piątek, 18 sierpnia 2017 napisz DONOS@

Mały Karolek potrzebuje jeszcze pomocy

wt, 24 czerwca 2014 10:42

W piątkowe popołudnie prosiliśmy Państwa o pomoc w „zorganizowaniu” koncentratora tlenu - specjalistycznego urządzenia medycznego - dla ciężko chorego małego Karolka. Już kilka minut po opublikowaniu tekstu do redakcji zadzwoniła osoba, która posiada takie urządzenie i chciała je bezpłatnie udostępnić Karolkowi. Radość była wielka, ale niestety okazało się, że oferowane urządzenie nie jest przenośne i potrzebuje stałego podłączenia do prądu. Gdy wyłączą prąd niestety będzie bezużyteczne, a rodzice bezsilni...


Mały Karolek będzie miał koncentrator tlenu. Dziękujemy!

Mały Karolek w swoim łóżeczku
so, 21 czerwca 2014 10:10

W piątkowe popołudnie prosiliśmy Państwa o pomoc w „zorganizowaniu” specjalistycznego urządzenia medycznego, koncentratora tlenu dla ciężko chorego małego Karolka. Państwa reakcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się wielu gotowych pomóc. Najważniejsze jest jednak to, że dosłownie już kilka minut po opublikowaniu tekstu do redakcji zadzwoniła osoba, która posiada takie urządzenie i zgodziła się je bezpłatnie udostępnić Karolkowi.
- Jestem ogromnie szczęśliwa! – mówiła w piątek późnym popołudniem wzruszona Beata Łepkowska. – Dzwoniłam już do tej pani – dziś jest to już niemożliwe, ale umówiłyśmy się na sobotę, bo zgodziła się wypożyczyć nam koncentrator na tak długo, jak to będzie potrzebne.


Mały Karolek walczy o życie, a jego rodzice potrzebują pomocy

Mały Karolek w swoim łóżeczku
pt, 20 czerwca 2014 15:19

Sygnał alarmu przerwa ciszę w mieszkaniu przy ulicy Senatorskiej w Łomży. Wszyscy zrywają się do łóżeczka, w którym leży mający niecałe trzy miesiące Karolek. Donośny dźwięk sygnalizuje, że organizm chłopczyka jest niedotleniony i wymaga on natychmiastowej pomocy. Powtarza się to nawet setki razy każdego dnia, bo cierpi on na nieuleczalny zespół Edwardsa – zespół wad wrodzonych, ale zmaga się też z kilkoma wadami serca i innymi schorzeniami. Karolek przez 24 godziny na dobę leży „pod tlenem”. Musi być on podawany nieustannie, nawet gdyby doszło do awarii prądu. Zakup specjalistycznego koncentratora tlenu przekracza jednak ich możliwości finansowe dlatego proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą jej udzielić.
– Moje dziecko jeszcze żyje – mówi Beata Łepkowska. – Muszę mu zabezpieczyć najlepsze warunki, nie mogę czekać jak będzie umierał, bo zabraknie prądu!


W kolejce po... rehabilitację

śr, 18 czerwca 2014 18:03

Czy istnieje rehabilitacja w Łomży? - pyta w e-mailu do redakcji „zatroskany mieszaniec Łomży”. Jego żona 10 kwietnia uległa wypadkowi w wyniku którego po zakończeniu leczenia – na początku maja - została skierowana na rehabilitację.
- Po zarejestrowaniu się w placówce szpitalnej w Łomży uzyskaliśmy termin spotkania z lekarzem od rehabilitacji 11 czerwca. Po zaliczeniu wizyty, pani doktor wypisała kartę zabiegów z którą udaliśmy się do okienka w celu ustalenia grafiku zabiegów. Szok! Pierwszy zabieg wyznaczono na 25 sierpnia pocieszając nas że to jest preferencyjna data ponieważ skierowanie było na CITO – opisuje zbulwersowany. - Każdy normalny obywatel tego kraju wie, że aby rehabilitacja była skuteczna, powinna być przeprowadzona w odpowiednim czasie, niezbyt odległym od daty zakończenia leczenia.


Kara finansowa dla szpitala Łomży po kontroli NFZ

Szpital wojewódzki w Łomży
śr, 11 czerwca 2014 08:40

Niemal 2 miliony złotych musiał zwrócić Szpital Wojewódzki w Łomży na konto Narodowego Funduszu Zdrowia. Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ zakończył kontrolę realizacji umów przez łomżyński szpital zawieranych z Funduszem w latach 2012-2013. NFZ doszukał się nieprawidłowości przede wszystkim rozliczeniu leczenia udarów, ale także zakwestionował niektóre hospitalizacja na oddziale urologicznym.
- Skutkiem finansowym kontroli był zwrot przez szpital kwoty 1 mln 757 tys. 912 zł za świadczenia nienależnie opłacone przez Fundusz w latach 2012-2013, a także dodatkowo 184 tys. 309,27 zł kary umownej w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami – podaje Adam Dębski, rzecznik NFZ w Białymstoku zaznaczając, że szpital złożył zażalenie do prezesa centrali Funduszu.


Na liście dobrych szpitali

fragment raportu „Szpitale wobec rodziców po stracie dziecka. Dobre praktyki”
pt, 23 maja 2014 13:40

W Polsce dochodzi do ok. 40 tys. poronień rocznie, ok. 27% rodziców, którzy utracili nienarodzone dziecko, nie ma możliwości pożegnania się z nim ani zorganizowania godnego pochówku (głównymi przyczynami takiej sytuacji jest niewiedza rodziców oraz nieznajomość prawa), 10% par, które straciły nienarodzone dziecko, przeżywa kryzys, a w konsekwencji – rozstaje się, 30% kobiet, które doświadczyły poronienia, popada w depresję wymagającą leczenia psychiatrycznego, a 7% kobiet z nieleczoną depresją po poronieniu podejmuje krok targnięcia się na własne życie – alarmuje Fundacja Przetrwać Cierpienie i przedstawia raport „Szpitale wobec rodziców po stracie dziecka. Dobre praktyki”. To lista tylko dobrych szpitali. Jest na niej m.in. szpital z Łomży, choć znacznie lepiej ocenione zostały szpitale z Kolna i Grajewa.


Autyzm – integracja sensoryczna dla rodziców

Technika masażu dziecka, fot. KTA/Łomża
cz, 22 maja 2014 09:03

Psycholodzy - terapeuci z Centrum Terapii Integracji Sensorycznej „Niedźwiadek” w Lublinie poprowadzili w Łomży szkolenie i warsztaty dla rodziców dzieci dotkniętych spektrum autyzmu. Zorganizowane przez łomżyński oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu zajęcia, w których uczestniczyło 20 rodziców miały dać im praktyczne umiejętności niesienia codziennej pomocy swoim dzieciom, jako domowi terapeuci wspomagający.


Rak piersi i rak szyjki macicy w śmiertelnym natarciu

śr, 14 maja 2014 17:41

Lekarze onkolodzy biją głośno na alarm: ponieważ w Łomży i powiecie łomżyńskim najmniej kobiet w województwie podlaskim (procentowo) poddaje się profilaktycznym badaniom piersi i narządów rodnych pod kątem wykrycia komórek rakowych. Na prawie 10 tysięcy kobiet z miasta nad Narwią (w wieku od 50 do 69 lat) w latach 2012, 2013 i 2014 przebadało się tylko 3 300 pań, czyli ledwo co trzecia. W podobnych ludnościowo Suwałkach z badań profilaktycznych skorzystało o półtora tysiąca więcej kobiet, czyli co druga.


Miliony na szpitale

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
wt, 13 maja 2014 16:23

Prawie dwa miliony złotych dotacji otrzyma szpital wojewódzki w Łomży. Pieniądze pochodzą z budżetu samorządu województwa podlaskiego, pod który podlega szpital. Mają zostać przeznaczone na dofinansowanie systemu zabezpieczeń i instalacji przeciwpożarowych.


Mercedes od TVN-u w pogotowiu

pt, 18 kwietnia 2014 13:44

Warty około pół miliona złotych nowy ambulans, na bazie mercedesa sprintera, wraz z wyposażeniem, to dar Fundacji TVN „nie jesteś sam” dla stacji pogotowia ratunkowego w Łomży. W piątek oficjalnie wprowadzono go do „służby”.
- Przez 365 dni w roku, niezależnie od pogody i pory dnia, my musimy móc szybko dotrzeć do potrzebujących – mówiła, dziękując za dar, Hanna Waniewska, dyrektor pogotowia. - To sprzęt godny naszych czasów.


Dwa miliony na nowoczesną aparaturę do szpitala

wt, 15 kwietnia 2014 12:39

Jak poinformował Jacek Piorunek, członek Zarządu Województwa Podlaskiego, podczas dzisiejszego posiedzenia zarząd województwa podjął uchwałę w sprawie udzielenia dotacji celowej z budżetu województwa podlaskiego na rok 2014 Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Kardynała Wyszyńskiego w Łomży. Kwota dotacji wynosi 2 mln zł i ma zostać przeznaczona na dofinansowanie zakupów sumie 27 urządzeń medycznych niezbędny do bieżącego funkcjonowania oddziałów i poradni.


Naciągane zakupy aparatury i sprzętu medycznego

pt, 21 marca 2014 09:36

Zakłady opieki zdrowotnej w województwie podlaskim nagminnie podawały nieprawdziwe dane we wnioskach, aby zwiększyć szanse na dofinansowanie zakupów aparatury medycznej ze środków unijnych – podała Najwyższa Izba Kontroli, która sprawdziła zakupy sprzętu i aparatury medycznej przez siedem publicznych zakładów opieki zdrowotnej i jedną gminę. NIK ustaliła, że placówki zawyżały spodziewane efekty swoich działań, obiecując np. nierealny wzrost liczby świadczeń medycznych lub ich dostępności. W rezultacie nie były w stanie osiągnąć zakładanych celów, a tym samym wywiązać się z umowy. NIK wykryła, że na 10 zbadanych wniosków o dofinansowanie aż trzy nie powinny go otrzymać.


Korupcjogenny w NFZ, także białostockim

śr, 19 marca 2014 08:43

- Sposób kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej jest mało przejrzysty, niespójny i nie zapewnia właściwego wykorzystania środków jakimi dysponuje Narodowy Fundusz Zdrowia – uważa Najwyższa Izba Kontroli, która skontrolowała kontrakty zawierane przez NFZ, także białostocki oddział. W ocenie NIK zarówno duża arbitralność decyzji i działań dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ, jak i nieprzejrzystość negocjacji są czynnikami korupcjogennymi.


Nowoczesny sprzęt dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży

Dr Bożena Florczyk
wt, 25 lutego 2014 08:02

- Mamy bardzo dobre nowiny z dwóch fundacji, które wspaniałomyślnie wspierają łomżyński pion pediatryczny – informuje dr Bożena Florczyk, koordynator oddziału noworodków i wcześniaków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Zostało nam przyznane 100 tysięcy złotych z Fundacji Polsat na zakup łóżeczek noworodkowych, łóżek dziecięcych różnej wielkości i szafek przyłóżkowych. Za kolejne 100 000 zł Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupi nowy inkubator dla wcześniaków, lampę do fototerapii i bilirubinometr, pozwalający zmierzyć poziom żółtaczki metodą przezskórną, czyli bez pobierania krwi. Jesteśmy za to wsparcie bardzo wdzięczni fundacjom i wolontariuszom.
Takie „dobre nowiny” dotrą niebawem w postaci sprzętu medycznego również do innych oddziałów szpitala w Łomży, który na unowocześnienie otrzymał 2 mln zł dotacji Urzędu Marszałkowskiego.


Zmarł ordynator Stefan Iwanowski (+58)

Stefan Krzysztof Iwanowski (1956-2014)
pon, 17 lutego 2014 16:39

Zmarł Stefan Krzysztof Iwanowski (ur. 1 stycznia 1956), ordynator oddziału rehabilitacyjnego - pionu rehabilitacji neurologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Skończył 58 lat. Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną śmierci lekarza. W poniedziałek nie zjawił się w pracy. Ciało zmarłego w jego domu znaleźli współpracownicy.


WOŚP dla Łomży

pt, 10 stycznia 2014 17:59

Blisko 1,5 miliona złotych kosztował sprzęt jaki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała do Łomży. Większość sprzętu – za ponad milion złotych - otrzymał Oddział Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


STOP dla autyzmu... w Łomży

cz, 02 stycznia 2014 16:11

- Właśnie uzyskaliśmy wspaniałą dla rodzin z dziećmi autystycznymi informację, o realizacji w Łomży dużego kontraktu NFZ na rok 2014 skierowanego na profesjonalną pomoc dla dzieci z autyzmem – cieszy się Monika Szymanowska, prezes stowarzyszenia Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Łomży, które jako jedyne w regionie grupuje rodziny z problemami autystycznymi. - Po zapoznaniu się Zarządu stowarzyszenia ze szczegółami programu objętego kontraktem NFZ sądzimy, że jest on dodatkową szansą dla wielu rodziców do bezpłatnego skorzystania przez ich dzieci z różnych form terapii.


Krwawe podsumowanie

pon, 30 grudnia 2013 11:07

W sześciu edycjach akcji Oddaj krew... z Chrystusem przeprowadzonych w mijającym 2013 roku, przyjęto 276 jednostek krwi, co daje łącznie ponad 126 litrów tego niezastąpionego leku. To więcej niż wynosi miesięczne zapotrzebowanie łomżyńskiego szpitala.
Jak podsumowuje Tadeusz Babiel, w ciągu sześciu lat prowadzenia akcji krwiodawczej przy parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży krew oddało tu około pół tysiąca osób.


Szpital inwestuje w nowoczesność

Dr. Romuald Krynicki, Krzysztof Bałata, Jacek Piorunek i bp Janusz Stepnowski
pon, 16 grudnia 2013 15:47

Ponad dwa miliony złotych wydał w tym roku szpital w Łomży na zakupy nowoczesnej aparatury medycznej. Najcenniejszy – kosztował niemal 820 tys zł - był aparat RTG z ramieniem C, który trafił na oddział kardiologiczny.
- Nie będziemy się martwić przez kilka kolejnych lat o jakość tego sprzętu – mówi dr Romuald Krynicki ujawniając, że wraz z dyrektorem szpitala, myślą o świadczeniu tu nowych rodzajów zabiegów w tym elektroablacji.
Rozwinięcie nowych możliwości leczenia umożliwia także nowy laser okulistyczny na na którego zakup wydano niemal 150 tysięcy złotych.


Prosto z serc

pon, 16 grudnia 2013 12:21

Od sześciu lat parafia Krzyża Świętego w Łomży w przedświąteczne przygotowania, których głównym elementem są rekolekcje adwentowe, włącza kolejne edycje akcji Oddaj krew... z Chrystusem. Tak też było i w tym roku. W niedzielne przedpołudnie, gdy ks. Władysław Napiórkowski – proboszcz parafii w Berżnikach, głosił w świątyni pierwsze nauki rekolekcyjne, do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II przybywały kolejne osoby, by darem własnej krwi potwierdzić swe otwarcie na potrzeby innego człowieka.


« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0