czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Witam, co myślicie o otwarciu nowego sklepu z częściami, akcesoriami, gadżetami ??
Myślę, żeby skupić się na akcesoriach plus najbardziej chodliwy towar z części zamiennych reszta na zamówienia przy naprawdę dobrych cenach.
Mogę zaoferować zdecydowanie niższe ceny niż konkurencja.
Na pewien asortyment nawet tańsze ceny niż jeżeli posiadacie Państwo rabaty u konkurencji.
Mam lokal w dobrym miejscu, na osiedlu za stokrotką na przeciwko dużego sklepu spożywczego.
Może znacie jakieś firmy które interesuje współpraca na naprawdę bardzo korzystnych warunkach ?
pozdrawiam i czekam na uwagi informacje itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Gratuluje pomysłu ,przyda się ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Witaj

Powiem ci tak, jeżeli planujesz otwarcie takiego sklepu to licz się na dzień dobry z kosztami zatowarowania na około 80-150 tys, ponieważ jak to określiłeś "najbardziej chodliwy towar z części zamiennych" to około 30-100 tys pozycji



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

hehe prosilem o trafne uwagi.
pracuje juz dluzszy okres w sklepie motoryzacyjnym na slasku.
z maleg sklepiku mamy zyski rzedu 20tys.
i dobrze wiem ile czego trzeba
a ta wiadomosci : to około 30-100 tys pozycji
to chyba jakis kawal :) albo wogole nie ma pan pojecia ;]

Ja mysle nad sklepem ktory ma najtansze w miescie filtry klocki oleje i cos tam jeszcze na miejscu plus wszystko najtaniej na zamowienie na ten sam dzien lub max na nastepny
plus duzo gadzeciarstwa na miejscu ;)
pozdrawiam i czekam na dalsze wskazowki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Witam to nie kawał, fakt ja mam do czynienia z raczej z hurtowniami motoryzacyjnymi, ale również utrzymuje kontakty ze sklepami w Łomży, konkurencja oczywiście jak najlepiej wpływa na ceny i klient tylko może na tym skorzystać. Oczywiście ja również uważam, że to fajny pomysł otwarcie takiego sklepu, ale chciałem jednocześnie podkreślić, że nawet jak wybierasz najtańsze klocki filtry , choć jak by nie były tanie i chińskie (co akurat nie jest pożądane, wątpliwa jakość) to marek samochodów i rodzajów aut jest sporo.
Klient lubi mieć wybór coś lepszego coś tańszego, jak wystartujesz z najtańszym asortymentem, to zasypią cie zwrotami reklamacjami etc



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

W Łomży przydałby się sklep z częściami do motorów, i tuningiem, ale nie takim nazwijmy to "wiejskim" tylko jakieś profesjonale części na miejscu i porządna ekspozycja.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Tych sklepów juz jest sporo i sadze że duzo osob ma juz swoje miejsce w ktorych kupuje.Ale zycze powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

rozumie pana, oczywiscie nie chinszczyzna . ja na poczatek mysle tylko akcesoria gadzet plus filtron pare rodzai olejow plynow plus najbardziej chodliwe akcesoria. mysle ze ma szanse rozwinac bo naprwade jak ktos sie zna zapyta o cene zrobi oczy hehe i to nie chiny hehe
do tego mam bardzo bardzo dobra lokalizacje.
jezeli ktos jeszcze zna rynek , potrzeby prosze o informacje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Witam.

Trochę orientuje się w tym temacie i uważam że będzie Ci bardzo ciężko się wybić.

Po pierwsze jest dużo sklepów w Łomży z częściami które działają od ładnych paru lub parunastu lat i mają stałych klientów.

Po drugie hurtownie motoryzacyjnye (JC Auto + Inter Cars, Fota) które moim zdaniem byłyby Twoimi największymi konkurentami gdyż oferują spore upusty zakładom (nie indywidualnym klientom) do tego te zakłady jeżeli biorą u nich dużo części co jakiś czas dostają jakieś szafki narzędziowe itp. Poza tym organizują różnego rodzaju szkolenia dla pracowników zakładów.
Więc moim zdaniem że zakłady będą się u Ciebie zaopatrywały jest małe prawdopodobieństwo. Gdyż bardziej opłaca się im jechać do tych właśnie hurtowni. A to właśnie zakłady biorą najwięcej części.
A większość klientów nie kupuje części indywidualnie tylko zostawia to zakładom w których naprawiają samochody.

Po trzecie działają indywidualni przedstawiciele handlowi którzy dzwonią po zakładach i oferują im upusty oraz wszystko przywiozą Ci na miejsce.

Podsumowując jak będziesz miał naprawdę dobre upusty to jest możliwość że zyskasz klientów.
Tylko moje pytanie: chcesz oferować te upusty zakładom czy indywidualnym klientom?
I jeszcze jedno pytanie: Skąd wiesz że oferowałbyś części po jeszcze większych upustach niż inni? Wiesz jakie upusty dają sklepy?

W Łomży jest naprawdę duża konkurencja jeżeli chodzi o części a znam dużo przypadków sklepów które po prostu upadły gdyż nie wytrzymały konkurencji głównie hurtowni motoryzacyjnych.

Jednak życzę żeby Ci się udało z tym sklepem ale wg mnie szanse są małe.

Oczywiście to tylko moja spojrzenie na ten temat i mogę się mylić.

Także powodzenia z nowym biznesem:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

tak jestem za ty i felgi spinery zeby byly a dla mniej zamoznych kolpaki spinery otwieraj jestem na tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Sorry mała pomyłka źle przeczytałem sobek888 Twój pierwszy post.

Skoro mówisz że będziesz miał ceny niższe niż u konkurencji to ok. Pomyliło mi się z indywidualnymi upustami:/

W takim razie moim zdaniem masz szansę u indywidualnych klientów bo jak pisałem zakłady mają dodatkowe upusty wiec im części sprzedawane są po niższych cenach.

Chyba że wprowadzisz to co i hurtownie czyli jeżeli zakłady dużo będą u Ciebie brały części to za to będą mogły wziąć sobie jakieś narzędzia czy coś w tym stylu

Pozdrawiam:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

jasne rozumiem, obecnie pracuje w sklepie na slasku ktory jest na rynku 20lat i mam naprawde dobre ceny i z tad moglbym sobie wszystko zalatwic.

dobrze wiem o tym ze firma ktora kupuje w jednym miejscu od paru lat jest poprostu nie do odbicia.
ja mysle o detalu . osoba ktora wedruje po kilku sklpeach w poszukiwaniu najtanszej czesci w 9 na 10 przypadkach u mnie to wlasnie znajdzie.
moze nie na miejscu ale na drugi dizen lub jeszcze tego samego dnia.
po dwa chcialbym bardzo rozwinac rynek gadzeciarski tuningowy plus akcesoria. w to bym bardziej mierzyl i pytanie jak myslicie czy u was jest zapotrzebowanie na cos takiego ??
mysle ze jest to branza bardzo rozwijajaca sie poniewaz czesci tuningowe sa nadzwyczaj tanie o czym pewnie duzo osob niewie.
chodzi mi o taki tuning prosty ktory kazdy moze sobie zrobic.

co o tym myslicie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

jesli jestes w stanie zalatwic nie koniecznie na miejscu ale z szybka dostawa bo magazynu raczej nie otwierasz :) czesci dobrych firm ( chyba ze klient zyczy sobie chinskie dziadostwo ale ja wychodze z zalozenia ze tanie to nasral na nie i kto malo placi placi 2 razy) w nizszych cenach zarowno dla klientow indywidualnych jak i warsztatow to interes ma szanse i mysle ze bylby to swietny pomysl , bo u nas czesci nie sa wcale takie tanie zwlaszcza dla klientow indywidualnych, kazdy wie jak jest w warsztacie niezbyt sa zadowoleni jak przyjezdzasz z wlasnymi czesciami, bo na czesciach tez zarabia bo ten upust bierze do kieszeni a klient placi i tak to samo w zeszlym roku kupywalem czesci zawieszenia w internecie tego samego producenta co u nas mi oferowano i zostala mi kasa na wymiane w zakladzie a sklep chyba tez na tym musial zarobic tylko jedyny mankament tego to problemy z ewentualna reklamacja bo wiadomo co na miejscu to na miejscu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Jakie części tuningowe masz na myśli?

Oby nie dywaniki ala podłoga budki telefonicznej czy zderzaki z laminatów :P

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

oprocz normalnych czesci zamiennych zawieszenie, hamulce filtry oleje plyny kierowniczy , kompletnie wszystko w dobrych cenach naprawde na 10 to 9 taniej niz reszta .
od normalnych zarowek po led ksenony te niebieskie rozne roznosci , emblematy znaczki mieszki pokrowce siedzen dywaniki folie szyb galki zmiany wzory na zmiane koloru zegarow anteny wycieraczki aero , tasmyy koncowki wydechu, chemia, oswietlenie lampy itp , na kierownice pokrowce wogole duzo duzo tego jest i mam dosyc dobre uklady z dostawcami.
o takim czyms mysle
co wy na to ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

z własnego doświadczenia: kto nie ryzykuje ten nic nie ma
otwieraj sklep i wykoś konkurencje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

jesli rzeczywiscie bedziesz mial takie ceny, lokal na oku masz to moze warto sprobowac jako przyszly klient jestem za :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

hehe super;p musze sie tylko zorientowac lepiej o rynku moze jeszcze jakies informacje ?? co myslicie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

taki sklep (nie mówię tu o samych częściach ) jest jeżeli chodzi o akcesoria na starym dworcu schodkami na górę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

hmm moze ktos ma jeszcze jakies rady informacje uwagi na temat samego tuningu , akcesorii gadzetow ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Jak bedziesz miał naklejki Pajoniera,Blałpunkta i Sport to osiagniesz wszystko.A tak na serio...Moim zdaniem to chcesz miec akcesoria do tzw.wiejskiego tuningu...Po kiego grzyba zmieniac gałke zmiany biegow??Zeby miała światełka??Bezsens...Chociaz znajac nasze spoleczenstwo,to wielu sie skusi na tuning poloneza i Audi 80.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

cos mi tu nie pasuje to ty otwierasz kolejny sklep czy szukasz pracy przegladajac ogłoszenia zauwazyłam to:

Poszukuję pracy, najlepiej branża motoryzacyjna, doświadczenie w sprzedaży, 21lat , kat.b

e-mail: sobek888@gmial.com

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

No, podgladnac przyszla konkurencje;))
Tez bym tak chcial zrobic:P
A serio, cos trzeba robic, albo biznes albo praca. Sek tkwi w obecnej sytuacji - caly swiat leci na leb i raczej nie wiadomo gdzie sie to zatrzyma. Ja bym z powazna inwestycja zaczekal do lata. Mysle ze wtedy bedzie lepiej wiadomo ile to moze potrwac, jal nisko upadnie zlotowka, ile bedzie w PL bezrobocia.
Lomza jest w sumie sporym miastem- jezeli bedziesz mial dobre ceny to sciagniesz klientow z najblizszej okolicy. Powinno wystarczyc na lepsze zarobki niz praca u kogos.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

niech ktoś powie ile wynoszą koszty otwarcia takiego sklepu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Autor: Niunia
cos mi tu nie pasuje to ty otwierasz kolejny sklep czy szukasz pracy przegladajac ogłoszenia zauwazyłam to:
Poszukuję pracy, najlepiej branża motoryzacyjna, doświadczenie w sprzedaży, 21lat , kat.b
e-mail: sobek888@gmial.com

hahaha i co jest ten sklep?
jak już ktośby miałby zamiar otwierać coś w tym stylu to przydałby się w Łomży sklep 4x4, głupiej opony czy felgi do terenówki kupić nie można a co gadać jakieś wyposażenie do off roadu, np. wyciągarki, orurowania, blokady itd. itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

sobek888 jeśli będziesz miał naprawdę "dobre " ceny to wal z tym sklepem jak w dym, większość napraw nie dokonuje się od ręki poza żarówkami więc ludzie poczekają dzień na sprowadzenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Zareklamujesz się na 4lomza, autowizji etc. i będziesz miał ruch bo tam duzo sobo z Łomzy włazi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

To jest łomża nie śląsk to po pierwsze , po drugie nikt na podstawowe czesci ,filtr klocki itp nie bedzie czekał na drugi dzień ,po trzecie trzeba miec duzooo kasy na start hmmm a czesci ze slaska woził n ie bedziesz wiec tak jak wiekszosc malych sklepików bedzies bral z lomzynskich hurtowni jc auto land itp. albo od tych samych dostawców . wiec jak ty sie utrzymasz jak zalokal nie bedziesz placil to moze na chleb i maslo zarobisz. sory pisalem lewa reka w pracy :] wiec z blady

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Lepiej postawić na internetową formę, zobaczcie - https://www.shoper.pl Akurat teraz dostępność rozwiązań internetowych jest znaczna, tak więc wszystko jest kwestią odpowiedniego podejścia i wykorzystania dostępnych możliwości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Sobek888 jak myślisz ,że tylko ceny decydują o zakupie to się mylisz. Na początku wszyscy uważają ,że zawojują świat, konkurencję zjedzą na śniadanie a po 3-6 miesiącach zwijają interes. Życzę szczęścia.
PS marzenia nie kosztują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Faktycznie. Jeśli chodzi o oleje syntetyczne, to nie warto oszczędzać. Trzeba inwestować w jakość. Tutaj http://chemiasamochodowa24.pl/19-amsoil-oleje-syntetyczne są dostępne produkty amerykańskiej marki Amsoil. Pewno wielu z was o niej słyszało. Jest ceniona przez ekspertów i wcale się nie dziwie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

No a ten sklep motoryzacyjny już sprawdzaliście? Jeśli nie, to koniecznie zajrzyjcie sobie do nich na stronę. Oferta moim zdaniem jest warta uwagi. Poza dużym wyborem są tam również atrakcyjne ceny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Ewentualnie jeszcze tutaj polecam - http://oryginalneczesci.pl Jak dla mnie to w zasadzie zawsze przez internet wychodzi o wiele taniej, wybór jest większy, okazje ciekawsze, tylko po prostu musicie do tego zdrowo podejść. Ceny części powinno się porównywać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

VW prowadzi fajne sklepy w oryginalnymi akcesoriami i gadżetami do samochodów http://akcesoriavw.pl/ Myślę, że takie rzeczy mogą się całkiem nieźle sprzedawać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Ja wolę motoryzacyjne sklepy internetowe. Wybór jest duży, ceny konkurencyjne, kurier przywozi wszystko pod drzwi. Tym bardziej, jak chodzi o akcesoria samochodowe. Ostatnio kupowałem takowe na http://alcatras.pl - polecam wszystkim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Czy nie uważacie, że takie produkty lepiej kupować przez internet? Sam, jestem zdania, że lepiej kupować części oryginalne, które dostępne są w ofercie http://enduro7.pl/sklep/czesci-oem-honda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

To naprawdę fajny pomysł na biznes, ale wydaje mi się, że posiadanie własnego sklepu jest też sporą odpowiedzialnością. Musisz pamiętać, aby jak najszybciej zaopatrzyć się w kasę fiskalną, bo w przeciwnym razie możesz nabawić się poważnych problemów. Jeśli nie wiesz gdzie można się w nie zaopatrzyć, polecam zapoznać się z ofertą: https://www.pckf.pl/. Tutaj jest naprawdę duży ich wybór w dobrych cenach, a poza kasami dostępne są także skanery, wagi i wiele innych produktów, które mogą Ci się przydać przy prowadzeniu własnej działalności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NOWY SKLEP MOTORYZACYJNY W łOMZY

Muszę sobie tam pojechać. Kocham motoryzację na najwyższym poziomie. Tak ja to widzę obecnie!!
______________________
pracemagisterskieprawo.net.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org