czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Przegląd auta przed wyjazdem a wakacje?

Robicie taki przegląd przed wyjazdem na wymarzone wakacje? Co należy sprawdzić, zrobić aby bezpiecznie podróżować? Jak to u was wygląda przed podróżą autem w dłuższą trasę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przegląd auta przed wyjazdem a wakacje?

Ja uważam że auto zawsze na bieżąco powinno być sprawne technicznie. Jeśli ktoś tego pilnuje wystarczy przed dalszą podróżą sprawdzić stan oleju i płynów, rzucić okiem czy nie ma czegoś niepokojącego np jakieś wycieki. Jeśli jest możliwość można zerknąć na stan okładzin hamulcowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przegląd auta przed wyjazdem a wakacje?

ja nie musze ponieważ dbam o auto co roku mam diagnoste nie mam żadnego luzu czy wycieków , olej zmieniam co 10 tys rozrząd w ladnym stanie , hamulce zawiesszenie ok stan przewodów ham tez jest ok wsiadam i jadę i nie mam niespodzianek na trasie i mam ofc auto które sie nie psuje a nie tam jakis ford czy renufka hujufka..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przegląd auta przed wyjazdem a wakacje?

Każde auto może się zepsuć. Są tylko auta solidniejsze i mniej solidne, z większą ilością wad i z mniejszą lub znikomą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przegląd auta przed wyjazdem a wakacje?

jedz na stacje do Word powiedza ci jak zawieszenie amortyzatory a reszta jeśli dbasz to jest spoko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przegląd auta przed wyjazdem a wakacje?

Ogólny przegląd możesz zrobić sobie sam. Sprawdzić poziom płynów, ciśnienie w kołach, oświetlenie i sprawdzić czy wszystko działa jak należy. Jeśli chcesz jakiś większy przegląd to leć na stację diagnostyczną

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przegląd auta przed wyjazdem a wakacje?

Samej to mi ciężko sprawdzic. Chyba, że takie rzeczy jak światła, poziom płynów - to tak, mniej więcej ogarniam ;) Ale do reszty się nie dotykam - wolę mieć pewność, że moim fordem dojadę bezpiecznie do celu, a zwłaszcza gdy jest to dłuższa trasa :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przegląd auta przed wyjazdem a wakacje?

A wiecie może gdzie sprzedać samochód? Słyszałam, że świetną ofertę mają http://skupaut.com . Można u nich dokonać wyceny przez internet, a jeżeli chodzi o transakcje - pieniądze otrzymuje się praktycznie od ręki. Jak dla mnie brzmi to naprawdę zachęcająco.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przegląd auta przed wyjazdem a wakacje?

Taki przegląd na pewno nie zaszkodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org