czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Szukałem najlepszej oferty internetu w Łomży. Porównałem prędkości i ceny, IST z Introlanem.
Cena-Prędkość (download) łącza:

25zł/mies.: IST 256kbps, INTROLAN 512kbps
35zł/mies.: IST 512kbps, INTROLAN 1Mbps
43zł/mies.: IST brak oferty, INTROLAN 2Mbps
50zł/mies.: IST brak oferty, INTROLAN 16Mbps
59zł/mies.: IST do 20Mbps, INTROLAN: brak oferty
70zł/mies.: IST brak oferty, INTROLAN 24Mbps

- lepsza oferta pogrubiona -

Przy pakietach tańszych Introlan za te same pieniądze daje praktycznie 2x lepszą prędkość.

Pakiet MAX z IST z obietnicą do 20Mbps przypomina chwyt reklamowy podobny do promocji sklepowych: Obniżka cen do 70%.

Jak zajdziesz do sklepu to zniżka do 70% jest na pojedyncze sztuki niechodliwych i bardzo tanich towarów. Tak samo tu, w najwyższym pakiecie IST równie dobrze może być 9Mbps, jak i 17Mbps.

Z porównania dwu dostawców, lepszy jest Introlan.

Ale już reklamują się inni nawet z bezpłatnym internetem, gdy zgadzamy się oglądać, co 30 minut blok reklam.

http://www.telix.pl/artykul/darmowy-internet-za-reklamy-w-sieci-mobile-mova-3,42346.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

ist

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

"Pakiet MAX z IST z obietnicą do 20Mbps przypomina chwyt reklamowy podobny do promocji sklepowych: Obniżka cen do 70%."
W Introlanie jest też do 16mb i do 24mb... Również IST wygrywa pod względem uploadu, ale pewnie Ci na tym nie zależy, bo nie korzystasz z prywatnych trackerów. IST ma też HUB'a.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

przeszłem z introlanu do ist i nie żałuję jak na razie, jest dc++ i neta nie rozłącza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Dziwne te Twoje porownanie... Zrobiles zestawienie ofert i tam gdzie nie ma dokladnych odpowiednikow powbijales oferty konkurencji jako lepsze... IST ma 3 pakiety, Introlan ma 5, to nie dziwne, ze ilosciowo Introlan wygral ;)

Zarzucasz IST chwyty marketingowe na podstawie ulotki, chociaz nie sprawdziles oferty. Tak jak wyzej napisano, Introlan w wysokich pakietach tez ma oferte "do" jakiejs tam predkosci, ale zarzut z tego zrobiles tylko IST :) Powiem Ci, ze mam u nich neta i te 20Mb/s lub w okolicach mam generalnie caly czas 24/7. Nie wiem jak jest w Introlanie...
W IST masz do tego wysoki upload i bardzo niskie pingi, praktycznie zero downtime'u, awaria zdarza sie raz na ruski rok, nie pamietam juz kiedy ostatnio nie bylo netu chocby przez chwile.

Pakietow tanszych to nawet nie biore pod uwage, bo zakladac w tej chwili do domu neta 256, czy 512 kilo, to chyba dla kogos, kto uzywa lacza tylko do odbierania maili... nawet filmikow na youtube sie nie da obejrzec komfortowo. A w pakietach rozsadnych, czyli tych z predkosciami przynajmniej kilka Mb/s, poki co IST dla mnie jest najlepsze. Ja tam sie nigdzie nie zamierzam przenosic :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Przede wszystkim najwyższy pakiet IST to 59

A tu z przed paru sekund test i to przez wifi :),

http://speedtest.net/result/1466125045.png

NIE MA LEPIEJ

Porsh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

A tu jeszcze z WAWY pokażcie swoje :)

http://www.speedtest.net/result/1466134104.png

Porsh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

IST ;)


http://www.speedtest.net/result/1466342116.png

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

No i wszystko jasne

Dla porównania, test z "Bardzo szybkiego 10MB" łącza firmowego

http://www.speedtest.net/result/1466715254.png[/url


Ma ktoś lepiej ?

Porsh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?


mam IST

wynik ponizej:



download ponad 20mb

upload 9,5 mb

Dodam ze bardzo chetnie ZMIENILBYM IST !!!!

Tylko zeby jakas firma dala jakies mozliwe 4mb za rozsadna cene 30zl

IST to kur**a prehistoria... celowo dalaja najdrozej dobry net a tansze pakiety sa BEZNADZIEJNE !!!!!!!

To ze udostepnia wyzsze lacze nie wplynie im na przekaz przy takiej przepustowosci jaka maja a kasa wplywa wieksza......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

przez 5 lat mialam Introlan , od stycznia mam IST , kuva dziadostwo a place 590 zl za ponoc najszybsza predkosc??:)) chyba wroce jednak fo INTROLANU!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

sorry 59/na m-c ale nigdy nie mialam takich problemow np. 4lomza jak teraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!! idzie, idzie ,i kuva dojsc nie moze ----------masakra!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Miałem kiedyś z IST, ale przeniosłem się do INTROLANU i .jestem bardzo zadowolony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

ja też mam internet z Introlanu i nigdy nie miałam z nim żadnego problemu bardzo szybko chodzi a i ceny są naprawdę przystępne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

czy internet moze byc lepszy od dobrego jedzenia, zobaczcie wkrotce na www.tusmacznie.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?


Moje porównanie zrobiłem na podstawie ofert obu dostawców. Rzeczywiście tam gdzie nie ma oferty jednego wyróżniłem tą która była. Zawsze to plus dla odbiorcy, bo ma większy wybór. Ale nie tym kierowałem się w ocenie.

Znam osoby, rodziny, dla których wydatek 60zł/miesiąc za internet to stanowczo za dużo. W pakietach tańszych za 25zł i 35zł, prękości Introlanu są 2x szybsze od IST.

Prędkosci 256kbps i 512 kbps to wstyd w 21 wieku, cywilizowany świat dawno zaczyna od 1Mbps.

O upload, hub, nie pisałem. Tu oczywiscie lepszy jest IST.

Przy pakiecie Max w IST napisałem "do 20Mbps", bo firma to wyróżnia. Nie wiem ile osób i jak długo w ciągu doby ma około 20 Mbps. Kiedyś widziałem na forum niższe wyniki z IST.

W ofercie Introlan, w tabieli wszystkie prędkości są podane jako maksymalne, stąd pominąłem "do".

O cenach nie warto mówić. Wielu Polaków, którzy są w Angli, Niemczech, mają internet za darmo lub płacą znacznie mniej w porównaniu do zarobków za podobne lub większe prędkosci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

IST

nie ma co sie oszukiwac jest to dobry dostawca internetu - jednak tylko i wylacznie w najwyzszej taryfie

pozostale sa bardzo przestarzale i na tym polega chwyt marketingowy

co do predkosci raz jest 15 mb raz 20 mb - 'prawie jedno i to samo' a przynajmniej roznica nie do wychwycenia

co do huba dc++ powoli odchodzi to do lamusa, sam nie korzystalem juz chyba z rok

wole zdecydowanie torrenty

inen firmy powinny konkurowac mniejszymi predkosciami w atrakcyjnych cenach

na przyklad 2-4 mb za 20-30 zl

to bylby ppomysl na sukces poniewaz nie wszystkich stac i nie wszystkim jest potrzebny szybki net

sam tez chetnie bym zmienil

ist najtanszy poprostu stoi w miejscu - widzialem sprawdzalem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Witam,

podbijam temat. Proszę o opinie na temat internetu z INTROLANU (może być też IST) ?

Jak się sprawdza ?
Czy macie zwykłym kablem czy światłowód ?
Jeśli tak to czy jest rzeczywiście jakaś różnica ?
I oczywiście, żeby opinia była pełna napiszcie z jakiej obecnie oferty korzystacie ?

Ps. z tego co widzę to oferta IST nie zmienia się od kilku lat co najmniej ...

Pozdrawiam i będę wdzięczna za opinie

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Lepszy jest Introlan, który ma lepszą ofertę finansową i jest moim zdaniem lepszy pod względem technicznym. Posiadam internet z Introlanu 4 lata i nie narzekam. Firma oferuje przyłącze do mieszkania światłowodem (FTTH) lub kablem komputerowym. Ostatnio również telewizję. Widać że się rozwijają.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Nie stać was na płatną reklamę. Won z tego forum trole. Świadczy to o waszej firmie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Czy coś wynikło z inwestycji w sieci światłowodowe we wschodniej Polsce w ostatnich latach? Czy położono gdzieś nowy światłowód w Łomży w ciągu ostatnich 10 lat?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Znalazłem taką mapę sprzed kilku lat. Pokazuje ona, że chodziło głównie o połączenie małych miejscowości światłowodem, ale czy w samej Łomży też położono gdzieś kable?
http://4lomza.pl/foto/2014/05/140502090404.jpg

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Z IST nie byłem zadowolony, często zrywało się łącze, informatyk tłumaczył że to wina tego że maja dużo ruterów na nie wielkiej przestrzeni, poza tym osoby siedzące w biurze maja wywalone na klienta.

W INTROLANIE nie ma tych problemów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

a mi w Introlanie wywalało ale IST droższe :( wolałbym Introlan ale u mnie nie obsługuje



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Dziękuję,

wszystkim za opinie decyzja zapadła. Wybrałam Introlan i światłowód ps zobaczymy jak będzie działać jak już będzie podłączony...

Do Apio,

ja zrezygnowałam z IST gdyż podejście do klienta jest takie jak mówisz tzn. \"mają wywalone na klienta\"... Co do jakości internetu miałam najwyższy pakiet (jakiś czas temu...) i działał z tego co pamiętam ok ale zaważyło podejście do klienta poza tym ciągle oferta niezmienna od lat...

Pozdrawiam

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Przecież w IST też jest światłowód, mam najwyższą prędkość, śmiga dobrze po wifi i nie zrywa mi połączeń. Chyba konkurencja się aktywowała.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Ma ktoś światłowód? Czy jest rzeczywiście taki szybki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Miałem internet na tradycyjny kabel teraz mam światłowód i co ? nic, żadnej różnicy, na jednym i drugim działa podobnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Jest rzeczywiście szybki, chociaż jeśli chodzi o prędkość to wiadomo, że w reklamie czesto podane jest jedno ale w koncu okazuje się,że jednak prędkość internetu jest o wiele mniejsza niż się spodziewało. Warto jest porównać sobie wszzystko. Zarówno ofertę światłowodów. Jak i ofertę lokalnych dostawców internetu kablowego
Całkiem przydatna może byc ta strona:
https://panwybierak.pl/
Jest tutaj mozliwośc porównania sobie ofert internetu i telewizji w swoim miejscu zamieszkania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Rzeczywiście najlepiej zdecydować się na skorzystanie z rankingów i porównywarek, teraz można znaleźć w sieci dużo takich narzędzi np. http://rankinginternetu.pl/internet-stacjonarny-do-domu/. Znajdziecie tam opinie o poszczególnych firmach, można sobie przejrzeć wady i zalety wybranych ofert, to chyba najszybszy sposób na to, żeby znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

I wszystko jasne.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Aby nie było wątpliwości.
[URL=http://www.speedtest.pl/][IMG]http://www.speedtest.pl/test/177548600
[/IMG][/URL]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najlepszy internet w Łomży Introlan, IST, a może ktoś inny?

Cześć, szukam Internetu na ulicę Staszica - macie może jakieś info kto tam oferuje usługi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org