piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

Widzieliście to, że powoli ale sukcesywnie wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta, karty, przelewy i inne tego typu rzeczy... Chodzi o to, że opłat raczej nie zmniejszają, a przynajmniej się z tym nie spotkałem, tylko ciągłe podwyżki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

Wszystkie banki świata uprawiają legalnie lichwę za której uprawianie osobom prywatnym grożą wielkie kary. DLACZEGO tak się dzieje ? bo biedniejszych trzeba ograbiać ze wszystkiego jak tylko się da. A co to jest lichwa \"Lichwa – udzielanie nieetycznych pożyczek, z uwagi na zawyżone odsetki lub inne opłaty, w wyniku czego następuje nieuczciwe wzbogacenie się pożyczkodawcy. Lichwa jest uważana za instytucję nieetyczną, której istotą jest czerpanie korzyści ze słabszej pozycji finansowej dłużnika\"

____________________________________________________________
Ludziom uczciwym zawsze należy oddać sprawiedliwość.
A nieuczciwym, pieniądze.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

Z kąd takiego konia wytszasnąłeś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

Nikt nikogo nie zmusza do brania pożyczek czy też kredytów.
Widocznie chcecie żyć ponad stan, jak was nie stać na finansowanie swoich \"potrzeb\" z oszczędności czy też z bieżących zarobków.

Etycznie czy nie, nie wnikam z powodów jak wyżej .
... a jak ktoś ma kasę ,( bank czy lichwiarz ) - jego sprawa ile sobie chce % , widać jest popyt, jest i podaż .
Nikt nikomu nie broni założenia swojego banku i udzielania pożyczek charytatywnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

Speech tu nie chodzi pożyczkę (czytanie ze zrozumieniem się kłania) ale o najzwyklejsze prowadzenie konta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

kkaska007 , zgoda masz rację, ja odniosłem się do drugiego posta w tym wątku , chociaż jak się wczytać, to i że banki podnoszą opłaty, to też ich sprawa, kto ma kasę, ten decyduje komu , za ile i na jakich zasadach ją pożyczy .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

Jedyne rozwiązanie to czytać dokumenty i regulaminy i przeglądać oferty banków jeśli chodzi o konta ja w getinbanku za kartę i za prowadzenie konta płaciłem 19 zl na miesiąc zmieniłem bank i mam 0 zł za konto i 0 zł za kartę i jak zaczną wprowadzać opłaty to go zmienię na inny darmowy.
Nie ma sensu trzymać się jednego banku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

Pko bp wprowadziło konto za zero za 50 zl opłaty a potem wykiwali klientów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

To jest właśnie wkurzające, że oni mogą jednostronnie podnieść opłaty. Zawieram umowę o prowadzenie rachunku bankowego, mam przez 4 miesiące darmowy rachunek, a później okazuje się, że wprowadzają opłaty związane z prowadzeniem rachunku. Tak było np w Banku Pocztowym jakiś czas temu. Miały być jakieś konta socjalne, gdzie podstawowe usługi są darmowe, ale sprawa ucichła. Polecam zapoznać się jeszcze z http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/. Ranking kont osobistych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

Mam konto w raiffeisen i nie ma takich problemów. Od początku do końca wiadomo, że bank nie pobiera prowizji za prowadzenie konta ani za bankomaty. Dodatkowo pieniądze na koncie są oprocentowane. Jasne i nie skomplikowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

Jeśli znajdziecie trochę czasu aby obejrzeć i wysłuchać film z linku który podam poniżej, wówczas dowiecie się czym są banki i do czego doprowadzają nasz świat:

https://www.youtube.com/watch?v=myYMFVAHAj0

Każdy z nas za produkcję fałszywych pieniędzy, trafiłby na długie lata do więzienia, ale nie banki, które robią to legalnie. Tak samo jak i to że, kapitalizm jest dla biednych. dla bogatych socjalizm całą gębą.
Jeśli ktoś zdecyduje się zapoznać i coś nie będzie pasować, chętnie podejmę wyzwanie.
Kilka lat wstecz nasza kochana UE z pieniędzy podatników podratowała banki kwotą 15 miliardów euro, z których połowa natychmiast poszła na premie i nagrody dla prezesów i zarządów banków.
I nikt na ten temat ust nie otworzy. Będą się rozgadywać na drobnymi zasiłkami dla ludzi w biedzie i potrzebujących pomocy.
Taka już debilna ludzka mentalność, podczas gdy sami są wykorzystywani do bólu.
Z pozdrowieniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

W Nest Banku od dłuższego czasu funkocjonuje darmowe konto,z kartą a nawet wpłatami bez prowizji,jeśli nie wierzycie polecam sprawdzić! Choćby tu

Szukasz bezpłatnego konta bankowego? Sprawdź!
http://open.produktyfinansowe.pl/e/lead/1562/?source=lt

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wprowadzają nowe opłaty za prowadzenie konta

Zauważyłam na koncie firmowym opłaty zmieniają się o kilkadziesiąt zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org