niedziela, 23 kwietnia 2017 napisz DONOS@

XI Czerwcowe Dni Walki z Rakiem

nie, 29 czerwca 2008 21:16


Nasze łomżyńskie Amazonki przekazują w ręce wszystkich zainteresowanych życzliwych mieszkańców miasta i regionu kolejny numer biuletynu. Co prawda nit jestem Amazonką, ale problemy Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży są mi bliskie, staram się w miarę możliwości wspierać jego działalność Uczestnicząc w spotkaniach Amazonek staram się także uczyć od nich wytrwałości pogody ducha i umiejętności cieszenia się każdym dniem.


Rozwój leczenia chirurgicznego raka piersi

nie, 29 czerwca 2008 21:19dr n. med. Sławomir Mazur specjalista chirurg-onkolog
Przez wiele stuleci jedynym sposobem leczenia raka piersi była amputacja. Wykonywano zabiegi rozlegle i okaleczające. Do tamowania krwawienia stosowano przyleganie, a wszystko to odbywało się bez znieczulenia. Postępowanie takie było wynikiem przekonania sformułowanego już w XVIII wieku, że rak piersi jest początkowo chorobą miejscową. Potem następują przerzuty do węzłów chłonnych. Potem - uogólnienie.


Czy rak to wesoła choroba?

nie, 29 czerwca 2008 21:21


dr n .med. Andrzej Urban
Kierownik ds. medycznych Dział Onkologiczny Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

Motto: Zawsze może być lepiej, ale cieszmy się tym, co mamy... Markiz de Crassac

Kiedy zostałem poproszony przez panią Elżbietę Kozik do napisania tego artykułu poczułem się dziwnie zaniepokojony. Co ja człowiek z doświadczeniem lekarza onkologa, a obecnie reprezentujący firmę farmaceutyczną mogę mieć do powiedzenia? Odpowiedź przyszła wraz z pytaniem. Przecież mogę opowiedzieć o swoich doświadczeniach lekarskich z punktu widzenia tego, co robię.


POSTACI RUCHU AMAZONEK

nie, 29 czerwca 2008 21:22


Z Wiktorem Chmielarczykiem kierownikiem Samodzielnej Pracowni Edukacji Onkologicznej Centrum Onkologii Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie rozmawia Grażyna Pawlak


Modlitwo wiernych

nie, 29 czerwca 2008 21:24Msza Święta w intencji chorych na nowotwory i ich rodzin
Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej Centrum Katolickie przy Parafii pw. Krzyża Świętego Łomża, ul. Zawadzka 55


Władza, wiedza i empatia

nie, 29 czerwca 2008 21:40

Kilkadziesiąt osób dziennie umiera, gdyż z braku onkologów i pieniędzy nie byli kompetentnie leczeni.
Myślę o chorych na nowotwory, którzy zmarli, bo nie byli kompetentnie leczeni, gdyż w Polsce jest za mało onkologów. Myślę o tych, którzy za późno zostali zoperowani, nie dostali leków ratujących życie. Takich chorych na raka, którzy umierają, choć mogliby jeszcze długo żyć, jest dziennie kilkudziesięciu. Nikt nie obliczył, ilu. A może ich wymyśliłam? Ano - niestety - nie. Bardzo wielu pacjentów z nowotworem leczy się poza placówkami onkologicznymi, bo nie ma do nich dostępu. Ich szansę na prawidłowe leczenie systemowe z tego powodu są nikłe.


Hormonoterapia raka piersi

nie, 29 czerwca 2008 21:41dr Maria Górnaś
Terapia hormonalna jako leczenie uzupełniające dla chorych operowanych z powodu hormonowrailiwego raka piersi od lat jest standardem.

Leczenie to jest odpowiednie zarówno dla kobiet przed, jak i po menopauzie. Jedyny warunek, jaki bezwzględnie musi być spełniony przy kwalifikowaniu chorej do tego leczenia, to znalezienie tak zwanych receptorów hormonalnych w tkance nowotworowej. Dla tych, które czytają magazyn o tym po raz pierwszy, krótka informacja:


Leki

nie, 29 czerwca 2008 21:42Jak zażywać leki?

Aż jedna czwarta szkodliwych dla zdrowia działań leków to konsekwencje nieodpowiedniego ich zażywania. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać, aby przyjmowane leki pomagały, a nie szkodziły?


Kamień milowy w leczeniu raka piersi

nie, 29 czerwca 2008 21:45Informacja prasowa, Warszawa, 22 stycznia 2008 r.

W połowie grudnia 2007 roku w USA opublikowano przełomowe wyniki jednego z największych badań nad rakiem piersi, które zwiastują osiągnięcie punktu zwrotnego w leczeniu kobiet we wczesnym stadium raka piersi. Badanie przedstawia korzyści ze stosowania anastrozolu w porównaniu z tamoksyfenem.


Co to jest endometrium?

nie, 29 czerwca 2008 21:46Kobiety na ogół znają to słowo - endometrium. Często jednak nie wiedzą, jak i dlaczego powinny je kontrolować.

Gdzie się znajduje?


KALENDARIUM

nie, 29 czerwca 2008 21:48


Czerwiec


« · 1 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0