poniedziałek, 21 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Forum ogólne

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Leczenie alkoholizmu

Wszystkim prześmiewcom z góry dziękuję za komentarze..

Do chcących pomoc mam pytanie gdzie w naszym mieście warto się leczyć z alkoholizmu?
Dokładniej chodzi mi o to gdzie są najbardziej zaangażowani terapeuci, niosący pomoc? Otóż mój brat przebywa na odwyku stacjonarnym w Ostrołęce, niedługo wychodzi i chce dalej kontynuować leczenie lecz do Ostrołęki nie da rady dojeżdżać, więc chciałby Sie dalej leczyć w Łomży.
Wiemy o Rybakach, Neoficie na Sybiraków i słyszał, że jest coś na Dwornej, a może jeszcze gdzieś..?
Moze jest ktoś kto ma jakieś doświadczenie w tym temacie bądź coś słyszał gdzie mozna uzyskać pomoc i wsparcie?

Słyszeliśmy tez, o organizowanej niedawno wycieczce rowerowej, sylwestrze bez alkoholu, forum trzeźwości na koniec sierpnia itp czy są jeszcze u nas jakieś podobne akcje dla trzeźwych alkoholików i ich rodzin?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Leczenie alkoholizmu

Państwo Kołakowscy zajmują się tym od lat to jest rodzina psychologów i psychoterapeutów ale właśnie duże doświadczenie w alkoholizmie. Paweł Romuald Kołakowski, Jan Paweł Kołakowski i Jadwiga Kołakowska. Polecam.

Polecam ośrodek leczenia uzależnień na Starej Łomży.

Jeżeli nie będziesz miał wyj*bane na wszystko, wszystko będzie miało wyj*bane na ciebie...

motokoko widać po tobie że to bardzo słaby ośrodek, nie wiele ci pomógł.

Łomżę omiń szerokim łukiem, bo nie warto. Nikt mu nie pomoże.
Jak jest już źle to tylko:
http://otu.pl/

Zdecydowanie polecam Państwa Kołakowskich.

Jeśli ktoś chce się wyrwać z nałogu to ośrodek nie ma znaczenia. W każdym terapia przebiega tak samo.
Sprawdzonym sposobem utrzymania abstynencji i powrotu do zdrowia jest uczestnictwo w spotkaniach AA po zakończeniu terapii.
Na Dwornej 13 jest taka grupa AA - siedziba Łomżyńskiego Stowarzyszenia \"Zdrowie i trzeźwość\". Każdy może tam przyjść.
strona grupy
http://jutrzenka.cba.pl/

strona stowarzyszenia
http://lomza.y0.pl/

Neofita na Sybiraków.
Podobno przyjmują terapeuci z ostrołęki.

Wszystko zależy od problemów. Z doświadczenia wiem, ze na obrzeżach Poznania mają świetny ośrodek, ale to naprawde dla osób z ogromnym problemem, gdyż działa on na zasadzie głównie na zasadzie leczenia długotrwałego i zamkniętego. Jeśli ktoś nie umie sobie s uzależnieniem sam poradzić, to polecam. Jak coś to prosz episać, adres podam na priv.

Co do Stowarzyszenia na Dwornej - nie polecam ! Grupa kolesi dziala sama sobie i dobrze się bawi i nie potrzebują nowych . Po co pomagać, po co obowiązki ? zabawa za państwową kase ponad wszstko !

Co sie dziwisz- Faceci po przejsciach , samotni - bawią sie jak potrafią . Ich drugi dom , a zarazem rodzina

Co sie dziwisz- Faceci po przejsciach , samotni - bawią sie jak potrafią . Ich drugi dom , a zarazem rodzina , a co do brata jak chce nie pić - to sam sobie poradzi i znajdzie pomoc taką jaką bedzie potrzebował !

Stare porzekadło mówi, że leczyć się trzeba tym, czym się zatruło...

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

Brat kończy leczenie odwykowe w Ostrołęce, to czego jeszcze więcej potrzebuje: doktoratu z uzależnień?
Niech zacznie na razie realizować to, czego się już nauczył...

A ta próba szukania rozrywek świeżo po wyjściu z terapii źle, moim zdaniem, rokuje. Może szybko skończyć się nawrotem do starego stylu życia i zachowań.

zrób COKOLWIEK dobrego, a może być lepiej...

I tak w koło macieja... Kółko się zamyka. Leczenie zawsze jest potrzebne i to profesjonalne, inaczej z nałogu się nie wyjdzie. A silna wola to podstawa.

xdzastaxx od skazanych na przymusowy odwyk i pieczątkowców nic o terapeutach pochlebnego się nie dowiesz. A o terapiach dla \"współuzależnionych \" i dorosłych z syndromem \"DDA\" nie wiele się dowiesz z internetu tylko od osób w nich uczestniczących.

Najważniejsze to, żeby osoba uzależniona sama chciała zmiany bez tego żadna terapia nie będzie w stanie pomóc.

http://twardedane.pl/

ja bym jeszcze dodał leczenie onanizmu

Ja czytałam, że z alkoholizmu można leczyć się na przykład hipnozą lub akupunkturą. Wydaje sie to być mega dziwne ale jak przeczytałam serię artykułów o hipnozie to wydaje mi się, że to może być nawet skuteczniejsze niż takie \"racjonalizowanie\" u psychologa, zobacz: http://destrudo.pl/uzaleznienia-sie-pozbyc/, poczytak serię i zastanów się czy nie warto spróbować.

Wydaje mi się, że nie ma takiego miejsca, które zajmuje się typowo terapią uzależnień. Tutaj http://osrodekarkadia.pl jest specjalistyczny ośrodek. Nazywa się Willa Arkadia, ale jest w Poznaniu.

Hipnozą? Ja w takie rzeczy nie wierzę. Tylko prawidłowo prowadzona terapia, w której człowiek dowiaduje się o chorobie, jej skutkach oraz jest motywowany do zmiany stylu życia może rozwiązać problem. Tutaj jest ośrodek odwykowy, który zajmuje się terapię nie tylko dla alkoholików, ale również ich rodzin.

Leczenie alkoholizmu powinno iść w parze z terapią. Wiele zależy od nas samych, naszej motywacji i w ogóle. Ja swojego męża wysłałam do Ściejowic. Bardzo dobry ośrodek leczenia uzależnień Wiosenna. Spędził tam około miesiąca ale teraz nie pije. Bardzo dobrze zajmują się takimi przypadkami jak mój mąż. www.osrodekwiosenna.pl

co mnie nie zabije, to mnie wzmocni

Co do takich rozwiązań jak hipnoza czy akupunktura to raczej wydaje mi się, ze można się tym wspierać w leczeniu, ale to przecież nie zmienia naszego podejścia, co najwyżej może dać chwilowe ukojenie.

Ja miałem do wyboru: terapia u psychoterapeuty, oddział zamknięty lub otwarte leczenie stacjonarne. Wybrałem ostatnie i nie żałuje. Przyznaję że wolałem zapłacić i mieć jakąś gwarancję, że mi jednak pomoże, niż iść by iść. Psychoterapeuta nawet na regularnych spotkaniach nie pomoże, bo nie ma kontroli nad tym co się robi po za gabinetem... Takie prywatne ośrodki zrzeszają samych dobrych psychoterapeutów, zaangażowanych w pomoc pacjentom. Ja wybrałem Wiosenna w Ściejowicach, nie twierdzę, że inne podobne są nieskuteczne, po prostu mówię z własnych doświadczeń. Natomiast na pewno są punkty pomocy, gdzie mogą pomóc wybrać najlepszą formę leczenia. Powodzenia!

ponoć najlepiej leczyć się tym samym, czym się zatruło...

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

Leczenie alkoholizmu to długi i ciężki proces. Ja sama leczyłam się ośrodku OAZA w Choceniu i tam kadra potrafiła mną tak pokierować, że dziś żyję jako trzeźwy alkoholik bez ich pomocy to sama bym sobie rady nie dała za boga!

Znam kilka osób które leczą się tym co im zaszkodziło, obserwując ich stwierdzam że takie leczenie nie pomaga ;)

heheheh zdecydowanie nie :D

Ja byłam na leczeniu w ośrodku Wsparcie w Koszalinie. Bardzo fajny ośrodek, dużo dają te terapię, są indywidualne i są grupowe. Mając świadomość, że nie jestem jedyną taką osobą i że ludzie mnie rozumieją było mi również łatwiej. Spędziłam tam około miesiąca. Teraz już nie myślę o alkoholu. Nie piję.

Kołakowscy??? Nie polecam,rutyna i robota na odwal. Metoda tej pani dla osób współuzależnionych to \"niech się pani z nim rozwiedzie\".Czy to o to chodzi?
Jeśli już ktoś chce skorzystać z pomocy terapeuty, niech wybierze człowieka ,który jest także uzależniony. Tylko taka osoba potrafi zrozumieć problem.
Książkowo to nic z tego nie wyjdzie.Ja też mogę oczytać się na temat tworzenia np. muzyki, ale grać nie potrafię.
Sam byłem dwa razy na terapii,jednak nadal mam wpadki.Zalecenie mitingów działa na mnie jak wielka stypa.Po wyjściu ze spotkania miałem jeszcze większą ochotę żeby się napić.Tylko biadolenie jak komu jest ciężko i jaki świat jest zły.
No nie wiem takie jest mój pogląd, ale każdy ma prawo myśleć inaczej. Życzę powodzenia w walce z nałogiem

czesc

No, z takiego uzależnienia nie jest łatwo się uwolnić.

Nie jest łatwo, a jak ktoś jeszcze nie bardzo chce się uwalniać, to już w ogóle

Jeśli dana osoba nie chce się leczyć to nic jej nie pomoże. Czasami alkholik musi sięgnąć dna aby wziąć się za siebie oraz przystąpić do leczenia. Jest to bardzo smutne ale prawdziwe ponieważ miałam taka własnie sytuację w swojej rodzinie.....

Na stronie opisane są sposoby leczenia alkoholizmu:
http://pokonajalkohol.net.pl/leczenie-alkoholizmu/

Najlepiej jest to prowadzić pod okiem specjalisty.

Szczerze mówiąc to alkoholizm jest niezwykle trudnym tematem. Z jednej strony wszyscy chcą pomóc uzależnionym, ale nie zawsze jest to możliwe. Tak jak już wyżej zostało napisane - to przede wszystkim sam alkoholik musi zdać sobie sprawę z sytuacji, w jakiej się znajduje. Często rani on przeciez nie tylko siebie samego, ale równiez osoby w jego otoczeniu.

Nie wiem czy się rozpisywać, ale chyba powiem krótko. Jestem alkoholikiem z długim stażem i najcenniejszą radę, jaką mam, to jak najszybsza terapia leczenia alkoholizmu. Obojętnie czy chorujecie Wy, czy ktoś z rodziny, bo tak naprawdę wszyscy są w jakiś sposób uzależnieni. Poznałem cudowny ośrodek, oczywiście prywatny, który mieści się w Krakowie. Jeśli chcecie mogę powiedzieć coś więcej na temat terapii \"Tu i Teraz\", ale możecie też zapoznać się z ofertą na stronie http://www.alkoholizm.org.pl/. Jestem w końcu szczęśliwym człowiekiem, odzyskałem rodzinę i szacunek do siebie oraz szacunek otoczenia, więc niech to będzie dostateczną zachętą do podjęcia leczenia.

Temat bardzo trudny, sama nigdy tego nie doświadczyłam, ale bliska mi osoba owszem. Po zapoznaniu się ze stroną http://osrodek-leczenia-uzaleznien.pl/ namawiałam tę osobę na terapię w ośrodku. Dobrze jednak móc leczyć na pomoc specjalistów, którzy pomogą, doradzą, zmotywują. Terapia przez sztukę czy zajęcia filmowe też mnie przekonuje. W takim ośrodku można się poczuć jak podczas urlopu. Myślę, że warto spróbować.

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0