czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Czy ktoś z Was równiez zmaga sie z problemem zakoli? Mianowicie od jakiegoś czasu widzę, że coraz bardziej się powiekszaja. Ogólnei nie ma tragedii ale róznica jest w porównaniu do tego co było kilka lat temu ( nawet moja mama zauwazyła i zartuje sobie,ze jestem synek tatusia). Mój ojciec równiez ma mega zakola, dodatkowo lysinę na czubku głowy ale u niego wystąpiło to o wiele później. U mnie wyjątkowo wczesnie....
Czy można to powstrzymać? W jakiś sposób zahamować?

Joł joł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Każdy łysieje po swojemu. Z zakolami trzeba walczyć jak z każdym łysieniem. Istnieje taki lek na nadciśnienie, który nie sprawdził się w leczeniu, ale okazał się skuteczny na łysienie. Podaje się go na skórę. Spróbuj szamponu Novoxidyl. Jest też do tego tonik o takiej samej nazwie do stosowania po myciu. To własnie ten lek. Jest też Loxon. Zaletą tych specyfików jest to, że nie przyjmujesz hormonów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Ja mam zakola odkąd skończyłem dwudziestkę. I tak już dziesięć lat, ale utrzymują się rozsądnie i nie powiększają póki co.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

czapa na leb i do roboty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Jest też taki lek na zakola ponoć bardzo skuteczny nazywa jakoś tak dziwnie .ale lekarz psychiatra będzie wiedział na pewno,poleczam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Porobiłeś sobie badania? Hormony tarczycy i testosteron? Jesli są to problemy z hormonami to łatwiej będzie to powstrzymać. Jeśli jest to genetyczne to już nie tak prosto. Z drugiej strony nie ma się co załamywac. Sam równiez miałem z tym prblem ponieważ zakola coraz bardizej mi się powiekszały i już brałem pod uwagę to,że będę musiał w przyszłości zrobić sobie przeszczep włosów tak jak zrobił radzio majdan. Wybrałem się do trychologa i zrobilem sobie odpowiednie badania. Potem miałem terapię, konkretnie osocze bogatopłytkowe na skórę głowy plus jeszze lkeki doustne. Tanie to nie było ale łysienie udało się zahamować no i w miejsce wypadnietych włosów zaczeły wyrastac nowe ( ale jest to mozliwe jedynie jeśli odpowiednio wczesnie sie wybierzesz i jeśli cebulki nie są martwe z tgbo co słyszałem).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Dziekuję za odpowiedź. Jak na razie stosuję kosmetyki na wypadanie włosów. Kupiłem sobie cały zestaw Vichy na wypadanie ale nie widzę szczerze powiedziawszy róznicy ( moze z czasem będzie?). U dermatologa byłem ale na fundusz i te przypisał mi jakieś witaminy, które mi nie pomogły tak wiec sie zraziłem. Jakie badania konkretnie miałeś?

Joł joł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Nie wydawaj pieniędzy na jakieś bzdurne kremy i kuracje ponieważ jest to jedynie strata kasy. Sam nie wiem już ile wydałem pieniedzy na takie rzczy do czasu aż wybrałem się do trychologa ( z perspektywy czasu widzę, że mogłem się wybrać ow iele wczesniej a nie kombinować na własną rękę). Dermatolog na fundusz nic Ci nie pomógł bo nawet nie miał takich moiżliwości. Wszystkie skutczne zabiegi na wypadanie włosów, zakola są wykonywane prywatnie. Sam zapisałem się do najlepszej kliniki w moim mieście. Miałem tam juz na pierwszej wizycie zrobione badaie skóry głowy, trychogram. Potem jeszcze lekarz wykonał biopsje skóry. NO i dalej zabiegi, na któe chodzilem dobre kilka miesięcy ale efekty mnie samego zadziwiły!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Ile za to dałeś? Bo wiesz, fundusze równiez mam ograniczone i nie mogę sobie pozwolić na coś nie wiadomo drogiego :P No i na czym polega to osocze?

Joł joł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

To kupuj sobie jakieś szampony i wcierki dalej i narzekaj na to,ze Ci włosy wypadaja. Taka prawda,że jeśli chcesz rzeczywiscie powstrzymać wypadanie włosów to musisz czasami zaiwnwestować w jakiś porządny zabieg. Robiłęm to w Clinica Dermatologica w Gdańsku. Wejdź sobie na ich stronę. Masz tam opisane na czym polega osocze ( jest nawet filmik). Tak na marginesie to jest to ostatni zabieg przed przeszczepem włosów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Zakola to efekt wycierania sie włosów o uda partnerki.
Mniej orala w cebulkach rozrost włosa wyzwala.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Słyszałem co nieco o Klinice Elite, która specjalizuje się m.in. w przeszczepach włosów przy użyciu robota Artas. Jakie są efekty przed i po można zobaczyć sobie online. Moim zdaniem to akurat najbardziej skuteczny sposób, aby móc odzyskać wlosy i czuć się z nimi dobrze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Tylko przeszczep. Najlepiej jednak iść do lekarza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakola czy mozna jakoś zatrzymac

Przeszczep sobie z jaj kręcone będą super

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org