czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
najtańszy notariusz w Łomży

W mieście jest kilku notariuszy, jednak nic o nich nie wiem. Który jest najtańszy? Chodzi o proste sprawy, do których nic oprócz ceny nie gra roli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Mistrzu Sprytu - stawkę za usługi notarialne reguluje rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości i nie ma miejsca na różnice. Chyba, że sam dorzucisz coś ekstra.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

niezupełnie.... rozporządzenie mówi o maksymalnych stawkach, cytuję:

Maksymalna stawka wynosi od wartości:
1) do 3 000 zł - 100 zł;
2) powyżej 3 000 zł do 10 000 zł - 100 zł + 3 % od nadwyżki powyżej 3 000 zł;
3) powyżej 10 000 zł do 30 000 zł - 310 zł + 2 % od nadwyżki powyżej 10 000 zł;
4) powyżej 30 000 zł do 60 000 zł - 710 zł + 1 % od nadwyżki powyżej 30 000 zł;
5) powyżej 60 000 zł do 1 000 000 zł - 1 010 zł + 0,4 % od nadwyżki powyżej 60 000 zł;
6) powyżej 1 000 000 zł do 2 000 000 zł - 4 770 zł + 0,2 % od nadwyżki powyżej 1 000 000 zł;
7) powyżej 2 000 000 zł - 6 770 zł + 0,25 % od nadwyżki powyżej 2 000 000 zł, nie więcej jednak niż 10 000 zł, a w przypadku czynności dokonywanych pomiędzy osobami zaliczonymi do I grupy podatkowej w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn nie więcej niż 7 500 zł.

ale niestety, ponieważ notariuszę są jedną wielką kliką, dlatego wszyscy mają ten sam cennik.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

w białymstoku jeden się wyłamał to go wykończyli i gostek musiał w angli pracować, pierd*** klika

MoJe ŻyCie To MentoR.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Bylem u wielu notariuszy.najwiecej drze ten przy abc.mowi tak zeby jak najwiecej zarobic.tu za jedne napisanie aktu chcial o 200zl wiecej jak na dwornej u kobiety.i jeszcze bym musial czekac 2 tygodnie gdy u tej notariuszki czekalem 3 dni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

wydaje mi sie za ceny sa regulowane w zaleznosci od czynosci jakich sie dokonuje i sa okreslone stawki ktorych oni sami sobie raczej nie wymyslaja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

ten notariusz na przeciwko abc, jest jakis nie douczony, poszłam do niego w sprawie przepisania mieszkania sprawa była troszke bardziej skomplikowana niz normalnie, to kazał przyjsc nastepnego dnia bo sie musial namysleć,a w efekcie odesłał do tego"na przeciwko" bo on nie wie jak to załatwić, żenada

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

ja korzystałam z Poredy i wszystko sprawnie przebieglo ze tego samego dnia zlozylam wszelkie dokumenty i za jakas godzine gotowe bylo do podpisania a jesli chodzi o stawki to kwota jest uzalezniona od kwoty wpisanej w akcie (np darowizna w moim przypadku), to wlasnie sie przedstawia tak jak podal DoPrze plus inne czynnosci jak ksiega wieczysta itp

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Notariusze mają widełki, pewnej kwoty nie mogą przekroczyć za daną usługę i tyle...
PiS chciał zrobić w tych prawniczych zawodach konkurencję aby było taniej, ale o dziwo liberalne jak się zowie PO nic w tym kierunku nie robi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Czyli widełki. OK, ale konkrety - cena. Na razie Dmowskiego +, Poreda -
Potrafi ktoś porównać innych?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Po porównaniu cen zdecydowałem się na Zambrów. Pani notariusz podczas podpisywania aktu podniosła cenę, ale było i tak taniej niż w Łomży. Strasznie rozpuszczone i zdemoralizowane pieniędzmi środowisko moim zdaniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Polecam Porede. Szybko i nie gustuje w maksymalnych stawkach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Poreda - polecam za jakość usługi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

ta, ale pytanie nie było o jakość usług. gratuluje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Też polecam Poredę.On prowadzi biuro razem z matką i razem wszystko załatwiają jak się należy bo czasami bywa tak że się pójdzie do innego notariusza bo taniej a potem się okazuje że danym dokumentem można sobie-za przeproszeniem- tyłek podetrzeć.Znam taki przypadek..Więc radzę iść do Poredy i zrobić wszystko jak się należy,żeby później se "w brodę nie pluć"..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

również polecam Porede, co do cen to w łomży jest minimalna różnica między poszczególnymi kancelariami, moja sprawa kosztowała 1500pln i rozpiętość w Łomży wynosiła +- 50pln, nie wiem jak poza granicami miasta np: Zambrów, Ostrołęka itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Pana Reczka, swój gabinet ma na Al. Legionów, wejście z tyłu od Orange, naprawdę tani Pan i zna się na rzeczy, Pani Poreda chciała ode mnie o 400 zł więcej i dodam sprawa była troszkę skomplikowana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Osobiście uważam , że najważniejsza jest jakość usługi w tej kwestii.
Zaoszczędzisz parę zł a stracisz nerwy i dodatkową kasę by wyprostować sprawę .

Gratuluję krótkowzroczności jeżeli cena jest dla Ciebie najważniejszym kryterium w tym temacie. Jak to mówią "Chytry płaci 2 razy".

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

proponuję sprawdzić ceny u notariusza w Kolnie - podobno jest troszkę tańszy niż reszta. ale niestety nie podam dokładniejszych namiarów ....




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Z nimi jest tak jak z lekarzami, jak pomorze to jest ok.
Paradoks jest w tym, że bardzo często korzystam z usług pana Poredy i faktycznie jakby było trochę taniej (stały klient). Ale jak miałam ważną sprawę i przyjęła mnie Pani Poreda, to potraktowała mnie jak klienta z ulicy i poczułam róznicę. Wszystkie typowe sprawy załatwiane u tych notariuszy przebiegają sprawnie i szybko.
Natomiast juz dwa razy jeździłam do Wa-wy, bo dla w/w notariuszy to było nie możliwe. Natomiast w Wa-wie zgodnie z prawem, szybciutko podpisałam dokumenty, które musiałam złożyć we Włoskim urzędzie skarbowym.
Ale ze wszystkich notariuszy w Łomży i tak wybieram Pana T. Poreda: szybko i sprawnie, a dla stałych klientów trochę taniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Ja polecam Pana Notariusza R.Reczek bo elastyczny co do ceny i terminu spotkania. Dodatkowo ma tytuł doktora prawa wiec chyba to tez coś znaczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

zalezy co sie bierze pod uwage pytajac o notariusza.bo to ze stawki reguluej MF to kazdy wie.a jednak prawo swoje a notariusze swoje.mi ostatnio taniej wyszlo w bialymstoku niz wczesniej w lomzy.roznica-1200

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

w jakich godzinach przyjmuje Poreda??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

A notariusz na ul. Mickiewicza, czy był już tam ktoś i sprawdzał?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

MÓJ PAWEŁ Z NAVARY

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

MOJA ZOCHA Z BEEMKI



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Może macie telefon do notariusza na ul. Mickiewicza ?
Niestety nic nie można znaleść w internecie !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

zaden

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Mamynumery telefonów do notariusz na Mickiewicza, a w zasadzie do Pani notariusz;)

479 31 13
668 251 291

A

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

to od kiedy pani POREDOWA taka tania??? ja pamietam swoja stycznosc z nia------------ masakra!!!!!!!!!!!!!!!!W akcie notarialnym mozesz zapisac to co uwazasz za sluszne -poniewaz ona wczesniej przygotowala akt zgodnie ze swoim widzimisie --------normalnie wkurzyla sie ze musi od nowa redagowac !!!!!!!!!!! ale i tak postawilam na swoim.Boze gdym tego nie zrobila to moja matka i brat mieszkali by pod mostem albo w najleszym przypadku w domu dla bezdomnych!!!!!!!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

O nowa Pani notariusz ...
Serdeczne dzięki za numer telefonu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Adam TU CHODZI O PRAWDE i co chcesz zrobic! --------dlaczego notariusz ma TOBIE dyktowac? a tak jest w wypadku Poredowej!!!!!!!!!! nooo moze jej syn jest inny???

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Poredów z całą stanowczością nie polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży



Do
Autor: rzepicha (---.elomza.pl)
Data: 17-06-11 14:27

Adam TU CHODZI O PRAWDE i co chcesz zrobic!


Dlatego chcę sprawdzić jak jest u nowej Pani notariusz, bo cała reszta mi się już przejadła. Zgadzam się z Tobą, że notariusz nie może dyktować, ale też musi postępować zgodnie z prawem, ponosi za to odpowiedzialność.

Natomiast jak ktoś nowy wchodzi na rynek, to jest konkurencja, są lepsze ceny, szybsze terminy i obsługa też. Nowy chce się przebić, bardziej się stara i zależy mu na kliencie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Polecam panią notariusz Annę Dmochowską,która ma kancelarię na Mickiewicz.Jest kompetentna, zaangażowana,jakby nie z Łomży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

poreda moze i tak ale nie matka tylko syn ona to lepiej niech sie za to nie bierze a i od razu ustalajcie konkret cene mi narobiono błędów z jej strony i nie poinformowala mnie o waznych rzeczach a jak sie pomylila to powiedziala ze nie zmieni pilnujcie wszystkiego na kazdym kroku bo kazde slowo ma swoja cene
ja slyszalam ze w ostrowi tanio

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

dziwne ze tego z abc tak krytykuja bo ja wlasnie bylem tam 1 raz w zyciu w zeszlym tygodniu z ojcem .moj ojciec wszedziej najpierw objezdzi gdzie najtaniej.np piwo tylko na nowogrodzkiej -1.50zl ,styropian na ocieplenie domu tez takiej wytargowal niz w firmowym sklepie obok wytworni,niewiem jak jest z cena u tego z abc bo bylismy umowieni na 12 .wchodzimy patrze duza kolejka notariusz wyszedl i skierowal nas na przeciwko (do swojej matuli)ojciec zly bo tamta powoli i dlugo zalatwia,nic czekamy ludzie znowu przychodza,mamuska notariusz wychodzi i sysze jak mowi sekretarkom ze na wczasy sie spieszy -mysle ostro teraz oprocz nas na ta sama godzine jest 4 mlodych ludzi kupno-sprzedaz mieszkania,oczywiscie teraz wiem dlaczego tamtych 1 zalatwil(u nas byla dzialka o kilkutysiecznej wartosci)i tak niezalatwilismy bo sprzedajacy ma odebrac z sadu jakis akt wlasnosci i trzeba czekac do 2 tyg ale co do ceny to watpie czy ci z abc sa drozsi znajac mojego ojca (a kilkakrotnie kozystal z notariusza)

bogdan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Mnie najtaniej policzył Poreda

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży



A ja jesli chodzi o koszty zwiazane z jakakolwiek
notarialna sprawa zalatwiana przeze mnie to zawsze
juz teraz bede chodzil do p.notariusz Wojcickiej na
ul.Dwornej obok Biedronki
Tel.kancelarii- 086 2163852
Zawsze wychodzilo mi najtaniej,a sprawdzalem u
wszystkich w Lomzy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Notariusz Anna Dmochowska na ul. Mickiewicza tel. 86 479 - 31- 13,
bardzo sympatyczna i ma niskie ceny. Najlepiej samemu sprawdzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Pan Reczek, Pani Wójcicka , podzwoń popytaj

onaion

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży



W sumie to nie wiem czy najtańszy ale polecam P.Reczka -Al.Legionów. Szybko , konkretnie , bez kolejek , elegancka oprawa papierów . Za jakiś czas byłam u P.Poredy i niestety porażka. Pomimo,że byłam umówiona na konkretną godz. przyjmowali po kolei znajomych , ludzi z ulicy itp. a ja spędziłam tam 1,5 h dłużej .Dokumenty dostałam w "pogryzionej" teczce. Może to i nie najważniejsze ale widać różnicę. Olewanie klienta . Ja cenię swój czas więc 2 raz tam nie pójdę. O P. Wójcickiej też słyszałam dobre opinie. Powodzenia!




----- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Ja też polecam pana Reczka. Al. Legionów nad ORANGE. tel 862163471
Konkretny, szybki i rozsądna cena.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

oczywiście Pan Tomasz Poreda...polecam...tu nie wystarczy mieć dobre ceny liczy się przede wszytskim doświadczenie zawodowe i fachowość wykonywanej usługi notarialnej...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Z całą odpowiedzialnością, NIE polecam Pani Poredy. Odradza najprostrze i najtańsze rozwiązanie. Poza tym, jest zbyt bezpośrednia. Zwracała się do mnie tak, jakbyśmy razem wódke pili.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Ja bym wypił

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

no w łomży trochę cięzko, ja 0pamiętam że jak miałam coś u notariusza do załatwienia to w kancelarii w warszawie byłam, na ogrodowej jest fajna kancelaria, nie biorą dużo, a wszystko profesjonalnie i dobrze wykonują

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

spadaj trollu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

A ja polecam P. notariusz Julię Talkowską, ul. Krótka 2.Bardzo miła obsługa, ceny porównywalne do innych kancelarii, ale przede wszystkim notariusz bardzo dokładnie wszystko wyjaśniła i dlatego właśnie gorąco polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

każdy notariusz może sporządzić akt, czy inny dokument nawet za darmochę, albo przysłowiową złotówkę (zawsze musi doliczyć VAT), nie wolno mu tylko wykraczać poza maksymalną stawkę określoną w obowiązującym taryfikatorze





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług pani Wiesławy Wójcickiej. Podczas mojej wizyty pani notariusz dała się poznać jako osoba skrajnie nieuprzejma, a wręcz arogancka oraz nie posiadająca szacunku dla osób starszych. Pani Wójcicka odesłała nas z kwitkiem, twierdząc, że nic w naszej sprawie nie da się zrobić.
Tutaj muszę wspomnieć i polecić usługi pani Anny Dmochowskiej (ul.Mickiewicz 49), która bez problemu i z pełnym profesjonalizmem zajęła się sprawą. Jest bardzo miłą i pomocną osobą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Hej a czy któryś z tych notariuszy ma może stronę internetową, aby coś więcej poczytać o nich, na takiej stronie chyba powino być wszystko, łącznie z cenami aby porównać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Hej o cenę to raczej indywidualnie się możesz dowiedzieć. Jakieś czas temu sam szukałem notariusza, tyle że czynnego po godzinie 16:00, nawet wątek w tym celu na forum założyłem. Ostatecznie poszedłem do Rafała Klawinowskiego, na przeciwko Sądu Rejonowego w Łomży, przy placu Niepodległości, z tym że wcześniej sprawdziłem rzecz jasna opinie o nim na Gogle i znalazłem stronkę http://notariuszklawinowski.pl ale cen tam niema. Najlepiej zadzwoń i popytaj, jak coś podaje nr telefonu który ja mam do notariusza u którego byłem 86 307 01 79.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

tu jest łomża nie katowice d e.b.i.l.u. Spadaj z tą reklamą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: najtańszy notariusz w Łomży

Ja polecam notariusza z Gdyni, który zna się na rzeczy :) Tu https://notariusztrojmiasto.pl/ możecie znaleźć do niego kontakt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org