czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sekta czy nie?

Przypominam temat zwiazany z Odnową w duchu św. Uczestniczyłam w spotkaniach tej formacji i zdecydowanie odradzam. Stosuje się tam pranie mózgu , wprowadza w niebezpieczne systemy , podstępnie wmawia ,ze jest to dla nas dobre. Nie wierzcie w te brednie!Ludzie ktorzy to przeszli ostrzegają się wzajemnie . Z niektórych formacji odnowy stworzone nowe ruchy kościelne sprzeczne z naszą wiarą. Kościol milczy i pytam się dlaczego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Dlatego, że najwygodniej jest nic nie robić.
Kościół ma się dobrze i w dobrobycie się \"kąpie\".
A po co komu jakieś problemy brać na głowę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

nuda......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?


Jak się nudzisz...
To weź kij i po torbie się bij ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

ccccc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

walteralf,
powiedz kto cię spłodził , to cię pomścimy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

jakiś psychol, z takim to nie ma nawet co wdawać się w dyskusję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

no jeśli ,,Odnowa,, to znaczy ze coś się będzie odnawiać.
A jesli tak, to znaczy ze coś się zepsuło, tak se kombinuje co.
A no niech się odnawiają.
W Polsce odnowa jest od śmierci Stalina.
Non stop odnowa.;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Go,,,,to nic nie da...dzis rozmawialam z trenerem....mowil o ,,,wiesz,.....idz na inną odnowę skoro ta zawiodla,,,,,w zyciu lepiej byc poszukiwaczem....niż buntownikiem,,,,,a szukać prawdy mozna w naturze ...nie w człowieku grzesznym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

ale jakiej prawdy?
czego ta prawda ma dotyczy?
Mądrzy ludzie już kiedyś rzekli ,,z prawdą, jak z duuupą, każdy ma swoją,,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Hrabia John

tobie proponuje po pustej glowie.....tylko nie za mocno bo straszne echo bedzie......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

,,nie zrozumialas ....Rudzinko.....to BÓg nadał nurt prawidłowości...całego kosmosu,,,,,,.i tam warto jej szukać...w niej ukajać....a ludzi trzeba kochać,,to jest najtrudniejsze ,,,mimo,,ze kazdy ma swoją prawde......i nie mysle tu o anantomii ,,,milej soboty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

zasadniczy problem polega na tym, że cały kościół Rzymski jest jedną wielką sektą dawno już sprzeniewierzącą się podstawom religii chrześcijańskiej





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

vvvvvv

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

he,he. To fajna teoria. Jeszcze nikt nie wie, jak ten Kosmos wygląda.
Gdzie się zaczyna, gdzie kończy, etc.etc.
Majster jest natomiast już znany.
Paranoja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Gosia, zostaw sektę a weź setkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

dlatego warto wierzyć ,,a nie wadzić się o prawdę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

w co wierzyć?
Aby wierzyć, wpierw trzeba poznać to w co się wierzy.
Jak poznamy ten Kosmos, to wtedy będziemy się zastanawiali, co za majster go urychtował.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

,,sęk w tym,,ze wiara polega na tym,,,zeby nie zobaczyć a uwierzyć,,tutaj trzeba czuć.....biedni Ci...którzy są zimni...a błogoslawieni,,,ktorzy uwierzyli a nie widzieli hahahha PROSTE jak **** //czasem/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Czytając różne wpisy użytkownika \"walteralf\" dochodzę do wniosku, iż jest on osobą bardzo delikatną i wrażliwą i bardzo szczerym o dobrym człowiekiem. Dlatego też, nie rozumiem wpisów osób, które piszą coś w stylu \"...powiedz kto Cie spłodził a my cię pomścimy...itd\". Jeżeli ktoś coś pisze to chciałby albo poszukać osób mu bliskich albo znaleźć odpowiedź na swoje pytanie - od tego są różne Fora, a jednym z nich jest to na www.4lomza.pl. Zgadzam się też z tym, że przekraczanie pewnych barier duchowych i \"grzebanie\" w podświadomości może spowodować takie skutki z którymi Walteralf się zmaga. Wierze też w to iż oprócz duchów \"dobrych\" są też duchy \"złe\", które mogą zacząć prześladować człowieka. Walteralfie- wycisz się i módl się. Jestem z Tobą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Dzięki za wsparcie i ciepłe słowa .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

,tak,,tylko pytanie,,,co zły robi na odnowie,,,,,jak musi mu zależeć,,,zeby opętac ,,zniewolic umysł i zadać cierpienie,,,,paranoja,,,,to tak jak pojsc do dentysty po plombe i wrocic z pusta szczęką

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?


Co robi zły na Odnowie...? To samo co zbuntowany anioł wśród bialutkich ze srebrnymi skrzydełkami. A propos porównania do dentysty- to znam osobiście przypadki wyrwania zdrowego zęba zamiast chorego. Mi tez zdarzyło się że po wyleczeniu wszystkich \"chorych\" dentystka znalazła \"jeszcze jeden\" i borowała...w trakcie leczenia przypomniało mi się, że ten ząb był już kiedyś zatruwany więc jest martwy i żadne leczenie nie jest mu potrzebne. Po tej uwadze dentystka zmieszała się bardzo i jak nigdy nie wystawiała mi żadnych paragonów tak tym razem była \"świętsza od papieża\" i załatwiła mnie barrdzo miło....no ale fakt jest faktem. Tak więc taki już jest ten świat że zło przenika się z dobrem, toczy się ciągła walka ....a my mamy między tym wybierać....i jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo błądzić, popełniać błędy nawet kilka razy te same...ale jeśli w gruncie rzeczy mamy serce....i patrzymy w serce....i mamy szczere intencje, to mam nadzieję, że zaznamy szczęścia. Pozdrawiam walteralfa i zzz1.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Co zły robi na Odnowie? to bardzo trafne pytanie, które nalezy zadać ludziom którzy o tym wiedzą i swiadomie dopuszczają , a my ludzie błądzacy wpadamy w te pułapki duchowości.Są to wielkie i krwiożercze systemy zniewalania ludzkich umysłów.Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

,, Tak więc taki już jest ten świat że zło przenika się z dobrem, toczy się ciągła walka ....a my mamy między tym wybierać...,,

A kto powiedział, ze ten Świat ma taki być?
A jak te same dobro by wyglądało, jak zła by nie było?
I odwrotnie.
A jak światło sobie radę by dawało bez cienia?
I odwrotnie.
A jak zdrowie bez choroby by wyglądało?

Ludzie, żyjcie, uczcie się, cieszcie się i się nie ,,odnawiajcie,, bo nie ma z czego.
Liczcie na siebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?


Tak jak warto czasem chałupę posprzątać, tak samo warto jest od czasu do czasu zrobić porządek wewnątrz siebie i zacząć wszystko \"od nowa\"...nawet jak się to robi 100-tny raz to efekt terapeutyczny i sukces gwarantowany. Na prawdziwy spokój i szczęście trzeba czasami poczekać, ale na pewno zawsze należy próbować się zmieniać i doskonalić .....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

W mojej ocenie dobro często przegrywa ze złem. A dlaczego? Ponieważ ufa wszystkim, kocha i wierzy . Ale niestety na świecie, panuje tendencja niszczenia .Zło potrafi przybrać formę dobra i to w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i sytuacjach.To prawda, zawsze warto próbowac się zmieniać i doskonalić, ale trzeba tez być czujnym, bo nie trzeba bać się tych którzy zniewalają nasze cialo ,ale tych ktorzy krzywdzą w sferach duchowych. Brak rozeznania, to niechybna kleska walki ducha z ciałem. Odnowy czesto wprowadzają w ten niebezpieczny system.Swiadmość i rozeznanie to podstawa obrony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?


Dokładnie..... Jak to mówią słuchaj wszystkich, ale kieruj się własnym rozumem. W dzisiejszym zakłamanym i obłudnym świecie, który nie szanuje żadnych świętości i nawet wykorzystuje je dla własnego \"dobrego\" wizerunku cierpią właśnie osoby szczere, wrażliwe i dobre ...... gruboskórni \"maja się dobrze\".....ale wcale im nie zazdroszczę......bo ostateczny Sędzia jest sprawiedliwy i zna każdego na wskroś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

mmm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Teraz kazdy wiare przerobił na swój sposób i stworzył swoja sektę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Odnowy po wakacjach wznowiły swoją działalność, ciekawe ilu naiwnych wstąpi
w ich szeregi!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

... a nawiedzone czuby, to nie mogą pisać na temat wiary na wZasięgu.pl » Portal Informacyjny Radia Nadzieja ?
... dawne Łomżyńskie24 ?

Czy was stamtąd pogonili ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Nie widzę przeciw wskazań aby podzielić się z innymi własnie na tym portalu.Lepiej mieć swiadomosć, gdzie czlowiek się pakuje.Ja osobiscie szczerze bym podziekowała za takie ostrzezenie! Naprawdę trzeba uważać, aby nie bylo nas więcej pokrzywdzonych!Nie dajmy innym karmic się naszą krzywda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

... o ile sobie przypominam, to sama tu kiedyś pisałaś, że nawet ksiądz nazwał cię pijaczką i ladacznicą, coś w tym musi być :)
( a ty sama pisałaś, że za kołnierz nie wylewasz i lubisz się nawalić )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Temat :wybaczać czy nie wybaczać?
Autor: walteralf (---.dynamic-ww-11.vectranet.pl)
Data: 06-05-17 18:32

W ostatni piękny czwartkowy wieczór szłam ulicą, na farnej pozdrowiłam p.Bielicką, a na dwornej spotkałam księdza. Chciałam z nim zagadać, ale on z wielkim obruszeniem syknął : pani jest pijaczką i ladacznicą. Tą pijaczkę mogłabym mu wybaczyć bo każdemu się zdarza.No ale za ladacznicę czułam się urażona....

... może ksiądz miał rację :)

w innym temacie pisałaś : Skrzywdził on moją duszę i ciało... ??

nie kumam, duszę jeszcze rozumiem, ale ciało ?

to co ci zrobił ? dał klapsa czy wykorzystał seksualnie ?

hahaha
Czy to nie jest chore ? zmień lekarza, albo niech ci zwiększy dawkę psychotropów :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Sekt i innych cyrków jest teraz tyle, że ciężko ogarnąć... Kiedyś się śmiałem że niektórzy będą czcić spaghetti... i trafiłem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Ksiądz który powiedział mi słowa: jest pani pijaczką i ladacznicą przeprosił mnie , chyba się pomylił, a może był w złym humorze. Każdy moze mieć gorszy dzień.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

... a świstak siedzi i owija dalej :))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Odnowa to pewna forma destrukcji!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Po to mamy Biblię żeby ją czytać. Słowo Boże jest prawdą. Prawda jest jedna. 2+2 zawsze daje 4. Nie może być dwóch prawd.

Jana 14:6

\"Odpowiedział mu Jezus: \"Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.\"


Jak idę do kościoła/zboru którego nie znam, porównuje ich praktyki z tym co jest napisane. Póki co, znalazłem tylko jeden na którego nie znalazłem \"haka\". Kościół Rzymski to pogaństwo stosowane. Odnowa jest ich częścią. Papież Franciszek 6 kwietnia tego roku powiedział, że Jezus jest diabłem. Już się nawet nie kryją z tym dla kogo pracują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Załuje, że nie słyszałam tych słow, bo jeśli to prawda to czeka ludzi którzy zawierzą innym ludziom dramat . Ludzie prowadzący formacje odnowy okazali się nie tymi za których się podają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami

15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami

16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?

17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce.

18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.

19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.

20 A więc: poznacie ich po ich owocach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?



Autor: Mickiewicz to jakiś świadek Jehowy ?


WON PARCHY Z TEGO FORUM !!!

NIE MIESZAĆ MŁODYM W GŁOWACH !!!!


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Nie jestem świadkiem Jehovy. Nie należę do żadnej organizacji religijnej. Jak możesz zauważyć tylko cytowałem Pismo Święte. Ciężko to uznać za mieszanie w głowach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

to jesteś Żydem ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Też nie. Jestem łomżyniakiem z krwi i kości. Polska krew od niepamiętnych pokoleń. Kocham swoją ziemię, wierzę w Jezusa Chrystusa i czytam Słowo Boże. Niech moja normalność (dla niektórych odmienność) nie wywołuje w tobie emocjonalnej reakcji. Nie wszyscy o innych poglądach są Żydami, świadkami Jehovy czy wrogami tego kraju lub twoimi. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

... a co mają znaczyć te twoje słowa :
...\" Jak idę do kościoła/zboru którego nie znam, porównuje ich praktyki z tym co jest napisane. Póki co, znalazłem tylko jeden na którego nie znalazłem \\\"haka\\\". Kościół Rzymski to pogaństwo stosowane. Odnowa jest ich częścią. Papież Franciszek 6 kwietnia tego roku powiedział, że Jezus jest diabłem. Już się nawet nie kryją z tym dla kogo pracują.\"

widzisz tu jakąś konsekwencję, to jakiej ty wiary jesteś , protestantem ?
w Łomży dominuje katolicyzm !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Wierzę w Jezusa Chrystusa. Takiej wiary. Cały czas szukam zboru gdzie wszystko jest biblijne od A do Z. Jedyną taką wspólnotę zostawiłem w Anglii. Nie była zarejestrowana w żadnym urzędzie, ponieważ musiałaby podlegać prawom ludzkim, które nie idą w parze z boskimi. Niedawno wróciłem do Polski ze względu na moje uczucia do kraju i jego sytuację geopolityczną. Podsumowując, nie należę do żadnej znanej denominacji. Widzę i czuję co dominuje w Łomży. Moim marzeniem jest, żeby ludzie się jednoczyli w wierze, a nie dzielili na denominacje i obozy. Ale taka jest aktualna rzeczywistość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

górnolotne tłumaczenia i populistyczne bzdury
jak szczycisz się tym , że jesteś łomżyniakiem i kochasz swoją ziemię,
to po kigo wała opuściłeś Ojczyznę w potrzebie i dałeś dyla do Anglii,
tu, w Polsce trzeba było pracować, żyć i budować dobrobyt :)))
... co by to było, jakby każdy patriota wyjechał za granicę , a wielu jednak tu zostało i jakoś dało sobie radę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

\"górnolotne tłumaczenia i populistyczne bzdury\" - zamień górnolotne na szczere i wykreśl pozostałą część. Nie rozumiem skąd takie negatywne podejście do mnie.


Co do drugiej części.Byłem młody i głupi. Miałem złe priorytety. Brakowało mi hartu ducha, miłości do Ojczyzny. Kierowały mną hedonistyczne pobudki. Ślepy i głuchy w skrócie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

jest na czarnej liscie sekt w polsce prowadzonej przez organa scigania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Nie wiem po co mieszać tu religię, każdy niech trzyma się swojego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Odnowa to pranie mozgu na zasadzie wielkiej przesady!Wchodzisz szczęsliwy , wychodzisz nieszczęśliwy. Ludzie z odnowy stali członkowie wiedzą, jak działa styl na wielką przesadę , ale nigdy Ci tego nie powiedzą, tylko będa obserwować jak się pogrążasz w beznadziejnej walce duchowej .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

A gdzie to się odbywa?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

jak dla mnie to nie jest normalne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Odnowa działa przy parafiach .Jest mnostwo świadectw ludzi mających złe wspomnienia z tą wspolnotą. Wiele osób zostało oderwanych przez odnowy od KK i jest to chore , że proceder trwa za przyzwoleniem władz kościoła!!Trzymajcie się od tych wspólnot z daleka , bo to wilcy w owczej skórze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

xxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Zawsze trwajcie przy swoich przyjaciołach , rodzinie to podstawa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

,,,,,tylko kto przjyaciel a kto wróg.... ba i tu sie zaczyna ....na dwoje babka wrózyla))) ludzkie DNA 50% zła i dobra .....i mieli sie to od dawien dawna,,,,,więc kto przyjaciela znalazll ,,ten SKARB ZNALAZL////a nadal wszyscy BIEDNI\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Przyjaciol zawsze poznajemy w biedzie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

hhehehe...bo chca posłuchać o żalach zeby sobie ulzyc??hyhyhy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Działalność odnowy ma wiele wspólnego z zielonoświątkowcami , nie dajcie się zwiesć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Odnowa to styl na przemoc duchową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Sekty są wszędzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sekta czy nie?

Niektóre bardzo skutecznie działają nie wiesz co i jak i jesteś poddany manipulacji. Poczatkowo wydaje się to dobre, ale to tylko pozory.Przy kościele istnienie takiej wspolnoty jest NIEDOPUSZCZALNE!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org