piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
przyciemnianie szyb

Czy ktoś poleci jakiś zakład przyciemniajacy szyby w samochodach? Najlepiej adres i telefon.

Pozdrawiam,
Artur

GoRbI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Czy Ty wiesz, że jest to zabronione?





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Osoby niekompetentne proszę o nieuczestniczenie w dyskusji.

Do wiadomości Maćka - szybę tylną i w tylnych drzwiach możesz sobie nawet zaspawać blachą lub pomalować farbą olejną. Nie można przyciemniać jedynie szyby czołowej i w przednich drzwiach.

Ja tylko pytam o namiary na zakład przyciemniający szyby w Łomży.

GoRbI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

EL-LACK AUTOSZYBY,
ŁOMŻA, ul. KRASKA 78
tel.: 0862184123, tel.kom.: 0696037760

zapytaj się tam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Przyciemnij, a policja zawsze znajdzie jakiś powód do ukarania.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

na krasce tam gdzie auto szyby mają znają się na rzeczy:D

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Do wiadomosci wszystkich: przyciemnic mozna wszystkie szyby procz pzedniej. Zgadza sie fakt ze boczne tylnie szyby mozna zamalowac zaszpachlowac przyciemnic jak kto chce. Boczne przednie szyby tez mozna przyciemnic jednak delikatnie musza miec one wiecej niz 70% (czy cos takiego) przejzystosci. Sa rozne folie ciemniejsze i jasniejsze na przednich bocznych szybach musi byc ona naprawde jasna i miec duza przejzystosc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Zgadza się, szyba tylna szyba i 2 tylne boczne można przyciemnić 100%, 2 szyby boczne przednie można przyciemnić w 30% czyli musi być 70% przejrzystości, zaś czołowej jest całkowity zakaz, takie są przepisy i ustawy. Policja nic nie może zrobić i już. A wydawać by się mogło, że Maciek zawsze wie wszystko na temat na motoryzacji :) Rozumiem, że Twoja wypowiedź ma na celu przede wszystkim bezpieczeństwo, ale jeśli chodzi w tym przypadku o prawo, nie masz racji :)

Na Krasce dobrze przyciemniają, na Al. Legionów w lewo przed stacją BP i w Car Audio Fox (co do nich nie znam żadnych opinii).

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Zmartwie was. Ostatnio zmienily sie przepisy i nie mozna juz przyciemniac przednich bocznych szyb. Znajomy mial przyciemnione, policja zabrala mu dowod rejestracyjny i powiadomila ze zmienily sie przepisy.
Jesli chcecie wydac na darmo pieniadze, prosze bardzo. Pojezdzicie troche i sie przekonacie.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Car Audio Fox może też przyciemnić piecowo (raczej wysyłają szyby do jakiejś firmy, ale pewien nie jestem), co w tej chwili jest zdecydowanie najlepszą metodą przyciemniania szyb...

"Podczas całego procesu przyciemniania następuje stałe monitorowanie sumarycznego stopnia przyciemnienia szyby gdzie przy osiągnięciu 30% stopnia przyciemnienia następuje zatrzymanie procesu. Dzięki temu jest to jedyna technologia, która uzyskała certyfikat również na przyciemnienie przednich szyb bocznych, gdyż uwzględnia już istniejący, fabryczny oraz indywidualny poziom przepuszczalności światła przez szybę, w którą jest wyposażony dany model samochodu."

a tutaj więcej: http://www.womarc.czeladz.pl/www/strony/piecowe.htm

czyli dostajesz certyfikat i Policja nie może Ci nic zrobić...

tutaj porównanie przyciemnień...: http://www.technicolor.pl/porownanie.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

"Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe) "

Cytat ze strony policji.. Czyli co najwyżej można sobie tyle boczne i tylną szybę przyciemnić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Car audio Fox polecam, robilem tam juz wiele rzeczy, polecalem znajomym, ktorzy tez byli zadowoleni (elektryka, audio, alarmy). Jesli chodzi o przyciemnienie, to robia tam tylko piecowo, ale szyby sa wysylane do innej firmy. www.fox.4lan.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

ha ha ha !!! moj braciak mial przyciemnione tyle boczne tylna główna a i tak od znanego policjanta łomżynskiego ktorego pozdrawiamy dostał mandat w wysokosci 200zl. no ale pozdrawiamy ehehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

pewnie dlatego, że miał tylną przyciemnioną wiadomo czemu .. jedynie tylne boczne i "kwadraty" można przyciemnić



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

gorbi
na Krasce
zapytaj sie o Janka
no i on Ci powie
hehe:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

hmm nie macie do konca racji.Tylnie szyby boczne i tylna główna możecie sobie zaspawać i policja nic wam nie zrobi.Za przyciemnienie policja nie wystawia mandatów bo nie ma sciesle okreslonej ustawy która by o tym mowiła a jak jest to jest problem z udowodnieniem tego w czasie zatrzymania.Dlatego policja ewentualnie może zabrac dowód i skierować na badania diagnostyczne albo kazać zerwać na miejscu(jak nie zerwiecie to zabiera dowód).
Co do przyciemnienia szyb przednich bocznych sprawa wyglada tak:nawet jak przycienicie szyby najjasniejszą folią to i tak nie bedzie przepuszczać 70% światła,nie łapcie sie na to że folia ma 30% przyciemnienia,folia ma ale po naklejeniu na szybe jest zupełnie inaczej.To wszystko dzieje sie przez klej który załamuje swiatło.
Po tym jak moj braciak stracił dowód i kilku innych znajomych pojechalem na stacje diagnostyczno sprzawdzic swoje szyby.Dla orientacji podam że przednia czołowa fabryczna szyba w polonezie plusie przepuszcza 76%światła co wykazało badanie (dopuszczalne min75%)a czy widać że jest ona przyciemniona???Raczej nie!! Dzieje sie tak ponieważ ona jest klejona fabrycznie i dlatego te ograniczenie przepustowości.

Jak nie mieli maszynek na stacjach kontroli to był spokój ale teraz juz mają i policja wie jak to wyglada po badaniu.
A więć obojętnie czym przyciemnicie liczcie sie ze stratą dowodu.
Jedyne rozwiązanie to piecowe przyciemnienie ale to koszt ok tyś zł.

Ale sie rozpisałem;-)
Pozdro



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Jak mój tatko kupował samochód to było napisane w instrukcji że fabrycznie przednia szyba ma 85% przepuszczalności. Większość szyb w samochodach jest lekko przyciemniana.

wawer: To wszystko dzieje sie przez klej który załamuje swiatło

Zjawisko załamania światła nie ma nic wspólnego z tłumieniem, o które prawdopodobnie Ci chodzi. Niewątpliwie klej może powodować odbicia przez wprowadzenie dodatkowych 2 krawędzi ośrodka + porowatość kleju.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Witam,

Przyciemnianie szyb na krasce to sciema, byłem tam raz i ostatni. Polecam zakład szybiarski na AL. LEGIONÓW między stacją BP a PRIMA w strone wawy po lewej. Naprawde profesjonalnia robota. Robiłem swoj samochód i paru kumpli i rewelka -> szczerze polecam tanio i solidnie, najdłużej na rynku, znają sie na rzeczy.

PoZdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Te firmy co to robią to wiedzą co można i jak, na al. Legionów tam co kiedyś były tworzywa przed pomem, ewelin nazwa firmy ja tam kiedyś to robiłam i fajnie wyszło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Mózgi przyciemniają się same i jeszcze za darmo.

don-key

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

automaniak reklama :) ?
dla mnie ten "ewelin" czy jakoś tak to ściema . Na krasce już są dobrych pare lat i znają sie na rzeczy :) sam tam robiłem i nienarzekam ,dużo znajomych
także

pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

wie ktos moze jaka jest cena naklejenia folii na tylno główną i 2 tylne boczne tak pi razy drzwi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

To ja mam inne pytanie - muszę usunąć folię z tylnej szyby. Nie chcę tego robić sam - kogo polecicie w Łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

W Zambrowie jest jeden gość co zajmuje się przyciemnianiem szyb . Robiłem u niego i jestem zadowolony , nie zdarł ze mnie kasy i fachowo zrobił widać że zna się na rzeczy , ma swój warsztat na zajezdni PKS w Zambrowie a to numer do niego 500852652 . Polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Hey, hey! Chciałabym przyciemnić szyby, ale nie wiem gdzie? Kto teraz jest najlepszy?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Czy naprawdę warto przyciemniać szyby? Po przeczytaniu tego artykułu https://artvocado.pl/przyciemnianie-szyb-w-aucie-dlaczego-warto/ nie do końca jestem zdecydowany. Kolor samochodu czarny, nie będzie to wyglądać jak karawan?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

ale po co Wam przyciemniane szyby? W jakim celu? Żeby fajnie wyglądało?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Tutaj jest to mniej więcej opisane - http://www.carscare.pl/oferta/auto-folie Temat przyciemniania szyb w żaden sposób nie jest prosty. Żeby uzyskać naprawdę dobry efekt, trzeba mieć o tym pojęcie, podziałać jakoś z głową, mieć narzędzia. Przecież logiczne, że za pierwszym razem nie zrobicie tego od razu jak należy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: przyciemnianie szyb

Ze swojej strony mogę polecić serwis z Gdańska: http://www.autoszyby-gdansk.com.pl/przyciemnianie-szyb-samochodowych. Żeby wiedzieć, jak przyciemnić szyby zgodnie z prawem, trzeba mieć odpowiednią wiedzę, którą firma przy Hallera posiada... Jeżdżąc pojazdem z przyciemnianymi szybami, komfort jazdy znacznie się poprawia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org