piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
DVB-T

Witam wszystkich

Chcialem sie zapyatc czy u Was tez ostatnio jest cos nie tak z odbiorem ??

Mam problem w domu od kilku dni doslownie nie da sie nic ogladac w sumie, a najgorzej jest z kanalami dostepnymi z MUX-2 totalny brak sygnalu, pozostale to istana pixeloza :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-T

Antena pokojowa ? Zewnętrzna ? Najczęściej wina leży w naderwanym, załamanym przewodzie, źle założonej wtyczce lub w antenie która się ze starości rozpada. Można zacząć też od wyszukania kanałów od nowa jak to nic nie da trzeba szukać \" po kablu \"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-T

na jakim sprzęcie odbierasz i z kond?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-T

antena zewnetrzna, odbior z osiedla maria, instalacja wykonana jakies 2 lata temu wlasnorecznie nowe przewody, wtyczki, antena rowniez byla nowka, cala instalacja wyglada tak ze 1 przewod z dachu od anteny podlaczony do rozgaleznika a z niego rozprowadzenie do 4 pomieszczen, i tak to smigalo rewelacyjnie bez zadnych problemow do ostatniego weekendu od paru dni cyrki, sprawdzilem podlaczenie na dachu, przy rozgalezniku kazde jedne i dalej to samo juz jestem wsciely wrecz dlatego zapytalem czy moze to nie tylko u mnie a kwestia jakiejs awari czy konserwacji nadajnika :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-T

u mnie to samo :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-T

...PiSlamiści wykryli, że nie płacisz abonamentu...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-T

Niestety u mnie to samo. Wyszukałem ponownie, zaktualizowałem telewizor sprawdziłem antenę a mux 2 niestety nie działa. Mux 1 działa idealnie.

Może wypowie się ktoś kto zna się na temacie???

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DVB-T

mux 2 ma najsłabszy sygnał-propagację dlatego szybciej daje oznaki niedostatków w działaniu anteny, czyli zbyt niskiego poziomu, albo słabej jakości pozyskiwanego sygnału, poza tym w ostatnich dniach na kanale 12 zostały uruchomione programy testowe kolejnych nadawców DVB-T, może to wpłynęło na uwydatnienie problemów tam, gdzie anteny dotąd działały na granicy minimalnych parametrów zapewniających w miarę stabilny odbiór





Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org