środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Miałem sen. Humoreska

Miałem sen. Humoreska

Ostatnio źle śpię. Wiadomo podwyżki. Nie emerytury, ale rachunków. Ostatnio śmieci. Podczas popołudniowej drzemki śniło mi się, że obniżono rachunki za ciepła wodę. I jakby tego nie koniec dostałem cały zwrot za ogrzewanie. Zawsze to coś.
Klimat się ocieplił czy co? Nie? To, co?
Zwolniono cały MPEC. Kotłownia niepotrzebna. Węgla nie kupują. I za CO2 nie muszę płacić. Wypłat też nie płaca. Podobno sprzątaczka 4 tysiące tam bierze. Z wysługą? Czy bez? Zawsze to jakiś pieniądz? Pomarzyć tylko można.
Całe zaoszczędzone pieniądze na zwroty dla mieszkańców przeznaczyli.
A w domu gorąco. Grzejniki takie, że dotknąć ich nie można. Cuda. Nie płacimy za ciepło. Nikt cała Łomża.
O żeby, chociaż mieć taką wypłatę jak prezes. Wtedy człowiek nie musiałby się martwic o rosnące wciąż rachunki. O i trzynastka by wpadła i czternastka. Żyć nie umierać. Drzemię dalej. Telewizor gra.

Zakładam Społeczny Komitet Budowy Rurociągu z Elektrowni Ostrołęka /SKBRzEO/. Wszyscy rurociągi teraz budują. I Niemcy rurę z gazem po dnie Bałtyku. I nawet Polacy. z gazem z Norwegii. Żeby było taniej. Właśnie w Łomży mój komitet wpadł na pomysł wybudowania rury z ciepła wodą /CW/ z elektrowni B Ostrołęka 660 MW. Za pieniądze z Unii. Do Narwi ciepła wodę o temperaturze 35 stopni leja cały rok. Ogrzewany basen słowem. Gdyby tak jeszcze przepompownie w Miastkowie zrobić. Cała Łomża miałaby ciepłą wodę za darmo. I ogrzewanie. Kotły za 40 milionów na biomasę budować? Ciekawe ile kosztowałby taki rurociąg? 2017. Skansen ta Łomża. Zlecamy za 200 tysięcy projekt techniczny budowy tej Wielkiej Rury do Łomży /WRdŁ/. Biorę drobne 1500 złotych za drobne poprawki. Umowa zlecenie. I za pomysł autorski 400 tysięcy. Wszyscy biorą, biorę i ja. Dosyć sentymentów i życia w ubóstwie.
Przewróciłem się właśnie na drugi bok. Przebudziłem się. Zimno jakoś. Grzejniki zimne? Mhm , wiadomo trzeba oszczędzać. Emerytura nie za wysoka.
Lecą wiadomości. Co to znowu? W Ostrołęce wybudują nową 1000 MW elektrownię ? Postawią ją w 54 miesiące. Piec tysięcy ludzi ma pracować przy jej budowie. Co? To dopiero rozmach. I 1500 osób później przy jej obsłudze. I wielki komin. Ze skraplaczami. Całe ciepło w atmosferę. To nie sen to rzeczywistość. No to na pewno klimat nam się ociepli. Pomarańcze będzie można sadzić. No pomidory to na pewno. Druga Hiszpania?
Żeby tak, choć ta Rurę do Łomży /RdoŁ/ pociągnąć.
Taka elektrownia to dopiero inwestycja. Za miliardy. A nie jakaś obwodnica.
A taka Mała Rura /MR/? do Łomży /MRdoŁ/?
Co tam taka rura. Nie tacy specjaliści na to nie wpadli.
Znów zasnąłem.
Dekorują mnie, za co? Za pomysł budowy Wielkiej Ciepłej Rury /WCR/. Medal z kartofla. Kamery. Zdjęcia. Wywiady. I podwyżkę emerytury dostałem. Całe 11 złotych.

Skąd wziąć pieniądze na te ciągle podwyżki i nowy używany samochód?
O zagram w Lotto. Kumulacja jest 18 milionów. Ale jak te 6 liczb trafnie wytypować? Samochód z Niemiec by się kupiło. Co Niemiec płakał jak sprzedawał.
O NIE! Jak wygram kupię samochód elektryczny nie melexa ale taką Tesle! 720 KM. Ale, gdzie ja naładuję w Łomży? Chyba do Warszawy na lawecie będę musiał jeździć. Średniowiecze słowem. Już nawet nie pamiętam czy wygrałem i gdzie za te pieniądze elektrycznym samochodem pojechałem, bo obudził mnie dzwonek do drzwi.
Jakiś Pan. Dzień dobry. Dziękuję. Proszę. Zapraszamy na stacje paliw gdzie może pan naładować elektryczny samochód? Nie. Znów kolejna podwyżka czynszu.
Ot życie.

*.*

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Miałem sen. Humoreska

Ciekawy sen ale w realu co dla niektorych mgr inz oznacza :
MOZNA G - WNO ROBIC I NIEZLE ZYC .

Pozdrawia

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org