środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
klatka dla królika

Moje dziecko dostało swój wymarzony prezent, królika miniaturowego z klatką. Uważam, że klatka jest za mała i chciałabym kupić większą, tak, żeby maleństwo miało więcej ruchu. Gdzie w Łomży można kupić taką odpowiednią dla królika klatkę? Oczywiście przez internet odpada. Ja muszę ją naocznie obejrzeć i ocenić, a dopiero potem kupić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Prezent dla dziecka owszem ale zawsze trzeba wziąć pod uwagę ze to żywa istota a nie przedmiot.Wracając do tematu.Klatki dla zwierząt w sklepach zazwyczaj są małe,sprzedawcę jak i producenta nie interesuje los zwierząt-interesuje zazwyczaj kasa.Myślę że mając troche wyobrażni można stworzyc odpowiednie lokum dla pupila

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Krzychu55 dziękuję, że mnie umoralniasz, ale to sprzeczne z tym co piszę. Ja jako osoba dorosła wyraziłam zgodę na taki żywy prezent i jestem odpowiedzialna, skoro szukam większej klatki, a nie zadawalam się małą. Gdybym umiała to bym zrobiła sama, ale skoro nie umiem to chcę kupić coś gotowego. Moje dziecko od dawna marzy o zwierzątku w domu. Ja najbardziej chciałabym mieć psiaka, ale mój czas pracy na to nie pozwala. Były urodziny, no i jest prezent długo oczekiwany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Białystok ,Warszawa.. w Łomży wiadomo wybór mały itd.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Dobromil dziękuję za podpowiedź, ale niestety z różnych powodów jestem skazana na Łomżę. Nie chodzi mi o jakąś wielką klatkę na pół pokoiku, ale w miarę taką, żeby tylko króliczek mógł się swobodnie poruszać. Kiedy jesteśmy w domu i tak zwierzątko pod naszym nadzorem będzie mogło sobie pobiegać po mieszkaniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

w sklepie zoologicznym na ul.Al. Legionów naprzeciw oświetleniowego tam widziałam dość duże klatki warto odwiedzić ten sklep

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Też miałam królika z małą klatką. Co najmniej raz dziennie wypuszczałam go, żeby sobie poganiał po pokoju (jak masz terakotę/panele to ok, jak wykładziny to gorzej, u siebie małe dywaniki pozwijałam i pochowałam). Sprzątać jest co potem, ale coś za coś :) uroki posiadania zwierzaka, mój się dobrze chował.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Sklepy internetowe mają doświadczenie w wysyłce dużych gabarytów, 120cm (mniejszej dla królika sobie nie wyobrażam) wyślą bez problemu, a kurier dostarczy pod drzwi. W ciemno możesz brać Ferplasta, natomiast ja byłam niezadowolona z klatek Pyko - małe były ok, ale duże za delikatne. Na pewno można zamówić dużą klatkę w sklepie stacjonarnym, ale wyjdzie znacznie drożej. Poszukaj też używanych na lokalnych portalach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Mam jednak nadzieję, że ktoś jeszcze podpowie mi inne sklepy w Łomży, gdzie nabędę klatkę dla swojego króliczka. Fajnie byłoby, aby to nasze sklepy mogły zarabiać , a nie sklepy w innych miejscowościach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Jeżeli mogę coś doradzic to klatka dla królika powinna wynosić minimum 100 cm długości a 50 cm szerokości. Ja dla swojego królika kupiłam taką używaną na OLX. W sklepach raczej ciężko jest kupić. Można za to zamówić na Allegro nową 100 cm za około 120 zł z przesyłką.
Co do samego króliczka, to chciałam zapytać, czy wie Pani jak żywić króliczka? Wszystkie kolorowe karmy, kolby, dropsy, wapienka - to trucizna. Podstawowa żywienia to siano, woda, suszone zioła, a króliczkom od 3 miesiąca od czasu do czasu dajemy świeże warzywka, owoce, można dawać suszone. I na przyszłość proponuję nie kupować ale adoptować. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Klatkę już kupiliśmy w łomżyńskim sklepie, dużą 120cm długości.
julinka o króliku już bardzo długo myśleliśmy, tak, że oczytani na jego temat jesteśmy dokładnie. Ale dziękuje za twoją podpowiedź, wiadomości nigdy nie za dużo. Z chęcią byśmy zaadoptowali królika, ale w Łomży nie ma schroniska z króliczkami, ani żadnej fundacji zajmującej się tymi maluchami. Na wyjazdy do innego miasta nie mogę sobie pozwolić z kilku przyczyn.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Wystarczyło tylko powiesić zdjęcie prezesa na jednej ścianie, prezydenta na drugiej, a najbliżej ministra Maciorowicza, króliczek siedziałby cicho z kąta nie ruszając się nigdzie...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Cieszę się, że udało się zakupić klatkę :)
Co do adopcji to Fundacje i Stowarzyszenia same organizują transport. Bywało tak, że jechały do swoich właścicieli przez całą Polskę. Moja króliczka jechała do mnie 300 km :) Króliczki najszczęśliwsze są parami, więc proponuję drugiego już zaadoptować. Oczywiście jak już minie trochę czasu, gdy aktualny zaklimatyzuje się w domku :) No i trzeba pamiętać o kastracji/sterylizacji króliczka. Jak zapewne Pani już wie, konieczne jest ze względów zdrowotnych, co również wpłynie korzystnie na zachowania króliczka i relacje z wami :)
A co do fundacji zajmujących się adopcją króliczków to jest ich na terenie Polski co najmniej z 8 :) Sama mam bardzo bliski kontakt z jedną z nich. Służę pomocą nie tylko odnośnie adopcji ale i innych tematów związanych z królikami :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

Jeżeli szukasz większej klatki dla królika to może ta będzie dopowiednia https://www.tukan24.pl/interzoo-rabbit-80-ocynk-klatka-dla-krolika-swinki-p-3340.html . Dla jednego królika minaturki powinna być ok. Nie ma sensu kupować też za dużej klatki bo zajmuje za dużo miejsca a królik nie specjalnie z tego korzysta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: klatka dla królika

kolejna menda która odkopała temat sprzed kilku lat by wkleić za parę groszy link do jakiejś miernej firemki

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org