niedziela, 25 czerwca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Choinki do wyboru do koloru

so, 18 grudnia 2004 14:18

Na targowiskach, bazarach i placach można już kupić choinki. Wybór jest bardzo duży, a ceny niemalże takie same jak przed rokiem. Drzewko w zależności od wielkości i rodzaju można kupić za już kilkanaście złotych, ale gdy interesuje nas choinka większa, lub mniej pospolita niż zielony świerk, ewentualnie wraz z całym systemem korzeniowym wówczas musimy wydać więcej - nawet kilkaset złotych.
Dla tradycjonalistów jest nawet możliwość samodzielnego wyszukania sobie drzewka w lesie i jego własnoręczne ścięcie.


Łomżanie na III kongresie

so, 18 grudnia 2004 12:24

Maria Szyszkowska, Mieczysław Czerniawski i Marek Strzaliński – to działacze łomżyńskiego ogniwa SLD, którzy uczestniczą w III kongresie partii. W Warszawie rozpoczęły się jego obrady. Łomżanie(?) wraz z 970 innymi delegatami wybierać będą nowe władze krajowe partii. Póki co kandydatów na szefa SLD jest trzech – Krzysztof Janik, Józef Oleksy i Krzysztof Martens.


40 milionów na nowe życie

so, 18 grudnia 2004 11:35

Chcecie mieć szpitale? Musicie zaciągnąć 40 milionów złotych kredytu i spłacać go przez dwadzieścia lat. Takie ultimatum już w styczniu postawi zarządowi województwa wicemarszałek Krzysztof Tołwiński.
- Jeśli radni znajdą tyle odwagi, to przyjmą ten projekt - mówi Tołwiński, który odpowiada za służbę zdrowia.
Sprawa jest ważna. Chodzi o być albo nie być czterech najbardziej zadłużonych szpitali: zespolonego w Białymstoku (56 mln zł długu), w Łomży (ponad 10 mln zł długu), w Suwałkach (ponad 18 mln zł długu) i psychiatrycznego w Choroszczy (24 mln zł długu).


Znowu będzie slisko!

pt, 17 grudnia 2004 20:04

Centralne Biuro Prognoz oraz Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzegają, że w dzień 18.12.2004 oraz w nocy z 18/19.12.2004r. będzie wiał dość silny, porywisty wiatr południowo - zachodni, osiągający w porywach do 20 m/s. Lokalnie porywy mogą dochodzić do 22 m/s.
Ponadto silnemu wiatrowi będzie towarzyszyło stopniowe ochłodzenie. Opady deszczu przechodzić będą w deszcz ze śniegiem oraz w śnieg.


Kasjerki za kratkami

pt, 17 grudnia 2004 19:55

Dwie z czterech kasjerek banku Pekao SA w Łomży, podejrzanych o przywłaszczenie w sumie około dwustu tysięcy złotych, zostały aresztowane na miesiąc - poinformował Tadeusz Marek z Prokuratury Okręgowej w Łomży.
Wobec dwóch pozostałych kobiet zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zawieszenie w wykonywaniu zawodu kasjera bankowego.


Właściciel stacji dolewał do autogazu propan-butan

cz, 16 grudnia 2004 17:27

32-letni właściciel stacji autogazu w gminie Czyżew-Osada (Podlaskie) do autogazu dolewał gaz propan- butan przy pomocy specjalnie skonstruowanego urządzenia i sprzedawał go jako paliwo.
Unikał w ten sposób płacenia akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci szacują, że właściciel stacji sprzedał ok. 40 tys. litrów propan-butanu zamiast gazu LPG. Zarobił na tym ok. 25 tys. zł.


Gołoledź

cz, 16 grudnia 2004 10:06

Kilkadziesiąt kolizji drogowych, cztery osoby ranne - to skutek złych warunków drogowych, panujących od rana w województwie podlaskim - informuje policja.
Synoptycy ostrzegają kierowców przed gołoledzią. W nocy w regionie temperatura spadła poniżej zera. Rano zaczęła padać zamarzająca mżawka. Jest bardzo ślisko. Policja apeluje o ostrożność.


Narkotykowi dealerzy zatrzymani

śr, 15 grudnia 2004 23:41

Sześciu młodych mieszkańców Łomży zatrzymała policja. Dwóch z nich w wieku 19 i 23 lata podejrzanych jest o posiadanie i handel narkotykami. Policjanci zabezpieczyli u nich 85 tabletek extasy, amfetaminę oraz haszysz.
Pozostała czwórka zatrzymanych podejrzanych jest tylko o posiadanie narkotyków.


Stare prawa jazdy dłużej ważne

śr, 15 grudnia 2004 21:25

Biuro Komunikacji Społecznej Ministerstwa Infrastruktury informuję, że minister infrastruktury podpisał rozporządzenie przedłużające termin wymiany praw jazd (wydanych pomiędzy 1 stycznia 1984 r. a 30 kwietnia 1993 r.) do dnia 30 kwietnia 2005r. Oznacza to, że prawa jazdy będzie można wymieniać o cztery miesiące dłużej jak mówiły dotychczasowe przepisy.


Scalenie powstrzymane?

wt, 14 grudnia 2004 17:51

Pod znakiem zapytania staną proces scaleniowy działek w obrębie ulic Mickiewicza, Legionów, Sikorskiego i Wyszyńskiego w Łomży. Sąd Rejonowy w Łomży uchylił wpis w księdze wieczystej informujący o wszczęciu postępowania ustalającego granice gruntów przeznaczonych pod skoncentrowane budownictwo jednorodzinne w obrębie ulic Sikorskiego i Mickiewicza. Sąd wpis uchylił, bo jego zdaniem uchwała Rady Miasta Łomży na podstawie której go dokonano została podjęta w oparciu o treść nieobowiązującego przepisu. Władze miasta twierdzą, że postanowienie sądu jest niewłaściwe i że złożą na apelację.


Najładniejszy motylkowy szpital w kraju

pon, 13 grudnia 2004 17:31

Oddział Dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży został uhonorowany I nagrodą przez jury akcji “Motylkowe Szpitale dla Dzieci” - powstałej z inicjatywy Fundacji “Porozumienie bez Barier”. W wakacje w ramach wakacyjnych warsztatów plastycznych młodzież z pracowni plastycznej MDK- DŚT bajecznie pomalowała ściany oddziału.


Łomży w kierownictwie SLD coraz mniej

pon, 13 grudnia 2004 16:53

Marek Strzaliński – obecny wojewoda podlaski – ponownie zasiądzie w Radzie Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. To jedyny związany z Łomżą działacz partii, który będzie w tym organie. We władzach Sojuszu, których kadencja właśnie się kończy, Łomża miała troje przedstawicieli. Do nowej ze starej Rady Krajowej SLD nie dostali się Mieczysław Czerniawski i Maria Szyszkowska.


Nie po to by się mścić, ale by móc wybaczyć...

nie, 12 grudnia 2004 12:00

Ludzie łomżyńskiej „Solidarności” upamiętnili 23. rocznice wprowadzenia Stanu wojennego. W niedzielne przedpołudnie w łomżyńskiej katedrze odbyła się uroczysta Msza święta w intencji ofiar wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku Stanu wojennego. Historycy podają, że od tamtej pory do końca lat 80-tych zginęło ponad 100 osób, a tysiące było rannych i okaleczonych. W tej grupie śmiertelnych ofiar był także ks. Jerzy Popiełuszko. Krzyż upamiętniający zabitego kapelana ludzi pracy związkowcy z Solidarności po Mszy świętej ustawili przed łomżyńską katedrą.


Bo nauczyciele nie zaprosili

so, 11 grudnia 2004 11:08

(...)Próbna matura wypadła źle. W wielu szkołach zaliczyło ją tylko 30 – 40 proc. uczniów. Nauczyciele uważają, że testy zostały źle przygotowane, najwięcej zastrzeżeń zgłoszono do języka polskiego (zły dobór tematów, autorów, utworów) oraz zmiany w modelu oceniania prac.
80 polonistów z Białegostoku wystosowało list otwarty z uwagami do MEN i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zarzucili też komisji w Łomży brak współpracy.


Stan wojenny

gen. Wojciech Jaruzelski wprowadza Stan wojenny
pt, 10 grudnia 2004 21:13

13 grudnia 1981 r., formalną decyzją Rady Państwa, wprowadzony został na terytorium całej PRL stan wojenny. Jednak rozkaz rozpoczęcia działań związanych z wprowadzeniem stanu wojennego został wydany 12 grudnia ok. godziny 16. Pierwsze działania MSW i MON zaplanowano na 23.30.
Same przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego sięgały roku 1980: jeszcze w sierpniu tego roku Komitet Obrony Kraju wydał szefowi Sztabu Generalnego WP gen. Florianowi Siwickiemu polecenie rozpoczęcia prac studyjnych nad wprowadzeniem stanu wojennego.


Mordercy aresztowani

Okolice Lasu Jednaczewskiego. Miejsce gdzie mordercy zakopali ciało ofiary
pt, 10 grudnia 2004 17:53

Sąd w Łomży aresztował na czas od jednego do trzech miesięcy trzech mieszkańców miasta podejrzanych o udział w porwaniu i zabójstwie 40-letniego mężczyzny, za którego próbowali potem wymusić okup. O ewentualnym areszcie czwartego podejrzanego sąd zdecyduje w sobotę.


Łomża w pobliżu uskoku!?

rys. Gazeta Bezcenna
pt, 10 grudnia 2004 11:56

Przyczyną wrześniowego trzęsienia ziemi w Łomży i całej północno-wschodniej Polsce był... uskok tektoniczny. Tak przypuszczają sejsmolodzy. Gazeta Wyborcza pisze, że północne Mazury i Suwalszczyznę przecina aktywny uskok tektoniczny i to on mógł być przyczyną zaskakującego wrześniowego trzęsienia ziemi w tym regionie. Do 21 września 2004 roku mieszkańcy Łomży żyli w jednym z najbardziej stabilnych sejsmicznie miejsc na świecie. Jednak tego dnia nastąpiły dwa wstrząsy - pierwszy o godz. 13.05, drugi o 15.32 - które zmusiły badaczy do zrewidowania powyższego poglądu.


Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego podpiszą umowy z NFZ-etem na leczenie pacjentów w 2005 roku

pt, 10 grudnia 2004 11:40

Wszyscy lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim mają złożyć o godzinie 13. w wojewódzkich oddziałach NFZ oferty na świadczenie usług w 2005 roku, przyjmując wynegocjowane warunki - poinformował rzecznik Porozumienia Zielonogórskiego.
Do tego Prozumienia należą niemal wszyscy lekarze rodzinni z Łomży i regionu.


Zniknęło ponad 50 słupów telegraficznych

śr, 08 grudnia 2004 21:26

52 drewniane słupy z nieużytkowanej już linii telegraficznej skradziono koło miejscowości Wygoda i Milewo w powiecie łomżyńskim poinformowała w środę policja.
Słupy, każdy o wysokości 6-7 metrów, zostały skradzione w okresie od września do początku grudnia. Złodzieje odkręcili je z betonowych podstaw i zabrali razem z metalowym osprzętem i kablami.


Szpital bez kontraktu

wt, 07 grudnia 2004 09:04

Dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie udało się dojść do porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia odnośnie finansowania leczenia pacjentów w szpitalu w przyszłym roku. Tymczasem jutro mija termin do którego powinny być podpisane odpowiednie kontrakty. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski – twierdzi, że nie udał się go w tym czasie podpisać. Brak kontraktu od stycznia o ile nie spowoduje, natychmiastowego zamknięcia szpitala – bo jak twierdzi Jaszewski „musi on leczyć ludzi”, to będzie skutkować natychmiastowym zamknięciem przyszpitalnych przychodni specjalistycznych.


« · «« · 750 · 751 · 752 · 753 · 754 · 755 · 756 · 757 · 758 · 759 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0