot. Katarzyna Patalan
so, 30 września 2006 17:29

Blisko 300 absolwentów przybyło na dwudniowe obchody 100-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Wśród wspominających z rozrzewnieniem szczęśliwe czasy młodości była Pani Janina Hanna Kowalska-Polakowska z Pokolenia Kolumbów, która maturę zdawała w tragicznym roku 1939. "Nie urodziliśmy się dla siebie, lecz dla naszej Ojczyzny" - przypominał myśl Platona cytat na głazie pamiątkowym, odsłoniętym z okazji jubileuszu dosłownie wiekowego Ekonomika.


Wychowanie fizyczne w Łomży

śr, 20 września 2006 11:44

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisał wniosek o uruchomienie nowego bezpłatnego kierunku studiów - wychowanie fizyczne - w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zajęcia rozpoczną się 23 października.
Do tej pory chcący studiować ten kierunek musieli jechać do Warszawy, Białej Podlaskiej, Bydgoszczy lub Gdańska.


Pierwszaków coraz mniej

pon, 04 września 2006 08:27

Niemal 14 tysięcy uczniów rozpoczyna w Łomży nowy rok szkolny. W tej grupie jest ponad 3600 pierwszoklasistów. Co ciekawe najwięcej pierwszoklasistów jest wśród najstarszej młodzieży. Czym w hierarchii edukacyjnej niżej tym uczniów, którzy idą do pierwszej klasy jest mniej.


Udane „Wakacje z komputerem”.

pt, 25 sierpnia 2006 15:09

- Nasze Panie są miłe, fajne, delikatne, pomocne, kulturalne i na poziomie – mówili jeden przez drugiego chłopcy, którzy w lipcu i sierpniu uczestniczyli w półkoloniach „Wakacje z komputerem 2”.
- Nasze Panie są najlepsze – podsumowały dziewczęta, słuchające naszej rozmowy w ogrodzie na tyłach Kompleksu Gastronomiczno-Hotelowego Baranowski w Piątnicy.
W piątek, 25 sierpnia A.D. 2006 ławy uginały się od brzoskwiń i mandarynek, pączków i cukierków. Naczelna Organizacja Techniczna w Łomży, organizator wypoczynku w lipcu i sierpniu 116 dzieci z miasta, podsumowała przedsięwzięcie. Przedsięwzięcie godne pochwały, co podkreślały i dzieci, i ich rodzice.


« · «« · 61 · 62 · 63 · 64 · 65 · 66 · 67 · 68 · 69 · 70 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0