sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
szkoły językowe w Łomży

W przyszłym roku szkolnym zdaję maturę z angola. Możecie mi polecić jakąś szkołę językową w Łomży, która prowadzi kursy przygotowawcze do matury. Napiszcie jakie macie doświadczenia no i czy lektorzy są OK.
Z góry wielkie dzięki:)

maggie:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

polecam British scool :) bardzo fajna szkoła, przyjazni lektorzy, nauka na wysokim poziomie. ja uczeszczałam na kurs przygotowawczy do matury z języka niemieckiego i jestem bardzo zadowolona:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

beerFun, musze ciebie zasmucic, jesli myslisz ze pojdziesz do szkoly jezykowej, zaplacisz, a oni wloza ci wiedze do glowy to sie grubo mylisz :)
IMHO, za cene tego kursu do matury sie nie oplaca :)

ps. tez w przyszlym roku zdaje matura z angola rozszerzona



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Misiek-2lo, dzięki za info, ale nie spodziewam się, że ktoś włoży mi wiedzę do głowy. Interesuje mnie szkoła z dobrze przygotowana kadrą (najchętniej egzaminatorzy maturalni), która pomoże mi w przygotowaniach do matury a nie załatwi zdanie za to że im płacę. Chcę w siebie zainwestować i to wszystko:) Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

czym/kim jest IMHO?
:)
no a młodzież z roku na rok co raz wcześniej zaczyna myśleć o maturze, pogratulować :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

IMHO (In My Humble Opinion) - znaczy "moim skromnym zdaniem". To skrót używany przez Internautów na czatach i forach.

sorry za OF



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Misiek-2lo, a Ty chodziłeś do jakiejsz szkoły językowej, a może masz taki zamiar? Jeżeli nie, to może najzwyczajniej w świecie słyszałeś od znajomych jakieś opinie, które będą mi pomocne w wyborze szkoły. Only a good choice is the key to your success:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

a co to jest "OF"?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

@fLoorek Off topic

@beerFun
the harder you work the more successful you are ; )
Nie pytałem sie znajomych poniewaz po prostu nie bylem tym zainteresowany ;)
Mam swoje metody nauki, z tego co sie orientuje przynosza efekty ; )



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Misiek, ale pewniak jesteś, pozazdrościć! Powodzenia życzę na tej maturze, tylko uważaj żeby ta pewność siebie nie okazała się zgubna.
"the harder you work the more successful you are ; )" - nie zawsze prawda:)
a matura ustna nadal nie jest pozbawiona subiektywizmu. Nauczyciele sie znają i nie da się uniknąć pewnych przekłamań, sam rozumiesz.Żeby się nie okazało, że jakis nauczyciel clipped your wings:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

@beerFun
Odezwij sie do mnie na maila, misiek@elomza.pl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Misiek, jak masz ochotę to ja zapraszam na mojego
beerFun@interia.pl

maggie:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
I jak, konsensus jakiś? :)

czy randka?

Pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Hej! Randka raczej nie, zbyt duże mniemanie o sobie> Misiek z pewnością nie jest moim typem faceta, ale kto wie może z tak wysokim mniemaniem o sobie i swoich umiejętnościach zajdzie daleko. Powodzenia:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

hehehe, beerFun, chyba zartujesz ;), ladnie mnie podsumowalas ; P dzieki ; ) hehe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży



beerFun,
jak znajdziesz jakąś dobrą szkołę, to się podziel
Chyba też będę potrzebowała pomocy w tym zakresie :/

Pozdry

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

goose, masz to u mnie jak w banku! :)))

maggie:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

goose, podobno w British School jest wysoki poziom i wykwalifikowani lektorzy. Rozmawiałam z osobami, które chodziły tak na różne kursy (w tym maturalny) i są bardzo zadowolone. Może my też powinnyśmyspróbować?
Pozdrawiam:)

maggie:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Najlepsza szkoła językowa to Alma Mater wiem bo sam sie w niej ucze i jest super mili nauczyciele i wogle wszystko jest ok!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

wogle


moze lepiej isc na kurs ojczystego jezyka?




pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

to co napisała beerFun zdecydowanie bardziej mi odpowiada... za rok na pewno skorzystam :)
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Dwa lata temu mój znajomy chodził do British School i maturę z angielskiego zdał bardzo dobrze. Generalnie ludzie są zadowoleni i gdybym miał iść do szkoły językowej, też prawdopodobnie wybrałbym BS. Osobiście myślę jednak podobnie jak Misiek - do poziomu maturalnego można równie dojść samemu, starczy troszkę więcej pracy. Nie podważam tutaj oczywiście sensu zapisywania się do szkoły. Wykwalifikowany nauczyciel to zawsze ogromne wsparcie.
W przyszłym roku też zdaję rozszerzony angielski. Pozdrawiam i życzę powodzenia na maturze ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Dzięki za opinie. W takim razie wypróbuję British School:)

maggie:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Uczylam sie w Britisch School przez rok i powiem szczerze, że jakis rezultatow nie widze. Stracilam tylko czas i pieniądze bo w gruncie rzeczy nic nowego prócz tego co juz umialam sie nie dowiedzialam. Kase tylko zdzierają i nie potrafią okreslic poziomu na jakim jest przyszły uczeń. Powiedzialam im że uczylam sie jęz. kilka lat tylko przez 2 lata nie uzywalam jęz. i chcialabym to nadrobic to dali mi jakis test z samą gramatyką i stwierdzili ze musze isc na poziom podst. Skoro to są specjalisci wiec poszlam i co? I nic ! więcej sobie przypomnialam będąc przez 3 tyg. na wakacjach w Islandii jak przez rok nauki w BS! I jeszcze jedno: prawie wcale nie uzywają na zajeciach jęz. ang. (przynajmniej mój lektor). wiec niby jak mialam sie czegos nauczyc .
Jeśli znacie jakąs inną szkołe prosze o opinie.

ala

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Moim zdaniem najlepszą szkołą języków obcych jest British School. Chodzę tam już 2 lata. Lektorzy są mili i wykwalifikowani. Części z nich jest w OKE. Bardzo Polecam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Cytat:

Uczylam sie w Britisch School

Uczylas sie niemieckiego rozumiem? Britisch?


Cytat:

Autor: Misiek-2lo (---.elomza.pl)
Data: 09-08-06 17:22

@fLoorek Off topic


Misiek - w takim razie nie OF tylko OT :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Dziewcze drogie!
Nie ma co porownywać wyjazdów za granicę do nauki w szkole językowej! Zastanów się może, ile włożyłaś w ciągu roku pracy w swoją naukę języka (chyba) angielskiego... skoro British piszesz przez "sch"

hmmm.... ciekawe <lol>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Podzielam opinie przedmówców... Ja się zdecydowałam na kurs w BS i jestem bardzo zadowolona, maturę zdałam na 96% (część pisemna). Jeżeli chodzi o lektorów to z pewnością jedna osoba nie zawsze może sprostać wymaganiom całej grupy, w której są osoby o bardzo różnych osobowościach (obserwowałam to na zajęciach w mojej grupie). Do ag: British pisane przez SCH świadczy o Twoim poziomie - i jeszcze jedno fakt iż ktoś uczęszczał na lekcje j. angielskiego lub innego języka obcego nie świadczy o tym, że zna on dany język. Widocznie skoro uczyłaś się kilka lat, a test kwalifikacyjny napisałaś na poziom podstawowy to nie wyniosłaś zbyt wiele z lekcji w szkole. Trzeba mieć też troszkę samokrytycyzmu. Ja jestem bardzo zadowolona i polecam BS wszystkim, którzy mają chęć i zapał do nauki.
P.S. Cała moja grupa zdała maturę!!!
Pozdrawiam:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

hallo floorek, rodaku:o)

co studiujesz??? bo wlasnie wrocilam !!!wreszcie!!! do szkoly, wczoraj zakonczylam swoj kurs "rozgrzewkowy" i zastanawiam sie, co wziac jesienia
oprocz matmy wziac, ofkors, bo jak sie okazalo jestem niemal genialna w tym przedmiocie (po tescie wstepnym sie okazalo, bo wczesniej inaczej bym sie okreslila, jesli o matme chodzi:DDDD) i wezme na pewno
musze sie pochwalic, ze kurs zakonczyl sie doskonale dla mnie(A-, a liczylam na B), co mnie ciut zaskoczylo, bo mialam niemalze 3 letnia przerwe
zachwycona jestem soba:))))))))


no to sie wychwalilam, ale co tam bede w sobie dusic;O)

to ja bella:o)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Bella - ja mialem srednio A- :)
masz f-book albo m-space? ;>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

nie mam, ale jak masz gg , to napisz mi swoj numer na

bella41@gazeta.pl

to ja bella:o)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Witam
Mam zamiar dobrze nauczyć się języka angielskiego. Jestem obecnie na poziomie średniozaawansowanym ale chciałabym kontynuwać naukę w dobrej szkole. W Łomży jest kilka szkół ale nie wiem którą wybrać.Najbardziej znanymi są British School i Language education. Bardzo proszę o opinie.
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Moją już znasz... British School!!!
Pozdrawiam:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Magdalena22 polecam lekturę: www.britishschool.4lomza.pl lub www.4lomza.pl (zakładka: edukacja - British School)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Bardzo dziękuję za pomoc. Szkołę już wybrałam. Teraz chodzi mi o metody nauczania.Czy zdecydować się na metodę tradycyjną czy Callana. Zamierzam nauczyć się biegle angielskiego żeby w przyszłości zdawać do NKJO. Którą metoda będzie efektywniejsza?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

chyba tradycyjna callan to nacisk głównie na komunikację a do NKJO trzeba zdać egzamin z gramatyki
Którą szkołę wybrałaś, jeżeli można spytać?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Hej.Dzięki za pomoc. Poważnie myślę o British ale widziałam tez stronę Language education i tam oferuja kursy intensywne. Nie wiem czy British też takie ma bo stronie szkoły British nic nie znalazłam o częstotliwości zajęć.Zalezy mi na intensywnej nauce języka więc chcę wybrać najlepszą szkołę. A jacy sa tam lektorzy? Najbardziej odpowiedni by był kurs 3 razy w tygodniu po 120 albo częściej.
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

W British normalnie kurs trwa 112 godzin. Zajęcia są 2 razy w tygodniu po 90minut, ale z tego co wiem istnieje możliwość wykupienia sobie zajęć indywidualnych i wtedy to Ty ustalasz warunki tzn. jak często i długo chcesz mieć zajęcia.
Pozdrawiam:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Witam. Jaka szkole jezykowa mozecie teraz polecic? Interesuje mnie jak najlepsze przygotowanie do matury rozszerzonej. Wyzej polecana british school juz chyba nie ma oddzialu w Lomzy.

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Polecam Language Education na Reymonta . Na początku zaczynałem na ocenie dostatecznej , a później miałem piątke . Bardzo miła atmosfera Polecam .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

A co z Niepublicznym Kolegium Języków Obcych rowniez na reymonta?
w Language E. zajecia indywidualne kosztuja 300zl ale w tygodniu sa 2 lekcje zaledwie po 45min. Z kolei w kolegium koszt to 320-330 ale lekcje trwaja az po 90min.
Jest jakas roznica w poziomie nauczania miedzy tymi szkolami?
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

http://www.gangsters.pl/index.php?polec=123861

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Alma Mater na Wyszńskiego :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Language Edugation na Reymonta .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Wiem, że nie każdy może sobie wyjechać ale uważam osobiście, że wyjazd za granicę czy to w celach zarobkowych czy na kurs językowy (jest wiele takich kursów organizowanych np: http://www.ef.pl/pg/kursy-jezykowe/angielski/) najlepiej nauczy języka. Wielokrotnie chodziłam na kursy gdzie metody nauczania były różne i nie dało to takiego efektu jak właśnie przebywanie za granicą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Najlepiej iść na tego typu szkolenie. Jest to najlepsze z możliwych rozwiązań. Powinien się na nie wybrać każdy, kto skończył studia prawnicze, albo się na takie wybiera. W ten sposób można zdobyć wiedzę, która pomoże nam w późniejszej karierze zawodowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Ja od siebie mogę polecić kursy językowe http://www.lingwista.com.pl/ . Sam brałem udział w jednym z tego typu kursów i byłem bardzo zadowolony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

http://www.lingwista.com.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Możesz przetłumaczyć wszystko i bez żadnych problemów za pomocą naszego efektywnego, przy czym całkowicie darmowego translatora - www.m-translate.pl
Otrzymuj tylko najlepsze wyniki tłumaczenia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

najlepsza nie tylko w Łomży, ale też w całym regionie:
http://www.linguo.com.pl/





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Jeśli wybieracie się do szkoły językowej, to koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem https://langzie.pl/blog/wybor-szkoly-zaledwie-poczatek/. Nie wiem czy wiecie, że wybór szkoły językowej, to dopiero początek. Weryfikacja następuje niedługo po opłaceniu przez nas pierwszego semestru nauki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Ja uczę się języków obcych sama w domu. Kupuję różne książki i się kształcę :). Ostatnio postanowiłam nabyć książki z języka chorwackiego https://ksiegarnia.conrad24.pl/1298-chorwacki. Na wakacje jadę w tamte strony, to dobrze by było coś się poduczyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Hej, tutaj znajdziesz informacje jak samodzielnie nauczyć się języka http://najezykach.com.pl/ Niedługo i ja spróbuję ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły językowe w Łomży

Dla mnie szkoły językowe nie są efektywne. Uczyłam się sama w domu, oglądałam filmy z napisami, czytałam książki angielskie, a potem wyjechałam na obozy językowe i teraz nie mam żadnego problemy żeby dogadać się z kimś po angielsku. Jak komuś odpowiada taka metoda polecam tu zajrzeć http://smiletrips.pl/obozy-kolonie-jezykowe-za-granica/ .

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org