czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Opony letnie - bieżnikowane?

Bieżnikowane są średnio 40% tańsze od najtańszych, ale oryginalnych. Skoro są w sprzedaży to musza być dobre? Osobiście nie słyszałem aby komuś strzeliła taka opona.... A wy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

nalewki są prawie dwa razy cięższe od 2 np vikingów jakaś nyska czy żuk ładnie będzie wyglądał w nalewkach a osobówka na alusach nie koniecznie:) dają rok gwarancji na nalewki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

U mnie ojciec jeździ już chyba z 7 lat na bieżnikowanych i nigdy nie miał problemów. Oczywiście zależy jak się jeździ. On to prędkość max 90 ale jak ktoś śmiga 150km/h to raczej odradzał bym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Do samochodu osobowego nie polecam chłam jakich mało...sprawdza się w maszynach
wolnobieżnych .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Przed 30-ma laty w Szepietowie nalewali. Maluchem śmigałem na nich z zawrotną prędkością niczym wawelski smok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Tak do puki nie dostały guzów i nie zaczęły pękać...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Od kilkunastu lat używam i nie narzekam.Na zimówkach zdarzało mi się nie raz jechać ponad 200 i nie wyły.Gold-Gum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Opona, jedyny element, który ma kontakt z jezdnią. Najważniejszy dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Klejenie dziadostwa jest całkowitym brakiem rozsądku. Zdecydowanie nie polecam. Gdyby nie felerny ustawodawca, zabroniłbym tego ustawowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Lepsza nowa bieznikowana niz kilkuletnie uzywki niewiadomego pochodzenia. Sam jezdze na zimowych i poza cena nie widze roznicy w prowadzeniu. Do tego bieznik glebszy niz nowy firmowy. Na lato nie kupuje, wysokie temperatury, wieksza predkosc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Różnice widać po zerwanych bieżnikach, walających się po drogach, które zagrażają bezpieczeństwu wszystkich użytkowników ruchu drogowego.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Gdzie masz te pozrywane biezniki? Zerwie jednemu i juz wszystko dudni, a setki jezdza i nie narzekaja.. Widzialem tez niejedna markowa opone, ktora rozrywalo w trakcie jazdy. Nie ma reguly. Czasy opon bieznikowanych z lat 80 juz dawno minely.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Dobra nalewka z dobrego gabecia, to to samo co nówka.
Michelin daje na swoje nalewki gwarancje jak na nowe opony.
Inna sprawa, że na 60 opon do nalania potrafią podjąć się nalać 10sztuk.

Wystrzelić potrafi nowa opona, bieżnik też potrafi zgubić.
Lepiej kupić nową nalewkę, niż starą spękaną oponę.
Kategorycznie natomiast powinno zakazać się i nie praktykować pogłębiania bieżnika.
Jest to nie opłacalne, niebezpieczne i to zazwyczaj odpowiada za porozrzucany po ulicach bieżnik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Zazwyczaj się widzi pozrywane nalewki ale z ciężarowych, z osobówki jeszcze nigdy nie widziałem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

jak cię nie stać na Bat to nie kupuj Konia... Dębice nową !!! kupisz w dobrej cenie i śmigasz aż miło,ja już przerabiałem ten Temat i wież mi NIE OPŁACA SIĘ... żadnych nalewek...(cudze chwalicie swego nie znacie).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Jeśli letnie to na pewno nie bieżnikowane. Są dużo głośniejsze od nowej, firmowej opony. Znacząco obniża to komfort podróżowania.

Zimówki to inna para kaloszy. Sam zakupiłem w zeszłym roku i złego słowa nie mogę powiedzieć. Trzymają ciśnienie, ładnie pracują na śniegu a i hałas zupełnie zimą nie przeszkadza.

Także jeśli na lato, to tylko nowe, markowe opony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opony letnie - bieżnikowane?

Przy wyborze opon zwykle patrzę na takie rzeczy jak:

- Jakość: bieżnik a co za tym idzie przyczepność i droga hamowania;
- Wpływ na zużycie paliwa. Opór stawiany przez opony może powodować zwiększone zużycie paliwa;
- Głośność: czyli ilość wydzielanych decybeli.

Te wszystkie kwestie zostały porównane tutaj na stronie: http://www.testyopon.pl/letnich

Warto przeanalizować przed zakupem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org