czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Witam kolegów i koleżanki.
Przedstawiam kolejny bubel, który zaobserwowałem u ISP VECTRA (internet)
Otóż po awarii z dnia 15.11.2014, która niby zakończyła się w poniedziałek 17.11.2014
(Dotyczy globalnej awarii serwerów dns, w tym pasmo na poziomie modemu)
ich super administrator skopał konfiguracje na routerze jak na zdjęciu http://i58.tinypic.com/23vi83.jpg
w wyniku czego ruch do pewnych adresów IP jest wolny.
Dla laików podpowiem ze na zdjęciu na 5 i 6 pozycji jest ten sam adres ip routera.
W wyniku owego błędu router zamiast przerzucać pakiety do kolejnego routera przekierowywuje je sam do siebie,
aż po pewnym czasie trafia to do odpowiedniego routera. Objawem owej sytuacji jest wolny przesył przesył danych itp.

Polecam każdemu użytkownikowi o wystąpienie do Vectry o zwrot kosztów. Dodam, że niecałe 3-4 temu, owy provider(dostawca) miał awarię,
o której nie raczył powiadomić klientów,związanym z obniżonym pasmem łącza. (trwała 2 tyg, można sobie odliczyć od abonamentu - ja już dostałem ładny zwrot).
Użytkownicy Vectry do działa. Piszcie reklamacje :D
(może zwrot kosztów zmotywuje Vectre do prawidłowego utrzymania świadczonych usług).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

zapomniałem dodać 3-4 tygodnie :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Popieram! Chyba też spróbuje z nimi powalczyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

tylko u nich 30 dni czeka się na odpowiedź. U mnie zamiast 10 Mb często mam 8,5 albo i mniej. Zgłosiłem reklamacje i okazało się że to wina rutera wi-fi, którego prawdopodobnie mam ;-). Łącze się po kabelku ba mam tylko 1 urządzenie. Zwątpiłem już i odpuszczam sobie. Czekam z niecierpliwością na inną alternatywę. Dla mnie NAJGORSZY OPERATOR !!! Najbardziej nie uczciwa firma. Jak zakładałem neta to jakieś usługi dorzucili których wcale nie chciałem. Potem je wyłączyłem przez ich stronkę. I okazało sie ze nie wyłączyłem wiec musiałem kolejne 2 miesiące płacić. Porostu DNO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

vectra to najgorsze gowno jakie mialam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Niestety macie rację, jestem ich klientem od 8 lat i od roku ... kibel. Czekam na koniec umowy, który będzie końcem Vectry.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Też mam neta z VECTRY i kończy się umowa... Często się zawiesza, a w skrócie: potwierdzam słabą jakość usługi.. Mieszkam przy W.Polskiego przy parku, to czy istnieje inny operator świadczący usługi internetowe w tym okręgu? Może ktoś z sąsiedztwa podpowie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Ja miałam wcześniej neta z Vectry 8 Mb, teraz przeszłam na 50 Mb i jest masakra! Dali nowy modem z WiFi i jest o wiele gorzej niż wcześniej. Kilkanaście razy dziennie zawiesza się sygnał i to nawet na kilkanaście minut. A ja mam jeszcze umowę na 2 lata :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Czy ktoś z państwa mógłby zaproponować jakąś sensowną alternatywę dla VECTRY na os. centrum (blok ŁSM)?
Aktualnie korzystam z kablówki (155 kanałów) i internetu (20 Mb/s).



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

IST

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

O ile mi wiadomo IST nie współpracuje z ŁSM, więc ta opcja odpada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Multimedia chyba też odpada. Może cyfrowy Polsat?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

ja mieszkam w jednych z bloków ŁSM i mam IST, wejdź na iuch stronę i zobacz, czy obsługują Twój blok: http://istsc.pl/internet/zasieg-uslug

Net chodzi szybko nawet najwolniejszy, ja jestem zadowolony

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Niestety, ani IST, ani MULTIMEDIA nie wchodzą w grę. Naprawdę nie ma innych możliwości?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

może introlan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

W lokalizacjach, o których była tu mowa, czyli tych gdzie usługi świadczy Vectra, nie ma praktycznie żadnej alternatywy, jeśli chodzi o internet kablowy. Być może w jakiejś małej części budynków gdzie jest Vectra, może być jeszcze Orange [neostrada] - każdy może przecież łatwo sprawdzić to dla siebie na stronach poszczególnych dostawców. Co do samej jakości połączenia, to nie raz zależy ona od stanu infrastruktury na obiekcie - Vectra świadczy usługi w starszej części Łomży i jeżeli za pewną część problemów odpowiada lokalna infrastruktura, to na danym obiekcie byłoby to samo nie ważne jaki by nie był operator. Nie chcę przy tym powiedzieć, że każdy problem to wina obiektu, bo jest jeszcze cała infrastruktura sieci rozległej,szkieletowej i wtedy wina rzeczywiście może leżeć po stronie operatora, jak zresztą profesjonalnie opisał to autor tematu. Obiło mi się po prostu o uszy, że w nowych budynkach, w których usługi świadczy Vectra [a kilka takich jest], problemy występują rzadziej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Ogólnie radzę dać sobie spokój z kiepskimi routerami, tym bardziej tymi, które dostaje się w pakietach, od firmy udostępniającej internet. Też zależy na jaki model postawicie, ale ogólnie przy Netgear nigdy nie mieliśmy jakichkolwiek problemów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

No i co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Jeśli chodzi o IST to jet drogie i trzeba bardzo uważać na rozbieżności między umową a regulaminem, bo bywa że co innego jest w regulaminie a co innego w umowie ( np. zmiana pakietu na niższy) i później pojawiają się jakieś dziwne obciążenia a w BOK cwaniaczki rozkładają tylko ręce udając głupich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Witam. Planuje założyć internet z vectry. Jak to aktualnie działa ??

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Polecam netie. Jak coś nie działa to się dzwoni i jest to niezwłocznie usuwane

gość lomza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

vectra raz działa, raz nie działa, ostatnio sporo problemów. aktualnie jest ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: VECTRA - Działa ci wolno internet? LOL

Vectra u mnie działa tak jak powinna. Ja z nią nie mam problemów, podczas gdy mój syn korzysta z mulitimedia i cały czas narzeka.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org