środa, 23 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
głódź w stolcu

Dzisiaj Kościół wraz z \"Solidarnością\" woła, by uświęcić niedzielę. Czas najwyższy, żeby niedziela była świętem, a nie bazarem - mówił abp Sławoj Leszek Głódź, który przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Wawrzyńca w Stolcu. ....jesteśmy 25 lat po tzw. przemianach ustrojowych, a jeszcze bolszewizm ciągnie się. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/abp-glodz-czas-najwyzszy-zeby-niedziela-byla-swietem-a-nie-bazarem/6c2n47r

...biskupi wciąż nie rozumieją, że istotą bolszewizmu jest stosowanie nakazów i zakazów ograniczających ludziom wolność wyboru, decydujących za nich np. jak mają spędzać święta i niedziele wszelakie..., domaga się on zatem kato-bolszewickiego porządku państwa...
...purpurat świętusząc o bazarze w niedziele piętnuje przede wszystkim siebie, wszak kler pracuje wyłącznie w święta pobierając za modły i sakralne usługi wygórowany w stawkach szmal...

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: głódź w stolcu

Paplak a ty nie rozumujesz prostej rzeczy iż ludzie mają dzieci, rodziny , dom i chcą mieć wolne niedziele? Jak zjesz chlebek z soboty to ząbki ci się nie wykruszą, w Niemczech to działa od wielu lat. Mam dwie koleżanki, mające małe dzieci i bratową która akurat postanowiła nie wracać do pracy a odchować córkę, ale Ona akurat mogła sobie na to pozwolić, a są kobiety łącznie z owymi moimi koleżankami które często muszą być w pracy przez 3 niedziele z rzędu..

Kasia.

Niemcy dla kraju pod rządami PIS są bardzo dobrym przykładem...

Rozumiem że PIS teraz weźmie przykład z Niemiec i przyjmie 100tys uchodźców ....

Tak to jest jak się nie myśląc kopiuje brednie wyjęte z ust polityków PIS.

Polska nie potrzebuje brać przykładu z bajzlu jaki ma miejsce,to jest pokazanie iż można żyć gdy sklep w niedzielę jest zamknięty i tu do tego nie potrzebna żadna polityka,stacje benzynowe funkcjonują i jakoś ludzie żyją bez ciepłego niedzielnego chleba.

Kasia.

Oczywiście z bajzlu jaki ma miejsce ze względu na uchodźców abyś logicznie pojął,stan wyjątkowy we Francji raczej wystarczy?

Kasia.

De.wotko

to ty masz problem z rozumem..., oto bowiem nie obowiązuje przymus pracy w niedziele i swięta, ja dziś pracuję choć też wolałbym pochodzić w lesie za grzybkami,
idąc tokiem twojego nie/myślenia należałoby w niedziele pozamykać szpitale, Pożarne Straże..., wszak ich pracownicy też mają niewielkie bachory, z którymi chcieliby wyruszyć w plener, żeby nie darły się im koło uszu w ścianach czterech...

Siedzisz w koniczynie?

Paplak nie porównuj zawodu lekarza, strażaka do tego iż jak kvrva zjesz chleb z soboty to ci w gardle stanie, sklep to nie szpital. Jakoś w innych państwach handel w niedzielę stoi w miejscu i nikt szpitali nie pozamykał! Oprócz Niemiec również będąc w Austrii nie zrobiłam tam zakupów i nikt problemów z powodu zamkniętych sklepów nie robił, a to nie jedyne państwa gdzie obowiązują restrykcje odnośnie handlu w niedzielę. A twoje pieprzenie że nikt nie musi pracować w niedzielę to o kant dvpy potłuc, właśnie moja koleżanka poszła do pracy 3 niedzielę z rzędu i co z tego iż dostanie wolne godziny w tygodniu, wtedy gdy jej mąż mający wolne niedziele będzie w tygodniu akurat w pracy, jak mają rodzinnie spędzić niby ten czas jak wiecznie się mijają? Twoim psom lata koło dvpy czy spędzisz z nimi czas w tygodniu czy w niedzielę, a decyzję pozostaw tym którzy mają rodziny i tym kobietom, które nie chcą tyrać w ten dzień!

Kasia.

De.wotko
...najważniejsze, żeby się w nocy spotykali, w dzień nie muszą...

Polska jest krajem biednym, na dorobku, o dużej stopie bezrobocia...., zakaz handlu sprawi, że twoi znajomi szybko się sobą znudzą, albowiem będą musieli nie tylko wszystkie niedziele i swięta spędzać razem, ale i resztę tygodnia, wszak bezrobotni tak mają...
można złagodzić skutki pracy w niedziele i święta np. ograniczając ich ilość, żeby nie były to dwa kolejne i więcej, żeby były lepiej płatne...
podobnie uczyniono z wyzyskiem ochroniarzy-dozorców wyłączając z pensji zasadniczej dodatek za pracę w godzinach nocnych i czyniąc inne, korzystne zasady w równoważnym systemie czasu pracy i wynagrodzeniach za nadliczbówki

Już się zaczyna, bajanie wioskowej przekupki.
Kluczowe w całej sprawie jest to czy to bratowa brata rodzonego...

kuriewna hołota nigdy nie zrozumie podstawowej sprawy jaką jest wolność wyboru, tak jak nie każdy musi wybrać zawód lekarza/strażaka, tak nie ma przymusu pracy w handlu jeśli dla kogoś praca w niedziele stanowi tak istotny problem jak dla Żydów zajęcia w soboty...

\"Ciemny lud\" powołuje się na Niemcy tylko wtedy kiedy mu to pasuje. A Niemcy zawdzięczają swoją potęgę swojej ogólnej polityce włączając w to politykę wobec uchodźców.
A gospodarka niemiecka jest silnie eksportowa. W Polsce, gdzie wyniki PKB są w znacznym stopniu uzależnione od konsumpcji wewnętrznej, poważne ograniczenia w handlu w krótkim okresie przyniosłoby raczej tylko negatywne skutki. Polska Rada Centrów Handlowych szacuje że z powodu zakazu handlu może stracić pracę nawet 36 000 ludzi,a obroty w handlu detalicznym spadną o co najmniej 9,6 mld zł. Jeśli nawet zawyżają te liczby to nie ulega najmniejszej wątpliwości że jakaś grupa pracowników będzie musiała pożegnać się z pracą. A to już \"ciemnego ludu\"nie interesuje. Rżną gałąź na której siedzą i obejrzą się dopiero jak będą na dole.

Won od Polski platfusy .

mar

Paplak jak zwykle pierdo.isz nie solisz, spotkać w nocy to się mogą Oni oboje, a nie razem z dzieckiem, a nie każdy ma tak iż produkuje dzieci z myślą iż same się wychowają, dla ciebie może jest abstrakcją niedzielny wyjazd czy spacer ze swoimi pociechami bo tobie może wystarczy wyd..pczyć jakąś naiwną gąskę w lesie co nie oznacza iż każdy tak ma. Głupotą jest również że osoby zostaną bez pracy, wiele razy będąc na zakupach gdy dzień miał być wolny, ludzie pakowali kosze jakby wojna miała być i to samo by było gdyby niedziele były wolne, utarg w sobotę byłby dwa razy większy.

Łubudu ja rozumiem iż ty przykłady z życia nie bardzo masz jak podawać bo kiepsko z rodziną i znajomymi? Ja akurat mogę je mnożyć bo od przyjaciół nie stronię i rodzinę posiadam i rozumiem tych ludzi którzy chcą niedzielę poświęcić dla dzieci.

Kasia.

Moczymorda nałogowiec Głódź zakłada \"Czas najwyższy, żeby niedziela była świętem, a nie bazarem...\" że niwelując handel w niedzielę wzrosną obroty do kasy katabasów, ale skutek na szczęście będzie odwrotny. Te chamidło nie ma poszanowania dla nikogo, nawet z własnej rodziny, wiem co mówię więc jego troska o rodziny i ludzi jest tylko kolejnym łgarstwem

--
Każdy wściekły PiSowski post na forum to jeden wrzód w ich bebechach i jeszcze większy u prezesa naczelnego więc podpuszczać i wkurzać sektę posmolenską jest obowiązkiem każdego Polaka, aby te wściekle PiSie kundelki zalały się czym szybciej żółcią.

To powiedzcie odrazu prosto z mostu, że tuuuu was boli, iż ludzie zamiast w niedzielę zapełnić kiesę niemieckiemu czy innemu marketowi, pójdą do kościoła i nie daj Boże wrzucą na tacę? Przecież rodziny trzeba rozpier.alać wedle niektórych a nie cementować, dzieci ma chować ulica, ma być komputer, od małego picie, ćpanie i palenie, im bardziej będzie zdemoralizowana młodzież tym latwiej nimi sterować można będzie przez skvrvialych na górze. Jaki tam spacer i dzień z rodzicami. Wiecie co ja im nie wrzucam, sporadycznie bywam w kościele,a dla takiego księdza zwanego\"flaszką\" czy innego Tadka nie dam złamanego centa,ale góvno mnie obchodzi jeśli ktoś zechce swoje dzieci zamiast do marketu zaprowadzić do kościoła i wrzucić swoje zarobione pieniądze na tacę!

Kasia.

Niemieckiemu koncernowi? a qtwo inne sklepy i butki?

--
Każdy wściekły PiSowski post na forum to jeden wrzód w ich bebechach i jeszcze większy u prezesa naczelnego więc podpuszczać i wkurzać sektę posmolenską jest obowiązkiem każdego Polaka, aby te wściekle PiSie kundelki zalały się czym szybciej żółcią.

O jejku aż tak jak krowie na rowie wszystkie państwa po kolei wymieniać trzeba? Zaznaczyłam innemu marketowi, a resztę dopowiedz sobie... Budki że budki, czy butki na nogi, a może butiki? Zdecyduj się o co ci biega..

Kasia.

De.wotko
znowe erdolisz trzy po trzy..., oto bowiem o konkurencję do tacy martwią się biskupi i księża właśnie, ponadto nietrafnie opisujesz zakupy ograniczając je do spożywczych artykułów codziennej potrzeby ponieważ ludziska mając czas na wspólne wypady do marketów jedynie w niedziele i święta kupują materiały do remontów, budowy, wyposażenia mieszkań mogąc wówczas wspólnie, nieraz całymi rodzinami, podejmować decyzje, pokazuje to olbrzymia skala obrotów w te dni...
twoja argumentacja oparta na trosce rodzinnej integracji powinna wyrażać również sprzeciw co do otwarcia sklepów do póżnych godzin wieczornych (20, a nawet 22 godz.), bo co dzieciom po rodzicu, który przychodzi do domu kiedy te już idą spać..?

Paplik jeszcze raz cię proszę nie zwracaj się do kobiet\"De.wotko!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tereso z kolkuty

...musiałabyć się jeszcze raz przepoczwarzyć by zostać niewiastą - marnym puchem...

Paplik skoro jesteś tak nie miły a ja jestem miła i życzę Tobię miłego wieczoru i pozytywnych wpisów na tym forum ,niech cb.wszyscy czytają z pozytywem i ze zrozumieniem i z kultOrą.

W niedzielę powinien być całkowity zakaz handlu, chyba że właściciel sklepu jest na dorobku to niech w niedzielę staje przy kasie i się dorabia.

Paplicku wszystkiego ogarnąć nie sposób i dlatego trzeba dać wybór pracownikom odnośnie pracy w niedzielę. Większość nie chodzi z małymi dziećmi po marketach budowanych bo to dla Nich żadna atrakcja tu trzeba rozeznać się z towarem i wybrać, a nie słuchać zniecierpliwionego dziecka i wiem co mówię. Spacer i lody chociażby są większą frajdą. I ty o tacę się martwić nie musisz, wszak na nią i tak nie wrzucasz a z portfela nikt ci sam nie wyciągnie.

Kasia.

hrabia ale teraz tak jest w święta nie wiem czy w niedzielę to są otwarte sklepiki prywatne i sprzedaje właściciel a nie pracownik.Ale to jest tylko w święta a nie w niedzielę

W święta i owszem ale w niedzielę tyrają pracownicy i jeszcze ludzie potrafią opieprzyć kasjerkę aby kogoś wołała na kasę bo kolejka duża, czego sama byłam świadkiem. A kasjerka rzekła-kogo mam zawołać niby my też czasami musimy iść do ubikacji i zejść coś zjeść.Więc chamowaty facet wtedy zostawił cały koszyk zapakowanych zakupów przy kasie i wyszedł ze sklepu. Takie kołtuny potrafią być!

Kasia.

W święta tak jest ze jeśli właściciel chce to otwiera i sprzedaje, ale powinno to dotyczyć każdej niedzieli, to powinien być dzień laby a nie stania na kasie.

Jasne że tak jak własciciel ma chęć i mało mu kasy to niech stoi i sprzedaje.

Kasia.

A kto się ujmie za sprzedawcami w sklepach z dewocjonaliami?
Biskup stanie za ladą?

Jakiś problem że w niedzielę będzie zamknięty?

Kasia.

Ta wiara w torunskiego bozka z ryjem juz wam do cna rozum odebrala... Teraz sie curwa za handel wzieli, zobaczymy jak beda plakac kiedy tysiace ludzi zostanie bez roboty i ich rodziny nie beda mialy co do gara wlozyc... Moze wtedy majac wolne niedziele(i nie tylko niedziele)wreszcie wezma sie za tych czarnych pasozytw i innych sPiSdzonych macicieli....

urbi et orbi

dewotko
Te sklepy będą wyłączone z zakazu.
Jak zwykle dużo gadasz mało wiesz.

Widocznie bardziej się orientujesz,ja do takowych nie zaglądam...

Kasia.

tereso z kolkuty

...najpierw obrzucasz obelgami, inwektywami, obrażasz..., a potem oczekujesz dobrego traktowania..?, chyba w życiu prawdziwego chłopa nie miałaś i nie poczułaś ręki jego...

Twoja kombinacja smrodu niepranych skarpet i czosnku sprawiłaby że, Tereska poczułaby co to piekło na ziemi.

Paplik nie bij piany ,lepiej wtpij tą kawę.....

Paplik chłopów to mam na sympatji 56..

Paplik nie chcę Cię obrażać bo jesteś bardzo aktywny na tym forum i piję codziennie Twoją słodką kawę.....

moja kawa nie jest słodka, tylko kakao lekko słodzę...

Sypiesz cukier na dvpę?

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0