środa, 23 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Komendant z Łomży jeszcze nieumorzony

pt, 08 lipca 2005 06:50

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku nie pozwoliła podległej sobie prokuraturze z Hajnówki umorzyć sprawy Bogdana Rutkowskiego, szefa policji z Łomży – pisze dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Chodzi o sprawę rzekomego prowadzenia przez komendanta samochodu po pijanemu i opinię ekspertów, którzy nie potrafili jednoznacznie stwierdzić czy komendant pił zanim wjechał do rowu, czy dopiero po tym fakcie.


Strażacy mają więcej pracy

2005.07.07 - wypalone okno przy ul. Szosa Zambrowska
cz, 07 lipca 2005 09:31

Ponad pół tysiąca razy interweniowali w tym roku łomżyńscy strażacy. Pożarów wypadków i innych zdarzeń gdzie konieczny był przyjazd strażackiej ekipy było w tym półroczu o połowę więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Łomżyńska Komenda Państwowej Straży Pożarnej podsumowała właśnie pierwsze 6 miesięcy pracy w tym roku. Najwięcej wyjazdów było jak zwykle do pożarów. Od początku stycznia tego roku wydarzyło się ich 306. Jak wynika z policyjnych statystyk jest to o 116 pożarów więcej niż w pierwszym półroczu 2004r.


Z Topczewskim o „61”, TIR-ach i Via Baltica

Tadeusz Topczewski
śr, 06 lipca 2005 14:13

W listopadzie 2006 roku TIRy będą mogły wrócić na drogę nr 61 - zapowiada Tadeusz Topczewski dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. „Jeżeli tak będą chciały samorządy ruch tranzytowy ruszy” – mówił Topczewski na spotkaniu z przedsiębiorcami i samorządowcami w Łomży. Dyrektor dodał jednocześnie, że dziś ruch tranzytowy na przejściu granicznym w Budzisku jest kilkakrotnie wyższy niż był kilka lat temu, gdy 61 dla niego zamknięto. Jego zdaniem gdy TIR-y pojadą przez Rajgród, Grajewo, Stawiski i Łomżę zablokują ruch w tych miastach, a „61” ponownie będzie „drogą śmierci”.


Sucho w lasach

wt, 05 lipca 2005 09:36

Trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje w lasach w okolicach Łomży. W punktach pomiaru wilgotności w lasach w Czerwonym Borze i Nowogrodzie wczoraj przed południem wilgotność ściółki wyniosła zaledwie kilkanaście procent. W tym samym czasie wilgotność powierza wyniosła jedynie 64%. Zdaniem leśników to bardzo mało. W takich warunkach każda iskra może spowodować groźny pożar. Leśnicy proszą wszystkich którzy chodzą do lasów o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie wolno palić papierosów, nie wolno też rozpalać ogniska, czy grilla.


Mioduszewski, Borawski... i Bagiński

pon, 04 lipca 2005 09:47

To trójka łomżyńskich kandydatów na posłów, która znalazła się w pierwszej 10-tce na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego. Listę ludowców otwiera Przewodniczący podlaskich struktur partii – prof. Adam Dobroński, a zaraz za nim są pierwsi “łomżanie” Eugeniusz Mioduszewski i Edmund Borawski.


Pół wieku kapłaństwa biskupa Tadeusza

nie, 03 lipca 2005 19:35

50 lat temu, 3 lipca 1955 r,. dzisiejszy biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Zawistowski został wyświęcony na kapłana. Miał wówczas 25 lat. Święceń kapłańskich w łomżyńskiej katedrze udzielił ówczesny ordynariusz łomżyński biskup Czesław Falkowski.


Ronda zamiast krzyżówek

schemat przebudowy węzła <br />Polowa - Szosa Zambrowska
pt, 01 lipca 2005 14:35

Niemal półtorej miliona złotych będzie kosztowała przebudowa dwóch skrzyżowań w centrum Łomży. Prace remontowe właśnie ruszają. W miejscu dwóch oddalonych od siebie o niespełna 100 metrów skrzyżowań przy ulicach Polowa, Giełczyńska, Szosa Zambrowska i Zawadzka powstaną dwa ronda. Po zakończeniu prac - za pięć miesięcy - przejechanie przez ten węzeł ma być łatwiejsze, póki co łomżyńskich kierowców czekają objazdy i korki.


Jest bezpieczniej

pt, 01 lipca 2005 10:06

Spada liczba przestępstw kryminalnych i wykroczeń, mniej jest także wypadków drogowych. Łomżyńscy policjanci podsumowali pół roku swojej pracy. Okazuje się, że w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego niemal wszystkiego złego jest mniej. W ciągu sześciu miesięcy 2005 roku zaistniało o ponad 200 przestępstw mniej niż w pierwszym półroczu 2004 roku. Liczba przestępstw kryminalnych - w tym tych najgroźniejszych – spadła o 1/3.


„Radosna twórczość”

cz, 30 czerwca 2005 13:04

Przedwyborcza gorączka zaczyna dotykać Łomżę. Po względnie spokojnych kilkunastu miesiącach ponownie zawrzało na linii Prezydent – Rada. Tym razem powodem spięcia jest „radosna twórczość” którą wiceprezydentowi Marcinowi Sroczyńskiemu zarzuca radny Szponarski, a której - zdaniem prezydenta Jerzego Brzezińskiego - nie ma. W tle jest także czyjś(?) „grzech zaniedbania” i radny Borkowski, który „wie, ale nie powie” - bo miasto by straciło.


Ogólniaki pełne

śr, 29 czerwca 2005 22:39

Dobiega końca nabór do łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych. W środę po południu we wszystkich szkołach tego typu w mieście wywieszono listy uczniów przyjętych do klas I. Okazało się, że dla większości nabór na tym się zakończył. Ci którzy nie załapali się do jednej z trzech wybranych przez siebie szkół wybór mają już bardzo mały. Wolne miejsca są jeszcze przede wszystkim w Drzewnej i Wecie.


Borzuchowski interpeluje o samochody

nie, 26 czerwca 2005 13:13

Poseł Wojciech Borzuchowski wystąpił do Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ryszarda Kalisza o przydział dwóch samochodów dla policjantów z Zambrowa. Poseł interpeluje o busa do konwoju więźniów i terenówkę do patrolowania kompleksu leśnego Czerwony Bór.


II LO najpopularniejsze

II LO w Łomży<br />
budynek szkoły
pt, 24 czerwca 2005 00:47

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej to szkoła do której chciałoby się dostać najwięcej absolwentów łomżyńskich gimnazjów. O 150 miejsc w klasach pierwszych ubiega się 345 z nich. To o niemal stu więcej niż chciałoby się uczyć „w najlepszym w mieście” I LO.
Od dziś do poniedziałku absolwenci gimnazjów muszą dostarczyć do wybranych szkół świadectwa ukończenia szkoły i wyniki egzaminu gimnazjalnego.


Kąpielisko już jest

Plaża miejska <br />
23.06.2005
cz, 23 czerwca 2005 18:56

Wraz z wakacjami rusza kąpielisko miejskie. Na plaży przy nowym moście ustawiono domek dla ratowników WOPR i toalety. Podprowadzono tam też prąd, a sanepid po zbadaniu czystości wody orzekł, że nadaje się ona do kąpieli. Teraz wszystko zależy już tylko od pogody.


Zwodowani policjanci

cz, 23 czerwca 2005 17:13

Najszybsza łódź na Narwi należy teraz do policjantów. W czwartek przed południem przy nowym moście uroczyście – w obecności Komendanta Miejskiego Policji i Prezydenta Łomży - zwodowano nową łódź motorową, dla tutejszego patrolu rzecznego. Policyjna motorówka po rzecze może gnać z prędkością nawet do 90 km na godzinę.


Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński: Czy warto walczyć o „Via Baltica”?

śr, 22 czerwca 2005 10:19

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna i łatwo ją znaleźć w moich wcześniejszych pismach kierowanych do Marszałka Sejmu, Premiera RP, Ministerstwa Infrastruktury, parlamentarzystów, Wojewody oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, szczególnie w powszechnie publikowanych Listach otwartych - pierwszym z maja 2003r i drugim - z listopada 2004r.


Kąpać się można, ale nie wszędzie

pon, 20 czerwca 2005 22:56

Woda w przeważającej większości kąpielisk w regionie jest czysta i nadaje się do kąpieli. Potwierdzają to badania sanepidu i dopuszczenie poszczególnych kąpielisk i zbiorników do użytkowania. Można kapać się w najbliższym nam jeziorze Rajgrodzkim jak i na rzece Narew w Łomży. Nie można natomiast korzystać z kąpieliska na Biebrzy w Goniądzu.


Nowi księża w łomżyńskich parafiach

pon, 20 czerwca 2005 22:18

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek rozesłał neoprezbiterów – czyli wyświęconych w tym roku księży na ich pierwsze parafie. Trzech z nich trafiło do parafii w Łomży. Jako wikariusze ks. Adam Tomaszewski i ks. Marcin Sobiech będą posługiwać w parafii pw. Krzyża Świętego, a ks. Krzysztof Łapiński w parafii pw. św. Brunona w Łomży.


Stare samochody na drogach regionu

pon, 20 czerwca 2005 00:11

Od piątkowego wieczoru drogami regionu jeździło o kilkadziesiąt starych samochodów więcej niż za zwyczaj. To samochody które przyjechały na jubileuszowy X Zlot Pojazdów Zabytkowych w Łomży. Nim uczestnicy Zlotu pochwalili się swoimi samochodami łomżanom objechali cały region podziwiając jego uroki.


X Zlot Pojazdów Zabytkowych w Łomży

pt, 17 czerwca 2005 17:07

Przez dwa dni drogami regionu, a także ulicami Łomży jeździć będą stare i piękne samochody. W piątek wieczorem w Tykocinie rozpoczyna się jubileuszowy X Zlot Pojazdów Zabytkowych. W sobotę kierowcy wyjadą na drogi regionu, by podziwiać uroki okolicy, a w niedzielę uroki kilkudziesięcioletnich samochodów będą mogli podziwiać łomżanie.


Witomy Wos wsyckich na Piknym Pikniku Europejskim. Hej !

pt, 17 czerwca 2005 16:48

Tak w piątkowy poranek na łomżyńskim Skate Parku rozpoczął się Piknik Europejski. Młodzi łomżanie zaprezentowali charakterystyczne elementu kultury 19. z 25. krajów Unii Europejskiej.
Impreza zorganizowana przez pobliskie Publiczne Gimnazjum Nr 8 miała na celu integrację młodzieży z różnych szkół. Była także sposobem na podsumowanie wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie roku szkolnego.


« · «« · 750 · 751 · 752 · 753 · 754 · 755 · 756 · 757 · 758 · 759 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0