czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Okna! Jakie wybrać???

Jak w temacie. Zastanawiam się nad Domelem, ewentualnie Dobroplastem. Nie ukrywam, że cena też gra rolę. Może wypowiedzą się tutaj posiadacze tychże okien, jak się one sprawują. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

myslem rze szklane bendom otpowiednie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

jasne ze Domel o dobroplascie nawet nie mysl troche wiecej zaplacisz ale masz okna z wyzszej pólki

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

tylko windows przy CH4+ za te same pieniądze masz lepsze szyby o mniejszej przepuszczalności czy jakoś tak
przejdz zapytaj porównaj

j23-znowu nadaje....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Ja polecam Domela. Dobroplast to delikatnie mówiąc badziewie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

bez okien gitara przewiwne i duzo slonca

www.nasza-cela.prv.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Przeźroczyste byłyby dobre :P



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

A ja polecę fabrykę okien z Piątnicy (po drodze do Jeziorka)- sześciokomorówka w bdb. wykonaniu i w przystępnej cenie. Terminowo i fachowo nic dodać nic ująć, a decyzję pozostawmy kupującemu... A co do ciepłych szyb mają ciepłą ramkę TPS w standardzie a dokładniej to gdzieś na 4lomza jest o tym napisane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

A czy ktoś z was ma wstawione okna o które pytam, tzn. Domelu albo Dobroplastu. Wiem, że niektóre z tych, co polecacie są dobre, ale mają też wyższą cenę. Dlatego chodzi mi głównie o opinie okien z tych dwóch firm i najlepiej osób, które je posiadają, jak sprawuja się w użytkowaniu. Jeszcze raz dzięki za odp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Jest różna kiełbasa z różnych firm , są okna też różne. Widzę , że macie internet , to poczytajcie . Takie polecenia , to jak jedna baba tłumaczyła drugiej , na rynku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

w domelu niby sa dobre mi po kilku latach powyginaly sie zawiasy, przy normalnym uzytkowaniu , niby sa na gwarancji ? skore tego ona nie obejmuje to po co ta gwarancja..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Okna z Dobroplastu 6-komorowe mam wstawione w 2002r. i jak na razie wszystko ok.W tym czasie nie była jeszcze tak znaną firmą i tak trochę zaryzykowałem,ale ceną też się sugerowałem. 2 lata wcześniej wstawiałem okna z "osławionego" i drogiego Terrazytu i to była dopiero porażka !!! Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

cześć agnieszka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Polecam firmę Artplast na mazowieckiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

jak możesz to dozbieraj kasy i zamontuj okna drewniane

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

okno oknu jest podobne - najważniejszy jest solidny montaż . Nawet najlepsze okno ,, montażyści papraki ;;zepsuja !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Domel masakra terminatorlomzynski ma rację a te dobroplasty i cala reszta to lipa polecam Oknal SPRAWDZONE!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

oknal - śmiech na sali - ciekawe przez kogo sprawdzone ? Zadnych papierow ani badań , a robione ... gdzie i jak !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

oj panie Baro myli się pan i to bardzo no ale cóż każdy ma swoje zdanie certyfikaty i badania niestety są !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Nawet Dobroplast ma certyfikaty pomimo, że na ich okna gadają wszyscy i wszędzie;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Pani Aniu - szacuneczek !!! ale z wypowiedzi wynika , że jest Pani wlaścicielem albo przynajmniej solidnym pracownikiem tej firmy. Ktoś chcial porady , a nie reklamy !!!!! sorki . Ja mam okna domela już 5 lat mi slużą- okna Oki - tylko mam zastrzeżenia co do montażu !!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Pani Aniu - szacuneczek !!! ale z wypowiedzi wynika , że jest Pani wlaścicielem albo przynajmniej solidnym pracownikiem tej firmy. Ktoś chcial porady , a nie reklamy !!!!! sorki . Ja mam okna domela już 5 lat mi slużą- okna Oki - tylko mam zastrzeżenia co do montażu !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Panie Baro nie jestem ani włascicielem ani pracownikiem jestem poprostu zadowolonym klientem i to wszystko.Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

a ja tam wole pania ole ktora tak pieknie na pianinie gra :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Milcz szlamo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

szczebiotaka czy jestes taka ladna jak Ja? ksywke masz bardzo ladna:) z pieprzy las mi ja,



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

To ty juz dawno mi ja z pieprzy las bo za duzo popieprzylas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

:) (:
:) (:
:) (:
:) (:
:) (:
:) (:
:) (:



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

polecam Domela

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Sylwia195, zaczynasz mnie drażnić...

http://www.youtube.com/watch?v=awYVlAv6Cek


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

hmm okna okna ciężka sprawa. trzeba zwracać uwage na wyposażenie, profil z jakiego jest wykonane okno, gdzie skladany jest ten profil bo fabryki sa różne, jaki czas gwarancji, i przedewszystkim parametr U.(przenikalność cieplna)

Dać za okno taniej znaczy że mogą mieć odchudzane ścianki czy zwykłą ramkę dystansową(aluminium czy plastik)
No i oczywiście montaż, spytać się ile czasu współpracują z grupami montażowymi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Niedawno pracowałem w Domelu i muszę powiedzieć że jakość jest dobra, to chyba warto, a i Łomżyńska firma.
Choć jestem z okolic Łomży to chyba warto wspierać nasz tutejszy rynek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Mam okna z Domela. Jedne mają około 10 lat - zawiasy nie zniszczone, uszczelki wciąż dobre. W tym roku zakładane były również okna pięciokomorowe w innym pomieszczeniu. Mogę szczerze pochwalić - bardzo szczelne i estetyczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

hmmmm szczelne jak każde okno, ważne żeby podawali parametr U dla całego okna. z tego jak mój kolega pokazał mi wycene to slaby parametr maja.

i z tego co sie orientuje to tam w miare niska cena jest ale ze słąbym wyposażeniem. potem jeżeli chca państwo to czy tamto dodatkowo to kwota dopłąty iles %. może to się już zmieniło ale po dopłatach wcale tak tanio nie było.

moim zdeniam warto kupywac okna markowych profili, i dużych firm. warto dać troche drożej i cieszyc sie dłużej i lepszym produktem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

A nam wsio rawno , a nam wsio rawno :):):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Witam,
Miałam w mieszkaniu okna PCV, parę lat temu przeprowadziłam się do domu i zdecydowałam się na okna drewniane (wybrałam firmę POL-SKONE) i przekonałam się do tego "materiału", są wytrzymałe, a zabezpieczanie ich raz na jakiś czas nie jest sprawą trudną w wykonaniu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

a ja mam drewniane i służa mi kilkadziesiąt lat, polecam drewniane nie jakies plastikowe wynalazki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Zgadzam się z poprzednikami, że najlepsze są okna drewniane. Wymieniłam ponad rok temu (wybrałam właśnie okna z pol-skone) i jestem bardzo zadowolona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

pol-skone? jesli chodzi o drewniane to ok, ale nie zawsze drewniane są najlepsze.. wstawisz je sobie do bloku? Raczej nie, tam trzeba pcv i wtedy dobroplast nie jest taki zły

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

ja polecam okna Drutex

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

domel:) Przyjedz do zambrowa, do domelu. Powiedz ze jestes ode mnie to dostaniesz w pizdu rabatu:) powaznie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

My mamy trzyszybowe z Rehau, coś takiego jak tutaj ale nie wiem gdzie są takie w okolicy. Mi akurat znajomy załatwiał z firmy z innego regionu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Trudna sprawa , patrz kto ma serwis na miejscu i dobrych montażystów , mniej problemów po paru latach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

A ilu komorowe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

6- komorowe z Domela i napewno bedziesz zadowolona jak i ja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Nigdy nie kupię okien x Polski. Potem reklamacja to fikcja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

zależy na co reklamację składasz. Ja w Domelowskich nigdy nie miałem problemu, nawet jeśli o regulację chodziło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

ja mam oknoplast i jestem bardzo zadowolona

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Dlaczego nikt nie mówi o Jedwabnym, to rodzimy producent.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Bo nie ma o czym mówić !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

a jaka firma z oknami jest w jedwabnym??

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Ja mam Dobroplast, po trzech latach od zakupu wyglądają jak nowe. Są bardzo funkcjonalne i świetnie się prezentują.

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Ja miałam przez wiele lat okna mało znanej firmy, z białymi ramami, dwuskrzydłowe, ale z racji remontu chcę je wymienić na drewniane, które będą o wiele lepiej się komponować z resztą wystroju domu na zewnątrz i wewnątrz.
Skupię się na tych firmach, które tu poleciliście, bo jeszcze trochę czasu minie, zanim będę mogła je kupić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Proponuję ci jednak okna jakiejś renomowanej ogólnopolskiej firmy. Wtedy masz pewność, że kupujesz okna. No i koniecznie zamów sobie ciepły montaż na dobrych listwach izolujących np. Klinar.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

mam terazyt od 15 lat i nawet nie były regulowane
jeśli szukasz okien Domel jest ok
a w zambrowie jest też dobra firma nazywa się Monolit

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Ja u siebie w domu zamontowałem okna z Kupisk.
3 szybowe full wypas. Naprawdę polecam te okna. Ekipa też szybko poradziła sobie ze zmianą 15 okien w domu. Jak najbardziej polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Hej, ja obecnie poszukuję polskiego producenta okien angielskich.. czy ktoś z was zna może www.internationalwindows.pl??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Przede wszystkim warto brać pod uwagę:
- współczynnik przenikalnści
- ilość komór w ramie
- ilość szyb
- rodzaj okuć oraz ich ilość

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Firma Oknal. Preznie rozwijajaca sie firma, olecam wszystkim. Fachowe podejscie do klienta. Okna sluza juz u mnie 12 lat i nigdy zadnych problemow nie bylo.

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

wypierdalaj z tym gównem z krakowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Koniecznie musicie sprawdzić sobie firmę Drutex. Nazwa na pewno jest Wam bardzo dobrze znana, bo wiele osób korzystało już z ich usług i myślę, że zdecydowanie więcej jest pozytywnych opinii. Wydaje mi się, że firma tworzy bardzo dobre jakościowo okna różnego rodzaju.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Ja mam od nich okna, są dobre. Ale czy się czymś bardzo wyróżniają? Nie wiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Ja na Twoim miejscu wybrałabym okna PVC. W dzisiejszych czasach okna PCV mają na prawdę dobre parametry i świetnie izolują. Mam dwa lata okna z firmy Oknoplast zamawiałam u nas w Łomży na ul. Bema3c w salonie i fajny wybór mają, doradzają, tłumaczą wszystko. Mąż miał dużo pytań, ja to się mało znałam chciałam po prostu dobre okna ale postawiliśmy na Oknoplast i jesteśmy zadowoleni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Ja mam okna z firmy Ekoplast już 4 lata i nie narzekam. Producent powszechnie znany. W sumie dobrze, ze postawiliśmy na solidnego producenta który wykorzystuje nowoczesne technologie do produkcji okien, bo moi rodzice naciskali bym kupiła okna od znajomego i wsparła jego biznes ale no niestety facet nie wiedział nic o parametrach o nowoczesnych technologiach... Polecam przy wyborze kierować się nie sentymentami ale technologiami oraz tym jak wykonane są okna bo to jest własnie najważniejsze.
Daję tutaj ich katalog
ekoplast-group.com/pl/okna/]https://ekoplast-group.com/pl/okna/

https://4lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Oknoplast, Drutex, jakie jeszcze firmy są znane?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Jak okna to na profilu VEKA lub Salamander bo pakiety szybowe i tak w uniglasie pewnie zamawiają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Bardzo dobre jakościowo okna ma drutex, do tego stosunkowo niedrogie, ja polecam się zainteresować tematem, szczegolnie, że to polska produkcja. Ich okna mają bardzo ładne smukłe konstrukcje, do tego są wytrzymałe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Softline Drutex drewniane, bardzo dobra stolarka okienna. Okna mają zaokrąglone profile, dzięki temu prezentują się niezwykle efektownie, do wyboru jest sosna i meranti. Są zaopatrzone w specjalną aluminiową listwę, także bez obaw ich wytrzymałość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Drewniane? No nie wiem, takie okna chyba nie będą tak trwałe, jak na przykład plastiki czy aluminiowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

No coś ty, okna drewniane teraz są robione w nowoczesnej technologii, konstrukcja jest wzmacniana więc bez obaw.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

https://sembli.pl/okna-w-rzeszowie-pcv-czy-aluminiowe/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

https://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=201721&t=201721

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

https://sembli.pl/okna-w-rzeszowie-pcv-czy-aluminiowe/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Okna! Jakie wybrać???

Zainteresowanym mogę polecić ofertę firmy, z której sam skorzystałem i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowych rolet, żaluzji lub markiz, to polecam Wam sprawdzić ofertę firmy Świat Rolet na stronie - https://swiatrolet.pl .

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org