poniedziałek, 21 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Muzyczne Lato

cz, 15 lipca 2004 13:23

Nie chcę zdradzać zamiarów na przyszły rok, ale chciałbym ściągnąć do Łomży prawdziwą, kilkudziesięcioosobową orkiestrę – mówi Jacek Szymański – dyrektor artystyczny i główna gwiazda festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża.


Jadą auta jadą

cz, 08 lipca 2004 11:31

Unia Europejska dała nam nie tylko podwyżki, ale i nieograniczone możliwość... przywiezienia z zachodu starego samochodu. Jako Europejczycy możemy kupić samochód gdzie tylko chcemy, jaki chcemy i taki na jaki nas stać. Zwłaszcza ten ostatni wyznacznik jest w tym miejscu szczególnie ważny. Na zachodzie stare auta są tańsze – dużo tańsze niż w Polsce.


Bieganina

cz, 01 lipca 2004 13:36

Dobiegł końca rok szkolny, a teraz od szkoły do szkoły biegają absolwenci gimnazjów i ich rodzice - powód – końca dobiega rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.


Będzie uczelnia

Budynek przy ul. Poznańskiej 141
cz, 24 czerwca 2004 13:49

W 586 lat od nadania Łomży praw miejskich, 5,5 roku po likwidacji województwa łomżyńskiego, w 53 dni po wstąpieniu do Unii Europejskiej wydano akt powołujący w Łomży publiczną szkołę wyższą.


No i wyg(b)rali (śmy)

cz, 17 czerwca 2004 13:23

Barbara Kudrycka (z Białegostoku, Platforma Obywatelska) i Bogusław Rogalski (z Olsztyna, Liga Polskich Rodzin) - to nasi europarlamentarzyści.
Nie pochodzą z Łomży, ani z byłego Łomżyńskiego.


„wśród serdecznych przyjaciół - psy zająca zjadły”

śr, 09 czerwca 2004 14:20

Ignacy Krasicki w bajce pt „Przyjaciele” opisał małego zajączka, który korzystając ze swobody skakał wesoło po łące i skubał trawkę. Miał wielu przyjaciół: konia, woła, kozła, owcę oraz cielątko. Wszyscy zgodnie korzystali z zielonego pastwiska. Pewnego razu nasz bohater usłyszał nadchodzące z daleka odgłosy polowania (szczekanie psów, trąbki) przestraszony udał się do swoich przyjaciół, prosząc ich o pomoc....


Nasze ulice ich kamienice!

śr, 02 czerwca 2004 16:23

Kolejnych 25 wniosków o zwrot nieruchomości Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich otrzymał Prezydent Łomży od Komisji Regulacyjnej. W sumie Żydzi domagają się teraz 34 nieruchomości położonych w mieście.


Strażnik Podlasia.

pt, 28 maja 2004 13:40

Ponad 30 samorządowych uchwał od początku tego roku unieważnił wojewoda podlaski. Obok niezgodnych z prawem niektórych decyzji Rady Gminy Czyżew czy Starostwa Powiatowego w Wysokim Mazowieckim jest też kilka aktów prawnych z łomżyńskim rodowodem.


Via Lomza

śr, 19 maja 2004 20:56

Białostocki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przesłał do Łomży projekt budowy miejskiej obwodnicy. Jak informuje wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński w tej chwili trwają prace nad odpowiedzią na pismo i jeszcze w tym tygodniu zostanie ono przesłane do stolicy województwa.


W Perspektywie będą tu trzy....

cz, 13 maja 2004 13:36

...mowa o supermarketach.

Właśnie rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy kolejnych dużych sklepów na osiedlu południe. W odległości zaledwie kilkunastu, czy kilkudziesięciu metrów od siebie mają funkcjonować aż trzy duże sklepy. Prace przy budowie pierwszego z nich rozpoczęto jesienią ubiegłego roku, ale zima ostudziła zapędy inwestorów tak bardzo, że do tej pory jeszcze robotnicy na budowę nie powrócili. Przyczyną tego nie są złe warunki klimatyczne, a chęć zmiany planów inwestycji. Sklep ma się “wyciągnąć” o jedno przęsło – czyli jakieś 200 mkw.


Bruksela ciągnie...

cz, 06 maja 2004 13:46


Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej politykom przybyło jeszcze jedno miejsce gdzie mogą się wykazać. Wybrańcy “ludu Łomży” do tej pory mogli zasiadać w – począwszy od najmniej ważnych – Radzie Osiedla (jest ich 15), Radzie Miasta, Sejmiku Województwa Podlaskiego, Sejmie i w Senacie. Od pierwszego maja doszedł do tego jeszcze Parlament Unii Europejskiej.


wEUrowzięci

cz, 29 kwietnia 2004 12:44

Czas żmudnych negocjacji i przygotowań dobiega końca. Gwiaździsty sztandar Unii Europejskiej już niebawem zawiśnie jako obowiązujący symbol naszej rzeczywistości.
Łomża 1 Maja 2004 roku przywita festynem na popularnej Muszli przy ulicy Zjazd. Podczas festynu, który ma rozpocząć się już o godzinie 10.00 każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Wieczorem wystąpi folkowy zespół Orkiestra Dni Naszych. W tzw.: między czasie, mimo braku torów kolejowych, Łomżę ma odwiedzić “Pociąg do Europy”.


Fundusz Ochrony Śwoich

pt, 23 kwietnia 2004 14:26

Prawie 2,5 mln zł kosztowało utrzymanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku w 2003 roku. Każdy z 10 członków Rady Nadzorczej zarobił średnio w 2003 r. po 21 tys. zł. Średnia miesięczna płaca pracownika w Funduszy wyniosła ponad 6 tysięcy zł.


Państwowego coraz mniej

ul. Polowa 22, siedziba PRI
pon, 19 kwietnia 2004 17:34

W 15. lat po rozpoczęciu procesu przekształceń własnościowych w Łomży pozostały już tylko cztery przedsiębiorstwa państwowe. Co ciekawe dwa z nich postawione są w stan upadłości, a dwa kolejne w najbliższym czasie albo zostaną sprzedane, albo zlikwidowane.
Dziś w upadłości są Przedsiębiorstwo Produkcji Elementów Budowlanych „Fadom” i Łomżyńskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Prawdopodobnie do tego grona przedsiębiorstw dołączy także Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji. Państwowa firma, która dziś zatrudnia zaledwie 6. osób, a w ubiegłym roku osiągnęła przychód rzędu 278 tysięcy złotych.


Superbubel

cz, 08 kwietnia 2004 11:41

Supermarket budowany przy ul. Por. Łagody i ul. Zawadzkiej, powoli zaczyna straszyć swym wyglądem. Nie dlatego, że się rozpada ale dlatego że nikt go nie kończy. Co dalej z inwestycją?


Jedwabne, Łomża... antysemityzm

pt, 02 kwietnia 2004 11:22

Polsko – Żydowskie stosunki ponownie mogą się “zachwiać” w okolicy Łomży. Tym razem pretekstem jest pożydowskie mienie, które cudem uchowało się od zniszczeń w czasie II Wojny Światowej lub też zostało zaraz po niej odbudowane. Dziś Żydzi coraz częściej i coraz głośniej upominają się o “swoją” własność. “Po dawne żydowskie majątki w Polsce ruszyło młode pokolenie pragmatycznych urzędników. Dla nich pieniądz to pieniądz, a kamienica to kamienica. Nieważne że w Łomży czy w Jedwabnem.”


« · «« · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0