czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
kominek

Jakie ceny i gdzie . Plusy i minusy kominka w domu . Dzieki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

kratki.pl tylko te

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

Polecam zajrzeć na strony

http://sklepandrea.pl/

https://profil.firmy.net/



Właściciel firmy jest oficjalnym dystrybutorem Kratki.pl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

link na firmy net


http://andrea.firmy.net/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

w odpowiedzi o ceny kominka...

Całkowity koszt kominka uzależniony jest od wielu aspektów. Wkład kominkowy, którego cena uzależniona jest od jego rodzaju oraz materiału z jakiego jest wykonany. Dodatkowo do kosztów wkładu należy dodać elementy potrzebne do instalacji oraz obudowę marmurową. Pełne koszty wykonania kominka poznamy, gdy nasza wycena będzie obejmować wszystkie wymienione powyżej elementy oraz robociznę wykonania podłączenia i zabudowy.

odnośnie plusów i minusów....

W zależności do czego ma służyć ten kominek i jaka ma być jego rola?
Biorąc pod uwagę dodatkowe ogrzewanie, wszystko zależy od rodzaju wkładu jaki wybierzemy.
Wkład kominkowy z płaszczem wodnym rozprowadzi ciepło za pośrednictwem centralnego ogrzewania.Takie rozwiązanie jest również korzystniejsze w porównaniu z ogrzewaniem domu za pomocą gazu. Jeśli podliczysz koszty, może się okazać, że wydatki na ogrzewanie są nawet o połowę tańsze. Jeżeli zdecydujemy się na wkład kominkowy powietrzny, musimy mu stworzyć system kanałów sięgający wszystkich pomieszczeń zwanym DGP dystrybucja gorącego powietrza.

Czyli będziemy mieli tańsze ogrzewanie, ale jednocześnie przybędzie nam dodatkowy element do dekoracji naszego salonu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

porozmawiaj z panem Mirkiem z MIRKOMU i dowiesz sie duzo rzeczowo i na temat. Kominek w domu zalezy jaki - z plaszczem wodnym czy \"tradycyjny\",
do ogrzania domu czy tylko dla przyjemnosci. Ogolnie z wlasnego doswiadczenia kominek z dystrybucja cieplego powietrza tzw, turbina i masz cieplutko w domu, minus chyab tylko taki ze masz mala kotlownie w pokoju :) ale z przyjemnym widokiem ognia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

plusy: dekoracja, radość przez pierwszy sezon palenia i w Wigilię
minusy: kosztowna dekoracja bo jeśli chcesz korzystać jako ogrzewanie to musisz zrobić specjalne rozprowadzenie po domu, masz kotłownie w salonie, co roku musisz malować (chyba że nie przeszkadzają Ci brudne ściany), do tego specyficzny zapach, miejsce na składowanie i suszenie drzewa. Jak ktoś ci źle zrobi to masz duże straty ciepła gdy tylko nie palisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

Ogrzewanie domu - wykluczone . / tj. w moim przypadku / Raczej jako dekoracja i jak to ktos powiedział do rozpalenia od czasu do czasu np. w wigilię . Nie chce mięc kotłowni w domu , codziennego wybierania popiołu i zapachu dymu . agaaa - Ty duzo wiesz / jesteś właścicielem takiej firmy ? lub podaj namiary - chetnie obejrzę i porozmawiam , -jestem zainteresowany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

my popełniliśmy ten błąd i teraz mamy bardzo kosztowną dekoracje. Bo wbrew pozorom fajny kominek z ładną obudową to spory wydatek...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

Brzydula - a co jest błędem ? sam kominek , czy spory wydatek ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

4-ever...nie jestem właścicielem takiej firmy, ale polecam...
Kominki \"Andre\"- kontakt z Panem Andrzejem 517 429 020

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

chłopie nie zadawaj tu takich pytań, szkoda czasu na banialuki,

wujek google nie gryzie a w necie jest b. dużo FACHOWYCH info na ten temat


ja mam już od ok 15 lat francuska supre i nie narzekam








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

Dla jednego banialuki , a innego bezcenne info z życia .... i tyle . coś 14 normalnych wypowiedzi , no minus twoja zonk . Ago P.Andrzej to ten na Kazańskiej , czy przy blaszaku , czy nowogrodzka /

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

4-ever wejdź na stronę

http://andrea.firmy.net/

tam masz wszystko o firmie...siedziba, działalność, produkty i kontakt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

to firma z Zambrowa, hahaha nawet tego nie chciało sie ci sprawdzić ?

nie bądż smieszny, forum 4lomza i \" bezcenne info z życia \" :):):)

a już jak co, to udaj sie na Kazańską i tam się czegoś wiarygodnego dowiesz

i nie polskie wkłady! słabej jakości żeliwo i zbyt krótkie doświadczenie w produkcji w stosunku do renomowanych firm europejskich,








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

Zonk - dziwak jesteś - niby nic nie mówisz , kpisz a mówisz..... Dzieki Aga !!! pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

4-ever miło że pomogłam pomóc :) Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

4-ever

zobacz kto ci tu odpowiada: \" bliski znajomy\" właściciela firmy kominkowej, przez przypadek ma nr tel do p andrzeja ?:) a każdy swoje chwali , na takich opiniach chcesz się opierać?

drugi :kotłownia w salonie i coroczne malowanie ?
a kto poważny ogrzewa dom kominkiem jako podstawowym zródłem ciepła ?
DOGRZEWA TAK jako dodatkowo a kominek jako podstawa, to tylko gdzieś na daczę

palę dość często w zimie ( 2-3 razy w tyg ) i jak się dymu przy zamkniętym szybrze podczas dokładania, na chałupę nie puszcza, to i malować można raz na kilka lat

i tez dobre : \" Jak ktoś ci źle zrobi to masz duże straty ciepła gdy tylko nie palisz. \"
wiadomo jak NIE palisz, to będzie zimno, przecież tam czynnikiem grzewczym jest gorące powietrze wydostajace sie z kratek , to nie to co nagrzany kaloryfer który zawsze jakiś czas trzyma ciepło

a JAK CI KTOŚ DOBRZE ZROBI to nie masz dużych strat ciepła gdy tylko nie palisz ? :):):) bzdura, kominkarz nie będzie ci całej chałupy ocieplał i dziur czy mostków termicznych zatykał, to nie jego brocha , jak masz dom dobrze zrobiony i energooszczędny to będzie dłużej ciepło trzymać ot i tyle




najlepiej zapytaj u zródła np na Kazańskiej , niech ci wszystko wytłumaczy a nie musisz tam robić czy kupować








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

zonk.... tak, masz rację...każdy swoje chwali, ale jestem w 100 % przekonana, że jeżeli kolega 4ever skorzysta z usług polecanej przeze mnie firmy, będzie zadowolony. Bo chwalić i chwalić, a ja tylko zapewniam o fachowości firmy. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

smiech wklad zeliwny wata termiczna rozprowadzenie okolo 8 tys max
18 kw drewn jesion 2 lub trzy lata oraz grab a praktycznie w zime piec co tylko do wody

Max

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

ogrzewam kominkiem dom ok 120m2 piec jest rzadko używany i nie ma żadnego problemu z popiołem raz na tydzień przy paleniu non stop bez wygaszania ,oczywiście po dobrym drzewie ,także Ci co piszą ze się nie da maja coś nie tak z instalacja
mam nadmuch w każdym pomieszczeniu i jest super cieplutko

zrobić to samemu to naprawdę żaden problem ,robilem na shematach z internetu ,kominek mam polski i turbinę tez

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

Dzieki wszystkim za szczere wypowiedzi . Każdy z was ma choć trochę racji i fajnie jest poczytać , choc decyzję i tak podejmę sam . dzieki !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

Jaki piec CO polecacie na ekogroszek pelet ,a może olej opałowy plusy i minusy poproszę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

O kominkach możesz przeczytać tutaj http://mebleportal.pl/style-i-aranzacje/0/199/ciekawe-pomysly-na-kominek-w-salonie.html Są też przykładowe zdjęcia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

Wybór kominka zależy od funkcji jaką ma spełniać - jeżeli ma to być jedynie element dekoracyjny to polecam kominki LEDowe. U mnie wybór był prosty, ponieważ już od początku wiedzieliśmy, że będzie on połączony z ogrzewaniem centralnym. Wybraliśmy prosty model, kupiliśmy jedynie kratki otwarte do zabudowy http://www.ventlab.pl/oferta2/kratki-otwarte-v-open,3.html Cały kominek jest bardzo minimalistyczny - ale o to właśnie nam chodziło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kominek

Polecam usługi kamieniarskie kraków w firmie Tokarz kamieniarstwo. Mają na prawdę duże doświadczenie w takich realizacjach i mogą obudować kominek marmurem, granitem lub piaskowcem. Ja osobiście wybrałem piaskowiec bo uważam, że wygląda najlepiej!



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org