piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kierownika USC - skarga.

Witam.
Mam pytanie, gdzie dokładnie składa się skargę na kierownika USC? Czy można to zrobić online, czy trzeba osobiście?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kierownika USC - skarga.

lepiej osobiście, trzeba poszukać w sieci informacji jak powinno się to zrobić. Jest przecież ktoś wyżej nad kierownikiem USC.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kierownika USC - skarga.

Można złożyć na piśmie w biurze podawczym UM. Tylko trzeba prosić o przystawienie potwierdzenia odbioru na drugim egzemplarzu pisma. Skargę skieruj do Prezydenta Miasta. Jeśli chcesz wysłać pocztą, to nie zapomnij zrobić tego listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kierownika USC - skarga.

ciekawi mnie czy skarga dotyczy spóżnienia ksiedza na ślub?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kierownika USC - skarga.

W podawczym może się gdzieś zapodziać itd i w ogóle nikt tej skargi nie zobaczy kto powinien. Nie polecam w ten sposób.
Lepiej osobiście do przełożonego lub wyżej, ale to budżetówka także dużo nie wskórasz niestety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kierownika USC - skarga.

Wal śmiało co cię boli my wysłuchamy i pocieszymy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kierownika USC - skarga.

Dziękuję za odpowiedzi. Spróbuję drogą pocztową, niestety obecnie nie mogę się stawić osobiście.

Mirek, nie nie chodzi o księdza :)

Ogólnie chodzi o niekompetencje tej pani. Teść mój chciał się dopytać o szczegóły umiejscowienia aktu urodzenia dziecka. Owa pani oskarżyła go o podrabianie dokumentów, a dokładnie o wydrukowanie go sobie z internetu... Znajomość jej pracy kończy się na tym, że porównywała dokument z dokumentem starszego syna, który był umiejscowiony w urzędzie prawie 5 lat wcześniej. A od tamtej pory zmienił się wzór, o czym urzędnicy dobrze wiedzą. Obecnie jest na nim inna pieczątka, nie podane jest też nazwisko panieńskie matki (jest to międzynarodowy akt urodzenia).
Wielmożnej pani, nie chciało się nawet sprawdzić w komputerze jak obecnie wygląda oryginał. Stwierdziła, że więcej czasu nie ma, bo jedzie oglądać sobie salę, bo jakiś ślub ma być organizowany poza urzędem... Pracownice najwidoczniej dostały zakaz pomocy, bo wszystkie twierdziły, że nic nie mogą zrobić w tej sprawie. Telefonów nie chciała odbierać, spotkania olewała. Ogólnie rzecz biorąc podeszła do teścia jak do jakiegoś oszusta.

Akt urodzenia będę umiejscawiać poprzez ambasadę i nie omieszkam napomnieć o zachowaniu takiego pracownika jak i o tym, że twierdzi iż nasz dokument jest sfałszowany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kierownika USC - skarga.

Spoko wie co mówi. Mnie się wydaje że coś kręcisz a to osoba w akcie chociaż jeszcze żyje?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kierownika USC - skarga.

prawo do aktu urodzenia niepełnoletniego mają wyłącznie prawni opiekunowie, czyli w tym przypadku rodzice, zatem teść nie mógł tej sprawy załatwić i słusznie został odprawiony z kwitkiem...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kierownika USC - skarga.

Fanka dobrze wiedzieć, przez te wszystkie lata nic się nie zmieniłaś :)
Paplik otóż nie, takie sprawy może załatwić każda osoba posiadająca pisemne pełnomocnictwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kierownika USC - skarga.

być może, ale ten miał tylko jakąś kopię-podróbkę z internetu...





Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org