piątek, 21 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

W wyniku silnych wiatrów część mieszkańców Podlasia i Mazur nie ma prądu

śr, 16 czerwca 2004 22:06

Silny wiatr, który przez cały dzień wiał w woj. podlaskim i nad Mazurami spowodował, że część mieszkańców północno-wschodniej Polski jest bez prądu. Przyczyną były drzewa lub konary, które padały i zrywały linie energetyczne. Jak poinformował Jerzy Łukasik z Zakładu Energetycznego w Białymstoku - najgorsza sytuacja jest w okolicach Pisza, Mikołajek i Orzysza - tu zasilania nie ma prawie 2,5 tysiąca gospodarstw. Prądu nie mają też mieszkańcy okolic Rajgrodu i Szczuczyna - w sumie około tysiąca gospodarstw.


Ukradli wieżę

wt, 15 czerwca 2004 17:23

Prawie 20-metrowa wieżę obserwacyjną ukradli handlarze złomu z terenów byłego poligonu w Czerwonym Borze. Leśniczy, który jako pierwszy stwierdził brak budowli stwierdził, że kradzież była przygotowana przez dwie noce - pierwszej przewrócono wieżę, drugiej- zdemontowano całą konstrukcje i wywieziono. Jest to kolejna tak zuchwała kradzież z terenów dawniej administrowanych przez PKP i wojsko. Wczesniej złodzieje złomu m.in. wyciągnęli z ziemi przewody wysokiego napięcia i poodpiłowywali wystające elementy wraku czołgu pozostawionego na poligonie.


Afera paliwowa

wt, 15 czerwca 2004 17:22

Szesnastu podejrzanych, w tym trzech łomżyńskich przedsiębiorców objetych jest aktem oskarżenia w aferze paliwowej, który trafił właśnie do łomżyńskiego sądu. Czterdziestokilkulatkowie: Andrzej A., Michał R. i Wojciech B. zajmowali się, zdaniem prokuratora , nielegalna produkcja oleju napedowego, na czym Skarb Państwa stracił ponad 25 mln zł nieodprowadzonego podatku akcyzowego i prawie 6 mln podatku VAT. Za oszustwa karno- skarbowe grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności, jednak przy okazji niejako postawiono im zarzuty fałszowania dokumentacji, co już zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.


Dziś dodatkowe egzaminy dla szóstoklasistów i gimnazjalistów.

wt, 15 czerwca 2004 06:17

O 9-tej rozpoczynają się dodatkowe egzaminy dla szóstoklasistów i gimnazjalistów. Pisać je będą ci uczniowie, którzy z przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpili do nich w pierwszych terminach: 1-go kwietnia dla szóstoklasistów i na początku maja dla gimnazjalistów. Do obydwu rodzajów egzaminów przystąpią też ci uczniowie, którzy powtarzają je z powodu ściągania. Liczba tych ostatnich nie jest znana, gdyż Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży utajniła te informacje. Na Podlasiu sprawdzian będzie pisać w sumie 25-ciu uczniów szóstych klas szkół podstawowych oraz 240-stu gimnazjalistów. Uczniowie ostatnich klas gimnazjum swoje testy będą zdawać przez 2 dni: jutro część humanistyczną, w środę - matematyczno-przyrodniczą.


Umiarkowany ruch przy urnach

nie, 13 czerwca 2004 18:15

W łomżyńskich lokalach wyborczych - podobnie jak w innych częściach województwa - ruch jest umiarkowany
Do urn wyborczych w 33 obwodach głosowania może pójść około 42 tys. mieszkańców nadnarwiańskiego grodu. Frekwencja jest jednak bardzo zróżnicowana - w obwodzie nr 26 przy ul. Księżnej Anny głosować może prawie 1900 wyborców. Dotychczas wydano 80 kart wyborczych. W komisji wyborczej przy ul. Bernatowicza z półtora tysiąca uprawnionych, przy urnie pojawiło się ponad 11 proc. wyborców. W obwodzie nr 6, gdzie głosować może 1600 wyborców, z prawa tego skorzystało ponad 15 proc.


Mężczyzna, który uległ wypadkowi w Zakopanem nie był mieszkańcem Łomży a Kolna.

pt, 11 czerwca 2004 06:44

47-letni nauczycieli z Kolna spadł dziś rano z kolejki krzesełkowej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. (Wcześniej Polska Agencja Prasowa informowała, że jest to mieszkaniec Łomży). Mężczyzna doznał złamania dwóch żeber i ogólnych potłuczeń. W kacji ratowniczej uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowa Ratunkowego, ratownicy TOPR, strażacy i policjanci. Nie udało nam się jednak ustalić w jakiej szkole pracuje ofiara wypadku. Na szczęście mężczyzna nie był opiekunem grupy uczniów, a uczestniczył w wycieczce osób dorosłych. Policja pobrała mu krew do badań na zawartość alkoholu, ale wyników jeszcze nie ma. Badania szpitalne wykazały, że w wyydychanym powietrzu było 2,3 prom. alkholu.


Nauczyciel z Łomży spadł z kolejki krzesełkowej w Zakopanem. Jest lekko poturbowany.

cz, 10 czerwca 2004 15:37

47-letni nauczyciel z Łomży spadł w czwartek z kolejki krzesełkowej na Polanie zymoszkowej w Zakopanem. Do wypadku doszło przy szóstej podporze, gdy krzesełko poruszało się na wysokości ok. 5 m - podała policja. Mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala. Tam okazało się, że pacjent jest pijany i poza złamaniem dwóch żeber oraz ogólnymi potłuczeniami ciała nic więcej mu się nie stało. Nie wiadomo jeszcze, kto zapłaci za kosztowną akcję ratunkową. Na miejsce wypadku, oprócz załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, wezwano strażaków, TOPR-owców i policjantów, którzy badają okoliczności zdarzenia. Pracownicy obsługujący kolejkę, opierając się na relacjach świadków, powiedzieli PAP, że mężczyzna nie wypadł z krzesełka lecz z niego wyskoczył, przeciskając się pod poręczą zabezpieczającą.


Boże Ciało

cz, 10 czerwca 2004 09:22

Uroczystości Bożego Ciała w Łomży rozpoczną się o 10-tej mszą św. w 500-letniej Katedrze. Przewodniczyć im będzie ordynariusz diecezji łuckiej na Ukrainie, - biskup Marcjan Trofimiak. Procesję poprowadzi ordynariusz diecezji bp Stanisław Stefanek. Przejdzie ona ulicami: Sadową, Polową, Aleją legionów przez Plac Kościuszki, Długą i Rynek Starego Miasta, Giełczyńską i Dworną do Katedry. Tradycyjnie w łomżyńskiej procesji oprócz wiernych z całej diecezji, weźma też udział goście z kraju i zagranicy.


Wilki w gminie Zbójna

śr, 09 czerwca 2004 16:43

W gminie Zbójna znowu pojawiły się wilki. Na razie nie zanotowano jeszcze przypadków pogryzienia bydła, ale rolnicy znowu zmuszeni są do ochrony zwierząt na pastwiskach - poinformował wójt gminy Zenon Białobrzeski. Przed rokiem, kiedy wilki pogryzły ponad 20 krów i cieląt, minister ochrony środowiska wydał zgodę na odstrzał trzech basiorów.


O seksualne wykorzystanie nieletnich dziewcząt oskarża prokuratura dwóch mieszkańców Łomży

pon, 07 czerwca 2004 20:52

Dwaj mieszkańcy Łomży: 25- i ponad 30-letni zostali oskarżeni przez tamtejszą prokuraturę rejonową o seksualne wykorzystanie nieletnich dziewcząt. Przestępstwo wyszło na jaw w marcu b.r., kiedy to jedna z nastolatek po kilkudniowej ucieczce wróciła do domu i przyznała się ojcu do kontaktów z mężczyzną. W toku dochodzenia okazało się, że podobne doświadczenia ma za sobą także koleżanka 13-latki. Prokuratura postawiła obu mężczyznom zarzut doprowadzenia nieletnich do tzw. innych czynności seksualnych i rozpijania nieletnich a jednego z nich - także o udostępniania treści pornograficznych nieletniej osobie - poinformowała Arleta Rząca z Prokuratury Rejonowej w Łomży.


Nielegalna fabryka papierosów w Łomży na poseji szefa prokuratury

pon, 07 czerwca 2004 15:01

Prokuratura w Radomiu kontynuować będzie śledztwo w sprawie nielegalnej fabryki papierosów, zlikwidowanej w Łomży - poinformowano PAP w poniedziałek w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku, dotychczas zajmującej się tą sprawą. Sprawa została przekazana poza obszar działania białostockiej Prokuratury Apelacyjnej w związku z tym, że trzeba wyjaśnić wątek dotyczący jednego ze znanych łomżyńskich prokuratorów. Okazało się bowiem, że nielegalna wytwórnia znajdowała się na posesji należącej do niego i jego żony.


Nowa linia technologiczna do produkcji masła w Grajewie.

so, 05 czerwca 2004 18:08

Siedem i pół tony masła w ciągu godziny może wyprodukować oddana dziś do użytku w Grajewie nowa linia technologiczna. W tym roku łączna produkcja przekroczy 20 tys. ton- poinformował prezes Edmund Borawski, z czego około 40 procent jest eksportowana. W tej chwili masło z "Mlekpolu" jest produkowane tylko w Grajewie, docelowo każdy z zakładów wchodzących w skład holdingu specjalizować się będzie maksymalnie w czterech produktach.


Czarny dzień na podlaskich drogach.

pt, 04 czerwca 2004 16:22

Czarny dzień na podlaskich drogach. W karambolu w Zambrowie zginęły cztery osoby. Rano koło Knyszyna w wypadku poloneza z autobusem rannych zostało 6 osób. Natomiast w nocy także w Zambrowie zginął potrącony przez samochód pieszy. Najpoważniejszy wypadek zdarzył się około 13 w Zambrowie. Doszło tam do zderzenia sześciu samochodów 2 ciężarówek 3 samochodów osobowych i busa. Zginęły cztery osoby. Dwa samochody osobowe doszczętnie spłonęły. Policjanci mają problemy z rozpoznaniem marki jednego z aut. Nie wykluczają, że w tych samochodach mogły być jeszcze jakieś osoby.


Za handel narkotykami przed sąd

cz, 03 czerwca 2004 21:42

Członkowie grupy handlującej narkotykami w okolicach Wysokiego Mazowieckiego staną przed sądem.
Prokuratura Okręgowa w Łomży zakończyła postępowanie w sprawie grupy ludzi handlujących narkotykami w powiecie wysokomazowieckim. Aktem oskarżenia objęto piętnaścioro mieszkańców tego powiatu , w wieku od 19 do 30 lat, w tym trzy kobiety. Co najmniej sześcioro z tej grupy działało wspólnie pod kierownictwem 30-latka z Wysokiego Mazowieckiego- uważa prokurator. Kontrolowali cały handel narkotykami w mieście i jego okolicach- sprowadzali marihuanę i amfetaminę (rzadziej extasy i haszysz), rozprowadzali narkotyki wśród co najmniej kilkunastu osób i bronili swoich wpływów przed konkurencją.


Uczelnie czekają na kandydatów.

cz, 03 czerwca 2004 08:58

Na uczelniach w Białymstoku rozpoczęła się rekrutacja. Politechnika Białostocka przyjmie na kierunki dzienne około 1800 osób i blisko 3 i pół tysiąca na wieczorowe. Uniwersytet w Białymstoku ma ponad tysiąc sześćset miejsc na studiach dziennych. Najwięcej chętnych zgłosiło się - jak dotychczas - na pedagogikę, angielski, ekonomię i biologię. Popularne jest też prawo, informatyka i socjologia. Na Akademii Medycznej od tego roku powstał nowy kierunek licencjacki - zdrowie publiczne.


Referendum w Stawiskach.

wt, 01 czerwca 2004 17:14

Komitet do spraw referendum w Stawiskach zaskarżył do sądu samo referendum i domaga się wyciagnięcia konsekwencji wobec przewodniczacej miejskiej komisji. Podstawą do takich działań jest wg nich skład jednej z komisji obwodowych, w której nieobecnego członka powołanego przez komisarza wyborcego zastąpił inny, nieuprawniony mieszkaniec gminy. Fakt ten podniesiono już po zakończeniu referendum i skargę w tej sprawie skierowano do sądu.


Prokuratorskie zarzuty dla radziców zatrutych dzieci

pon, 31 maja 2004 06:10

Prokuratura Łomżyńska skierowała do sadu akt oskarżenia w sprawie dziewczynek które zatruły się środkiem do mycia dojarek.
Zarzut niedostatecznej opieki nad dziećmi postawiła łomżyńska prokuratura rodzicom, których dwie córki zatruły się w ubiegłym roku środkiem do dezynfekcji urządzeń udojowych. Jako pierwsza trafiła do szpitala trzyletnia Aleksandra, która napiła się płynu znalezionego w zabudowaniach gospodarczych, kilka dni później w podobnych okolicznościach zatruła się jej sześcioletnia siostra- Joasia.


Firma Metal-Fach z Sokółki zwyciężyła w konkursie Ambasador Biznesu Podlasie 2004.

nie, 30 maja 2004 13:25

W konkursie jury wyłoniło 15 finalistów. Drugie miejsce zajęła firma Fargotex z Łomży, a trzecie Gasstech z Suwałk. Szef Metal-Fachu Jacek Kucharewicz był szczęśliwy i cieszył się z wyróżnienia. Firma ma siedzibę w Sokółce, zatrudnia ponad 220 pracowników. Produkuje maszyny i urządzenia rolnicze oraz kotły grzewcze. Nagrodę pieniężną 15 tysięcy złotych firma przeznaczy na cele charytatywne. Zdobywca drugiego miejsca łomżyński Fargotex jest importerem tkanin meblowych, a laureat III nagrody suwalski Gasstech produkuje i regenerujre narzędzia do obróbki drewna.


Więcej księży w Diecezji Łomżyńskiej.

so, 29 maja 2004 21:35

Od dziś w Diecezji Łomżyńskiej będzie pracować 546 księży. Ordynariusz diecezji, bp Stanisław Stefanek wyświęcił dziś w katedrze 13 neoprezbiterów. Wszyscy ukończyli 6-letnie studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jak stwierdził rektor uczelni, ks. dr Andrzej Miałchowski - Kościół polski potrzebuje nowych, odważnych i oddanych kapłanów, bo życie niesie coraz więcej obowiązków i problemów.


Podlascy rolnicy składają najwięcej wniosków o dopłaty.

cz, 27 maja 2004 06:12

Podlascy rolnicy złożyli dotychczas najwięcej w kraju wniosków o unijne dopłaty bezpośrednie. Dziennie do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Podlasiu trafia około 3 tysięcy wniosków. Złożyło je do tej pory 35 procent rolników i jest to najlepszy wynik w kraju, przy średniej krajowej 20 procent. Dyrektor podlaskiego oddziału Agencji - Wojciech Szczepkowski - ocenia, że jeśli takie tempo składania wniosków utrzyma się, to nie ma obaw, że rolnicy nie zdążą ze składaniem wniosków o dopłaty.


« · «« · 130 · 131 · 132 · 133 · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0