środa, 23 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

O seksualne wykorzystanie nieletnich dziewcząt oskarża prokuratura dwóch mieszkańców Łomży

pon, 07 czerwca 2004 20:52

Dwaj mieszkańcy Łomży: 25- i ponad 30-letni zostali oskarżeni przez tamtejszą prokuraturę rejonową o seksualne wykorzystanie nieletnich dziewcząt. Przestępstwo wyszło na jaw w marcu b.r., kiedy to jedna z nastolatek po kilkudniowej ucieczce wróciła do domu i przyznała się ojcu do kontaktów z mężczyzną. W toku dochodzenia okazało się, że podobne doświadczenia ma za sobą także koleżanka 13-latki. Prokuratura postawiła obu mężczyznom zarzut doprowadzenia nieletnich do tzw. innych czynności seksualnych i rozpijania nieletnich a jednego z nich - także o udostępniania treści pornograficznych nieletniej osobie - poinformowała Arleta Rząca z Prokuratury Rejonowej w Łomży.


Nielegalna fabryka papierosów w Łomży na poseji szefa prokuratury

pon, 07 czerwca 2004 15:01

Prokuratura w Radomiu kontynuować będzie śledztwo w sprawie nielegalnej fabryki papierosów, zlikwidowanej w Łomży - poinformowano PAP w poniedziałek w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku, dotychczas zajmującej się tą sprawą. Sprawa została przekazana poza obszar działania białostockiej Prokuratury Apelacyjnej w związku z tym, że trzeba wyjaśnić wątek dotyczący jednego ze znanych łomżyńskich prokuratorów. Okazało się bowiem, że nielegalna wytwórnia znajdowała się na posesji należącej do niego i jego żony.


Nowa linia technologiczna do produkcji masła w Grajewie.

so, 05 czerwca 2004 18:08

Siedem i pół tony masła w ciągu godziny może wyprodukować oddana dziś do użytku w Grajewie nowa linia technologiczna. W tym roku łączna produkcja przekroczy 20 tys. ton- poinformował prezes Edmund Borawski, z czego około 40 procent jest eksportowana. W tej chwili masło z "Mlekpolu" jest produkowane tylko w Grajewie, docelowo każdy z zakładów wchodzących w skład holdingu specjalizować się będzie maksymalnie w czterech produktach.


Czarny dzień na podlaskich drogach.

pt, 04 czerwca 2004 16:22

Czarny dzień na podlaskich drogach. W karambolu w Zambrowie zginęły cztery osoby. Rano koło Knyszyna w wypadku poloneza z autobusem rannych zostało 6 osób. Natomiast w nocy także w Zambrowie zginął potrącony przez samochód pieszy. Najpoważniejszy wypadek zdarzył się około 13 w Zambrowie. Doszło tam do zderzenia sześciu samochodów 2 ciężarówek 3 samochodów osobowych i busa. Zginęły cztery osoby. Dwa samochody osobowe doszczętnie spłonęły. Policjanci mają problemy z rozpoznaniem marki jednego z aut. Nie wykluczają, że w tych samochodach mogły być jeszcze jakieś osoby.


Za handel narkotykami przed sąd

cz, 03 czerwca 2004 21:42

Członkowie grupy handlującej narkotykami w okolicach Wysokiego Mazowieckiego staną przed sądem.
Prokuratura Okręgowa w Łomży zakończyła postępowanie w sprawie grupy ludzi handlujących narkotykami w powiecie wysokomazowieckim. Aktem oskarżenia objęto piętnaścioro mieszkańców tego powiatu , w wieku od 19 do 30 lat, w tym trzy kobiety. Co najmniej sześcioro z tej grupy działało wspólnie pod kierownictwem 30-latka z Wysokiego Mazowieckiego- uważa prokurator. Kontrolowali cały handel narkotykami w mieście i jego okolicach- sprowadzali marihuanę i amfetaminę (rzadziej extasy i haszysz), rozprowadzali narkotyki wśród co najmniej kilkunastu osób i bronili swoich wpływów przed konkurencją.


Uczelnie czekają na kandydatów.

cz, 03 czerwca 2004 08:58

Na uczelniach w Białymstoku rozpoczęła się rekrutacja. Politechnika Białostocka przyjmie na kierunki dzienne około 1800 osób i blisko 3 i pół tysiąca na wieczorowe. Uniwersytet w Białymstoku ma ponad tysiąc sześćset miejsc na studiach dziennych. Najwięcej chętnych zgłosiło się - jak dotychczas - na pedagogikę, angielski, ekonomię i biologię. Popularne jest też prawo, informatyka i socjologia. Na Akademii Medycznej od tego roku powstał nowy kierunek licencjacki - zdrowie publiczne.


Referendum w Stawiskach.

wt, 01 czerwca 2004 17:14

Komitet do spraw referendum w Stawiskach zaskarżył do sądu samo referendum i domaga się wyciagnięcia konsekwencji wobec przewodniczacej miejskiej komisji. Podstawą do takich działań jest wg nich skład jednej z komisji obwodowych, w której nieobecnego członka powołanego przez komisarza wyborcego zastąpił inny, nieuprawniony mieszkaniec gminy. Fakt ten podniesiono już po zakończeniu referendum i skargę w tej sprawie skierowano do sądu.


Prokuratorskie zarzuty dla radziców zatrutych dzieci

pon, 31 maja 2004 06:10

Prokuratura Łomżyńska skierowała do sadu akt oskarżenia w sprawie dziewczynek które zatruły się środkiem do mycia dojarek.
Zarzut niedostatecznej opieki nad dziećmi postawiła łomżyńska prokuratura rodzicom, których dwie córki zatruły się w ubiegłym roku środkiem do dezynfekcji urządzeń udojowych. Jako pierwsza trafiła do szpitala trzyletnia Aleksandra, która napiła się płynu znalezionego w zabudowaniach gospodarczych, kilka dni później w podobnych okolicznościach zatruła się jej sześcioletnia siostra- Joasia.


Firma Metal-Fach z Sokółki zwyciężyła w konkursie Ambasador Biznesu Podlasie 2004.

nie, 30 maja 2004 13:25

W konkursie jury wyłoniło 15 finalistów. Drugie miejsce zajęła firma Fargotex z Łomży, a trzecie Gasstech z Suwałk. Szef Metal-Fachu Jacek Kucharewicz był szczęśliwy i cieszył się z wyróżnienia. Firma ma siedzibę w Sokółce, zatrudnia ponad 220 pracowników. Produkuje maszyny i urządzenia rolnicze oraz kotły grzewcze. Nagrodę pieniężną 15 tysięcy złotych firma przeznaczy na cele charytatywne. Zdobywca drugiego miejsca łomżyński Fargotex jest importerem tkanin meblowych, a laureat III nagrody suwalski Gasstech produkuje i regenerujre narzędzia do obróbki drewna.


Więcej księży w Diecezji Łomżyńskiej.

so, 29 maja 2004 21:35

Od dziś w Diecezji Łomżyńskiej będzie pracować 546 księży. Ordynariusz diecezji, bp Stanisław Stefanek wyświęcił dziś w katedrze 13 neoprezbiterów. Wszyscy ukończyli 6-letnie studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jak stwierdził rektor uczelni, ks. dr Andrzej Miałchowski - Kościół polski potrzebuje nowych, odważnych i oddanych kapłanów, bo życie niesie coraz więcej obowiązków i problemów.


Podlascy rolnicy składają najwięcej wniosków o dopłaty.

cz, 27 maja 2004 06:12

Podlascy rolnicy złożyli dotychczas najwięcej w kraju wniosków o unijne dopłaty bezpośrednie. Dziennie do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Podlasiu trafia około 3 tysięcy wniosków. Złożyło je do tej pory 35 procent rolników i jest to najlepszy wynik w kraju, przy średniej krajowej 20 procent. Dyrektor podlaskiego oddziału Agencji - Wojciech Szczepkowski - ocenia, że jeśli takie tempo składania wniosków utrzyma się, to nie ma obaw, że rolnicy nie zdążą ze składaniem wniosków o dopłaty.


Droższe taksówki w Łomży.

wt, 25 maja 2004 12:51

Trzy z czterech łomżyńskich korporacji taksówkarskich porozumiały się w sprawie podwyżki. Za "trzaśnięcie drzwiami" pasażerowie zapłacą 4 zł 50 groszy, czyli o złotówkę więcej niż obecnie. Korporacje podnoszą też o 20 groszy opłatę za każdy przejechany taksówką kilometr. Podwyżkę spowodował przede wszystkim 30-procentowy wzrost cen gazu w łomżyńskich stacjach oraz podobny wzrost cen oleju i benzyny. W niektórych stacjach w Łomży litr oleju napędowego kosztuje już więcej niż 3 zł 20 groszy. Podwyżki należy spodziewać się w najbliższych dniach, termin jej wprowadzenia jest uzależniony od tego kiedy specjaliści uporają się z przeprogramowaniem kas fiskalnych.


Dwa śledztwa w Łomży i Kolnie.

pon, 24 maja 2004 21:30

Prokuratura rejonowa w Łomży prowadzi dwa postępowania związane z samobójczą śmiercią pracownika jedego z łomzyńskich banków. Kierownictwo tej placówki poinformowało organy śledcze o wykryciu niedoboru co najmniej 120 tys. zł. Naruszony pakiet z pieniędzmi pomniejszonymi o tę sumę odnaleziono w biurku tragicznie zmarłego pracownika już po jego śmierci. W tym samym czasie żona pracownika złożyła doniesienie na dwie jego koleżanki z pracy, które wg. niej winne są niedoborowi i psychicznie znęcały się nad jej mężem, co w efekcie doprowadziło do jego samobójczej śmierci.


Sprawa o molestowanie w szkole - umorzona.

pon, 24 maja 2004 21:29

Umorzone zostało postępowanie w sprawie molestowania seksualnego uczniów przez nauczycielkę zawodu z jednej z łomżyńskich szkół. Doniesienie o czynnościach seksualnych nauczycielki wobec uczniów złożył jeden z rodziców. Prokurator jednak nie dopatrzył się w opisanych zdarzeniach podtekstów seksualnych, zaś inni rodzice nie zdecydowali się na złożenie doniesienia do prokuratury.


Arcybiskup Michalik w Łomży

pon, 24 maja 2004 16:59

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik celebrował uroczystą Mszę św. w Katedrze Łomżyńskiej w 40 rocznicę otrzymania święceń kapłańskich. Po 6 latach studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, wspólnie z 14 kolegami z roku, na księdza wyświęcił go biskup Czesław Falkowski. W koncelebrze uczestniczyli m.in. również ordynariusze diecezji łomżyńskiej - Stanisław Stefanek, drohiczyńskiej Antoni Dydycz oraz biskup Tadeusz Zawistowski, a także 13 kolegów kursowych arcybiskupa i pięciu łomżyńskich kapucynów, pracujących obecnie na misjach na Białorusi.


Czy wicemarszałek Jan Kamiński zostanie odwołany?

pon, 24 maja 2004 09:52

O jego losie w zarządzie województwa zdecydują dzis radni podlaskiego sejmiku. Kilka dni temu o jego odwołanie wystapili koledzy wicemarszałka z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej. Do zarządu województwa docierały bowiem informacje, że wicemarszałek Jan Kamiński obiecuje samorządom pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pod adresem Kamińskiego koledzy z rządzącej koalicji stawiają zarzut prowadzenia kampanii wyborczej w samorządach. Nikt jednak nie chce mówić o konkretach.


Słaba frekwencja referendum w Stawiskach.

nie, 23 maja 2004 17:12

Niewielka, zaledwie kilkuprocentowa frekwencja odnototowywana jest na razie w przeprowadzanym dziś referendum w sprawie odwołania burmistrza Stawisk. Grupa inicjatywna, która doprowadziła do referendum zarzuciła Markowi Waszkiewiczowi rozrzutne gospodarowanie budżetem gminy, co według nich doprowadzić może nawet do jej bankructwa, złą politykę kadrową w urzędzie, zlikwidowanie kilku miejskich i gminnych placówek oraz ogólnie- konfliktowość.


Referendum samorządowe w Stawiskach.

nie, 23 maja 2004 09:57

Pierwsze na Podlasiu w tej kadencji referendum samorządowe odbywa się dziś w Stawiskach gmina Kolno. Grupa mieszkańców chce odwołania ze stanowiska burmistrza Marka Waszkiewicza, któremu zarzucają m.in niegospodarność, prywatę, błędne decyzje i doprowadzenie do upadku kilku instytucji w mieściE. Komisje referendalne działaj w godzinach od 6 do 20 w siedmiu lokalach - tych samych, w których odbywały się wybory półtora roku temu.


Zarybianie w Łomży

nie, 23 maja 2004 09:56

Narybek klenia, lina i szczupaka trafi jeszcze w tym roku do rzek w okolicach Łomży. Zakończono już zarybianie małymi pstrągami. Dzięki corocznej pracy członków Polskiego Zwiazku Wedkarskiego, Narew jest jedną z najbardziej rybnych rzek- można tu znaleźc około 40 gatunków ryb- mówi dyrektor łomżyńskiego oddziału PZW, Karol Urbański.


Bezpieczne gospodarstwo

pt, 21 maja 2004 15:23

Krystyna i Andrzej Łagodowie ze wsi Czarkówka Mała prowadzą najbezpieczniejsze, w rejonie zambrowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, gospodarstwo- uznała komisja KRUS. Małżeństwo to od 16 lat gospodaruje na 30 ha i nastawione jest na hodowlę bydła mlecznego. W sumie posiadają 90 sztuk bydła, z czego 40 to krowy dojne. Do bezpieczeństwa w ich gospodarstwie pracownicy Kasy mieli najmniej uwag, na szczeblu wojewódzkim rejon będą reprezentowały trzy, ale w sprawie dwóch pozostałych jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja.


« · «« · 131 · 132 · 133 · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0