niedziela, 25 czerwca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Via Lomza

śr, 19 maja 2004 20:56

Białostocki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przesłał do Łomży projekt budowy miejskiej obwodnicy. Jak informuje wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński w tej chwili trwają prace nad odpowiedzią na pismo i jeszcze w tym tygodniu zostanie ono przesłane do stolicy województwa.


W Perspektywie będą tu trzy....

cz, 13 maja 2004 13:36

...mowa o supermarketach.

Właśnie rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy kolejnych dużych sklepów na osiedlu południe. W odległości zaledwie kilkunastu, czy kilkudziesięciu metrów od siebie mają funkcjonować aż trzy duże sklepy. Prace przy budowie pierwszego z nich rozpoczęto jesienią ubiegłego roku, ale zima ostudziła zapędy inwestorów tak bardzo, że do tej pory jeszcze robotnicy na budowę nie powrócili. Przyczyną tego nie są złe warunki klimatyczne, a chęć zmiany planów inwestycji. Sklep ma się “wyciągnąć” o jedno przęsło – czyli jakieś 200 mkw.


Bruksela ciągnie...

cz, 06 maja 2004 13:46


Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej politykom przybyło jeszcze jedno miejsce gdzie mogą się wykazać. Wybrańcy “ludu Łomży” do tej pory mogli zasiadać w – począwszy od najmniej ważnych – Radzie Osiedla (jest ich 15), Radzie Miasta, Sejmiku Województwa Podlaskiego, Sejmie i w Senacie. Od pierwszego maja doszedł do tego jeszcze Parlament Unii Europejskiej.


wEUrowzięci

cz, 29 kwietnia 2004 12:44

Czas żmudnych negocjacji i przygotowań dobiega końca. Gwiaździsty sztandar Unii Europejskiej już niebawem zawiśnie jako obowiązujący symbol naszej rzeczywistości.
Łomża 1 Maja 2004 roku przywita festynem na popularnej Muszli przy ulicy Zjazd. Podczas festynu, który ma rozpocząć się już o godzinie 10.00 każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Wieczorem wystąpi folkowy zespół Orkiestra Dni Naszych. W tzw.: między czasie, mimo braku torów kolejowych, Łomżę ma odwiedzić “Pociąg do Europy”.


Fundusz Ochrony Śwoich

pt, 23 kwietnia 2004 14:26

Prawie 2,5 mln zł kosztowało utrzymanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku w 2003 roku. Każdy z 10 członków Rady Nadzorczej zarobił średnio w 2003 r. po 21 tys. zł. Średnia miesięczna płaca pracownika w Funduszy wyniosła ponad 6 tysięcy zł.


Państwowego coraz mniej

ul. Polowa 22, siedziba PRI
pon, 19 kwietnia 2004 17:34

W 15. lat po rozpoczęciu procesu przekształceń własnościowych w Łomży pozostały już tylko cztery przedsiębiorstwa państwowe. Co ciekawe dwa z nich postawione są w stan upadłości, a dwa kolejne w najbliższym czasie albo zostaną sprzedane, albo zlikwidowane.
Dziś w upadłości są Przedsiębiorstwo Produkcji Elementów Budowlanych „Fadom” i Łomżyńskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Prawdopodobnie do tego grona przedsiębiorstw dołączy także Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji. Państwowa firma, która dziś zatrudnia zaledwie 6. osób, a w ubiegłym roku osiągnęła przychód rzędu 278 tysięcy złotych.


Superbubel

cz, 08 kwietnia 2004 11:41

Supermarket budowany przy ul. Por. Łagody i ul. Zawadzkiej, powoli zaczyna straszyć swym wyglądem. Nie dlatego, że się rozpada ale dlatego że nikt go nie kończy. Co dalej z inwestycją?


Jedwabne, Łomża... antysemityzm

pt, 02 kwietnia 2004 11:22

Polsko – Żydowskie stosunki ponownie mogą się “zachwiać” w okolicy Łomży. Tym razem pretekstem jest pożydowskie mienie, które cudem uchowało się od zniszczeń w czasie II Wojny Światowej lub też zostało zaraz po niej odbudowane. Dziś Żydzi coraz częściej i coraz głośniej upominają się o “swoją” własność. “Po dawne żydowskie majątki w Polsce ruszyło młode pokolenie pragmatycznych urzędników. Dla nich pieniądz to pieniądz, a kamienica to kamienica. Nieważne że w Łomży czy w Jedwabnem.”


« · «« · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0