czwartek, 27 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Poprawkę z matury w Łomży zdało 4 na 10 absolwentów

pon, 12 września 2016 12:00

- Na 169 tegorocznych absolwentów łomżyńskich liceów i techników 39 procent zdało w sierpniu egzaminy w sesji poprawkowej ze wszystkich przedmiotów w części ustnej i pisemnej – informuje Grażyna Klimuszko, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, zastrzegając, że sprawozdanie szczegółowe z matur 2016 OKE poda 19. września, co jest ustaleniem z dyrektorami OKE w całej Polsce. - To dobry wynik na egzaminie poprawkowym, biorąc pod uwagę, że na maturze w maju za zadania łatwe i bardzo łatwe można było zdobyć 15 na 50 punktów (30 procent do zdania).


MOTYLEK Przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych w Łomży

pt, 09 września 2016 13:33

Jeśli jesteś rodzicem a Twoje dziecko potrzebuje troskliwej opieki i intensywnych oddziaływań terapeutycznych, zapraszamy do przedszkola „Motylek”. Dlatego jeśli zależy ci na tym, by twoje dziecko rozwijało się w optymalnych warunkach i jak najbardziej efektywnie spędzało czas w przedszkolu – dzwoń już teraz, bo decyduje kolejność zgłoszeń!
W przedszkolu zorganizowane są grupy: integracyjna oraz rehabilitacyjna.


Jak to jest być dorosłym na praktykach „Mechaniaka” we Włoszech

Villa d
wt, 06 września 2016 13:11

21 uczniów klas trzecich technikum ZSMiO nr 5 w Łomży wyjechało na 4-tygodniowe praktyki zawodowe do Celano, oddalonej o 1359 km od Łomży i 100 km od Rzymu miejscowości we Włoszech. - Zobaczyłem kawałek świata, zwiedziłem ciekawe miejsca, spróbowałem wielu nowych rzeczy – wspomina Marcin Karwowski, tegoroczny maturzysta, który uczestniczył w majowej edycji praktyk. - „Praktyki zawodowe” większości ludzi kojarzą się z pracą uczniów poza murami szkoły. Jako człowiek, który wyjechał do Włoch, mogę powiedzieć, że dużo trafniejszym skojarzeniem niż zwykła praca jest „niesamowita przygoda”.


Co czwarty nie zdał egzaminów zawodowych

wt, 06 września 2016 10:49

Z ponad 8200 osób z województwa podlaskiego, które w czerwcu i lipcu przystąpiły do egzaminów zawodowych zdały go 6 404 osoby. Egzamin przeprowadzono w 100 kwalifikacjach – dla uczniów szkół zawodowych, absolwentów, eksternów oraz osób, które ukończyły kwalifikacyjne kursy zawodowe (kursanci). Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży uruchomiła serwis umożliwiający sprawdzenie wyników egzaminów zawodowych.


Obóz Matematyczny

wt, 06 września 2016 08:11

Przez cztery dni, w gronie takich samych miłośników Królowej Nauk, będą mogli łamać sobie głowy nad problemami, o których przeciętny zjadacz chleba nie ma zielonego pojęcia, i rozwiązywać zadania, np. z algebry, geometrii bądź teorii liczb. Już po raz piąty I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży organizuje obóz matematyczny skierowany do zainteresowanych matematyką licealistów oraz wybijających się gimnazjalistów. Przyjeżdżają na niego uczniowie ze szkół z Łomży, Białegostoku, Suwałk, Olsztyna, Zambrowa, a nawet Łodzi czy Radomia.


Szczęśliwego nowego roku szkolnego od „Wety” dla szkół Łomży

Przemek Dziubiński i Andrzej Ciołek z koleżanką z klasy
cz, 01 września 2016 18:41

- Myślę, że to będzie naprawdę dobry rok dla mnie, dla nas i całej naszej szkoły – dzieli się swoim optymizmem Andrzej Ciołek, czwartoklasista technikum żywienia, który na rozległym trawniku w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących inaugurował nowy rok szkolny 2016/2017 ze szczerym i serdecznym przyjacielem Przemkiem Dziubińskim oraz społecznością szkoły z dyrektor Bogumiłą Olbryś na czele. - Dużo nowości jest w tym roku szkolnym: nowa dyrektor, nowe boisko, nowi koledzy w pierwszych klasach i dla nas największa nowinka: zostaliśmy maturzystami. Czeka wszystkich dużo nauki, żeby zdać egzamin dojrzałości, egzaminy zawodowe i dostać się na studia.


MEN przyspiesza z wakacjami

cz, 01 września 2016 09:16

Dziś zaczyna się rok szkolny, ale wielu uczniów myśli już o wakacjach. Te jak się okazuje będą wcześniej niż zapowiadano. Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przygotowany wcześniej kalendarz roku szkolnego 2016/2017 przesuwając o tydzień zakończenie roku nauki szkolnej z pierwotnie wyznaczonego 30 czerwca. MEN twierdzi, że „uporządkowało” organizację roku szkolnego i od teraz zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą kończyć się w najbliższy piątek po 20 czerwca, co oznacza, że najwcześniej może to nastąpić 21 czerwca, a najpóźniej – 27 czerwca.


Czas wesoły iść do szkoły

Klasa szkolna
śr, 31 sierpnia 2016 17:13

Prawie 10 i pół tysiąca dzieci i młodzieży rozpoczyna w Łomży nowy rok szkolny w przedszkolach – 1 481, podstawówkach – 3 945, gimnazjach – 1 320, liceach – 1871 i technikach - 1794. Oprócz tego, 186 osób podejmie naukę w szkołach dla dorosłych. Naboru w ogóle nie było w Publicznym Gimnazjum nr 3, należącym do zespołu „Drzewnej”, zaś największym zainteresowaniem cieszyło się II Liceum Ogólnokształcące przy pl. Kościuszki, gdzie będzie uczyć się 568 uczniów. Ponad 10 nauczycieli nie znajdzie się w dotychczasowej placówce i nadal niepewna przyszłość „Drzewnej”.


„Dyrektor od serca” przechodzi z SP nr 7 w Łomży na emeryturę

Halina Szeligowska, dyrektor SP 7 w Łomży
wt, 30 sierpnia 2016 15:00

Najpierw była przykładną uczennicą Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży i absolwentką „Siódemki” w 1974 r., gdzie mama Teresa Mierzejewska wiele lat uczyła w klasach początkowych. Maturzystka I LO i magister po Akademii Rolniczo – Technicznej powraca z Olsztyna do swojej SP 7 – wpierw jako nauczycielka biblioteki, potem jako magister biologii i opiekunka samorządu uczniowskiego. - 10 lat byłam wicedyrektorem, potem 10 lat dyrektorem, praca z uczniami zabezpieczała mnie przed starzeniem się ducha – mówiła z uśmiechem i wzruszeniem Halina Szeligowska, która po 31 latach żegnała się z „Siódemką”, dziękując gronu pedagogicznemu i pracownikom oraz dostając życzenia, gratulacje i kwiaty od dyrektorów placówek. Ale prezydent Łomży ani nikt od niego się nie pojawił.


Ranking gimnazjów Łomży 2016

wt, 30 sierpnia 2016 09:47

Publiczne Gimnazjum nr 6 im. T. Kościuszki w Łomży po raz kolejny okazało się najlepszym gimnazjum w mieście i regionie. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała dane dotyczące wyników egzaminu gimnazjalnego w poszczególnych szkołach. Na drugim miejscu w Łomży – tradycyjnie jest już Katolickie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które w wynikach egzaminu wyprzedza Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich.


Szkoła Językowa w Łomży Dorothy´s School

pt, 26 sierpnia 2016 09:31

„Nauka języka obcego ważna jest od najmłodszych lat...” – ta myśl przyświeca działalności Szkoły Językowej „Dorothy´s School ” , dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczęszczających do szkoły podstawowej. Mieścić się będzie przy ulicy Sybiraków 20 w Łomży.


Bój o dobro dziecka w szkole?

pt, 26 sierpnia 2016 09:17

Podlaski Kurator Oświaty ponownie negatywnie zaopiniował podjęte jeszcze w lutym uchwały Rady Gminy Łomża o zamiarze likwidacji dwóch małych (ok.20 - 40 dzieci) szkół podstawowych w Czaplicach i Puchałach. Pierwsze także negatywne opinie kuratora uchyliło Ministerstwo Edukacji Narodowej, nakazując ponowne przeanalizowanie sytuacji w szkołach. Zgodnie z obowiązującymi od początku roku przepisami opinania kuratora oświaty, teraz jest wiążąca dla samorządu.
Kuratorium w Białymstoku uznało, że lepiej będzie jeśli dzieci będą uczyły się w budynku szkoły, z którego poddasza nadzór budowlany nakazał natychmiastowe usunięcie wszystkich przedmiotów – łącznie ze szkolną biblioteką, aby odciążyć zużyty drewniany strop nad parterem...


„Dziesiątka” najlepsza w ostatnim rankingu

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży
cz, 25 sierpnia 2016 15:57

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II to największa i najlepsza podstawówka w mieście, a Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego jest najmniejsza i... najsłabsza. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży w tym roku po raz ostatni przeprowadziła sprawdzian szóstoklasisty. Na podstawie średnich wyników jakie osiągnęli uczniowie poszczególnych podstawówek można zbudować obiektywny ranking tych szkół w Łomży.
Za rok sprawdzianu na pewno nie będzie, a szóstoklasiści być może zamiast do gimnazjów trafią do klasy siódmej szkoły powszechnej, która jak chce minister edukacji ma zastąpić szkołę podstawową.


Minister edukacji na nowy rok

śr, 24 sierpnia 2016 20:34

- Nowy rok szkolny 2016/2017 to nowe wyzwania i pierwszy etap istotnych zmian w systemie edukacji. Najważniejsze z nich przewidziane są na rok szkolny 2017/2018 – napisała Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej w liście rozesłanym do dyrektorów szkół, ale adresowanym także do nauczycieli i pracowników oświaty.


Nie ma nic za darmo?

wt, 23 sierpnia 2016 09:53

Nie ma nic za darmo, mówią. Nawet jak piszą, że jest za darmo to i tak na koniec musisz zapłacić.
A gdybym Ci powiedział, że jest coś, za co nie zapłacisz nic. A gdybym Ci powiedział, że gwarantują to na piśmie. Zamiast tzw. drobnego druczku dają gwarancję na piśmie, że NIC nie zapłacisz?

Daj mi 3 minuty, a powiem Ci co to takiego.


Znowu matura...

wt, 23 sierpnia 2016 07:28

Ponad 5 tysięcy osób z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego dziś ma poprawkowe pisemne egzaminy maturalne. Zdecydowane większość chce poprawić matematykę. Egzamin pisemny rozpoczyna się o godz. 9., niezależnie od przedmiotu, czy to będzie matematyka, polski czy angielski w szkołach macierzystych uczniów, czyli tych, w których uczyli się i zdawali maturę w maju.


Czas pomyśleć o szkole...

pon, 15 sierpnia 2016 12:14

W księgarni BookBook na rogu Giełczyńskiej i Senatorskiej w Łomży w piątek ruch był jak na Marszałkowskiej w stolicy. Ciągle ktoś wchodzi, rodzice z dziećmi albo babcie i nastolatki z karteczkami, na których ciągną się po kilka stronic listy książek do szkoły. - Rzeczywiście, mamy w sierpniu bardzo dobry ruch klientów – uśmiecha się Iwona Wojtkowska, kierownik księgarni, będącej do niedawna w sieci Domu Książki. - Wszyscy sobie przypomnieli, że niedługo trzeba będzie wybrać się do szkoły. Na półkach jest bardzo dużo podręczników do wyboru: nowych i używanych i ćwiczeń. Od razy można zamówić komplet lub – jak niektóre nastolatki – przyjść co kilka dni z nadzieją na nie lada okazję...
Nie wszyscy rodzice uczniów muszą się o książki martwić. W łomżyńskich szkołach są też podręczniki, które można wypożyczyć.


Znowu matura za dwa tygodnie

wt, 09 sierpnia 2016 12:05

- Sierpniowy egzamin maturalny w terminie poprawkowym zostanie przeprowadzony w szkołach macierzystych uczniów, czyli tych, w których maturzyści zdawali egzaminy w maju – informuje Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, która przygotowała 5 142 arkusze egzaminacyjne dla poprawkowiczów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. - Poprawkowe egzaminy pisemne zaczną się we wtorek, 23. sierpnia, o godzinie 9.


Nabór uzupełniający w PWSIiP

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
wt, 09 sierpnia 2016 11:24

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór uzupełniający na rok akademicki 2016/2017. Maturzyści, którzy otrzymali świadectwa maturalne oraz Ci, którzy 23 sierpnia przystąpią do matur poprawkowych, wciąż mają szansę, by od października studiować w uczelni. Wolne miejsca są jeszcze na wszystkich 12 kierunkach, które oferuje „państwówka”.


Nieprawidłowości i uchybienia w SP 2

Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży
wt, 02 sierpnia 2016 08:33

Regionalna Izba Obrachunkowa przeprowadziła kontrolę gospodarki finansowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Dotyczyła ona m.in. spraw ogólnoorganizacyjnych, księgowości i sprawozdawczości, gospodarki pieniężnej... W wyniku kontroli stwierdzono np. brak pełnomocnictwa dyrektor do kierowania jednostką oraz nienaliczenie i nieujęcie w księgach odsetek od nieterminowej płatności przez dyrektor szkoły czynszu za najem szkolnego garażu. Należność z odsetek nie miała istotnej wysokości (0,13 zł), ale RIO zauważa, że umowę w imieniu szkoły z dyrektorem podpisał inspektor administracji i sekretariatu, choć powinien wicedyrektor. Najważniejsze jednak uwagi dotyczą godzin ponadwymiarowych, których pani dyrektor szkoły miała więcej niż dopuszczalny ustawowy limit.


« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0