piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Odbitki cyfrowe w rossmanie

Co sądzicie o odbitkach z rossmana w formacie 10:15?? nie ucinają zdjęć? nie ma białych pasków, plam czy kropek?? kusi mnie cena jaka proponuje rossman. Szukałam troche w necie na ten temat ale opinie są bardzo podzielone i nie znalazłam żadnej dotyczącej naszego łomżyńskiego rossmana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Ja nigdy nie wywołam zdjeć w rossmanie
zdjecia sa w fatalnej jakości, jakieś plamy i przebarwienia
może to był przypadek ale jesli zalezy Ci na jakosci fotek zanies je do fotografa

________________________________
Myślę, mówię i znikam, a ty będziesz wnikał w treść tego tekstu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

ja nie narzekam, owszem zdjęcia są ciut mniejsze ok 1cm ale jakość nie była zła,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Wywoływałem raz (składając zamówienie przez internet) , i na pewno zrobię to ponownie. Nie mam zastrzeżeń do jakości, jeśli chodzi o paski polecam wcześniej skadrować sobie zdjęcia np. programem JPEG Crops (można to chyba też zrobić składając zamówienie przez internet, nie jestem pewien). I wszystko było cacy, w dwa dni gotowe zdjęcia do obioru w wybranym punkcie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Ja właśnie ponownie dałam zdjęcia do wywołania w Rossmannie w Galerii. Poprzednim razem zaniosłam 10 fotek do zrobienia na próbę i jestem zadowolona. To już nie jest ta kiepska jakość jak była kiedyś.

Zdjęć nie trzeba kadrować, obrabiać w jakimś programie itp. Po prostu zamiast formatu 10:15 mamy zdjęcia 10:13,3 dokładnie. Różnicy dużej nie ma i cena kusi. Nie ma białych pasków, ucięć itp. Myślę, że dla swoich potrzeb jakość jest wystarczająca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

jeśli robisz foty w formacie 4:3 to nie mniej pretensji do fotolabu, że Ci obcina jak oni wywołują odbitki na papierze 3:2
rób fotki w proporcjach 3:2 i OKi wyjdzie po wywołaniu
a jak robisz w 4:3 to se drukarka wydrukuj na papierze foto dobrym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Bardzo dobre fotki, nie mam zarzutów :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Robiłam raz i nie ma porównania do labu u fotografa. Mogę tylko powiedzieć tak:
Radość spowodowana niską ceną trwa krócej,
niż rozgoryczenie spowodowane niską jakością.
Jeśli zależy wam na cenie, to kiedyś znalazłam na allegro pakiety cenowo dużo tańsze z możliwością odbioru u fotografa w Łomży. Tylko trzeba zamawiać jednorazowo większą ilość odbitek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

żeby nie były ucięte 1cm trzeba skadrować samemu.
Ja różnicy nie dostrzegłem w jakości, a robiłem te same zdjęcia z tego samego pliku rónież u naszego Łomżyńskiego fotografa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

zdjęcia słabe jakościowo, ja osobiście nie polecam rossmana

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Odbitki z Rossmanna są podobnej jakości jak te z punkcików naszych łomżyńskich fotolabów, a tańsze od konkurencji. To im najbardziej nie podoba się jakość, barwa, widzą plamy u konkurencji, a najlepiej jakby zamknąć fotopunkt Rossmanna. Tak jak pisano wyżej, jak ktoś robi w formacie 4:3 to przed oddaniem bez kłopotu można samemu na komputerze zmienić ten format na 3:2. Standardowy papier nie pasuje, teraz to chyba Fuji, to wybierz papier lux. Zrób zdjęcia i oddaj do wywołania, samo ocenisz to niewiele kosztuje, ludzie od lat noszą i nie narzekają. Zawsze można krytykować, ale w ten sam sposób ludzie wywołujący zdjęcia w warszawskich zawodowych studiach na papierze profi, gdzie każda odbitka minutę oglądana jak trzeba ma indywidualną korektę, tak samo mogą naśmiewać się z łomżyńskich fotolabów tłoczących masówkę.

http://www.rossmann.com.pl/pl/fotografia/fotografia-cyfrowa/foto-wskazowki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Tańsze to mało powiedziane. Akurat my mamy odbitki z Empik Foto. Czasami cena za 10x15 jest kilka razy niższa. W netowych labach najlepiej się wychodzi na dużej liczbie odbitek. Nawet ktoś mnie niedawno próbował przekonać, że jest różnica w jakości. Może widzi ją jakiś fachowiec, ale ja nie widzę żadnej różnicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Korzystałam z ich usług i nigdy nie miałam problemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

W Rossmannie jest dobra jakość, w Empiku też.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Empik Foto - pisałam wyżej. Online sprawdza się aktualne stawki.
Okazji jest sporo, często przy różnych okazjach mocno obniżają ceny.
Obstawiam, że teraz na dzień chłopaka zrobią jakieś rabaty.
Ale tutaj ogólnie najbardziej opłaca się zamawiać duże ilości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Jesteś naprawdę wyjątkowy, ponieważ masz niezwykłą zdolność motywowania innych za pomocą zaledwie kilku słów. Retro Bowl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

I found this is an informative and interesting post so i think so it is very useful and knowledgeable. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. internet providers Calgary

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Thank you very much for writing such an interesting article on this topic. This has really made me think and I hope to read more. office pod

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

Thanks for the blog loaded with so many information. Stopping by your blog helped me to get what I was looking for. Ergonomic Office Chair

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

The newest anime films are available to stream online on <a href=\"https://wcostream.me/\">wcostream</a>, complete with dubbing and English subtitles. WCOstream offers free online streaming of the greatest anime.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

The newest anime films are available to stream online on wcostream, complete with dubbing and English subtitles. WCOstream offers free online streaming of the greatest anime.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the enjoyment here keep up the good work تصليح طباخات

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

The content is utmost interesting! I have completely enjoyed reading your points and have come to the conclusion that you are right about many of them. You are great, and your efforts are outstanding! fabrica de hielo en playa del carmen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Odbitki cyfrowe w rossmanie

This is a excellent blog, would you be involved in doing an interview about just how you designed it? If so e-mail me! follow me

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org