piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Adwokat kościelny

Proszę o polecenie dobrego adwokata kościelnego - może być Łomża, Ostrołęka, Białystok (chodzi o stwierdzenie nieważności małżeństwa).
Z góry dziękuję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Witam ,
A do czego on jest potrzebny , że tak się zapytam ?
Do sprawy czy do napisania skargi powodowej ?
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Do sądu kościelnego się zgłoś i tam pokierują co i jak. U nas koło katedry coś jest.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Do napisania skargi powodowej. Chciałabym kogoś z polecenia a nie brać w ciemno

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Nie wiem czy akurat ta pani się w takich sprawach specjalizuję, ale polecam panią Ewę Krasowską, jeżeli sama nie zajmię się tą sprawą, poleci kogoś równie dobrego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Sama napisz skargę powodową , kanon pewnie 1095 . Wiesz ile napisanie takie kosztuje?ja wiem i dlatego mówię Ci siedź dwa dni , noce ..a pisz sama . W takiej skardze powodowej sama opisujesz swoje życie i pożycie małżeńskie .Musisz podać świadków . To długa droga ale da sie . A i pamietaj też o tym ,żeby jak najmniej tam w tym całe sądzie płacić !!! Drą kasę więcej jak w takich sądach i to ile więcej . A w między czasie śmigaj po metryke chrztu Was obojga i akt ślubu . Pamietaj ze te papierki są ważne 6 miesięcy albo 3 nie pamiętam dokladnie .
Pozdrawiam

A i jak bedziesz pisać zachowaj margines bo to jest ważne .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

an_wo wprowadzasz ją w błąd, porada prawna nie kosztuje majątku, z tego co pamiętam to ok.75zł.(no chyba, że coś się zmieniło), a za napisanie pozwu też podobne pieniądze, a nawet i w cenie porady, zależy od adwokata. Wszystko kosztuje niestety, a rozwód to baaardzo duże pieniądze. Bez adwokata i jego porad nie ma szans, gdyż na sali rozpraw rozwód to "gra słowna" między prawnikami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Napisanie skargi to koszt ok. 300 zł w Łomży. Nie potrzebuje adwokata na salę sądową tylko do napisania skargi. Sama nie napiszę, gdyż sąd biskupi ma rygorystyczne wymogi formalne (to nie rozwód cywilny), chciałabym żeby skarga napisana była poprawnie, gdyż ma to duży wpływ na proces.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Co Ty gadasz ze w sądzie bez adwokata kościelnego nie da rady . Wiem bo sama byłam niedawno w Białymstoku. Nie wiem czy zwykly adwokat napiszę dobrze bo mi jak 6 lat temu pisał to mi odrzucili i musialam sam pisac bo wtedy duzo wiecej kosztowalo . Ale naprawde dobrze napisana skarga powodowa nie pozew to sie zwie . A za 75 zl moze i napisza . Cały proces uniewaznienia jest w ch.....drogi . pomijając metryki (to to mozna nie liczyc ) ale pozniej te ich instancje ...
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny


Dokladnie skarga powodowa ma ogromny wplyw na caly proces , masz racje i tego sie trzymaj . Nie idz do kogos kto Ci odwali , ja tak mialam i mowie Ci z wlasnego doswiadczenia .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

neska, no więc jeżeli znasz koszt napisania takiego pozwu to czemu pytasz, jeżeli szkoda ci 300 zł.na coś na czym ci tak zależy to ty chyba nie wiesz o jakich kosztach mówimy jeżeli an_wo pisze, że są wyższe niż przy cywilnej sprawie. Moim zdaniem jak się szuka adwokata od "takich" spraw to się pyta czy ma doświadczenie w związku z tematem, więc nie wydaje mi się, że są w stanie robić w pisaniu takich pozwów tak diametralne błędy i nie brać za nie odpowiedzialności w końcu się pod nimi podpisują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

dlatego pytam o polecenie dobrego adwokata żeby nie chodzić po kilku i wyrzucać pieniędzy w błoto. wybacz ale nie mam zamiaru testować sobie adwokatów płacąc najpierw 200 zł za poradę a potem 300 zł za napisanie skargi powodowej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Chodzi mi o to, że możesz zadzwonić do adwokata, najpierw pytasz, a nie od razu płacisz. Tak czy inaczej życzę ci powodzenia, żebyś osiągneła swój cel :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

byłabym wdzięczna za wypowiedzi osób, które korzystały z usługi napisania skargi powodowej i mogą mi polecić konkretnego adwokata

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Naprawdę adwokat cywilny ma się nijak do adwokata kościelnego . Ja jak pisałam kilka latemu skarge powodowa to napisal mi jeden z wybitnych łomżynskich adwokatow . Jest ceniony na swoim rynku . I źle mi napisał . Odrzucili mi i musialam sama pisac bo powiedzialam ze drugi raz nie zaplace niewiadomo ile . Napisal mi bez marginesu , w tytule nie skarga powodowa a wniosek o stwierdzenie niewaznosci ... takie pierdoly a maja znaczenie w formule ..Wiec nesca wybadaj rynek a dopiero zaplac , zobacz wczesniejsze jego skargi popytaj i w ciemno nie idz . Ja sama napisalam , siedzialam z 3 dni , sama w sadach bylam , i wygralam !!
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

an_wo czy mogłabym prosić o jakiś kontakt do Ciebie? mam kilka pytań a widzę ze jesteś w temacie i jeśli nie byłby to kłopot to chciałabym porozmawiać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

oczywiście , że tak
lagranza@gmail.com

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Najlepiej idź do sądu biskupiego, bo oni mają listę adwokatów kościelnych. Wiem, że w Białymstoku zajmuje się tym pan Klocek a w Łomży pani Świderska. Śmiało idź to nic nie kosztuję w sekretariacie podadzą Tobie namiary na adwokatów kościelnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

namiary i listę adwokatów znalazłam w internecie. zależy mi na poleceniu konkretnej osoby z którą ktoś miał już pozytywne doświadczenie, ponieważ nie chcę iść w ciemno

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Mój kolega ubiegał się o unieważnienie małżeństwa,wiem że wsadził sporą kasę, i sprawy się odbywały i nie dostał unieważnienia małżeństwa ponieważ druga strona twierdziła zupełnie co innego- to bardzo trudna droga i kosztowna a i tak kościół nie da rozwodu tylko kasę wyciągną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Co Bóg złączył, niech człowiek nie waży się rozłączać...!!!





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Mnostwo mnostwo osob stara się o uniewznienia teraz ,.. i kwestia rzucenia wiekszej kasy. A walki lepiej nie zaczynac w Łomzy czy w Białymstoku !!

Liliana

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

ta, odrazu w Watykanie:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Dajcie sobie spokój z ciemnotą i zacofaniem jakie wiąże się z anachronicznymi ślubami, które w nowoczesnym świecie idą do lamusa historii. Prawdziwy związek polega na partnerstwie, a nie na religijnych zaklęciach i jakimś papierku. Jak ludzie będą ze sobą szczęśliwi to nie potrzebują żadnego ślubu, a jak żle się dobiorą, albo jedno z nich będzie nieuczciwe wobec partnera to żaden papierek i najbardziej uroczysta msza ślubna nie sprawi, że małżeństwo to będzie trwało długo i dawało szczęście obojgu.

neska_:

Jeżeli twój małżonek znalazł sobie kochankę, zdradzał cię, to dlaczego chcesz unieważnić ślub, bo w kościele nie ma oficjalnie czegoś takiego jak rozwód. W tym niby sądzie biskupim przeprowadzana jest farsa mająca udowodnić, że małżeństwa nie było, że druga strona miała jakąś ukrytą wadę uniemożliwiającą "skonsumowanie" związku. Jeżeli twój były miał dobry apetyt na konsumpcję, ale smakowały mu inne niewiasty to nie ma żadnego powodu do unieważnienia małżeństwa. Zdrada jest oczywistą przyczyną dla rozwodu cywilnego, ale kościół nakazuje żyć nawet z alkoholikiem, który pięścią cementuje więż z żoną i dzieciakami...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Witam Panią
Przypadkowo właśnie przeglądałem forum i tak się składa, że na co dzień zajmuję się procesami o nieważność małżeństwa przed Sądami Kościelnymi (także Sądem Łomżyńskim). Chętnie z Panią porozmawiam i udzielę niezbędnych informacji w kwestii napisania skargi powodowej (pozwu). Jeśli jest Pani zainteresowana, to proszę o kontakt na mail: oga2@op.pl. Postaram się pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Kwestia rozwodów stała się aktualna po papieskim apelu z dnia 28 stycznia 2002 r. wygłoszonym na spotkaniu z sędziami Roty Rzymskiej. Po apelu do aptekarzy świata o niesprzedawanie środków antykoncepcyjnych, ten jest kolejnym, który wzbudził fale emocji i dyskusji. Apel skierowany był do prawników katolickich, aby sprzeciwiali się instytucji rozwodu w prawie cywilnym, w imię rzekomej naturalnej nierozerwalności węzła małżeńskiego. Papież żałuje, iż nie można dziś kierować się katolickim sumieniem i odmówić orzeczenia wyroku, przez co sędziowie mają wspólnictwo w \"złu\". W nieco lepszej sytuacji widzi adwokatów, gdyż ci jako wykonawcy wolnych zawodów mogą się zbuntować przeciwko złemu prawu, dlatego rozkazuje: \"Adwokaci zaś jako ludzie wolnego zawodu, muszą zawsze odmawiać użycia swoich umiejętności zawodowych do sprzecznego ze sprawiedliwością celu, jakim jest rozwód\". Nie jest to sugestia, lecz rozkaz, który obowiązuje katolików na mocy kan. 752 Kodeksu Kanonicznego (konieczność podporządkowania woli i intelektu), w związku z kan. 747 § 2 (prawo stanowienia zasad moralnych w odniesieniu do porządku społecznego i wszystkich spraw ludzkich).Jak zaznaczał papież, wytyczne kościelnego prawa naturalnego, które mówi o nierozerwalności małżeństwa, nie dotyczą bynajmniej jedynie ludzi wierzących, lecz całego społeczeństwa. Powołując się na papieski apel bp. Stefanek dodaje: \"Wypowiedź Papieża jest również poważnym upomnieniem się o wolność sędziów\". Wiemy oczywiście, że są oni wolni w znaczeniu niezawisłości, biskupowi najwyraźniej jednak chodzi o wolność w znaczeniu samowoli, tj. oderwania się od prawa krępującego zdrowe poczucie świadomości katolickiej.
Argumenty przeciwrozwodowe

Stanowisko Kościoła wobec rozwodników jest niezwykle nieprzejednane oraz niemoralne (prof. Woleński pisze o \"pokrętnej moralności\"). Morderca, gwałciciel czy pedofil, jeśli się pokaja i przyjmie naznaczoną pokutę, może być przywrócony do jedności z Kościołem; rozwodnik — nie
więcej na: www.racjonalista.pl/kk.php/s,407/q,Rozwod.po.katolicku

Wyłazi więc kolejna obłuda i zakłamanie kościoła polegająca na uzurpowaniu sobie kolejnego prawa do wyłączności, czyli monopolu na rozwód, który sądom świeckim nie wolno orzekać, ale biskupim i owszem...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Witam.
neska_ znalazła Pani odpowiedniego adwokata?? Mogłabym prosić ewentualnie o jakieś namiary?
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

kasiaa to ty też w kolejce co z wami dziewczyny ? boźe widzisz i nie grzmisz

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Tam gdzie jest : Konsul2 tam są błędy w pisowni ten nick do Ciebie nie pasuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Dziewczyny, jeśli adwokat, to tylko i wyłącznie Bartosz Nowakowski z kancelarii Suprema Lex. Ma olbrzymie doświadczenia w tych sprawach, wiedzę, jest bardzo miły. Ma kancelarię w Warszawie, ale pomaga ludziom w całej Polsce. Znam kilka osób, którym pomagał (mi też) i nikt się na nim nie zawiódł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

... a kto nie byłby miły mając do czynienia ze świeżą rozwódką...
weżcie sobie adwokata Diabła do pomocy...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Dwa lata temu skorzystałam z pomocy adwokata kościelnego w Warszawie, kanonista Michał Pełka. Z tego co pamiętam Poradnia Salomon działa prawie w całej Polsce. U nie sprawa była oczywista - on ukrył swoją bezpłodność, chpociaż wiedział o tym przed ślubem!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Podaję namiar do tego kanonisty dla zainteresowanych tematem:
http://www.poradniasalomon.pl/adwokat-koscielny-michal-pelka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

To teraz ty, następnemu nie zapomnij powiedzieć, że małżeństwo konsumowaliście wielokrotnie ( ... na różne sposoby i pozycje ) -
a owoców nie było :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

obłuda sukienkowych :))

... zabraniają seksu przed ślubem,
a w powyższym przypadku - jak ślub nieważny, czytaj , tak jakby ślubu nie było ?-

... a pożycie tzn SEX BYŁ ! błona dziewicza NIET :)

czyli nierusana czy rusana była :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Nie wiedziałem nawet, że istnieje taka funkcja jak adwokat kościelny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Nie ma się z czego śmiać posiadanie dzieci jest ważną częścią małżeństwa i mi tez na tym zależało. Może gdyby on to powiedział przed ślubem, że jest niepłodny... Ale oszukał mnie i jak widać nawet Kościół udziela w tym wypadku rozwodu kościelnego. Nie każdy wie ze jest rozwód kościelny - unieważnienie ślubu i taka funkcja jak adwokat kościelny. A w wielu przypadkach można taki rozwód dostać w kościele.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Unieważnienie ślubu to nie to samo co rozwód.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Racja, nie ma czegoś takiego jak rozwód kościelny jest tylko rozwód ślubu cywilnego. Kościół uważa, że jest tylko stwierdzenie nieważności małżeństwa. Kwestie ideologiczne jak dla mnie. Liczy się efekt, czyli ustanie związku w świetle Kościoła. W Łomży i Białymstoku nie mamy żadnego adwokata kościelnego. Reklamuje się niejaka IUSTITIA, ale i tak działa w Warszawie. Ja poznałam wyłącznie pana Pełkę z niejakiej Poradni Salomon też w Warszawie. W Warszawie jest oczywiście wielu adwokatów kościelnych, także jest w czym wybierać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Dzień dobry, stwierdzenie nieważności sakramentu małżeństwa potocznie i błędnie określane jest rozwodem kościelnym.

W prawie kanonicznym nie ma takiego czegoś jak UNIEWAŻNIENIE, ponieważ człowiek NIE MOŻE rozdzielić co Bóg złączył. Unieważnienie odnosi się czegoś co zaistniało, zaś stwierdzenie nieważności do małżeństwa, które NIGDY nie zaistniało ze względu na przeszkody wymienione w Kodeksie.
Należy pamiętać, że dobrze sporządzona skarga powodowa (pozew) ułatwi sędziemu podjęcie decyzji o tym czy małżeństwo zostało zawarte NIEWAŻNIE, czyli nigdy nie zaistniało według prawa kanonicznego.
Sama skarga powodowa wymaga obszernego opisania małżeństwa aby zweryfikować czy małżeństwo zostało zawarte zgodnie z normami prawa kanonicznego jak i ustalenie związku przyczynowego w nawiązaniu do nieprawidłowych sytuacji z życia małżeńskiego.

Po więcej zapraszam do Kancelarii rozwodowej M. Morawska www.kancelariarozwodowa.pl Pomocy prawnej udziela mgr. lic. prawa kanonicznego oraz mgr prawa jak i aplikant adwokacki.

Kancelaria udziela pomocy prawnej zmierzającej do stwierdzenia nieważności sakramentu małżeństwa (potocznie określanego rozwodem kościelnym), aby wierny mógł uporządkować swoje życie lub zawrzeć nowe małżeństwo kościelne z inną osobą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Nt. kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa zapraszam również na moje blogi

dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Z uwagi na zamknięci platformy blogów na Onecie zmienił się również link, pod którym znajduje się mój blog, obecnie jest nim: uniewaznieniemalzenstwakoscielnego.blox.pl Pozdrawiam dr Arletta Bolesta (adwokat kościelny)

dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Widzę, że temat aktualny, pomimo upływu kilku lat. Również długo szukałem kogoś, kto poprowadzi mój proces o rozwód kościelny, choć teraz się chyba mówi unieważnienie małżeństwa.

Szukałem sporo kogoś z okolic i natrafiłem na kancelarię kanoniczną, którą prowadzi Dawid Niemczycki. Muszę przyznać, że byłem zaskoczony już na początku brakiem wołania kasy za pomoc prawną. Generalnie nie mogłem uwierzyć, że adwokat kościelny nie zechce na start gotówki czy przelewu, ale przekonałem się na własnej skórze, że tak właśnie jest.

Pan Dawid przesłał mi formularz kontaktowy do wypełnienia. Kilka krótkich pytań. Następnie oddzwonił do mnie i omówił moje szanse w procesie. Okazało się, że moja ex była niedojrzała do zawarcia ślubu oraz nie chciała dzieci.

I tutaj dopiero decydowałem, czy podejmuję z nim współpracę. Mogłem zrezygnować, bo miałem taką możliwość, ale fakt że ktoś daje mi możliwość oceny swoich szans i poświęca mi tyle czasu, ile chcę, nie wołając na start kasy, było dla mnie mega zaskoczeniem.

Oczywiście zdecydowałem się. Pan Niemczycki przedstawił mi wszystkie warunki współpracy. Umówiliśmy się na określoną stawkę i rozpoczęliśmy proces.

Jeżeli chcecie się przekonać, czy w ogóle warto rozpoczynać proces, to polecam skorzystać z konsultacji u Pana Dawida. Jeżeli okaże się, że szanse istnieją, to nawet się nie wahajcie, bo warto mu zapłacić każde pieniądze. Jest po prostu dobry.

Tutaj podsyłam jego numer telefonu: +48 885 367 037.
Kancelarię znajdziecie w Google, jak wpiszecie: Kancelaria Kanoniczna Dawid Niemczycki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Komu ta ściema. Co nie idzie ci biznes ? Zainwestują w profesjonalną reklamę i nie dzisiaj tu na forum pisząc peany na swój temat. Odradzam tego gościa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Adwokat kościelny

Również nie polecam tego gościa. Samochwała

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org