piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kuchenka w bloku

Witam, właśnie przymierzam się do zakupu kuchenki oraz płyty do nowego mieszkania i zastanawiam się czy gazowa czy elektryczna. Co bardziej polecacie... i jak to jest z butlą przy gazowej, można samemu wymieniać czy nie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

W 100% lepsze wyjście to gazowa, butle wymieniasz średnio raz na 3 miesiące, butla kosztuje 62zł co daje Ci rocznie wydatki na gaz 248zł, jeżeli wolisz elektryczną to MIESIĘCZNE zużycie prądu przy takiej kuchni skoczy Ci o około 50zł co daje w przeliczeniu około +600zł rocznie za prąd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Mam indukcyjną i jestem bardzo zadowolona.Wcześniej miałam na gaz z butli.Nie widzę różnicy w cenie w eksploatacji.Tyle ile wcześniej wydawałam na gaz teraz wydaję na prąd.Gotuje się tak samo.Za to czyściej i bezpieczniej.Nie ma tłustego osadu na szafkach i ścianach w kuchni,jaki jest w przypadku spalania gazu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

A ja mam gazową i też jestem zadowolony :)

Tylko że ja kupuje gaz odtłuszczony i nie zbiera sie osad ani na garnkach ani na ścianach :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Jeśli nowe mieszkanie z przewodem siłowym w kuchni to tylko elektryczna - regulamin spółdzielni i prawo budowlane proszę Państwa.

MOC z Wami, ale potencjalnie utrzymujcie równowagę.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Gdzie masz napisane, że jest tam "przewód siłowy"?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Maruda ....Ty sie nawet na ZŁOM NIE NADAJAESZ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

niestety prawdziwe gotowanie jest tylko na gazowej, inne są estetyczne lepiej robią wrażenie niż gotują

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

nie lepsza jest taka :



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

@ Bugi, nie chcę być posądzony o czepialstwo, po prostu szukam potwierdzenia tego co napisałeś odnośnie prawa budowlanego ( i nie mogę znaleźć). Mógłbyś przytoczyć konkretny paragraf?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Moim zdaniem zdecydowanie lepsza jest gazowa,niższe koszty. Różnicy w gotowaniu nie widzę,bo używałam obu. Butlę gazową bez problemu sama wymienisz,ja tak robię,i wiem,że to nie problem. Ale niektórzy boją się,nie ufają kuchenkom na gaz więc zależy jakie masz podejście. Wcześniej miałaś kuchenkę gazową?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

po co ci kuchenka, ludzie stoluja sie na miescie, nie wiem po h0j drążyc temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

100 % Gazowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Niemcy nie głupie a już w 39 gaz preferowali,.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Legalnie w bloku gazowa kuchenka tylko wówczas gdy jest gaz ziemny. Zgodnie z przepisami w bloku nie mozna mieć kuchenki gazowej na butli. A jak jest to wiadomo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Bugi jeżeli Twoja wiedza jest tak ścisła i szeroka jak nomenklatura, której używasz (''przewód siłowy'') to pogratulować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

,



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

,http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=570462&t=570462



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Indukcja jest ok, ale jak kto woli. Swoją kupowałąm na portalu ogloszenia24 na początku grudnia. Używana ale sprawna i o wiele taniej niż w sklepie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Ja też wybrałam płytę indukcyjną. W domu rodzinnym miałam kuchenkę gazową, a później wynajmowałam mieszkanie i tam była właśnie płyta. Gotowanie nie do porównania - szybsze, bardziej równomierne, nic się nie przypala. Teraz właśnie mam zamiar płytę indukcyjną kupić rodzicom, wybiorę pewnie coś taniego stąd https://www.maxelektro.pl/agd-do-zabudowy/plyty/indukcyjne/ Na ich potrzeby myślę, że wystarczy im jedna z tych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Mieszkałem z butla gazową, od 27 lat - mam kuchenkę elektryczną. Nie zamieniłbym jej na gaz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Słuchajcie butle w domu czy w mieszkanie wcale nie są niebezpieczne. Oczywiście zawsze należy je brać z legalnego i sprawdzonego źródła ale nie ma co popadać w paranoję i pisać głupot. Butle gazowe dopuszczone do użytku są całkowicie bezpieczne. Teraz również co kiedyś było nie do pomyślenia, butle są ładne wizualnie i lekkie. Zobaczcie sobie te od AmeriGas. Koleżanka ma taką w domu i aż się zdziwiłam, że może być tak ładna. U niektórych nadal straszą te tradycyjne:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Ta butla AmeriGas pewno rucha tą twoją koleżankę przecież taka ładna i zgrabna jest ta butla. Nędzna reklama, nie stać cię na płatną????? Won z tego forum. Butla gazowa powinna być przywieziona przez fachowca przeszkolonego który prawidłowo ją podłączy. Nigdy plastikowej butli. Co jest mocniejsze butla nasza tradycyjna stalowa, czy chińska plastikowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Indukcyjna to tylko na pokaz. Każdy kto miał i ma rozum to wie że na gaz 100 razy lepsza. Ale na pokaz indukcja ładniej wygląda i jak samem nie chce się gotować.
Ci co chwalą indukcję to żrą w barach ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Do tej co nie widzi roznicy miedzy gaz a pradem, a jak czesto wlaczasz piekarnik :)

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kuchenka w bloku

Ja polecam gazową płytę z elektrycznym piekarnikiem. Takie połączenie jest moim zdaniem najlepsze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org