sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zakup mieszkania pod wynajem

Hej ,
Planuję zakupić i chcę Was zapytać czy się opłaca kupić mieszkanie pod wynajem .


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

pewnie ze sie oplaca ja mam juz 3 mieszkania i wynajmuje,pieniedzy w banku nie ma po co trzymac



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Zależy w jakim mieście i kim będą wynajmujący. W Łomży myślę że na pewno nie bo niskie są ceny wynajmu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

zwykła reklama stronki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

dokładnie pozycjonowanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Zakupuj, zakupuj. Nie pytaj tu o mieszkanie, bo Ci wszystkie wykupią. Doradzę lepiej niż te oszukańcze strony, które reklamujesz. W poniedziałek kupuj małe, typu M-1 i M-2; pod koniec tygodnia najlepiej schodzą te większe. Musisz kupić co najmniej 10. Przecież, jak pojedziesz osobiście sprzątać tylko jedno, to koszt paliwa twojego 20-letniego auta będzie zbyt duży i dostaniesz linijką po łapach od swojej matki.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

W mieszkania zawsze warto inwestować :) Na co nalezy zwrócić uwagę - stan mieszkania, jaka lokalizacja, jak wysokie opłaty do spółdzielni, czym bedą mniejsze tym więcej zarobisz na wynajmie. Dobrze jest kupić mieszkanie w lokalizacji Uniwersytetu, politechniki - jest szansa na wynajem studentom :)

Płomień ogniska domowego, o to trzeba zawsze dbać! http://kominkowybrykiet.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

On niema zamiaru w nic inwestować zerknijcie sami to jakiś desperat

http://www.goldenline.pl/lukasz-fedyk3/wypowiedzi/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Tylko nie wiem dlaczego nie zapłacił google parę złotych żeby być na pierwszej stronie. Fajnie się Pan uśmiecha Panie Łukaszu





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Przynajmniej miał jaja i podał swoje dane.
Chociaż kto wie - jak ma tyle nicków na różnych forach, to może i osobowość ma co najmniej podwójną...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Nie podał swoich danych tylko zapomniał schować e mail w profilu i go wygooglowałem Tak więc jaj nie ma .....(chyba) haha



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Ale co tam raz dziennie klikamy to nic nie kosztuje i pomożemy Łukaszkowi :)

http://zysker.pl/mieszkanie/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

chyba zaczal pisanie postow po 2zeta brutto :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

haha po 1.99 zł brutto



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Oczywiście, że warto zakupić takie mieszkanie, ale nie w Łomży, a w Warszawie. Sprawdźcie sobie koniecznie inwestycję mieszkaniową Grupo Lar Bliskie Bemowo. Mieszkania są zlokalizowane przy Powstańców Śląskich 58A. Jest to bowiem idealne miejsce dla osób ceniących sobie cisze i spokój.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

A ja kupiłem w tym celu nowe mieszkanie w Bydgoszczy, przy pomocy tej stronki:
https://tabelaofert.pl/nowe-mieszkania/bydgoszcz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Zakup mieszkania niby i jest dobrą inwestycją ale z najmującymi nigdy niewiadomo-w Polsce aktualnie działaljące prawo broni bardziej osobę, która najmuje mieszkanie niż jego właściciela. Trafisz na złe osoby i męczysz się z nimi długi czas-wiem z własnego doświadczenia. Może pomyśl o jakimś ubezpieczeniu na życie? Po latach widać ile przyniosła inwestycja: www.openlife.pl/kalkulator/. Oczywiście decyzja musi należeć do Ciebie jakie ryzyko chvesz ponieść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

\"Trafisz na złe osoby\" to wyrzucasz. Wielu ludzi wynajmujących mieszkanie wszystkiego sie boi i pózniej zostaje syf w mieszkaniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Niestety nie jest to takie proste w Polsce ale pewnie nie miałeś z tym styczności więc możesz nie wiedzieć
.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Jasne, że się opłaca. Myślę jednak, że lepiej byłoby inwestować w mieszkania, które znajdują się w stolicy lub nieopodal jej (na nie zawsze znajdą się chętni). Nieopodal centrum Warszawy, w Józefosławie powstaje nowa inwestycja, o której można przeczytać pod adresem: http://www.radnych2.pl/. Może warto byłoby rozważyć zakup w tym miejscu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Mieszkanie pod wynajem ,czemu nie. Trzeba tylko przekalkulować wszystkie za i przeciw.To co najważniejsze to
trzeba zrobić rachunek ekonomiczny (opłacalności).
Jak szukam mieszkania ?
Przede wszystkim korzystam z internetu, później oczywiście wizja lokalna - standard. Żeby skrócić czas jaki poświęca się na poszukiwania warto skorzystać z sieciowego biura nieruchomości
http://www.wirtualnyagent24.pl/
,gdzie prezentowane są oferty z kilku wiodących portali zajmujących się nieruchomościami. Zawsze łatwiej jeżeli jest większy przegląd.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Najlepiej zakupić mieszkanie na wynajem nad morzem. Tutaj https://www.eurostyl.com.pl/idea.html są ciekawe rozwiązania. Osiedle IDEA ma świetna lokalizację. Mieszkania w Gdańsku Oliwa to świetna inwestycja. Na pewno szybko się zwróci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Justa mendo wyp.ier.dalaj z tego forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

sa poterm problemy lokatorzy dewastuja mieszkanie albo nie chca go opuscic :d

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Jeśli nie chcesz mieć problemów to daj się na spokój ale jeśli już to wynajem tylko i wyłącznie dla firmy-instytucji a nigdy dla osób prywatnych.DLACZEGO ? , to bardzo długi temat a znam to od podszewki. Swego czasu przeszedłem gehennę przy wynajmowaniu prywatnym osobom dopiero jak wynająłem mieszkanie instytucjonalnie problemy się skończyły bo w tej sytuacji działają inne przepisy. Rada !!! zapoznaj się na początek z przepisami dotyczącymi wynajmu.

____________________________________________________________
Ludziom uczciwym zawsze należy oddać sprawiedliwość.
A nieuczciwym, pieniądze.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Jedyna rada, to NAJEM OKAZJONALNY, bierzesz też kaucję i bez problemów ,
ale trudno znaleźć najemcę co notarialnie się pod tym podpisze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

speech przeczytaj dokładnie przepisy o wynajem okazjonalny oraz przepisy o wynajem instytucjonalny, porównaj je a wnioski same wskażą co jest korzystniejsze, bezpieczniejsze i prostsze. Polecany przeze mnie system wynajmu jest w 100% bezpieczny. A tak na marginesie nie wchodźcie w wynajmowanie mieszkań DLACZEGO ? bo istnieją debili styczne przepisy ochraniające lokatorów, które z prywatnej własności praktycznie tworzą własność zarządzaną przez Państwo. STRZEŻCIE SIĘ WYNAJMOWANIA MIESZKAŃ OSOBOM PRYWATNYM

____________________________________________________________
Ludziom uczciwym zawsze należy oddać sprawiedliwość.
A nieuczciwym, pieniądze.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

sorry,
przyznam , że o WYNAJMIE INSTYTUCJONALNYM prawie NIC nie wiem,
ale czy to dotyczy kogoś kto ma jedno, dwa mieszkania a chce wynająć ?

czy raczej temat dotyczy inwestowania dużych instrumentów finansowych, przez dużych graczy, w rynek nieruchomości na wynajem tj. inwestycji realizowanych pod wynajem ?

czy to coś nie jest raczej związane z Funduszem Mieszkań na Wynajem WYNAJEM INSTYTUCJONALNY tj. forma mieszkań czynszowych ?

Czy ty czegoś nie pomyliłeś ?

Piszesz o wynajmie :\" tylko i wyłącznie dla firmy-instytucji\" tzn rozumiem, że zachwalasz to , że kiedyś coś tam wynająłeś jakiejś firmie a nie jak wcześniej osobie prywatnej -
\"przeszedłem gehennę przy wynajmowaniu prywatnym osobom dopiero jak wynająłem mieszkanie instytucjonalnie problemy się skończyły\"

i tu paranoja : WYNAJEM INSTYTUCJONALNY to nie to samo co WYNAJĄĆ LOKAL JAKIEJŚ INSTYTUCJI CZY TEŻ FIRMIE !!!!

i dalej piszesz : ...problemy się skończyły bo w tej sytuacji działają inne przepisy. Rada !!! zapoznaj się na początek z przepisami dotyczącymi wynajmu.

haha a podaj jakiś link, od tych innych przepisów , mylisz pojęcia !

głównie w przepisach chodzi o to czy lokal jest wynajmowany na cele mieszkalne czy też inne , a nie przez jaki podmiot

Ustawa o ochronie praw lokatorów, dotyczy tylko lokali mieszkalnych

- zwykła umowa najmu lokalu mieszkaniowego - nawet jak najemca nie płaci, trudno go się pozbyć , dysponując nawet sądowym nakazem eksmisji, CZĘSTO TRZEBA ZAPEWNIĆ INNY LOKAL SOCJALNY !
Potrzebny nakaz opróżnienia lokalu z osób i rzeczy (zwany potocznie eksmisją), zasądzony w prawomocnym wyroku sądowym. W wyroku takim sąd winien ustalić, czy najemca ma prawo:
– do lokalu socjalnego;
– do lokalu zamiennego;
– do pomieszczenia zastępczego
Prawo w tym przypadku chroni przed utratą dachu nad głową:
– kobiety w ciąży;
– młodocianych;
– niepełnosprawnych;
– ubezwłasnowolnionych;
– osoby sprawujące opiekę nad młodocianymi, niepełnosprawnymi i ubezwłasnowolnionymi oraz zamieszkałe z nimi;
– obłożnie chorych;
– emerytów i rencistów spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej;
– bezrobotnych;
...................................

- umowa tzw NAJMU OKAZJONALNEGO - sporządzona notarialnie, NIE MA ŻADNEGO OKRESU OCHRONNEGO NAJEMCY, NIE MA CHORYCH, MAŁYCH DZIECI ect. żadne tłumaczenie najemcy nie pomoże ! EKSMISJA MOŻE BYĆ I \"NA BRUK \", a czasowo to tylko kwestia kilku dni, względnie łatwe do przeprowadzenia .

..................................
Piszesz o wynajmie dla firmy-instytucji, zgoda , ale to proste, bo

inne są przepisy Wypowiedzenia umowy najmu lokalu mieszkalnego instytucji/firmie na cele mieszkaniowe, określa to zwykle umowa najmu. ( podobnie jak wynajem lokalu użytkowego )

Polega na tym, że jedna ze stron składa drugiej oświadczenie (najczęściej pisemne) o wypowiedzeniu umowy, po czym umowa rozwiązuje się po upływie okresu wypowiedzenia, którego długość określona jest w umowie bądź w kodeksie cywilnym.
Kiedy najemca lokalu nie płaci i nie chce się wyprowadzić, są prawne sposoby, by odzyskać nie tylko lokal, ale i zaległy czynsz.
Najemcę lokalu - firmę/instytucję, można eksmitować na bruk.
Może się zdarzyć, że najemca zalega z czynszem dłużej niż rok. Wtedy właściciel ma prawo skorzystać z ustawowego prawa zastawu na rzeczach ruchomych znajdujących się w wynajmowanym lokalu.

A WŁAŚNIE TAKOWĄ UMOWĘ ZAWIERA SIĘ Z INSTYTUCJĄ, czyli FIRMĄ -
INSTYTUCJA, czy też FIRMA to nie lokator, nie ma celów mieszkaniowych. Nawet jeśli najmuje mieszkanie po to, by korzystali z niego pracownicy, nie jest to najem CHRONIONY USTAWĄ O OCHRONIE PRAW LOKATORÓW -
podlega to takim samym prawom , jak np. wynajem lokalu użytkowego wg K.C.
______________

MASZ INNE INFORMACJE, PODAJ ŹRÓDŁO !
TYCH INNYCH PRZEPISÓW !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

PODAJ MI JAKIE TO SĄ PRZEPISY DOTYCZĄCE WYNAJMU INSTYTUCJONALNEGO wg Ciebie :) z którymi to radziłeś mi się zapoznać :)
gdzieś takie cuda wyczytał ?

PRZEPISY DOTYCZĄCE WYNAJMU INSTYTUCJONALNEGO -
lokali mieszkalnych tzw. czynszowych -
to ogólnie wynikają z Ustawy z dnia 16 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.
... i dotyczą każdego najmu lokalu na cele mieszkaniowe .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

hej potrzebuję pilnie biura w Warszawie na Śródmieściu, czy ktoś zna firmę www.gwiazda.info??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zakup mieszkania pod wynajem

Ja mysle o wynajmie apartamentu z http://berezynska46.pl jak juz inwestycja bedzie skonczona ale jeszcze nie podjalem ostatecznej decyzji. Jednak spora lokata kapitalu i trzeba byc 100% pewnym ze sie chce :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org