piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Alarm do domu - stosujecie?

Czy warto instalować alarm do domu położonego w odludnej okolicy. Często wyjeżdżam i nie chciałbym kiedyś wrócić i zobaczyć, że zostałem okradziony - co w Łomży nie jest wyjątkową sytuacją.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alarm do domu - stosujecie?

W zasadzie to sam sobie chyba już odpowiedziałeś. Jeżeli często wyjeżdżasz, a Twój dom stoi na mało zurbanizowanym terenie i sam obawiasz się, że może być łatwą zdobyczą dla złodziei, to chyba warto. Na Allegro zestawy monitoringu do samodzielnego montażu są już tanie jak barszcz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alarm do domu - stosujecie?

Warto, koniecznie z modułem gsm do powiadamiania i sterowania systemem. Jeśli dom często i na dłuższy czas stoi pusty to dla spokojności można też założyć monitoring z podglądem przez net, np z telefonu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alarm do domu - stosujecie?

Witam. Mogę osobiście pilnować Twojego domu. Możemy się spotkać nawet na komendzie abyś sprawdził mnie pod kontem karalności na co wyrażam zgodę. Żaden alarm nie zastąpi człowieka . mój mail. zbyszekbuczynski@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alarm do domu - stosujecie?

Stosuje taki na czterech, a w sumie to na ośmiu nogach...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alarm do domu - stosujecie?

Jeśli często nie ma Cię w domu, to jak poprzednicy napisali LSA jest dobrym rozwiązaniem, proponowałabym jednak podłączenie się do stacji monitorowania jeden z firm ochroniarskch które są na naszym rynku. Sam alarm nawet z powiadomieniem na komórkę nie wystarczy. Jeśli dostaniesz sygnał, że włączył Ci się alarm (z hasłem napad, sabotaż, włamanie, itp.), a Ty będziesz na wyjeździe to nic nie zrobisz, a tak przynajmniej Grupa Interwencyjna przyjedzie i sprawdzi obiekt. Dodatkowo można też kupić podjazdy prewencyjne GI. A na koniec odpukać w niemalowane, by alarm się nie przydał i byś spał spokojnie ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alarm do domu - stosujecie?

Firmy ochroniarskie nie zapewniają (nie przyjmą zlecenia takiej usługi) dojazdu grupy interwencyjnej poza pewną odległość od swojej siedziby ze względu na zbyt długi czas dojazdu, co groziłoby im ponoszenie zbyt dużej odpowiedzialności za szkodę powstałą w wyniku włamania/napadu. Miałem kilka lat system alarmowy (Satel) z powiadomieniem do sąsiada odległego kilkaset metrów, który sprawował stałą opiekę nad posiadłością. Jednak po kilku fałszywych alarmach jego czujność została uśpiona co spowodowało, że alarm zdemontowany z powodu generalnego remontu nie został ponownie zainstalowany i tak jest od kilku lat bez negatywnych zdarzeń. Czworonogi mają pewną przewagę nad bezmyślną aparaturą. W takiej sytuacji najlepszy byłby alarm z monitoringiem/rejestratorem i podglądem w internecie.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alarm do domu - stosujecie?

Nie wiadomo, gdzie dokładnie Janek33 ma ten dom. Cyt. "w odludnej okolicy" czy "w Łomży". Zgadza się firmy ochroniarskie nie sprzedają usługi podjazdów czy monitoringu czynnego jeśli obiekt położony jest poza zakresem stacjonowania najbliższej GI, ze zwględu na zbyt wysokie koszty utrzymania Grupy w stosunku do ceny zlecenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alarm do domu - stosujecie?

Ja jestem na etapie szukania alarmu do domu. Przejrzałam już kilka ofert, w zasadzie wszystkie są do siebie bardzo podobne i nie wiem czym się kierować przy wyborze ich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alarm do domu - stosujecie?

Chcę wam polecić ofertę od firmy https://ivel.pl/k782,automatyka-sejfy.html l tam znajdziecie kamery do monitoringu, systemy alarmowe, automatykę i elektronikę. Ta oferta jest szeroka na pewno znajdziecie produkty od znanego dostawy w atrakcyjnych cenach. Ja polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org