poniedziałek, 16 stycznia 2017 napisz DONOS@

Fundusz ukarał aptekarzy

śr, 08 maja 2013 08:38

Apteki w województwie podlaskim realizują recepty po terminie i niezgodnie z zasadami określonymi przez Ministerstwo Zdrowia. Punkty apteczne sprzedają truciznę i leki psychotropowe, choć nie mają takich uprawnień - tak w skrócie Gazeta Wyborcza Białystok ocenia wyniki kontroli, jaką prowadził w ubiegłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia. Urzędnicy Funduszu w 53 aptekach i punktach aptecznych sprawdzali refundacje cen leków i prawidłowość realizacji recept lekarskich.


Dwa inkubatory i respirator dla noworodków z Łomży

Mały Mateusz w inkubatorze hybrydowym pod okiem mamy
pt, 03 maja 2013 11:08

- Jestem niezwykle szczęśliwa, ponieważ otrzymaliśmy kolejne dary od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 340 tysięcy złotych – mówi dr Bożena Florczyk, od 2008 r. ordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Dostaliśmy trzy najnowocześniejsze urządzenia specjalistyczne: bardzo ciekawy inkubator hybrydowy ATOM za około 170 tysięcy zł, przepiękny japoński inkubator resuscytacyjny za 100 tys. i respirator Maquet za 70 tys. zł. Każde z urządzeń będzie nam pomocne w leczeniu i opiece nad noworodkami, które właśnie przyszły na świat.


Czepek na głowie, uśmiech na twarzy

cz, 25 kwietnia 2013 08:56

W tradycyjnym czepkowaniu wzięło udział 38 studentek i trzech studentów kierunku pielęgniarstwo Instytutu Medycznego im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wyjątkowym gościem uroczystości była Karolina Kaczorowska (lat 82), małżonka ś.p. ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego (1919 w Białymstoku – 2010 w Smoleńsku), która w ciepłych słowach poprosiła studentki i studentów, aby możliwie najczęściej używali tak cudownych leków jak szczery uśmiech, cierpliwość i dobre słowo dla pacjentów. Pani Prezydentowa prosiła zwłaszcza o czułość i troskę dla dzieci, którymi sama zajmowała się przez wiele lat.


Nowy dyrektor szpitala w Łomży od połowy maja

śr, 24 kwietnia 2013 13:39

Krzysztof Bałata został powołany przez zarząd województwa podlaskiego na stanowisko dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. To on kilka tygodni temu wygrał konkurs na to stanowisko. Wcześniej – wraz z końcem 2012 roku – z dyrektorowania zrezygnował Marian Jaszewski, który funkcję pełnił przez 11 lat.
Krzysztof Bałata funkcję dyrektora szpitala w Łomży będzie sprawował od 15 maja br.


Dyrektor łomżyńskiego szpitala z Tarnobrzega

Szpital Wojewódzki w Łomży
śr, 27 marca 2013 14:35

Krzysztof Bałata z Tarnobrzega ma być nowym dyrektorem szpitala wojewódzkiego w Łomży. To on wygrał dzisiejszy konkurs na stanowisko dyrektora. Bałata był jednym z siedmiu kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu (ostatecznie do postępowania przystąpiło sześciu kandydatów). Decyzję o powołaniu go na zwolniony z końcem roku przez Mariana Jaszewskiego fotel dyrektora szpitala w Łomży formalnie musi jeszcze podjąć zarząd województwa.


Kriokomora doczeka się klientów

pt, 08 lutego 2013 15:49

Po dwóch latach stania bezczynnie kriokomora w pływalni przy ulicy Wyszyńskiego w Łomży zacznie pracować. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wobec porażek kolejnych dziewięciu prób poszukiwań zainteresowanych jej wynajęciem postanowił uruchomić ją na swój rachunek. Nawet gdy kriokomora nie pracowała MOSiR musiał płacić ok 1500 zł miesięcznie.
- Ściągnęliśmy serwis, uzupełniliśmy gaz, nasi konserwatorzy zostali przeszkoleni w zakresie obsługi i w związku z kriokomorą zatrudniamy lekarza i fizykoterapeutę, którzy będą czuwać od strony medycznej nad naszymi klientami – mówi Sławomir Grygo dyrektor łomżyńskiego MOSiR-u. - Właśnie rozpoczynamy nabór chętnych na marcowy turnus.


Dyrektora szpitala zatrudnię – marszałek.

Szpital Wojewódzki w Łomży
śr, 06 lutego 2013 15:22

Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wymagania nie są wygórowane. Wystarczy mieć wykształcenie wyższe, kilkuletni staż pracy a nade wszystko „posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora”. Na składanie ofert jest miesiąc.


Grypa w Łomży nadal atakuje

śr, 09 stycznia 2013 11:29

W pierwszych dniach nowego roku w Łomży i okolicy na grypę zachorowało więcej osób niż przez cały grudzień.
- W Łomży i powiecie łomżyńskim zostały zgłoszone od 1. stycznia do 8. stycznia 1 174 przypadki chorób grypopodobnych - informuje Piotr Cymek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Wśród nich były zgłoszone dwa potwierdzone laboratoryjnie przypadki grypy typu A, wśród których znajdują się wirusy świńskiej grypy AH1N1. Jednak w Łomży świńskiej grypy nie stwierdzono.


Grypa zaatakowała w Łomży

cz, 03 stycznia 2013 14:07

Istne oblężenie przeżywały apteki jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i w tygodniu poświątecznym, lecz tłumy pacjentów ruszyły do przychodni dopiero po sylwestrze. Lekarze nie mają wątpliwości: w całym mieście panuje ostra epidemia grypy.
Tymczasem łomżyński sanepid podaje, że w grudniu w Łomży i na trenie powiatu odnotowano 1 162 przypadki tzw. paragrypy i jeden - w ostatnim tygodniu miesiąca - potwierdzony laboratoryjnie przypadek grypy.


Jaszewski odwołany. Bajno będzie p.o. dyrektora szpitala w Łomży

wt, 18 grudnia 2012 13:01

Zarząd Województwa odwołał Mariana Jaszewskiego ze stanowiska dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Stosunek pracy zostanie rozwiązany za porozumieniem stron z dniem 31 grudnia br. Wcześniej pan Jaszewski złożył wniosek o rozwiązanie z nim umowy - poinformował Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa.


Chudnij zdrowo z Natur House

cz, 06 grudnia 2012 09:15

Natur House to światowy lider w dziedzinie żywienia i dietetyki. W nowo powstałym Centrum Dietetycznym można skorzystać z pomocy dietetyka, który udzieli specjalistycznych konsultacji, przeprowadzi dokładne pomiary ciała i dobierze plan diety dopasowany do indywidualnych potrzeb organizmu.


Będzie zmiana na fotelu dyrektora szpitala w Łomży?

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Marian Jaszewski
pon, 03 grudnia 2012 12:56

Marian Jaszewski dyrektor szpitala w Łomży – według nieoficjalnych informacji - miał złożyć rezygnację z tej funkcji. Sam tego nie potwierdza, ani nie dementuje. Mówi, że „to jego prywatna sprawa”, ale dodaje, że „do końca roku sprawa się wyjaśni”.


Szpital dopłaci pielegniarkom

pon, 03 grudnia 2012 09:41

Ponad pół miliona pielęgniarkom i blisko 150 tysięcy innym grupom zawodowym – tyle musi wypłacić szpital w Łomży swoim pracownikom. To pieniądze należne im z tytułu wzrostu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku. Na konieczność wypłaty tych środków dyrekcji szpitala uwagę, po kontroli w placówce, zwróciła Państwowa Inspekcja Pracy.
- Pieniądze pracownikom będą wypłacone w pięciu miesięcznych ratach – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala dodając, że pieniądze i tak byłyby wypłacone, ale szpital czekał na końcowe rozliczenie kontraktu z NFZ.


Waniewska już dyrektorem pogotowia

cz, 29 listopada 2012 13:28

Hanna Waniewska została dziś powołana na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Decyzję podjął zarząd województwa. Wcześniej wygrała ona konkurs na to stanowisko. Pani Waniewska ma być dyrektorem łomżyńskiego pogotowia przez 6 lat.


Kobieta pokieruje łomżyńskim pogotowiem

pt, 09 listopada 2012 16:05

Hanna Waniewska ma zostać nowym dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Informację tę przekazał wicemarszałek województwa Cezary Cieślukowski (PO), który stał na czele komisji konkursowej.
- Tę kandydaturę poparła większość członków komisji – mówił Cieślikowski, dodając, że do konkursu zgłosiło się 7 chętnych.


Szpital w Łomży unowocześniany

pt, 09 listopada 2012 14:00

Cztery stoły operacyjne i tyle samo nowoczesnych zestawów do znieczulenia pacjentów oraz lamp operacyjnych pojawiło się na wyposażeniu bloku operacyjnego łomżyńskiego szpitala.
- To pierwsze tak duże zakupy od 1997 roku i rzeczy, które były już praktycznie niezbędne do wymiany – mówił ordynator Bogdan Szumski, dziękując władzom województwa za finansowe wsparcie z kasy samorządu i funduszy unijnych.
Urządzenia na blok operacyjny kosztowały około 1,8 mln zł. Jeszcze więcej pieniędzy - 2,5 mln zł – z tych samych środków, wydano na nowoczesne urządzenia do działu higieny szpitalnej.
- Codziennie przygotowujemy kilkaset kilogramów materiału jałowego bez których w szpitalu żaden zabieg by się nie mógł odbyć – mówiła szefowa sterylizatorni Magda Ostaszewska.


Szpital wygrał w sądzie z NFZ-etem

Szpital w Grajewie
cz, 27 września 2012 12:56

Grajewski szpital wygrał przed sądem 930 tysięcy złotych za świadczenia ponadlimitowe wykonywane w 2009 roku. Pieniądze ma mu wypłacić białostocki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyrok w tej sprawie wydał dzisiaj Sąd Apelacyjny w Białymstoku podnosząc niemal trzykrotnie kwotę zasądzoną przez sąd pierwszej instancji. Wyrok jest już prawomocny.


Szpitale na minusie, ale mniejszym...

pon, 10 września 2012 15:25

Poprawia się sytuacja finansowa szpitali w regionie. Z danych, które przekazano radnym województwa wynika, że za pierwsze półrocze łączna strata 16 podległych samorządowi województwa szpitali wyniosła ponad 13,5 mln zł, podczas gdy po pierwszych 6 miesiącach ubiegłego roku wynosiła prawie 30,5 mln zł. Szpital wojewódzki w Łomży zmniejszył stratę z 7 do 2,6 mln zł.


Ciepło, za ciepło...

wt, 03 lipca 2012 12:17

Wysoka temperatura powietrza – powyżej 30 stopni Celsjusza - może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Upały niosą ze sobą ryzyko przegrzania się organizmu, odwodnienia czy udaru słonecznego. Takie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych – ostrzega sanepid i zachęca do zapoznania się z podstawowymi regułami zachowania się podczas upałów.


Pieniądze na przeprowadzkę „zakaźniaka”

wt, 19 czerwca 2012 08:43

Niemal 5 mln zł przekaże samorząd województwa podlaskiego na adaptację pomieszczeń szpitala na potrzeby przenoszonych oddziałów i przychodni z budynku Szpitala Zakaźnego w Łomży. Chodzi o przebudowę pomieszczeń głównym budynku szpitala na potrzeby Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy a przy okazji także adaptacja pomieszczeń na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki, które w związku z przeprowadzką „zakaźniaka” też zostaną przeniesione. Wszystkie prace remontowe mają zakończyć się w połowie grudnia.


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0