środa, 28 czerwca 2017 napisz DONOS@

To jeszcze nie epidemia

pt, 02 marca 2007 10:00

Długie kolejki pacjentów ustawiają się przed gabinetami lekarzy rodzinnych. W większości przypadków chorzy uskarżają się na bóle głowy i mięśni, mają wysokie gorączki, a czasami także wymioty. Choć objawy przypominają te charakterystyczne dla grypy za zwyczaj są to choroby odwirusowe. Artur Wnuk z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Białymstoku podkreśla, że co prawda stwierdzono znaczny wzrost zachorowań na grypę - w ostatnim tygodniu lutego było takich przypadków ponad 300 – ale o epidemii grypy jeszcze mówić o epidemii.


Grypa zaczyna atakować

śr, 28 lutego 2007 11:21

W ubiegłym tygodniu na terenie województwa podlaskiego odnotowano 129 przypadków zachorowań na grypę. Najwięcej zachorowań było w powiatach grajewskim i wysokomazowieckim. W Łomży i najbliższej okolicy odnotowano 6 przypadków grypy.


Nowe/stare pogotowie

śr, 31 stycznia 2007 19:34

Sanitariusz jest dziś ratownikiem, nie w każdej karetce pogotowia obecny musi być lekarz, nie ma już karetek reanimacyjnych (R) i wypadkowych (W), są karetki specjalistyczne i te o podstawowym standardzie usług. Wszystkie te zmiany to efekt obowiązywania nowej ustawy o ratownictwie medycznym.


93 wadliwe pompy infuzyjne w Podlaskiem wycofane

pon, 08 stycznia 2007 14:20

Ze szpitali województwa podlaskiego wycofano już wszystkie wadliwe pompy infuzyjne. Ich użytkowania zakazał kilka dni temu Urząd Rejestracji Produktów Medycznych oraz Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Sprawa dotyczyła kilku modeli urządzeń, produkowanych przed 2004 rokiem. Na szczęście nie wszystkie oddziały szpitalne z wadliwych pomp korzystały, nie było więc problemu z ich wycofaniem.


Nieudacznicy zarządzają pieniędzmi na nasze leczenie

pt, 15 grudnia 2006 12:48

Dramat, tragedia, bzdura – takich słów używa Marian Jaszewski dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży w komentarzu do informacji o tym, że podlaskiemu oddziałowi NFZ na koniec roiku na koncie zostaje 28 mln zł. Pieniądze te zamiast przeznaczyć na leczenie mieszkańców regionu Fundusz będzie musiał oddać do centrali.
- Coś jest nie tak. Ktoś jest nieudacznikiem – trzeba to wyraźnie powiedzieć – podkreśla Marian Jaszewski.


Podlaskie: 28 mln zł NFZ nie wykorzysta w tym roku na świadczenia

cz, 14 grudnia 2006 16:20

28 mln zł nie wykorzysta w tym roku na świadczenia medyczne podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował na konferencji prasowej w Białymstoku nowy dyrektor oddziału Jacek Roleder. Powodem są dotychczasowe "nieelastyczne" zasady kontraktowania świadczeń - dodał Roleder.


Szpital dostanie więcej, ale za mało...

pt, 01 grudnia 2006 12:30

Zapewniają, że będzie lepiej, ale na razie tego nie widać. Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zakończył właśnie kontraktowanie tych świadczeń na rok 2007. W przyszłym roku Oddział będzie dysponował kwotą miliarda 200 milionów złotych, o 100 milionów więcej niż w tym roku. Jednak większy budżet Funduszu nie oznacza, że automatycznie szpitale dostaną więcej pieniędzy. Jan Bajno – wicedyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży po uzgodnieniu warunków przyszłorocznego kontraktu wielu powodów do zadowolenia nie ma.


List otwarty do mieszkańców Łomży

pt, 17 listopada 2006 15:29

W jednym z łomżyńskich tygodników autorka artykułu, wykorzystując sytuację związaną z tragiczną pomyłką jednego z leków, znanej farmaceutycznej firmy, stwierdziła w końcowym fragmencie, że łomżyńskie apteki prowadza sprzedaż wycofanych z obrotu, z różnych powodów produktów leczniczych.
Na „dowód” tego załączyła zdjęcia kilku leków, wymieniając je z nazwy, które kupiła w trzech łomżyńskich aptekach.


Apteki odbierają Corhydron

pt, 10 listopada 2006 18:13

Podlaski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny zwraca się z apelem do mieszkańców województwa podlaskiego o zwrot do najbliższej apteki lub punktu aptecznego posiadanego w swoich apteczkach domowych leku o nazwie corhydron wszystkie dawki i wszystkie serie.
W każdym mieście w regionie wyznaczono dyżurne apteki zobowiązane z urzędu do przyjmowania Corhydronu. W Łomży tą apteką jest apteka przy ul. Dwornej 35 (Giełczyńska) Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Białymstoku Jan Chlabicz przypomina jednak, że obowiązek przyjmowania od pacjentów niebezpiecznego leku spoczywa na każdej czynnej aptece.


Będą ograniczenia w przyjmowaniu do szpitala

wt, 07 listopada 2006 08:44

Pieniądze z kontraktu się kończą i mogą być pojawić się problemy z przyjmowaniem pacjentów w łomżyńskim szpitalu. Jak podkreśla Marian Jaszewski dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży na dwa miesiące przed końcem roku przyznane przez Narodowego Funduszu Zdrowia limity leczenia pacjentów zostały przekroczone już na pięciu oddziałach. Szpital wystąpił do Funduszu o dodatkowe pieniądze. Jeśli zostaną przyznane żadnych ograniczeń nie będzie - podkreśla Jaszewski. Jeśli NFZ pieniędzy nie da - od grudnia możliwe są ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów.


Podwyżki będą, ale kilka dni później

cz, 02 listopada 2006 10:39

- Pracownicy łomżyńskiego w listopadzie na pewno dostaną obiecane podwyżki wynagrodzeń – zapewnia dyrektor szpitala Marian Jaszewski. Pieniądze na konta pracowników nie trafią jednak wraz z pensjami, ale kilka – może kilkanaście dni później.
- Chodzi o to, że naliczone podwyżki musi sprawdzić jeszcze informatyk z narodowego Funduszu Zdrowia – tłumaczy Jaszewski.


Podwyżki dostaną wszyscy, ale nie będą one równe

szpital w Łomży
cz, 26 października 2006 10:10

Dyrektor łomżyńskiego szpitala podzielił 2 mln zł jakie szpital w Łomży dostał na ostatni kwartał roku na podwyżki wynagrodzeń pracowników. Zgodnie z intencją ministerstwa zdrowia i posłów o tym jak dodatkowe pieniądze byłyby podzielone pomiędzy pracowników miały zdecydować związki zawodowe wspólni z dyrekcja. Niestety w Łomży mimo kilku spotkań porozumienia w tej sprawie nie wypracowano wobec tego ostateczna decyzja kto ile dostanie podjął sam dyrektor.


Profilaktyczny galimatias

cz, 07 września 2006 12:02

W ciągu najbliższych kilku dni Narodowy Fundusz Zdrowia ma zdecydować, co dalej z łomżyńską profilaktyką.
"W Łomży nie można wykonać badań profilaktycznych, to absurd!', „Odesłano mnie z kwitkiem, mimo że Fundusz i lekarze zachęcają do wzięcia udziału w programie” – takie informacje docierały do redakcji po publikacji artykułu „Profilaktyka na start!” w 157. numerze Gazety Bezcennej.


Małe szpitale do zamknięcia

cz, 07 września 2006 06:01

Ministerstwo zdrowia przymierza się do likwidacji małych szpitali. Tylko w województwie podlaskim czarne chmury zawisły nad co najmniej dziewięcioma placówkami. Jak pisze gazeta Wyborcza na czarnej liście są m.in. szpitale w: Kolnie i Zambrowie.


Tu w Polsce żyją najdłużej

pt, 21 lipca 2006 18:00

Jeśli jesteś kobietą, to najłatwiej dożyjesz sędziwego wieku w województwie podlaskim. Panom najlepiej służy klimat Małopolski. Średnią długość życia kobiet i mężczyzn w Polsce wyliczyli specjaliści z Głównego Urzędu Statystycznego, a ich obliczenia przedstawił dziennik „Metro”.


Strajk w szpitalu

cz, 13 lipca 2006 07:00

Na dwie godziny lekarze i pielęgniarki łomżyńskiego szpitala odeszli od łóżek pacjentów. W czwartek od 8.00 do 10.00 zamknięte były także szpitalne przychodnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne. Część załogi zgromadziła się w tym czasie w sali wykładowej szpitala.
Tak wyglądał strajk ostrzegawczy w łomżyńskim szpitalu.


Początek Końca Służby Zdrowia

cz, 06 lipca 2006 11:36

W piątek pracownicy szpitala zdecydują kiedy odbędzie się strajk ostrzegawczy. W łomżyńskiej placówce odbyło się referendum, którego wyniki wskazują, że zdecydowana większość pracowników opowiada się za przeprowadzeniem protestu. Pracownicy szpitala, podobnie jak ich koleżanki i koledzy w całym kraju, domagają się podwyżek płac. Ostatnio domagają się też zmian systemowych w organizacji służby zdrowia w Polsce.


Jest gorąco, a będzie jeszcze bardziej...!

śr, 05 lipca 2006 14:04

Biuro Prognoz Meteorologicznych Białystok ostrzega, że w dniach 06-11.07.2006 na terenie woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie nastąpi dalszy wzrost temperatury powietrza. W ciągu dnia w cieniu może być nawet do 30-32 st Celsjusza. W nocy będzie nieco chłodniej 15-18 st. C.
Upały mogą sprawić nie tylko pogorszenie samopoczucia, nasilenie chorób układu krążenia, ale także uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i dalszy wzrost zagrożenia pożarowego.


Nowe listy leków refundowanych

pt, 30 czerwca 2006 16:36

Od 1 lipca 2006 taniej będzie można kupić ok. 1200 spośród 2,5 tys. leków znajdujących się na obecnych listach leków refundowanych. Wzrosną ceny ok. 500 medykamentów.


Pracownicy szpitala za strajkiem

pt, 30 czerwca 2006 15:22

Z nieoficjalnych informacji dotyczących wyników szpitalnego referendum wynika, że zwolennicy przystąpienia łomżyńskiego szpitala do strajku zdobyli „miażdżącą przewagę”. Oficjalnie wyniki trzydniowego referendum będą znane dopiero w poniedziałek, po przekazaniu protokołu komisji, która podlicza wyniki głosowania pracowników szpitala dyrekcji zakładu.
Strajk ma być ostateczna formą nacisku załogi na dyrekcję w sprawie spełnienia żądań płacowych. Tak jak w całym kraju także zatrudnieni w łomżyńskim szpitalu żądają 30% podwyżek.


« · «« · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0