piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
OGRÓD

Ile za zaprojektowanie ogrodu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

a ciężko łbem ruszyć i krzaki posadzić,pare drzewek?ludzie,ludzie...



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

tak masz rację ,,krzaki '' to ja mam na polu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Autor: wolny niewolnik (---.113.introlan.pl)
Data: 26-04-13 14:22

Proszę więcej nie pisać na tym forum. Mówię do Autor: wolny niewolnik (---.113.introlan.pl)
Data: 26-04-13 14:22 Nie mogę zrozumieć takich ludzi. Jeśli ktoś ma potrzebę, chęci i możliwości zapłacić za wykonanie danej pracy bardzo proszę. Niestety nie pomogę ponieważ nie wiem jaka jest cena za taką usługę

Ps. Autor: wolny niewolnik (---.113.introlan.pl)
Data: 26-04-13 14:22
Chyba z zazdrości to napisał lub zawiści/braku mózgu Nie przejmujmy się tym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

to zależy od wielkości ogrodu, stopnia trudności, oraz danego projektanta. Musisz zwrócic uwagę czy dana osoba się naprawde zna, dobrze by był to ktoś z polecenia. Jak szukałam 2 lata temu kogoś do zaprojektowania to ceny były różne. Jedni mówili stałą kwotę inni od tzw metra. Ceny były naprawdę różne od 500zł do 3tyś W ubiegłym roku przez przypadek wpadla mi ulotka łomżyńskiej firmy zakładającej ogrody, na której były zdjęcia zupełnie innej firmy o dość określonym, specyficznym stylu z podpisem z podtekstem' robimy takie ogrody' :) Zatem trzeba uważać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Założenie ogrodu przez osobę która nie ma wiedzy i doświadczenia jest skazane na porażkę . Ktoś wcześniej napisał że posadzić krzak i już po robocie . Żeby roślina rosła i wyglądała ładnie trzeba zbadać glebę , określić warunki świetlne i wodne . Inną kwestią jest ile czasu chcesz poświęcić na późniejsze doglądania ogrodu.
Swój ogród założyłem w 2004r. i jako że działka jest duża i w bardzo wymagającym terenie prace nad nią trwają cały czas i końca jeszcze nie widać . Na samym początku pomógł mi właściciel szkółki roślin ze Śniadowa a potem realizowałem własne pomysły lub zapożyczone z czasopism ogrodniczych. Nie ustrzegłem się błędów za które musiałem zapłacić nerwami , złotówkami i czasem . Przez pierwsze cztery lata trzeba się działki nauczyć i ona ci powie co lubi a czego nie .


lubię ładne ogrody więc życzę ci sukcesu

zbyszek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

kondior
Możesz se prosić,mam to w du..pie.nie pisałem tego z zazdrości,ani zawiści.ja se nasadziłem krzaków(tak je nazywam,bo nazw tych krzewów nie znam),kwiatów i drzewek na działce i upływ czasu sprawił,że teraz zajebiście się to komponuje w całość.niektórym faktycznie coś nie pasiło i nie rosły,bądź obumierały.ale metodą prób i błędów uzupełniałem braki.teraz też mam tam dużo pracy,ale na tym polega "MUJ OGRÓD".pracuję nad oczkiem z kaskadą i nie płacę kolosalnych sum dla projektantów.
jak robię jakąś imprezę to mogę znajomym się pochwalić pracą swoich rąk i głowy.wy pochwalicie się portwelem,lenistwem i brakiem wyobraźni czy jak to tam napisałeś "mózgu"nieźle



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Jest bardzo dużo czasopism z planowaniem ogrodu. Wtedy zaplanujesz tak jak lubisz. Moi sąsiedzi odsadzają rośliny po zimie bo projektant posadził to co piękne a nie wytrzymałe na mróz. Jeszcze jest internet do pomocy. Zaprojektuj ogród, poczytaj o roślinach i dopiero je posadź.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Z tej ,,biedy" i wysokiego bezrobocia sie ludziom w głowach pier.do.li:):)


Płacić cwaniaczkowi za posianie trawki i krzaczków w ogrodzie :) hahahaha



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

ja ci za darmo zaprojektowałem






Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

a gryka gdzie?

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

w sumie zamiast trawnik dla żony lepiej zasadzić szczaw

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

i mirabelki a zamiast płotu zrobic nasyp

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Wam się wszystko nie podoba. Ktoś zrobi coś dobrego i mu się powiedzie-źle, jak coś spartaczy też źle. Jak dogodzić Polakowi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

trawnik?toć się kobiecina opali przy pieleniu warzyw.posadził bym grykę,toć kasza jest zdrowa ;-)



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

za 2 tys podejmę się projektu.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

2 tysiące aż żądasz? Nie jest to wygórowana cena?

Zapraszam Was tutaj na forum studentów z Tarnowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

To chcesz tanio czy ładnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

To zależy również od wielkości ogrodu.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

mrówka

colosseumwawa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Moim zdaniem warto jest samemu postarać się zaprojektować swój ogród - daje to o wiele więcej satysfakcji.
Niedrogie meble i akcesoria do ogrodu można na przykład zamówić sobie w sieci. W tym sklepie na przykład jest spory wybór: http://www.meble.ogrodowe.net/ - jakiś czas temu zamawiałam tam altankę. Było to dla mnie wygodniejsze rozwiązanie niż budowanie jej samemu od podstaw.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Przypadły mi do gustu kompozycje ogrodowe, które przypominają ostry górski klimaty czyli myślę że jakieś głazy, kamienie a w okół nich rosnące skalniaki itp.. No i właśnie nasze upodobania skończyły się tym że zakupiliśmy do ogrodu kilka akcesoriów - w ASDStudio - http://krajowy.biz/firma,asdstudiopl - trudno jest w naturze zabrać z tatr ładne skały bo by nic nie zostało, a ASD Studio wykonuje piękne imitacje różnych kompozycji do ogrodów w tym na zamówienie, wygląda to wszystko bardzo naturalnie, z reszta pooglądać trzeba to na żywo albo właśnie na stronie internetowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

A ja wpadłam na pomysł żeby sobie w ogrodzie zrobić miejsce na jacuzzi, o którym czytałam na: eu-eu.eu/planujesz-jacuzzi-ogrodowe-to-musisz-wiedziec/. Taki prywatny basen z hydromasażem to świetna sprawa. Można się fajnie zrelaksować po ciężkim dniu w pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Ja sama zaplanowałam ogród, wyszło jak wyszło, jestem zadowolona, jeszcze tylko żeby ziemia była lepsza, chyba będę musiała kupić gotowe już podłoże przynajmniej pod niektóre krzewy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Ja dzisiaj mojej Zośce spulchnię grządkę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Jeśli szukasz dobrej kosiarki w przystępnej cenie zajrzyj na https://euroogrod.com.pl/pol_n_Kosiarki-3775.html Widziałam, ze mają spory wybór kosiarek. Sama mam w planach zakup kosiarki bo nasza padła jakiś tydzień temu. Trawnik mamy spory więc bez kosiarki ani rusz a pożyczać canie`dotyczy napisał(a):

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Nom Zocha potrzebuje dobrej kosiary bo ciężko jest się przez te krzaczory przedzierać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Najwięcej frajdy sprawia samodzielne zaprojektowanie i wykonanie ogrodu. Dlatego warto podpatrywać, analizować jak to wygląda u innych.
Wiadomo, że przygotowanie ogrodu to może być spory koszt. Mam tutaj na myśli zakup maszyn, ale z drugiej strony ile się z tego korzysta? Np taka glebogryzarka? Taniej wychodzi wynajęcie na te 1 czy 2 dni. Tutaj koszta wynajęcia przykładowych urządzeń https://www.boels.pl/wynajem/ogrod-i-park/obrobka-gleby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Wydaje mi się że takie coś można zrobić samodzielnie, popatrz tutaj https://gardenspace.pl/inspiracje-ogrodowe
Na pewno znajdziesz to czego szukasz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Haha dobra kosiara to podstawa ;) bo trawa szybko rośnie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

O to zależy co sobie zażyczysz w tym ogrodzie. ;D I oczywiście od powierzchni, jaką masz do zaprojektowania. My z żoną również zastanawiamy się nad zaprojektowaniem ogrodu. Wstępnie wybraliśmy firmę http://trawarica.pl/ , bo zajmują się także budową ogrodów, a nawet konserwacją. Na pewno wyjdzie taniej, niż wynajmowanie trzech różnych firm.

Adi ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Mam pytanko do osób mieszkających już jakiś czas w swoim domu i którzy zdecydowali się na posadzenie w ogrodzie drzewek owocowych. Mam trawnik i 2 brzózki oraz jakieś iglaki. Czy drzewa owocowe w ogródku przydomowym np. karłowate odmiany czereśni to duży problem? Bo widziałam takie na https://www.drzewkakarlowe.pl/ i się zastanawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Ważne żeby dbać o te rośliny, a nie tylko je kupować i sadzić ;) Ja od lat używam produktów marki Target: https://www.target.com.pl - wszystko pięknie mi rośnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Z racji, że jestem nowa, chciałam się przywitać, więc cześć wszystkim !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: OGRÓD

Na pewno warto jest wspomnieć również o tym, że jeśli już posiadamy swój ogród to warto również jest rozejrzeć się za dobrym systemem nawadniania. Jakiś czas temu czytałem także na stronie https://www.podlane.pl/blog/ile-kosztuje-system-nawadniania/ ile taki system może kosztować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org