czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
PKS Nova

Czy połączenie wszystkich podlaskich PKS-ów okaże się korzystne dla Łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PKS Nova

Myślę, że skończy się źle dla wszystkich PKS-ów. Widać, że Urząd Marszałkowski nie ma pomysłu na funkcjonowanie jednej spółki. Nawet nie zadbano o jedną stronę internetową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PKS Nova

A czy nie w jedności siła?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PKS Nova

Wiesz jeśli województwo przedstawiłoby jakąś koncepcję funkcjonowania jednego przedsiębiorstwa z wykorzystaniem jego ewentualnych przewag konkurencyjnych, to bym się z tym zgodził.

Ale wygląda to tak, że na szybko połączono firmy, żeby uniknąć upadłości. Bez pomysłu i bez wizji.

Używając terminologii Dilberta: z połączenia pięciu chorych krów nie powstanie zdrowe stado.

Obym się mylił, ale podobne przypadki z innych rejonów Polski pokazują, że z takich połączeń nic dobrego nie będzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PKS Nova

kibic0 obyś się mylił, jednak w połączeniu PKS-ów jest jeszcze jedno niebezpieczeństwo monopol który może doprowadzić do wzrostu cen biletów a to paradoksalnie może spowodować odpływ klientów i kolejne kłopoty finansowe przewoźnika. Oby do tego nie doszło

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PKS Nova

Pewnie, że nie. Najwięcej straci Łomża i Suwałki, bo mamy najbardziej ogarniętą flotę autobusów. Sam pomysł rozbudowy warsztatów i serwisowanie tu wszystkich autobusów spółki jest chory. Zambrów jeszcze rozumiem, ale ściągać tu autobusy z Białego 160 km na serwis lub z Suwałk? To już jest chore. Po za tym wlepia nam śledziowski i zambrowski złom, a Naszymi nowymi i lepszymi autobusami beda jezdzic na bialostockich trasach. Jedynie Zambrow z PKS byl na plusie, ale oni nie zmieniaja autobusow. Po za tym PKS na swoj koszt buduje nowy dworzec w Bialymstoku, teraz cale podlasie sie dorzuci.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PKS Nova

Niestety ceny już wzrosły. Za bilet do Białegostoku(wcześniejszy PKS Białystok) niedawno płaciłam 19zł, a ostatnio już 24zł...

Życie to nie bajka,życie to je walka! ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PKS Nova

dvw może jeszcze kierunek w jakim pójdą zmiany będzie inny i Łomża na tym nie straci
mala-mi chyba moja teoria o monopolu i wzroście cen się niestety potwierdza; powodzenia w tej walce ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PKS Nova

Pokazały się pierwsze minusy:
- zakaz serwisowania prywatnych aut na warsztatach PKS
- zamkniecie stacji paliw (dla prywatnych osob)
- przerejstrowanie autobusow (lomza straci okolo 90 tys z wzgledu na oplaty od srodkow transportu). Kwestia czasu, na razie ma byc po staremu, nikt nie wie, jak dlugo.
- mniejsze szanse na odnowienie dworca, aktualnie w tym za Nasza kase moga budowac sb dworzec w Bialymstoku
- mozliwosc przerzucenia nowszych autobusow na inne trasy
- wzrost cen biletow
- stracenie dumy, ze to lomzynska spolka, piekny napis - PKS Lomza byyl

Pozostaje szukac alternatywy, np. Ostroleckie PKS Mobilis Group.

Teraz czekam na plusy, jak nie widze

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: PKS Nova

Lomza teraz to oddzial, Bialystok co bd chcial, to zrobi

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org