piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Pytanie głównie o tą drugą metodę czyli izolację natryskową? Jest mało znana w PL. Czy ktoś już docieplał budynki w ten sposób?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

polecam natryskowe ocieplanie rewalacyjne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

uzasadnij dlaczego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

pytanie niczym co wybrać, mercedesa czy bmw

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

zależy co chcecie ocieplić

Paradox

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

https://www.youtube.com/watch?v=zIF5eQ89HS4

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Zaletą izolacji natryskowej jest brak mostów technicznych, czyli tych łączeń które występują w przypadku styropianu przez które ucieka dużo ciepła. Poza tym sam montaż jest szybszy. Pianka natryskowa także dobrze izoluje dźwięki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

re:Autor: Armara,no i sie dowiedzial,takie to forum wiarygodne,kazdy baran napisal co wiedzial,jakbys tu zapytal o opalanie natryskowe czy szmateks,kebab lub psa to by sie dopiero wymadrzali haha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Opłaca się zainwestować w izolację natryskową pianką poliuretanową. To się dość szybko zwraca w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Taka pianka eliminuje mostki i inne szczeliny. Co do wykonawców to ja współpracowałem z marką Termil - www.piana-izolacja-warszawa.pl . Polecam. Wysoka jakość, przejrzyste warunki cenowe, łatwy kontakt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Są plusy są minusy. Skład chemiczny pianki wydziela trujący gaz podczas pożaru. Pianka sprawdza się przy remontach uszkodzonych lub przemarzających dachów, stropodachów pełnych.
Jednak warstwa sztywnej pianki ulega starzeniu z upływem czasu, nie pracuje z budynkiem co prowadzi do powstawania pęknięć, także pod wpływem niskich temperatur (silnych mrozów) a konsekwencją tego jest konieczność wymiany warstwy izolacyjnej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

O teraz Lublin wpadł do łomży poreklamowac i pozycjonowac swoje stronki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Izolacje pianką poliuretanową tak jak napisali poprzednicy o wiele lepiej utrzymuje ciepło w mieszkaniu a jednocześnie bardziej chroni przed hałasem, wiatrem i innymi zewnętrznymi czynnikami. Troszkę większe koszty, bardzo szybko się zwrócą dzięki lepszym parametrom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Hej. Mam ocieplony strych w domku jednorodzinnym pianą natryskową. Spisuje się super. Dobrze izoluje. Mamy dach blacho-dachówka + folia + piana. Strych służy nam jako graciarnia i suszarnia. Nie ma tam grzejnika. W zimie temp na zewnątrz minus 20st a na naszym strychu plus15st. Sprawdziłam wielokrotnie temp ( mam celowo termometr powieszony na strychu) Ocieplaliśmy w lecie w upał. Po pianowaniu od razu dużo chłodniej. Brak tzw mostków termicznych. Pianą ociepla firma Arkepur z Łomży. Pianę kładliśmy 3 lata temu i spisuje się super.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

My z mężem też ocieplaliśmy u Arkepur, co prawda mamy dopiero jeden sezon za sobą po ociepleniu strychu pianką ale już widzimy ogromną różnicę, zwłaszcza mąż hehe, który skrupulatnie to sprawdza. Przede wszystkim zimą mniej wydaliśmy na gaz i szczerze powiem, że nie spodziewałam się od razu zauważyć jakąkolwiek różnicę bo i piana była zakładana bardzo póżno, w październiku. Strych mam użytkowy i naprawdę zimą jest tam przyjemnie ciepło, a teraz latem nie nagrzewa się do takiego stopnia że można paść gdy okna są zamknięte. Także dla mnie, dla kobiety która nie zna się na całych tych składach chemicznych i szczegółach to same zalety. Przed założeniem byli u nas panowie i sprawdzali kamerką w których miiejscach ucieka najwięcej ciepła, gdzie mamy dziury czy szpary , także to też super pozytywne. Zobaczymy jak dalej, ale jak narazie mąż i ja uważamy że inwestycja udana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Ja polecam izolację natryskową, ocieplaliśmy w ten sposób poddasze, głównie zależało nam na oszczędności energii i tym, żeby był to trwały materiał. Wszystko jak na razie się sprawdza i nie mamy zupełnie żadnych zastrzeżeń, jednak fachowcem nie jestem, dlatego więcej polecam poczytać tutaj http://www.ekointegrator.pl/izolacja-natryskowa-piana-icynene/ , fajnie zostały opisane zalety takiego ocieplania ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Dokładnie. Ja także polecam izolację natryskową, polecił nam fachowiec twierdząc że zupełnie nie opłaca się już ocieplanie klasycznie styropianem bo utrata energii jest spora w porównaniu do tego ile wydasz za ocieplenie. Szczerze mówiąc nie wiedziałem przed remontem domu że istnieje taki rodzaj ocieplania i że jest na tyle dobry by warto było zainwestować. Okazuje się jednak po różnicy w wydatkach na ogrzewanie zimą że to był dobry wybór i niczego nie żałujemy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Nam leci teraz drugi rok po ociepleniu poddasza pianką PUR i jak na razie totalnie bez zarzutu :). Także mogę polecić, nie wiem jak do elewacji ale do poddasza sprawdza się idealnie bo pianka szczelnie wszystko izoluje i dodatkowo trochę usztywnia konstrukcję dachu. izolpiana.pl/izolacja-pianka Tutaj macie porównanie w stylu pianka czy wełna przy ocieplaniu poddasza, jakieś parametry itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze o ocieplaniu natryskowym, czym się różni od ocieplania styropianem? Ja ocieplałem dom 3 lata temu styropianem a w środku wełną mineralną i póki co nie mam żadnych zastrzeżeń, 3 zimy a w domu bardzo ciepło. Tutaj http://www.bdm-system.pl/oferta/materialy-izolacyjne/ możecie poczytać o obecnej ofercie izolacji budynków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze o ocieplaniu natryskowym, czym się różni takowe od ocieplania styropianem? Ja ocieplałem dom 3 lata temu styropianem a w środku wełną mineralną i póki co nie mam żadnych zastrzeżeń, 3 zimy a w domu bardzo ciepło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Chce sobie ocieplić chatę Pianką PUR,l ale zależy mi żeby było tez cicho.
Czytałem tylko na http://piankaok.pl/ i nie dowiedziałem się tego co chciałem.
Ktoś może już używa i powie mi czy jest ciszej? okna będę miał pasywne więc to ściany będą gorsze w izolowaniu hałasu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Jeśli chodzi o izolację natryskową to jak nie macie pewności to warto zapoznać się z treścią podaną na stronie isofom.pl Zawiera ona wiele cennych informacji na ten temat, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Spadaj trollu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

A zna się ktos na klejach do styropianu ? Bo chciałąm zakupić w tym sklepie docieplajdom.pl/pol_m_Chemia-budowlana-2209.html]https://docieplajdom.pl/pol_m_Chemia-budowlana-2209.html Nie znam się niestety na materiałach budowlanych dlatego szukam pomocy w wyborze. Niedługo majstrowie przychodzą a ja jeszcze kleju nie mam. Czy ten co jest będzie odpowiedni ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

kolejny troll

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Z doświadczenia jako najlepszy materiał izolacyjny polecam pianki. To jest system izolacji wielowarstwowej, dokładnie się nie znam jednak materiał bardzo solidny, nie przepuszcza ciepła. Nie opłaca się już inwestować w watę szklaną czy inne materiały, bo tak naprawdę ten nie jest wcale droższy a znacznie lepszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Komuś się chyba pomyliło ocieplanie domu z dociepleniem poddasza. O ocieplaniu domu pianką nie słyszałem a poddasza styropianem, niestety też :). Poddasze albo tradycyjnie wełna, albo pianka, która przy zapruszeniu ognia pochłonie dom zanim zdążysz włożyć sandały uciekając.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Pianka PUR jest materiałem nie palnym.

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Proszę poczytać o klasie palności materiałów budowlanych. Piany mają najgorszą klasę E lub F ,link http://www.muratorplus.pl/technika/izolacje/klasyfikacja-ogniowa-reakcja-materialow-budowlanych-na-ogien_83870.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

Styropian jest dużo tańszy a różnice są niewielkie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

a czy wiecie co można zrobić z poddaszem użytkowym: Jest ocieplone wełną na to stelarz i płyta GK niestety są mostki termiczne i jest po prostu zimno w domu czy taką piane można wpuścić bez konieczności rozbierania płyt np tylko otwory do wpuszczenia? i jakie ewentualnie są tego koszty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ocieplenie styropianem czy izolacja natryskowa?

jeśli chodzi o piankę to chyba nie da rady bez rozbierania płyty, wiem że jeszcze jest metoda wdmuchiwania celulozy

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org