czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dobrego elektromechanika poszukuje

Witam. Poszukuję dobrego speca od elektromechaniki w samochodzie osobowym. Problem dotyczy tego że coś rozladowuje akumulator w aucie ale nie codziennie. Rozrusznik nowy alternator dwa razy na stole i wszystko w porządku ponoć. Pytam i proszę o pomoc może ktoś zna kogoś z Łomży lub okolic kto ma trochę pojęcia na temat samochodów. Zaznaczę że w Łomży odwiedziłem już najlepszych i nikt nie chce tego robić. Także pomóżcie jak możecie

TURBO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

Serwis. Moze wcale tak drogo nie bedzie. Bo jak kazdy bedzie naprawial to moze niedlugo nie byc co naprawiac

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

Hm najlepszych pojęcie względne elektryków chyba mamy 2 w łomży na sosnowej
i w Kupiskach na stawowej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

Masz złodzieja prądu w aucie,to znaczy jakieś urządzenie odbiornik pobiera prąd, może to być nawet żarówka,gniazdo zapalniczki,cb radio, antyradar,silnik wycieraczek-praktycznie każdy odbiornik.Sprawa jest prosta,podłącz amperomierz jakiś pobór prądu instalacji będzie i wyjmuj pojedynczo bezpieczniki jak zginie na amperomierzu pobór prądu to znaczy,ze na tym obwodzie jest ten złodziej,i wtedy masz już do sprawdzenia parę odbiorników.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

Pobór prądu występuje raz na jakiś czas. Nie codziennie i nie zawsze. Pyzy wszystkich probach wpiecia się w układ po zazbrojeniu napięcie spadało do 0.00mA. Nikt nie chce wziąć i zrobić podstawowej diagnostyki bo nikomu się nie chce szukać a raczej spróbować. Serwis podlaczy tylko komputer i skasuje 150zł bez gwarancji zdiagnozowania usterki. Także tak to wygląda

TURBO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

Może być przebicie na przewodach czasami.(przetarcie izolacji, wilgoć itp)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

W Starej lomzy przy szosie tylko nie ten zbrzega tylko we wiosce spytaj mieszkancow oni cie poinformuja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

Ktoś tam Tobie dobrze pisze o tej Starej Łomży, ale czy Andrzejowi będzie się chciało?Tam u Ciebie jest drobiazg-tylko trzeba to zlokalizować i tu jest problem-bo to czasochłonne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

a jakie to auto? ja miałem podobny przypadek, poczytałem trochę forum miłośników mojego modelu auta i zlokalizowałem usterkę sam w 3 minuty, była przetarta wiązka przewodów przy klapie bagażnika- problem dobrze znany i bardzo często występujący w moim modelu auta, więc diagnoza szybka i trafna. sam bym szukał tego z rok a może i dłużej a majster by pewnie też trochę nad tym posiedział i kasę wziął. moja naprawa kosztowała 0 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

w mojej 30-letniej karierze to się wielokrotnie zdarzało (właśnie klapa bagażnika albo drzwi od kierowcy)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

Wszystkie wiązki sprawdzone. A jeżeli wiązka to czy rozladowaloby akumulator w 4 godziny? Zamknięty pobór prądu jest i tyle

TURBO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

TURBO - podaj jaki to samochód - może pomogę. Mieliśmy podobny problem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dobrego elektromechanika poszukuje

Ford smax 1.8 tdci. Napisz co było przyczyną być może i u mnie się to znajdzie

TURBO

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org