czwartek, 21 września 2017 napisz DONOS@

Król na bagnach

"Król na bagnach"<br>
Krzysztof Kawenczyński
so, 13 marca 2004 10:50

Król" Biebrzy czyli Krzysztof Kawenczyński mieszka w Suchej Barci - jedynej zagrodzie w Budach którą na stałe zamieszkuje człowiek. Jeszcze 10 lat temu Krzysztof mieszkał w Warszawie, gdzie przy Barbakanie miał swój własny antykwariat.


Tykocin i okolice

fot. Z. Folga
so, 13 marca 2004 10:56

Tykocin to jedno z piękniejszych miasteczek w naszym regionie. Nieco zapomniany i położony dziś na uboczu w ciągu stuleci odgrywał ważną rolę w dziejach Podlasia i Rzeczpospolitej. Z historią Tykocina nierozerwalnie wiążą się nazwiska: Jana Klemensa Branickiego - hetmana koronnego, mecenasa kultury i sztuki; Stefana Czarnieckiego - hetmana polnego, zwycięzcy z okresu najazdu szwedzkiego i Zygmunta Augusta - ostatniego króla z dynastii Jagiellonów.


Zaproszenie do Olszyn

fot. Z. Folga
so, 13 marca 2004 11:00

Planując weekendowy wypoczynek, coraz częściej szukamy miejsc z dala od miejskiego zgiełku, gdzie w ciszy i spokoju moglibyśmy zapomnieć o trudach minionego tygodnia, zregenerować siły oraz w gronie przyjaciół lub znajomych wypić szklaneczkę dobrego trunku.


Powrót do epoki kamienia

widok z szałasu,
nie, 12 grudnia 2004 21:34

Kilkadziesiąt osób przez dwa dni - sobotę i niedzielę – przysłuchiwało i przyglądało się jak żyli ludzie nad Biebrzą w epoce kamienia łupanego. „Z pradziejów Doliny Biebrzy” to temat i tytuł pierwszego w tym sezonie spotkania Wszechnicy Biebrzańskiej. Biebrznięci na wykładach i specjalnych terenowych zajęciach spotykają się już od pięciu lat. W niedzielę w Mamuciej Dolinie - osadzie z epoki kamienia w okolicy wsi Szostaki uczyli się jak przed tysiącami lat tubylcy rozpalali ogień, lepili garnki czy polowali.


« · 1 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0