czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szycie garnituru na miare...

...witam, jak w temacie, czy w Łomży są jeszcze zakłady, które uszyją garnitur z dobrych materiałów i na miarę?

W latach 80tych kilka było i szyło naprawdę dobrze.

Dziękuję za pomoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

jest i teraz duzo polaz po lomzy na niemcewicza w wiezowcu szyje pan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

Ile tak orientacyjnie kosztuhe uszycie takiego garnituru
Moze ktos wie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

zależy od materiałów to one raczej robią cenę...

do lomzyk - jakie konkrety co do miejsc?

Zaznaczam, że chodzi mi o szycie na miarę a nie z miary. Bo magików co zmierzą cię centymetrem i posklejają potem rękawy z marynarka to jest pełno. Mi chodzi o pełne szycie z dobieraniem i pasowaniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

to tyle w temacie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

Musisz pytać o krawca męskiego (odzież ciężka). Jest taki na ul. Małachowskiego szyje garnitury. O innych nie słyszałam , bo to wymarły zawód jak kuśnierz. Natomiast czy mu wyjdzie to nie wiem , bo widziałam spodnie stamtąd to miałam mieszane uczucia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

Dajcie se luz w Łomży takich nie ma [ fachowcy]na Małachowskiego -śmiech krawiec musi to szyć cały czas a nie kilka w życiu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

Autor: salveg4 - 100% racji

dobry krawiec, to musi szyć na bieżąco aby nie wypaść z wprawy
a jak tu cała Łomża w szmateksach się ubiera, to może co najwyżej robić poprawki krawieckie
a od wielkiego dzwonu np na ślub , matura itp - to gajerek kupują w sklepach, za 300pln już można -
Średnia cena uszycia garnituru zależy w dużej mierze od renomy danego zakładu i miejscowości. W dużych miastach to od 1500 wzwyż , sama robocizna.
W mniejszych miejscowościach można znależć dobrego fachowca za ok 1000 , ale to tak jakby szukać igłę w stogu siana.



PS: sam nie pamiętam już kiedy ostatnio szyłem garnitur na miarę , 20 lat temu?
a i to też " po rodzinie"
aż sobie orientacyjne ceny sprawdziłem z ciekawości :
Na koszt garnituru w dużym stopniu wpływa wybrana tkanina. Z tego powodu garnitur szyty na miarę w Vistuli może kosztować od 4 tys. (klasyczna wełna) do aż 20 tys. zł (wełny luksusowe, w tym kaszmir, paszmina, quanashina).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

To prawda – szycie ubrań na miarę online to bardzo wygodne rozwiązanie. Serwisem godnym polecenia jest bez wątpienia http://confection24.com . Automatyczny pomiar dokonany na podstawie wprowadzonego wzrostu to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Dodatkowo serwis umożliwia korzystanie z bardzo wielu, fajnych funkcjonalności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

Moda Męska obok Telepizza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

u nas w mieście nie wiem czy jestem w stanie coś polecić, ale jeśli ktoś oczekuje czegoś naprawdę wybitnego to polecam skontaktować się z Panem Spilliaertem

mąż zawsze się umawiał i Pan Spilliaert przyjeżdżał, wszystko zawsze terminowo i najwyższej jakości (marka Scabal mówi tutaj sama za siebie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

Z Łomży niestety nikogo nie znam ale w Katowicach jest świetna pracownia Tiviano Atelier. Pan z Tiviano robi garnitury w systeme bespoke - świetnie wyglądają, polecam zajrzeć na stronkę Tiviano.com

Cena za garnitur, w porównaniu z Warszawskimi zakładami jest bardzo dobra. No i z opinii wyczytałem, że świetnie szyją w tej pracowni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

Szycie garnituru na miarę w Łomży? Zapomnij!
Chcesz dobry garnitur szyty na prawdę na miarę?
Zajrzyj do sklepu Bytom w Białymstoku w Galerii Alfa.
Bytom mają jakościowo na prawdę dobrego graniaki.
Bytom to obecnie największy konkurent marki Vistula i przede wszystkim rodzima marka.

True Faith

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

W Łomży jest Straż Wiejska, a w Piątnicy Serek Miejski...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

Polecam firmę http://www.vanthorn.pl/, mój mąż szył właśnie u nich. Szybka realizacja, garnitur odpowiednio dopasowany, cena nie z kosmosu :) Nasze oczekiwania zostały spełnione więc zostało mi tylko polecać :) 

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szycie garnituru na miare...

A co jest tańsze? Kupno gotowego czy szycie na wymair?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org