wtorek, 30 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

3 Maja w Łomży

wt, 04 maja 2004 06:13

W Łomży głównym elementem 3-majowych obchodów była odprawa pocztów sztandarowych na Placu Papieża Jana Pawła II. U stóp pomnika żołnierzy 33 Pułku Piechoty, przy którym wojsko zaciągnęło wartę honorową, spotkało się kilkadziesiąt pocztów, przybyły m.in.: sztandar miasta, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, organizacji kombatanckich, szkół, organizacji społecznych i związkowych. Obecnych było wielu mieszkańców miasta, kierownictwo Starostwa Łomżyńskiego, a także delegacje policjantów z Łotwy, Litwy, Estonii, Czech i Słowacji.


Strażacy gaszą trawy i trzciny w Narwiańskim Parku Narodowym.

nie, 02 maja 2004 21:04

Około 5-ciu hektarów trzcin i traw pali się w Narwiańskim Parku Narodowym w okolicach Kruszewa koło Choroszczy. W akcji strażacy musieli wykorzystywać samolot gasniczy Lasów Panstwowych , gdyz teren jest bardzo niedostepny, bagnisty i nie może tam ani dojechać samochód ani dojśc pieszy ratownik - mówi młodszy brygadier Dariusz Sadowski rzecznik podlaskich strażaków. Niektóre miejsca można gasić tylko z łodzi. Po zapadnięciu zmroku samolot niestety nie będzie mógł pomagać strażakom.


Wyrok dla senatora utrzymany.

śr, 28 kwietnia 2004 15:19

Sąd Okręgowy w Łomży utrzymał wyrok 2 tys. zł grzywny, tysiąca zł nawiązki i roczny zakaz prowadzenia pojazdów dla senatora SLD Sergiusza Plewy, odpowiadającego za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Wyrok jest prawomocny. W połowie lutego takie rozstrzygnięcie zapadło przed sądem w Zambrowie. Prokuratura domagała się surowszej kary, obrona - uniewinnienia lub niższego wyroku. Obie apelacje łomżyński sąd jednak oddalił jako bezzasadne. W ten sposób już w sierpniu senator będzie mógł znowu zasiąść za kierownicą swojego samochodu.


Związek Gmin Żydowskich chce zwrotu trzech działek w Jedwabnem.

wt, 27 kwietnia 2004 17:39

O zwrot trzech działek należących podobno przed wojną do narodu żydowskiego w Jedwabnem zwrócił się do Komisji regulacyjnej w Warszawie Związek Gmin Żydowskich Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o tereny przy ul. Łomżyńskiej, Szkolnej i Przytulskiej, na których - w relacji gminy żydowskiej - znajdowała sie bożnica, rytualna łaźnia oraz Dom modlitwy. Strona żydowska nie dysponuje żadnymi dokumentami potwierdzającymi jej wersję.


Sejmik Podlasia udzielił zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku

pon, 26 kwietnia 2004 16:45

"Udało nam się zrównoważyć budżet za 2003 rok i to jest wielki sukces" - stwierdził marszałek Podlasia, Janusz Krzyżewski. "Władza jak zwykle widzi wszystko przez różowe okulary" - odpowiadali radni opozycji. W takiej atmosferze toczyła się dyskusja na sejmiku wojewódzkim, który udzielił zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku. "Naszym głównym celem była stabilizacja finansów województwa oraz zmniejszenie zadłużenia i to nam się wpełni udało" - powiedział Janusz Krzyżewski, który przedstwaił radnym informację o wykonaniu budżetu za ubiegły rok.


I Diecezjalny Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży

nie, 25 kwietnia 2004 20:06

Kilkuset muzyków w strażackich mundurach uczestniczyło w I Diecezjalnym Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży.
Na Rynku Starego Miasta w Łomży kończy się I Diecezjalny Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych. Uczestniczy w nim kilkuset muzyków w strażackich mundurach z 10 zespołów, m.in. z Kolna, Szczuczyna, Ostrołęki i Wyszkowa. Wszystkie orkiestry oprawiły muzycznie Mszę św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego inaugurująca tegoroczne obchody Dni Strażaka na Ziemi Łomżyńskiej.


Prokuratura zakazała 37 letniemu mężczyżnie zbliżania się do własnej siostry

pt, 23 kwietnia 2004 17:23

Prokuratura Rejonowa w Łomży zabroniła zbliżać się 37 letniemu mieszkancowi Łomży na odległość mniejszą niż 100 metrów do jego własnej siostry. Środek taki zastosowano na prośbę poszkodowanej, 39 letniej Grażyny N., która w ten sposób chce uniknąć nękania przez brata.


Korupcjogenne zjawiska w podlaskich urzędach

cz, 22 kwietnia 2004 20:59

Urzędnicy administracji geodezyjno - kartograficznej i architektonicznej - budowlanej nagminnie łączą pracę w tego typu instytucjach z prowadzeniem usług w zakresie związanym z ich pracą zawodową. To może sprzyjać korupcji - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Izba stwierdziła liczne nieprawidłowości między innymi w Urzędzie Miejskim w Białymstoku, Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, starostwie w Suwałkach oraz w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Łomży.


Młodzież z Łomży wyjechała do Niemiec

śr, 21 kwietnia 2004 13:58

Dziesięcioosobowa delegacja Zespołu Szkół Drzewnych z Łomży wyjechała dziś do niemieckiego Billbergu. To kolejny element programu wymiany młodzieży, do którego łomżyńska szkoła przystąpiła kilka lat temu.


Od 1 maja możemy się spodziewać, że bilety do kina i teatru będą droższe

śr, 21 kwietnia 2004 05:56

Część usług kulturalnych, między innymi te związane z wyświetlaniem filmów, prezentacją spektakli, i zwiedzaniem wystaw - zgodnie z ustawą o podatku VAT - objęte zostaną 7 % podatkiem. Czy jednak kulturalni mieszkańcy regionu maja powody do zaniepokojenia ?


Podlaskie samorządy zatrudniają więźniów przy pracach porządkowych

pon, 19 kwietnia 2004 20:09

Podobnie jak w poprzednich latach samorządy miast i gmin rozpoczęły już zatrudnianie osadzonych w zakładach karnych. Pierwsza, dziesięcioosobowa grupa więźniów z Czerwonego Boru uprząta ulice Zambrowa i tereny zielone w mieście, kilkunastu osadzonych z Grąd Woniecka dojeżdża codziennie do pobliskiej Wizny, gdzie porządkuje i przygotowuje do obchodów setnej rocznicy OSP rynek i park wokół urzędu gminy.


II ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych w Łomży - bez głównej nagrody

nie, 18 kwietnia 2004 21:13

Srebrną kulisę jury przyznało teatrowi realistycznemu ze Skierniewic za spektakl "Tra ta ta". Decyzja jury wzbudziła wiele kontrowersji. Zdaniem wielu obserwatorów, nawet wśród najsłabszych można znaleźć najlepszych. Podkreślali, że wszystkie teatry, które występowały w Łomży od piątku, to rzeczywiście trupy amatorskie, ale wiele z nich zaprezentowało program, którego nie powstydziłaby się niejedna scena profesjonalna.


Ciąg dalszy dochodzenia w sprawie łomżyńskiego MPEC-u.

nie, 18 kwietnia 2004 21:09

Łomżyńska prokuratura postawiła zarzuty siedmiu pracownikom oddziału terenowego Urzędu Regulacji Energetyki w Lublinie. Zdaniem prowadzących dochodzenie przekroczyli oni swoje uprawnienia, poświadczali nieprawdę i fałszowali dokumenty, co miało utrudniać pracę prokuratorów. Całą siódemkę zawieszono w czynnościach służbowych i zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe. Grozi im nawet do 10 lat więzeinia.


Rozpoczął się remont kolejnego odcinka drogi nr 61

so, 17 kwietnia 2004 15:15

Od soboty ciężarówki jadące z centrum Polski do przejść granicznych z Litwą i w przeciwną stronę, nie mogą poruszać się trasą Łomża-Augustów. Obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o masie całkowitej powyżej ośmiu ton, spowodowany przebudową tego odcinka drogi krajowej nr 61. Według komunikatu białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ciężarówki w tranzycie będą już od Ostrowi Mazowieckiej kierowane na trasę nr 8 - Zambrów-Białystok-Augustów. Podobnie, ciężarówki wjeżdżające do Polski z Litwy,muszą kierować się na trasę przez Białystok.


Przenosiny łomżyńskiego wydziału polityki społecznej

cz, 15 kwietnia 2004 17:01

Od dziś jeden z najważniejszych wydziałów Urzędu Miejskiego w Łomży - wydział polityki społecznej, funkcjonować będzie na peryferiach miasta, przy ul. Polnej 16 - obok Domu Dziecka. Przez najbliższe dwa lata tu właśnie przyjeżdżać będą musieli mieszkańcy miasta, którzy zechcą załatwić swoje sprawy związane z dodatkami mieszkaniowymi, rehabilitacją osób niepełnosprawnych, zasiłkami rodzinnymi czy rozwiązywaniem problemów patologii społecznej i przeciwdziałaniem alkoholizmowi. Obecnie wydział ten mieści się w trzech różnych punktach miasta, wprawdzie nie bardzo od siebie oddalonych, ale wymaga to od zainteresowanych spacerowania z ulicy na ulicę.


Rozprawa apelacyjna w sprawie podlaskiego senatora SLD - odroczona

śr, 14 kwietnia 2004 20:17

Z powodu nieobecności oskarżonego i jego obrońcy nie rozpoczęła się planowana na dziś przed Sądem Okręgowym w Łomży rozprawa apelacyjna senatora SLD z Podlasia Sergiusza Plewy. Przewodniczący składu orzekającego odczytał tylko usprawiedliwienie, nadesłane przez mecenasa Henryka Dzido (także senatora), że przyjazd uniemożliwiają obu parlamentarzystom posiedzenia Senatu. Sąd nie wyznaczył jeszcze nowego terminu rozprawy.


30 pijanych kierowców zatrzymali podlascy policjanci.

pon, 12 kwietnia 2004 18:54

Na podlaskich drogach rozpoczęła się akcja POMIAR. Policjanci z drogówki sprawdzają trzeźwość kierowców wracających ze świąt. Mimo apeli i ostrzeżeń policji Podlasianie nadal wsiadają za kierownicę po rodzinnych imprezach zakrapianych alkoholem. Tylko dziś policjanci zatrzymali 30 pijanych kierowców. Funkcjonariusze ostrzegają, że dla pijanych kierowców nie będzie pobłażania. Za jazdę po pijanemu można trafić do więzienia nawet na 2 lata.


Utonęła w samochodzie

nie, 11 kwietnia 2004 22:00

18-letnia dziewczyna utopiła się w samochodzie w miejscowościn Wólka w gminie Szczuczyn. Jechała jako pasażerka wraz z 20-letnim mężczyzną. Jak mówi oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Białymstoku z powodu zbyt dużej prędkości samochód - spadł z drogi i wpadł do rzeki. Strażacy na miejscu zastali w wodzie samochód przewrócony na dach a w środku uwięzione dwie osoby.


Deszczowy kwiecień na Podlasiu

pt, 09 kwietnia 2004 11:59

Po ostatnich intensywnych opadach deszczu podniósł się poziom Narwi w rejonie Łomży. Zaniepokojeni są mieszkańcy kilkunastu miejscowości między Wizną a Nowogrodem, gdzie poziom rzeki podniósł się od wczoraj o kilka centymetrów. Specjaliści jednak uspokajają - dotychczas nigdzie nie są przekroczone stany alarmowe.


Dwaj mieszkańcy wsi Kupiski Nowe pod Łomżą pokłócili się o bociana

śr, 07 kwietnia 2004 21:13

Krzysztof K. wybudował na swojej posesji specjalną platformę, na której już pięć lat temu bociek wybudował sobie gniazdo. Od tamtej pory co roku spędza w nim całe lato. Tymczasem Jan C. twierdzi, że bocian płoszy jego rasowe stado gołębi. W ubiegłym roku z tego tytułu poniósł straty siegające 800 złotych. Dlatego wczoraj obok gniazda, ale jeszcze na własnej posesji ustawił wielometrową tyczkę, z przyczepioną do niej foliową torbą, która okazała się skutecznym postrachem dla bociana.


« · «« · 128 · 129 · 130 · 131 · 132 · 133 · 134 · 135 · 136 · 137 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0