środa, 26 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Pół (miliona) kadencji

cz, 04 listopada 2004 14:08

Przewodniczący Rady Jan Jarota gdyby pieniądze z diety wpłacał na konto bankowe miałby tam niemal 40 tys. zł.
Przewodnicząca Miejskiej Komisji Finansów i Skarbu Miasta Alicja Konopka za diety które w tej kadencji dostała z miejskiej kasy (ok. 25 tys. zł) mogłaby kupić np. pół nowego samochodu marki Ford Focus.
W sumie na półmetku kadencji na miejskich radnych wydaliśmy niemal pół miliona złotych.


Samochodowy zawrót głowy

cz, 28 października 2004 13:42

4 tys używanych samochodów trafiło do byłego województwa podlaskiego w niespełna pół roku od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z wewnątrzwspólnotowego nabycia pojazdów samochodowych korzystało w ciągu tego okresu niewiele mniej obywateli. Gro sprowadzonych samochodów dało jednak powód do rozwoju i powstania kilku autokomisów.


Oddział już „ograniczony” jest!

śr, 20 października 2004 20:32

Kolejny raz piszemy o tym, że Nie ma Funduszy na Zdrowie. Sytuacja z miesiąca na miesiąc jest coraz gorsza. Szpitale, w najlepszym wypadku, by nie zamykać oddziałów, ograniczają przyjęcia pacjentów.
Na niektórych oddziałach Szpital Wojewódzki w Łomży ograniczył przyjmowanie pacjentów. Szpital nie przyjmuje tych s`poza terenu powiatu łomżyńskiego – informuje dyrektor placówki Marian Jaszewski. Oczywiście chodzi tu o przypadki, kiedy nie ma zagrożenia życia i zdrowia pacjentów. Ograniczenia dotykają jednak tych najmłodszych. Problemy z przyjęciem dzieci pojawiły się na początku, na Oddziale Intensywnej Opieki Noworodków i Ginekologiczno – Położniczym.


Prezydent dostanie podwyżkę?

cz, 14 października 2004 14:05

W najbliższą środę radni Łomży mają debatować nad podwyżką dla Prezydenta Miasta. Jan Jarota Przewodniczący Rady chce aby Jerzy Brzeziński zarabiał o niemal (bez 1 zł) 1000 zł więcej niż dotychczas. Po podwyżce wynagrodzenie Prezydenta Łomży wynieść ma dokładnie 9 tys. 993 zł brutto.
W uzasadnieniu wniosku Przewodniczący Jarota napisał: “mając na uwadze wyjątkowy charakter pracy i ogromną odpowiedzialność na tym stanowisku, a także skalę porównawczą wynagrodzeń innych prezydentów miast, które wielkością zbliżone są do naszego miasta proponuję ustalić: (...)” podwyżkę.


Obywatel Jedwabnego

prof. Tomasz Strzembosz
cz, 07 października 2004 13:18

"Chciałbym w całym tym nadbiebrzańskim regionie czuć się jak u siebie w domu" – tymi słowami rozpoczął profesor Tomasz Strzembosz swoją wizytę w Jedwabnym
Słynny historyk, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Państwowej Akademii Nauk, przybył do Jedwabnego z dwóch powodów. Po pierwsze by odebrać honorowe obywatelstwo tego miasta, po drugi by promować swoją najnowszą książkę - "Antysowiecka partyzantka i konspiracja nad Biebrzą X 1939 -VI 1941".


Skopana Łomża

cz, 30 września 2004 13:43

Prowadzone od kilku miesięcy remonty łomżyńskich dróg szybko się nie zakończą. Nie prędko też znikną z łomżyńskich ulic korki, które jak zwykle doskwierają kierowcom rano i po południu.
Do tego dochodzą jeszcze pracownicy MPGKiM, którzy w godzinach szczytu dzielnie malują pasy.


Trzęsienie Łomży

cz, 23 września 2004 13:06

Pierwszy raz ziemia zatrzęsła się kilka minut po 13. Wstrząsy powtórzyły się kilkanaście minut po 15, to było prawdziwe... trzęsienie ziemi.


Powiatowe Centrum Ratownicze

cz, 16 września 2004 13:18

Służyć będziemy wszystkim. Zdarzają się różne interwencje. Czasami trzeba przeciwstawić się żywiołom, zdarza się również, że trzeba ratować bociana albo zdjąć kotka z drzewa – mówi komendant Państwowej Straży Pożarnej w Łomży st. br Lucjan Porowski
W miniony poniedziałek uroczyście otwarto w Łomży Powiatowe Centrum Ratownicze. Instytucja ma docelowo koordynować działania wszelkich służb w mieście odpowiedzialnych za interwencje w przypadku zagrożeń.


Społeczny przekładaniec

cz, 09 września 2004 11:34

2,5 mln. zł. dochodu wykazał za miniony rok, mieszkaniec Łomży prowadzący firmę. 805 tys. zł. – tyle zarobił inny, który nie prowadzi działalności gospodarczej. Uznając za kryterium, rozliczenia na PIT36 i PIT37, to rekordowe kwoty.
Urząd Skarbowy w Łomży podliczył już ostatecznie rozliczenia dochodu, jaki w 2003 wykazali mieszkańcy miasta i powiatu. W sumie zarobiliśmy tyle by zapłacić ponad 62 mln. zł podatku.


Komu bije... dzwonek?

cz, 02 września 2004 11:14

Drodzy Uczniowie, Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele, Rodzice i Przyjaciele Szkoły! Tradycyjnie, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Przed nami wszystkimi stoją nowe wyzwania. Starajmy się im sprostać, aby Uczniowie mieli jak najlepsze warunki nauki i by polska edukacja nadążała za wymaganiami stawianymi przez współczesny świat – tak Minister Edukacji Narodowej i Sportu Mirosław Sawicki, powitał nowy rok szkolny.


Balkon Demoklesa

cz, 26 sierpnia 2004 12:55

W tym tygodniu specjaliści z Politechniki Białostockiej rozpoczęli kontrolę bloków przy ulicy Dmowskiego. Sprawdzany jest stan techniczny budynków. Inspekcja ma związek z zerwaniem się balkonu przy jednym z mieszkań.


Centrum Uciech...

cz, 19 sierpnia 2004 13:03

Sąd ekspertów powołany przez prezydenta miasta zakończył drugi etap konkursu na zagospodarowanie brzegów Narwi leżących w granicach miasta. Spośród czterech nadesłanych propozycji do ostatecznej rozgrywki zakwalifikowano dwa.


Bezpieczeństwo rośnie, a Komendant odchodzi

Komendant Andrzej Zaremba<br>
Starosta Wojciech Kubrak
cz, 12 sierpnia 2004 13:40

O 40% poprawiło się bezpieczeństwo (cokolwiek by to znaczyło), a o 20% wzrosła skuteczności łomżyńskich policjantów w wykrywaniu sprawców przestępstw – tak w dużym skrócie można zapisać to co powiatowym radnym ostatnio powiedział Komendant Miejski Policji w Łomży. Inspektor Andrzej Zaremba dodał, też że to ostatni jego raport i że po 36 latach pracy idzie na emeryturę.


"chcą aby ludzie obrzucili kamieniami ratusz"

cz, 05 sierpnia 2004 13:26

“Szantażowi się nie poddamy” - tak Jarosław Koszewski z biura prasowego ratusza skomentował list jaki ostatnio otrzymali mieszkańcy kamienicy przy ul. Senatorskiej 7. Nadawcą listu jest Monika Krawczyk dyrektor Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego – właściciel kamienicy - która w kilkuzdaniowej notce informuje jej mieszkańców, że władze miasta odrzuciły szereg propozycji Fundacji dotyczących przejęcia nieruchomości przez miasto.


Gościnna Łomża

cz, 29 lipca 2004 14:04

Festyn pod hasłem Gościniec Łomżyński, zgromadził w amfiteatrze przy ulicy Zjazd kilka tysięcy ludzi a wśród nich Macieja Kuronia, Andrzeja Rosiewicza i ekipy z zespołów Brathanki i Boys.


Jezioro Łomża

śr, 21 lipca 2004 20:26

Poniedziałkowa, poranna burza spowodowała straty, które są trudne do oszacowania, bo głównie ponieśli je prywatni właściciele posesji znajdujących się w centrum miasta
Przez kilkadziesiąt minut w poniedziałkowy ranek na mapie pojawiło się jezioro Łomża.


Muzyczne Lato

cz, 15 lipca 2004 13:23

Nie chcę zdradzać zamiarów na przyszły rok, ale chciałbym ściągnąć do Łomży prawdziwą, kilkudziesięcioosobową orkiestrę – mówi Jacek Szymański – dyrektor artystyczny i główna gwiazda festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża.


Jadą auta jadą

cz, 08 lipca 2004 11:31

Unia Europejska dała nam nie tylko podwyżki, ale i nieograniczone możliwość... przywiezienia z zachodu starego samochodu. Jako Europejczycy możemy kupić samochód gdzie tylko chcemy, jaki chcemy i taki na jaki nas stać. Zwłaszcza ten ostatni wyznacznik jest w tym miejscu szczególnie ważny. Na zachodzie stare auta są tańsze – dużo tańsze niż w Polsce.


Bieganina

cz, 01 lipca 2004 13:36

Dobiegł końca rok szkolny, a teraz od szkoły do szkoły biegają absolwenci gimnazjów i ich rodzice - powód – końca dobiega rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.


Będzie uczelnia

Budynek przy ul. Poznańskiej 141
cz, 24 czerwca 2004 13:49

W 586 lat od nadania Łomży praw miejskich, 5,5 roku po likwidacji województwa łomżyńskiego, w 53 dni po wstąpieniu do Unii Europejskiej wydano akt powołujący w Łomży publiczną szkołę wyższą.


« · «« · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0