środa, 26 lipca 2017 napisz DONOS@

Dwie twarze ŁKS-u

Oliwer Wienczatek broni uderzenie Patryka Klimali z rzutu karnego
pon, 05 czerwca 2017 14:03

Tylko jeden punkt wywalczyli w starciu z Jagiellonią II Białystok piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego po pierwszej znakomitej połowie prowadzili 2:0, ale w drugiej zagrali bardzo słabo i dali sobie strzelić dwa gole.

Sukces tekwondysty

pon, 05 czerwca 2017 09:30

Przemysław Jadacki wywalczył brązowy medal w kategorii do 41 kg w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim i tym samym został II vice Mistrzem Polski.
- Na uwagę zasługuje fakt, że kategoria wagowa -41 kg była najmocniej obsadzoną kategorią, więc tym bardziej cieszy sukces Przemka Jadackiego – podkreśla trener Paweł Remiszewski.

Maraton na podium

od lewej: Michał Karwowski, Paweł Szeligowski, Karolina Chojnowska, Magdalena Łukaszewska, Justyna Chojnowska, Jerzy Chełstowski, Monika Marcińczyk, Marcin Karwowski, Bartosz Chełstowski, Krzysztof Bienias, Szymon Mandziuk tuż po zakończeniu Mistrzostw
śr, 31 maja 2017 17:44

Na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej uplasowała się 11-osobowa reprezentacja Klubu Szachowego Maraton Łomża podczas odbywających się w Wasilkowie Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorek w grupach od 8 do 18 lat. Wśród łomżyńskich szachistów najlepiej spisała się Monika Marcińczyk, która w kategorii do 14 lat zdobyła srebrny medal.

Derby regionu dla ŁKS-u

Przemysław Olesiński
pon, 29 maja 2017 15:25

W meczu 31. kolejki III ligi ŁKS 1926 Łomża pokonał na wyjeździe Ruch Wysokie Mazowieckie 4:0 (3:0). Dzięki temu ełkaesiacy są już bardzo blisko utrzymania.

Karatecy z medalami

pon, 29 maja 2017 13:32

Siedem medali w tym cztery złote przywieźli młodzi łomżyńscy karatecy z XIII Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin w Ostrowi Mazowieckiej. Rywalizowało w nim 164 zawodników z 15 klubów z całej Polski.

Tenisistki na kortach

pt, 26 maja 2017 12:59

16 młodych, zdolnych tenisistek z całej Polski rozpoczęło rywalizację na kortach przy III LO w Łomży. To uczestniczki rozgrywanego po raz trzeci Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek „Piątuś Cup”. Wśród nich jest jedna łomżanka Maja Cyndzas.
- Gram coraz więcej i czuję postępy. Przed turniejem poświęcałam więcej czasu na treningi – cztery razy w tygodniu po półtorej godziny. Mimo małej kontuzji łydki wierzę, że tym razem będzie lepiej niż w poprzednich edycjach – mówi Maja przed rozpoczęciem pierwszego meczu.

ŁKS bliski utrzymania

17-letni Michał Tarnowski (nr 10, zielona koszulka) zdobył dwa pierwsze gole w seniorskim zespole ŁKS-u
pon, 22 maja 2017 14:13

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 wykonali kolejny, duży krok w kierunku pozostania w szeregach trzecioligowców. W meczu 30. kolejki pewnie pokonali na własnym boisku zespół Huragana Wołomin 3:0.

ŁKS lepszy w meczu o "6 punktów"

Marek Kaliszewski
cz, 18 maja 2017 15:08

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli w środowy wieczór piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W Warszawie pokonali oni jednego z głównych rywali w walce o utrzymanie, miejscowy Ursus 2:1 i, przynajmniej na chwilę, oddalili od siebie widmo degradacji.

„Radość z Pływania”

cz, 18 maja 2017 11:21

Blisko 120 dzieci na pływalni przy ulicy Niemcewicza w Łomży rywalizowało w dziecięcym festiwalu pływackim zorganizowanym w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Dzieci zmagały się w ośmiu konkurencjach, podczas których trzeba było m.in. pokonywać dmuchane koła, ścigać się w pływackiej sztafecie, a także szukać w basenie ukrytych skarbów.

Na ringu i macie

Patryk Wieryszko i Dariusz Machnacz
pon, 15 maja 2017 14:17

Z medalami wrócili do Łomży młodzi zawodnicy MMA oraz taekwondo olimpijskiego. Pierwsi rywalizowali w Sochaczewie, drudzy w Olecku.

ŁKS przegrywa w Łowiczu

pon, 15 maja 2017 14:08

W meczu 28. kolejki III ligi zespół Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 uległ na wyjeździe Pelikanowi Łowicz 0:2. Ełkaesiacy, mimo, że od 38. minuty musieli radzić sobie w dziesięciu, zaprezentowali się z dobrej strony, ale po raz kolejny w tym sezonie zawiodła skuteczność pod bramką rywali.

Finał dla ŁKS-u

cz, 11 maja 2017 14:45

W bardzo dobrej formie znajdują się ostatnio piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Po pokonaniu w lidze mocnych zespołów Lechii Tomaszów Mazowiecki i Legii II Warszawa w środowe popołudnie podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego w półfinale Okręgowego Pucharu Polski nie dali szans Ruchowi Wysokie Mazowieckie wygrywając na wyjeździe 3:0.

Łomżyniacy przy szachownicach

Szymon Mandziuk
śr, 10 maja 2017 19:02

W ostatnim czasie zawodnicy Klubu Szachowego Maraton Łomża wzięli udział w trzech turniejach szachowych uzyskując w nich bardzo dobre wyniki. W najwyższej rangą imprezie uczestniczył jeden z najmłodszych zawodników Maratonu, 8-letni Szymon Mandziuk, który walczył w odbywających się w Szczyrku Mistrzostwach Polski do 8 lat.

AZS udanie zakończył sezon

Joanna Sokołowska
śr, 10 maja 2017 12:00

Tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża wygrały ostatnie spotkanie w sezonie 2016/17 rozgrywek I ligi. Przy własnych stołach zespół prowadzony przez trenera Wacława Tarnackiego pewnie pokonały Noteć Inowrocław 7:3.

Łomżyniacy zwyciężają na motoparalotni nad Dworkiem Dębówko

pon, 08 maja 2017 19:13

- Piotrek Kozikowski okazał się świetnym nawigatorem, miał bardzo dobrą orientację w terenie i na wysokości 50 metrów, i na 300 metrach nad ziemią – chwali kolegę z duetu pilot Adam Pupek (lat 30), który kierował maszyną na Motoparalotniowym Pucharze Polski w Dworku Dębowo niedaleko Bartoszyc. - Mieliśmy trzy konkurencje: odnalezienie 11 punktów z mapy w terenie w określonym przez siebie czasie, jak najdłuższy lot i powrót w drugą stronę z czterema i pół litrem paliwa w baku oraz lądowanie na celność, ze strącaniem nogami pięciu plastikowych pachołków. Pierwsza edycja Pucharu Polski to dopiero początek: kolejne odbędą się w Częstochowie i Radomiu, finał w Łomży.

Rezerwy Legii słabsze od ŁKS-u

pon, 08 maja 2017 10:40

Bardzo dobre widowisko obejrzeli kibice, którzy w sobotnie popołudnie zdecydowali się wybrać na łomżyński stadion miejski. Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i pokonali zajmującą 4. miejsce w trzecioligowej tabeli Legię II Warszawa 2:1.

Pobiegli z Łomży do Rybna

Start przed Ratuszem
nie, 07 maja 2017 20:57

101 biegaczy pobiegło doliną Narwi z Łomży do Rybna i z powrotem w VII Łomżyńskim Półmaratonie. Najszybszy z nich Mariusz Dębowski na pokonanie nieco ponad 21 km potrzebowała 1 godziny i niespełna 15 minut. Najszybszy z łomżan, Adam Szydlik przybiegł 4 minuty później, a ostatni biegacz linię mety miną po ponad dwóch i pół godzinach od startu. Poza biegiem głównym rozegrano także biegi towarzyszące na dystansach 5 i 10 km, w których wystartowało około 70 biegaczy.

Cenne punkty ŁKS-u

cz, 04 maja 2017 16:40

W meczu 26. kolejki I grupy III ligi ŁKS 1926 Łomża pokonał na wyjeździe wyżej notowaną Lechię Tomaszów Mazowiecki 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył brazylijski obrońca Reinaldo Melao.

Poza podium

cz, 04 maja 2017 15:33

Bez medalu wróciła do domu zawodniczka AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża, Joanna Sokołowska z odbywających się w Wałbrzychu Mistrzostw Polski Juniorów w tenisie stołowym. Najbliżej podium podopieczna trenera Wacława Tarnackiego była w grze mieszanej, gdzie wspólnie z Kamilem Dziadkiem z Olimpii Grudziądz została sklasyfikowana na miejscach 5-8.

Łomżyczki strzał w „dziesiątkę”

Moment dekoracji piłkarek Łomżyczki. Od lewej: kapitan drużyny Anna Popkowska, Maja Sudak (zasłonięta), Natalia Chrzanowska, Magda Popielarczyk, Gabriela Rutkowska, Dominika Ciszewska, Maja Zysk, Małgorzata Rykaczewska, Julia Łupacz, Nikola Bałazy, II trener – Małgorzata Popkowska.
śr, 03 maja 2017 12:44

Zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły z trzydniowych XVII Mistrzostw Polski o Puchar Tymbarku piłkarki UKS-10 Łomżyczka Łomża. Dziewięciolatki, mistrzynie Podlasia w kategorii U-10, w finałach ogólnopolskich zajęły 10. miejsce.
- Losowanie nie było dla nas łaskawe – przekazuje trener Henryk Pestka. W eliminacjach grupowych jego podopieczne uległy silnym zespołom Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi (brązowe medalistki), oraz ogranym w lokalnych i krajowych turniejach drużynom Tęczy Bydgoszcz i Juniora Krzeszowice (mistrz Małopolski).

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »