piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Migajacy check engine

Witam mam pytanie odnośnie awarii, a więc jadąc zaczął migac check engine , samochód stracił na mocy i zaczął szarpać, tak przez 10 sekund i narazie jest dobrze, błąd z vaga to przerwa zapłonu cylinder 3, co mogłoby się zepsuć ? Auto to vw sharan 2.0 benzyna /gaz 2002 r

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Migajacy check engine

Fachowiec powinien pomóc. Może uszkodzona świeca? A może szukanie igły w stogu siana.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Migajacy check engine

może sonda padła albo zaczyna padać , a może tak jak kolega wyżej świeca , podłączenie pod komputer wszystko wyjaśni . Podjedź gdzieś do dobrych mechaników i wsio będzie jasne ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Migajacy check engine

w tych silnikach padają cewki zapłonowe: takie same cewki były chyba w audi a6 i a4 - 2001-2004 - 3.0 benzyna, a6 i a4 - 2001-2004 - 2.0 benzyna. To i pewnie w tym twoim sharanie. wejdź na jakieś forum to znajdziesz. Pytanie stracił na mocy tylko czy na 3 cylindrach zaczął chodzić? Jak coś to ja mam numery 4 dobrych serii tych cewek - ale do audi - oryginalnych, reszta była wadliwa z tych lat 01-04. mój e-mail maczewski@o2.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Migajacy check engine

Podobna sutuacja zaistniała także w moim przypadku z tym że u mnie kontrolka się cały czas świeci,a auto to passat b5 fl 2004 1.8T w gazie.Bywają momenty że auto na jałowym szarpie,lecz nie zawsze,a może być to przyczyna także instalacji gazowej.Ja ze swoim problemem póki co nie znalazłem dobrego mechanika co by określił czego ten błąd się tyczy.Były tylko domniemania a za wszystko trzeba nie mało czasem zapłacić.Pozdrawiam łomżynskich fachowców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Migajacy check engine

Check engine czyli sprawdź silnik - radzę udać się do specjalisty na przegląd. Nie warto sugerować się odpowiedziami wyżej, że \"To tylko kontrolka\" - one po coś są, a nie żeby sobie mrugać bez powodu. To auto ma prawie 15 lat, więc nic dziwnego że już sięsypie.

Pozdrawiam
Edward

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Migajacy check engine

Weź wylutuj diodę z zegarów i samochód do żyda :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Migajacy check engine

Od 10 lat jeżdżę benzynami z gazem

Przyczyn może być kilka:

Awaria cewki , świece,przewody wysokiego napięcia

Jeżeli masz sekwencyjną instalację gazową może to być wina listwy wtryskowej

Wymiana lub regeneracja w zależności od typu

Najpierw trzeba zdiagnozować czy przyczyną jest instalacja gazowa czy układ zapłonowy

Najlepiej przełączyć auto na benzynę skasować błąd i pojeździć na samej benzynie

Jeżeli nie zaświeci się kontrolka to jest duże prawdopodobieństwo listwy wtryskowej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Migajacy check engine

Oddaj samochód do mechanika, przyczyny migającej kontrolki mogą być różne. Fachowiec powinien ją określić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Migajacy check engine

czesc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Migajacy check engine

czeeeeee

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org