sobota, 29 kwietnia 2017 napisz DONOS@
170424021416.gif
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Gmina Jedwabne

Głupota i podłość niektórych radnych z Jedwabnego sięgnęła dzisiaj zenitu. 9.07. odbyła się sesja radnych gminy Jedwabne. Radni:Chrostowski, Iwanowski,Turowski,Kozłowska,Górski,Załuska,Ramotowski ,Wykowska zagłosowali przeciwko termomodernizacji, przeciwko budowie wodociągu, przeciwko budowie drogi obok Farmera i cmentarza, przeciwko budowie 5-cio kilometrowego odcinka innych dróg na wsi ,przeciwko dowożeniu dzieci przez nowo powstałą spółkę. Wygląda na to ,że radni są nawet przeciwko swoim wyborcom. Swoją głupotą przerośli samych siebie. Ci sami radni ,którzy byli za tymi projektami głosowali przeciw w sytuacji gdy gmina wyłożyła już spore pieniądze na projekt i ma zapewnienie o dofinansowaniu z funduszy unijnych.
Przez ostatnie lata inne gminy rozkwitły korzystając z funduszy unijnych.
U nas prawie nic się nie zmieniło przez dwie poprzednie kadencje. Pieniądze były rabowane do prywatnych kieszeni. Teraz dostaliśmy nową szansę .Nowy burmistrz dąży do rozwoju gminy. W ciągu roku wykonano 8 kilometrów dróg metodą konsolidacji teraz planowano 5-cio kilometrowy odcinek dróg ,które pożniej zamierzano pokryć 4-ro centymetrową warstwą asfaltu .W te sposób gmina mogła uzyskać tańszym sposobem bardzo trwałe i tańsze drogi i choć trochę nadrobić zaległości. Jednak niektórzy radni robią wszystko aby tę szansę zaprzepaścić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

pierdu pierdu pierdu głodne kawałki to przed kościołem w Jedwabnem sprzedawać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Zgodzę się tylko z tym ,że jesteś ten gorszy. Jesteście w Jedwabnem jak ta stonka ziemniaczana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Czy możesz podać dlaczego tak zrobili ,zapytaj tych radnych muszą ci pisemnie odpowiedzieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nareszcie znalazła się ósemka, która zablokuje bezsensowne wydawanie pieniędzy. Tak zwana termomodernizacja - 3 miliony za tyle to można kilka takich budynków jak urząd gminy wybudować . Stop dalszemu zaciąganiu kredytów i zadłużaniu gminy! W poprzednich 2 kadencjach byliśmy liderem w pozyskiwaniu unijnych funduszy , a teraz na tyle złożonych projektów przeszedł tylko jeden ha, ha!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Dróżki konsolidacyjne- czytaj: piach i zmielony stary żwir polany chemią. Ale jak brzmi!!! Który nie czyta myśli ,że technologia ciut nie z kosmosu...za kosmiczne pieniądze. A prędkość dozwolona 40 km/ h. Nasza gminę nie stać na taką kasę. Chyba, że jest to skok na dużą kasę, do kieszeni włodarza i tego ze spółki co Kraje ostro . Mózg wszystkich pomysłów . To chyba jak mówiła teściowa sprawa pod prokuraturę... I nie zrobili Ci prezentu urodzinowego...a fe przejrzeli Cię

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Raczej liderem w rozgrabianiu pieniędzy gminy. Banda nieudaczników nie potrafi inaczej zarobić pieniędzy to nakarali się na budżet gminy .Już diety radnych im nie wystarczą .Niektórzy z tej wspaniałej ósemki mają duże doświadczenie w ograbianiu gminy. Gmina to nie jest instytucja charytatywna do rozdzielania diet na komisjach gdy kogoś ogoliła kochanka albo ma pusty łeb i lewe ręce. Beata i Kasiulka was też przejrzeli i jakoś wasze plany nie wypaliły.Wielka szkoda ! Takie mądre i elokwentne! Tylko do szczekania na forum ,ale gdy przyjdzie do konkretów to szkoda gadać. Jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy unijnych w poprzednich dwóch kadencjach urząd gminy był na ostatnich miejscach w województwie. Tylko rolnicy z PROW pozyskali duże pieniądze i nie potrzebują ,żeby poprzednia władza gminy przypisywała sobie ich zasługi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A wracając do tych nieszczęsnych dróg to się jedna z drugą nie wypowiadaj bo nie masz zielonego pojęcia. Nawet ich na oczy nie widziałyście.Siedzicie zamknięte w tym swoim kokonie i tylko szczekacie na forum. Wasz guru z waszym radnym zrobili wam około 2 km. dróg po Jedwabnem i na tym koniec. W tym czasie w innych gminach zrobiono po kilkanaście kilometrów. Skoro tak wam tu żle to sobie zmieńcie pracę i miejsce zamieszkania i przestańcie swoim jadem zatruwać wszystkich. Wiem ,że byście tak zrobiły .Macie wysokie aspiracje.Tylko gorzej z kwalifikacjami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

o Jedwabne ma tez takiego asystenta medialnego jak prezydent w Łomży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

I dobrze ,że ma .I ten asystent wam przypomni ,że wasi wspaniali radni,wasza wspaniała ósemka głosowała również przeciwko budowie wodociągu. na który będą fundusze unijne. nad którymi tak ubolewacie. Wy już o tym zapomniałyście. Uczepiłyście się tych dróg jak rzep psiego ogona.
A może wam nie pasuje dyrektor spółki bo to nie wasz Mariuszek.
A wasz Boguś się zapomniał ,biedactwo tak się zamotał,że zagłosował nawet przeciwko budowie drogi w swoim okręgu.Ale się jego wyborcy ucieszą!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

polakpierwszegosortu spójrz sobie prosto w oczy jak dasz radę...ale przyznam Ci rację...te drogi są nieszczęsne...na oczy je widziałam. Szału nie było, bardziej jak bym to oceniła- szok! Dyrektor spółki nam pasuje , co ma nie pasować . Chyba na temat spółki mało wie , bo się nie wypowiada na sesjach, pewnie żeby nie zaszkodzić wizerunkowi. A Ty widać Jedwabne mało znasz skoro nawet nazw ulic nie pamiętasz. Chciałabym przypomnieć, to ulica Marii Curie Skłodowskiej co Farmer mieszka:) Czyżbyś pomagała projekty pisać i przez te nieścisłości żaden nie przeszedł ? Co za pech! Ale tak to jest jak się nic nie wie a kwalifikacje ma...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ty chlapiesz jęzorem na prawo i lewo za siebie i za wszystkich ,czy masz coś do powiedzenia czy nie masz.Ale dzięki za podpowiedż nazwy ulicy. Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic w Jedwabnem. Wspaniała ósemka głosowała przeciwko jej budowie. Jeśli chodzi o drogi metodą konsolidacji to my jesteśmy ze swojej zadowoleni .Ty nie musisz .Masz wokół siebie nowy asfalt .Jeśli się komu nie podoba nowa technologia to niech burmistrz robi drogi tym mieszkańcom ,którym to odpowiada. Nie pomagałem projektów pisać i nawet ich nie czytałem .Wiem tylko ,że na 300 projektów przeszło 100. z powodu ograniczonych środków unijnych. W poprzednich 2 kadencjach gdy wszystkie okoliczne gminy rozkwitały u nas nic się nie robiło ,bo większość budżetu przejadali kolesie ze szkoły. Zajrzyj do oświdczeń majątkowych na BIP Jedwabne. Nauczyciele, koledzy byłego burmistrza kasowali powyżej 70 000 zł.Obecny burmistrz musi spłacać za tamte kadencje długi.Macie szczęście ,że obecny burmistrz 10 latemu wam szkołę wybudował .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

uwaga mieszkańcy Jedwabnego lokalny pisobolszewik nazywający się zgodnie z obowiązującym trendem polak pierwszego sortu inwidiuluje was i spisuje wasz majątek. Chrońcie swoje kury , kaczki, krowy i świnie a najbardziej stan konta bo znajdziecie się na jego liście ludzi podejrzanych. W sumie jak widać każda gmina swego pisobolszewickiego idiotę ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

i tez nieźle przyciął na tej budowie. Pudło -nie pracuję w szkole. A wiesz , chyba się przejadę i zrobię parę zdjęć tym drogom konsolidacyjnym, które wiążą nie tylko kruszywo, ale i rączki , kieszenie i konta naszym rządzącym. Zdjęcia poddam opinii publicznej. Jestem bardzo ciekawa jak teraz wyglądają i czy warto było wydać te miliony?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nie jestem ani PIS-owcem ani bolszewikiem ale kłamców i złodziei za mordę wezmę. Dość ograbiania naszej gminy. Na kanty , kłamstwa i oszustwa nastał kres.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Co skok na kasę się nie udał i frustracja wielka? Jesteśmy za- niech prokurator prześwietla finanse i tych byłych i tych obecnych. To co się dzieje to tylko pod prokuratora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

tez tak myślę, trzeba przyjrzeć się kantom, kłamstwom, oszustwom i manipulacjom obecnie urzędującego i jego spółce i wezwać prokuratora, CBA i CBS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Co skok na kasę się nie udał i frustracja wielka ? Jak tak kradli to pod prokuratora. Po co pisać na forum oskarżenia bez pokrycia . Pod prokuratora i tych byłych i tych obecnych. Jak ktoś nie ma nic do ukrycia to nie kręci i nikogo się nie boi. polakpierwszegosortu zgłaszaj sprawę do prokuratury!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Po waszych rządach został tylko smród w Kossakach. Tego nie da się zaprzeczyć. odchudzają się wasze portfele i to wy jesteście sfrustrowane.
Nie macie nic na swoją obronę to piszecie w kółko to samo.Zasrywacie tylko forum .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ja uwazam ze niektorzy maja racje a inni nie natomiast

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

O. Coś o smrodzie w Kossakach. W tej sprawie to najwięcej wie przewodniczący. Jeżeli się wylewa szambo do strugi za wsią to normalne że będzie smierdzialo. A jak na dodatek beczką usługowo za kasę to śmierdzi że zdwojoną mocą. No a co do portfela to cieńszy jest ostatnio a i owszem no ale to normalne bo teraz są w nim same banknoty a nie bilon.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

a ja myślę ,że po Waszych rządach nie tylko smród zostanie ale i cele się zapełnią. Takie przekręty nie mogą przejść bez kary. Może i do telewizji by materiał przesłać? Niech ludzie widzą jak się grabi w imię lepszych zmian. Tylko co powiedzą do kamery ci radni , którzy podnoszą ręce i nie mają bladego pojęcia za czym głosują. Niektórzy to i do Kanady czmychną .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Wiesz dobrze ,że chodzi o śmietnisko, za które kiedyś wszyscy zapłacimy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ja oceniam za to co było anie za to co będzie.Ty próbujesz insynuować ,ze wszystkich zamkną i będą rządy czarownic. Pewnie tych ,które tu piszą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Macie swego policjanta w radzie. I co ? Widzi takie przekręty i nie reaguje?
A może biedak nie ma czego już się czepnąć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

patrzę w Olszewie chyba darmowy internet mają...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

3 mln na termomodernizację to szacowana na podstawie szczegółowych kosztorysów inwestorskich wartość zadania. To nie jest, jak się Kasiulllka wyraziłaś, \"Tak zwana termomodernizacja\", tylko poważna inwestycja, na którą ,z tego co wiem, gmina otrzymała dofinansowanie. Skoro zabierasz głos na forum powinnaś wiedzieć, że zwykle kwota wynikająca z kosztorysu jest zwykle ok. 20% niższa, w przypadku dróg nawet 40% niższa. (można to sprawdzić, zachęcam do wejścia na BIP jakiejkolwiek gminy, zamiast zatruwać forum polityka). I jeszcze jedno: to co Gmina wyłożyłaby z własnych środków, zwróciłoby się po około 5 latach z oszczędności typu: węgiel, energia, zatrudnienie palacza itp. Niższe koszty utrzymania budynku to więcej kasy na inwestycje. Szkoda, że przez grupę 8 radnych o inwestycjach z w gminie możemy mówić wyłącznie w \"czasie przyszłym niedokonanym\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Beatka z pani profesor próbujesz przekształcić się w detektywa.Nie wychodzi ci to. Bardzo mi przykro. Wiesz czego dokonali uczeni: Połączyli geny hieny i świni i wyszła nasza wspaniała ósemka radnych ,ty i twoje koleżanki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nie przekonuj ich Kropka, bo od nich wszystko się odbija. Oni nie są zainteresowani oszczędzaniem tylko ujadaniem a ich wspaniali radni skupili się na sabotażu gminy.Tylko gdzie ich przysięga ,ze będą pracować dla dobra gminy? Pewnie zapomnieli. Może ich elektorat niech im przypomni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

co za weterynarz o tych krzyżówkach genów ci podpowiada? Powiem Ci postaw przed sobą lustro to chociaż ta w odbiciu lustrzanym będzie się śmiąć z twoich dowcipów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Podziękujęmy radnym przy następnych wyborach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

W końcu w tej gminie żyje jakiś człowiek ! Dzięki za zainteresowanie .
Zainteresuj innych! Niech się w końcu obudzą i zobaczą kogo wybierają. Na dodatek niektórzy to wieczni radni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ciekawi mnie tylko jedno, jaka będzie reakcja radnych jak w niedalekiej przyszłości oczyszczalnia ścieków przestanie funkcjonować bez dotacji i zaleje nas \"gówno\". Mam tylko nadzieję że społeczeństwo będzie świadome, dzięki którym radnym tak się stało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jeśli większość radnych robi sabotaż to wiadomo kto będzie winien. Żadnej uchwały nie przegłosowaliście ale diet się nie zrzekacie. Patrioci od siedmiu boleści.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Gdy coś nie wychodzi to wszyscy z mordą na burmistrza a to przecież radni głosują a burmistrz wykonuje ich uchwały .Zbieracie się ,rozdzielacie dietki głosujecie na szkodę mieszkańców i nie chcecie za swoje decyzje ponosić żadnej odpowiedzialności. Myślicie ,że gmina to krowa dojna dla radnych. Teściowa dopiero wylała wam wiadro zimnej wody na łby.Szkoda że tak póżno. Niektórych decyzji nie da się już cofnąć. Z tymi taczkami z gnojem też dobry pomysł. Z wami tylko tak należy postąpić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Drogi michasiu.
Albo nie tak będzie źle.
Bardzo drogi michasiu.
Nie jeszcze inaczej żeby nie było niejasności bo lubisz odwracać kota łbem o przepraszam ogonem.
Zatem od początku.
Bardzo kosztowny michasiu.
Nie popieramy twojego punku widzenia który tak usilnie nam wpierasz pod tymi wszystkimi loginami które założyłeś w takim pośpiechu. To że rada nie dała się oszukać i była przeciwna niejasnym planom to tylko oznaka jej siły i odpowiedzialności. My Wyborcy na pewno im tego nie zapomnimy robiąc wszystko żeby dalej godnie reprezentowali nas podczas następnych kadencji we współpracy z innym Burmistrzem. Jeżeli prezes jak zwykle siedzi jak mumia i na tematy dotyczące spółki tylko ty masz coś do powiedzenia, skarbnik nie umie się wytłumaczyć bo nie wie skąd wzięły się kwoty proponowanych zmian rzędu setek tysięcy zł a kierownik urzędu przychodzi wyposażony w ręce w kieszeni to nie licz na głosy na TAK. Otoczenie się idiotami i jest ci wygodnie bo nie rozumieją i nie oponują tępo wykonując twoje polecenia ale właśnie w takich szczególnych chwilach też ci i nie pomogą błaźniąc siebie i ciebie. I właśnie się o tym przekonałeś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Tym wpisem potwierdzasz wszystkie zarzuty skierowane przeciwko wam .Świadczy on o wyjątkowej twojej złośliwości .Jak nie ty to ktoś z twojego otoczenia napada na forum to na tego to na innego i trafia jak kulą w płot.
A radnym ,wspaniałej ósemce gratuluję inteligencji skoro te plany były dla nich niejasne. Tłumacz sobie jak chcesz. Twój wpis świadczy jaka jesteś rozgarnięta. Jeśli komuś trzeba łopatą wszystko do głowy wkładać i nadal nie rozumie albo udaje ,że nie rozumie to niech się zastanowi co on robi w radzie.
Następna wariatka bawi się w detektywa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No to wieczni radni się wykazali jaki wstyd ,jak zatem nam wyborców teraz mogą spojrzeć w twarz to hańba dla całej społeczności Jedwabnego.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Pani detektyw niech zajrzy na stronę gminy Jedwabne i zobaczy czego tam można nie zrozumieć. Głosowano przeciwko inwestycjom ,które uzyskały dofinansowanie ze środków unijnych.Radni!!! , Polacy!!!. W całej Polsce takich radnych nie znajdziecie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Obecność większości radnych w radzie zastanawia. Od początku kadencji nie zabrali na sesji nawet raz głosu i nie zgłosili wniosku nie zadali pytania czy choćby mrugnęli okiem. Raczej nie wiele rozumieją z tego co się wokół nich dzieje. Służą tylko do podnoszenia ręki na znak przewodniczącego a raczej burmistrza bo przewodniczący inteligencją nie grzeszy. O cokolwiek zapytany szuka pomocy u burmistrza albo szybko kończy dyskusje żeby nie wyszły na jaw jego brak kompetencji albo ignorancja. Przerzucanie odpowiedzialności na kogokolwiek nic nie pomoże. Od pierwszej sesji widać kto rozdaje karty. Burmistrz wykorzystuje radnych do realizacji swoich pomysłów, których konsekwencje mieszkańcy będą ponosić przez kolejne długie lata. Kolejne kredyty brane między jedną a drugą sesją trzeba będzie przecież spłacać. A kto jak nie obecny burmistrz w swojej kampanii krzyczał, że gmina jest zadłużona do granic możliwości. Teraz juz nie widać jego troski o kasę gminy. Jeśli mu naprawdę zależy na wodociągach i drogach to niech nie próbuje przy okazji wciskać jakiś podejrzanych finansowo dopłat do projektów. A radny który wstrzymuje drogę pod własnym domem by nie narażać budżetu gminy na zakup rurek za 2 mln wykazał się odpowiedzialnością obywatelską i uczciwością bo nie dal się kupić. zastanawia jak mogły wzrosnąć koszty termoizolacji przez kilka miesięcy o takie pieniądze. Co za fachowcami otacza się przecież \"najmądrzejszy z burmistrzów\", skoro nawet nie potrafią określić kosztów termo remontu i mylą się o 2 mln. Przez miesiąc ponoszą koszt 100 tysięcy na projekt, który jeszcze nie zaczął być realizowany. I nie potrafią niczego wyjaśnić.
A radni dopóki głosowali po jego myśli to mu odpowiadali, a jak się wyłamali to miesza ich tu z błotem. Ot moralność Kalego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jednak niewiele rozumiesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ja wiele rozumiem. Również to że zamieszczanie na stronie gminy informacji które tam się pojawiły wczoraj to manipulacja i bezczelność . Świadczą o perfidnym i wyrachowanym charakterze burmistrza i tych którzy go otaczają. Od dawna możną zauważyć że zarówno strona gminy jak i jej biuletyn służą tylko do szerzenia propagandy i manipulowania ludzi. I każdy kto trochę myśli powinien zamieszczone tam informacje przefiltrować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Brawo Radni, którzy się nie dają zmanipulować burmistrzowi i kierują się rozumem, rozsądkiem i dobrem ogółu a nie prywatnym. Oby tak dalej. Trzymajcie się, jesteśmy z Wami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Cytat ze strony gminy - Skutki głosowania na \"nie\" dla budżetu gminy, odbiją się także na pracownikach - zabraknie już w tym miesiącu środków na pobory w Miesko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem.
BRAWO dla p. Skarbnik, która źle skalkulowała budżet GOKu. Dobrze że o budżety innych jednostek walczy jak lwica. Ale cóż burmistrz każe sługa tzn. skarbnik musi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

detektywem być nie trzeba, żeby rozpatrzyć się o co burmistrzowi chodzi. A Ci , którzy tego nie widzą żyją w głębokiej nieświadomości ,żeby nie napisać ciemnocie. Weszłam na stronę Jedwabnego . Widnieje- zakup ciągnika . równiarki itp do spółeczki. Ciągnik już chyba został kupiony. Przebudowa ul Skłodowskiej...czyżby ze środków unijnych? A drzewa miały być wycięte , bo inaczej z kasy nici. Śmiać się chce z tego komfortowego mercedesa po przeróbkach. Tak się zastanawiałam czy te dróżki nie były pod niego robione, prędkość dopuszczalna 40km/ h! Przejrzałam też biuletyn. Kto czyta ze zrozumieniem ...to inwestycje powalają . Nie będzie pieniażków na pobory dla pracowników MGOK w Jeddwabnem. A na pompowanie w spółeczke są? To się chłopie wyrządziłeś. Znów komisarz zakończy twoją kadencję?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ten kto mówi kłamstwo nie uświadamia sobie, jak wielkiego zadania się podejmuje, bo będzie musiał wymyślić jeszcze dwadzieścia innych kłamstw, żeby podtrzymać to jedno...i tu się \"nasz\" michaś przejechał

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

My znamy radnych i nie trzeba nam podpowiadać kto jest kim na forum. Teraz próbuje się szantażować ludzi wymyślając dziwne historie o poborach , że nie będzie na nie pieniędzy, o dowożeniu . Radny- znany radny, który nie startuje z Jedwabnego bo tu nigdy by nie przeszedł, który mandat radnego wykorzystuje do czerpania korzyści , który swoje biznesy ulokował w gminie i walczy o jak największą kasę dla siebie raptem stał się filarem rady i uczciwości . Temu panu i jego wspierających już dziękujemy na czele ze wspierającym go burmistrzem. Tu naprawdę powinien wkroczyć prokurator. jak uczciwość tej rady ma być taka jak tego pana to ja dziękuję. Sławna Ósemko oby było was więcej. ja zawsze będę głosować na jednego z was. Nie ulegajcie presji kłamstwa i szantażom, bo to jest specjalność tego pana - kłamać w żywe oczy, robić wodę z mózgu , żeby tylko osiągnąć swój cel. manipulować do granic możliwości. Konsolidacyjno- termomodernizacyjne wyprowadzanie pieniędzy z rewitalizacją oświetlenia w tle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Brzostowska Dorota
Mocarski Józef
Owsianka Adam
Popowski Daniel
Skrodzki Edward
Szmitko Mariusz
\"Mieszkańcy zgromadzeni na sali podziękowali radnym, którzy byli za inwestycjami w gminie\"....a Edkowi za przedszkole podziekowali? to jest ten lepszy sort Jedwabiniaków!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To jest najlepszy sort.Mimo trudnej sytuacji gospodarczej i dużej konkurencji Edek dał pracę kilku osobom z Jedwabnego. Ciekawe co powiedzą te osoby, które teraz stracą pracę ,bo nie przegłosowano dowozu wykonywanego przez spółkę.
Koniec dyskusji z paniami o wątpliwej reputacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jeszcze się zabawniak musisz dużo uczyć! Od kiedy to skarbnik kalkuluje budżet GOKU? Gmina daje dotację na działalność statutową instytucji kultury w oparciu o wyliczenia Dyrektora tej instytucji. GOK jest odrębną jednostką, sam tworzy swój plan finansowy i wprowadza w nim zmiany. Tyle w temacie. Taki z ciebie znawca tematu, że aż cię szkoda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

skoro nie ma kasy na wypłaty to może sięgnąć po pieniążki odkładane w warszawskim banku , na wykupienie spóleczki . Przecież one są z naszego budżetu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Pieniądze na wypłaty są .Nie mieszaj faktów.Będzie się teraz płacić za pracę a nie za siedzenie w kantorku .Już ci raz powiedziałem ,że jesteś za głupia ,żeby dyskutować o finansach gminy. Jedni oszczędzają pieniądze w banku a inni wydają na nowe majtki i kiecki ,zeby przypodobać się kolejnemu facetowi.
Tylko niech uważają, zeby nie złapały syfilisa jak to jednej mądrej się zdarzyło i póżniej dupę leczył pół roku. A jej rodzinka opowiedziała wszystkim o dolegliwościach kochanej kuzyneczki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ok. I wszystko jasne. Skoro cała reszta jest głupia. A tylko ty mądra to rozumiemy, że to twoja jest ta przygoda z syfem czy co tam jeszcze w tym olszewie chodujesz. Ale co nas obchodzą twoje problemy zdrowotne . Idź do weterynarza co go masz w nowej rodzinie niech ci da końskiej maści. Wysmaruj se nią miejsca zainfekowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

czytam te wpisy polakapierwszegosortu. Nie zazdroszczę Wam Jedwabiniacy takich sąsiadów,kolegów , znajomych. Ta Pani z tego wnioskuje to bardzo ograniczona osoba. Rożne choroby dotykaja ludzi. Medycyna tak poszła daleko , ze z syfilisu można się wyleczyć ale glupota, tępota , chamstwo i prostactwo ma się we krwi. Nie po to forum służy ludziom aby wymyślac takie historie, ale po to aby wymieniać swoje spostrzeżenia na wywołany na poczatku przez Pania temat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Strzelaj jak kulą w płot. Może kiedy trafisz . Takich wariatek świat nie widział.
Kończę z wami dyskusję. Żegnam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To po co zaczynałaś? Po to, żeby niewinnych ludzi z błotem zmieszać ? I wyszła prawda na jaw jak teściowa na forum pomaga. My wiemy kto kim jest i jakie ma zamiary nie musisz nam podpowiadać Wpisałaś nowy post, aby oczerniać innych. Nie ma nic bardziej nieznośnego, niż prostak i głupiec, który uważa , że jest mądry.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Sza­cunek do dru­giego człowieka, to ciężar, które­mu nie każdy jest w sta­nie sprostać.
Cham­stwo za to, jest lek­kie, łat­we i pros­te w obsłudze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Radni, którzy byli przeciwni tym inwestycjom powinni poinformować wyborców dlaczego tak postąpili. Artykuł na stronach gminy jest nieobiektywny. Panie burmistrzu, proszę pozwolić ( też na stronach gminy) wypowiedzieć się tej ósemce radnych. Jesteście wszyscy to winni wyborcom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

w imię demokracji burmistrz powinien pozwolić radnym wypowiedzieć się na stronie gminy. Pytanie tylko czy nie stchórzy? Wyborcy mają prawo do poznania powodów, dla których radni tak zagłosowali i do obiektywnej oceny. Najłatwiej jest rządzić publicznymi pieniędzmi. A z tego co widać po wpisach i po tabeli załączonej na stronie Jedwabnego jest wiele niejasności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Czytałem dziś projekt uchwały zmiany w budżecie i dla mnie wszystko jest jasne, nie mam pojęcia o co ta afera

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

I został ci udostępniony ...?, bo zazwyczaj dotrzeć do jakichkolwiek dokumentów w gminie to problem. Nawet radni nie mogą doprosić się dokumentów. Grunt to mieć chody w gminie i u burmistrza. Wtedy można wszystko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Kropko wyjaśnij jeszcze jedno:\" to co Gmina wyłożyłaby z własnych środków, zwróciłoby się po około 5 latach z oszczędności typu: węgiel, energia, zatrudnienie palacza itp. Niższe koszty utrzymania budynku to więcej kasy na inwestycje\"- to co Gmina wyłożyłaby z własnych środków? Za prawie dwa mln nie przeprowadzi się termomodernizacji? Na co wydano by ponad 1,5 mln zł , na który rozumiem gmina zaciągnęłaby kredyt?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To tamy tylko 13 radnych ? a gdzie reszta ? w przypadku takich głosowań mogliby być wszyscy na sesji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

\"U nas prawie nic się nie zmieniło\" to cytat z postu polakapierwszegosortu.
A o to najważniejsze inwestycje i zrealizowane zadania dzięki gospodarnemu zarządzaniu funduszami gminnymi, rządowymi i unijnymi
- gruntowna przebudowa 8 jedwabieńskich ulic
- budowa sieci wodociągowej tak, że obecnie gmina jest zwodociągowana w ponad 70 %, a była za czasów pana ch. tylko w 11.
( miejscowość Olszewo Góra też ma wodociąg)
- Gruntowne odrestaurowanie budynku zabytkowego dworku w Jedwabnem
- Przebudowa odcinka ulicy Konopnickiej i odcinka Kościuszki
- Modernizacja ulicy Nowy Rynek i budowa placu rekreacyjnego w miejscowości Burzyn
-Liczne remonty dróg, mostków oraz oświetlenia ulicznego na terenie gminy
-Przebudowy dróg gminnych Kubrzany, Konopki Tłuste , Konopki Chude Witynie, Biodry , Kucze Wielkie
-Remonty dróg powiatowych
-Remonty chodników na ul. Wojska Polskiego, Cmentarnej , Łomzyńskiej
- Nowe wiaty przystankowe w wielu miejscowościach
- odtworzenie przeprawy promowej przez Biebrzę we wsi Mocarze
-budowa nowoczesnych placów zabaw
To jeśli to jest nic to trzeba mieć problemy ze słuchem i ze wzrokiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

czasem i światło lampy nie pomoże, jak się nie chce czegoś widzieć. W poprzednich kadencjach Jedwabne i gmina rozwijały się i naprawdę trzeba być ślepym, ograniczonym, albo mocno zakłamanym , żeby twierdzić inaczej. Odwiedzający nasze miasteczko znajomi, dawni mieszkańcy widzieli dużo zmian na plus. Mogliśmy się szczycić nowymi ulicami, szkołami, odnowionym dworkiem , ścieżkami rowerowymi i itd. Nie było zwolnień, nękania , szykanowania. Teraz mamy niestety rządy patologicznych osobowości , które zatruwają całą społeczność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

baeta90 populistyczne hasła ,ze wszystko zastali w ruinie to typowe darcie ryja Pisobolszewi. Oni robią to celowo aby swoich przeciwników politycznych upodlić. To kłamstwo powtarzane setki razy staje się w końcu prawdą. I tak Polskę zastali w ruinie , podlaskie zastali w ruinie to czemu nie mają zastać w ruinie Jedwabnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

a co lepszy sort polaków tak ucichł? Brak argumentów do dyskusji? Czy na urlopie za granicą? Jak spokojnie się pracuje. Mogłoby to trwać wiecznie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Teraz czekajmy na kolejny wspaniały plan burmistrza. Jak ogarnąć kasę , której się nie udało wyrwać. Radni przejrzeliście na oczy to nie dajcie się umoczyć w matactwa, oszustwa obecnej władzy. Tylko on na tym korzysta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No tak wszystko ponoć ma być takie uczciwe, zatwierdzenie budżetu po ostatnich głosowaniach powinno być tym bardziej uczciwie i wnikliwie przegłosowane. A tu proszę mogąc zwołać legalnie sesję lub komisję włodarz zwołuje tajne tzw. komisje w gminie. Dlaczego boi się dyskutować i omawiać sprawy tak ważne dla gminy gdy są wszyscy ?. A on jak zwykle robi to na pokątnych zebraniach. Drodzy mieszkańcy w ten sposób układa się z radnymi. Zobaczymy kto się wyłamie i za jaką cenę. A zbuntowanych wyborców jest coraz więcej. Niedługo się okaże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Miejmy nadzieje,że nikt się nie wyłamie. Chociaż w tym miasteczku wszystko jest możliwe. Patrząc na obie kadencje tego pana kto był za a nawet przeciw kiedyś a teraz. Totalna degrengolada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ooo o tajnych spotkaniach jak to burmistrz chce wpłynąć na radnych , żeby głosowali za zmianami w budżecie to już nawet w Łomży wiedzą. Jak to nazwać? Takie przymuszanie nie jest karalne?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ostatnimi czasy oficjalna strona internetowa Jedwabnego zaczyna się zamieniać w rubrykę towarzyską. Jeśli chcesz wiedzieć gdzie burmistrz był na wyjeździe integracyjnym i cyknął sobie zdjęcie pod pretekstem delegacji, czy przeczytać komentarze dotyczące stylizacji osób ze świata polityki-to wejdź na stronę- zdjęć jest pełno. A mimo to źle się chłopina ustawił, tylko grzywkę mu widać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

wszedłem na stronę i widziałem. Obciach nic więcej . Czy ten pan ma kompleks i tak się fotografuje ? Chce być tak rozpoznawalny w świecie polityki? To jest najlepsze! Stanowiska rozdaje za krę a zwalnia w nagrodę? Zgodnie z założeniem PiS lepsza zmiana nadeszła w Jedwabnem. Tych, których zwolnił mają się dobrze a nawet bardzo dobrze. Tych których awansował w nagrodę- czy aż tak uszczęśliwił?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Medialność tego pana ma niestety katastrofalne skutki. Już kiedyś o naszej gminie było głośno w lokalnej prasie i niekoniecznie była to dobra sława. Teraz ponownie zaczynają się pojawiać artykuły w Kontaktach i znów jest to niekoniecznie pozytywny rozgłos. Ale czego się spodziewać po człowieku który potrafi tylko niszczyć a nie budować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Już na stronie gminnej podają nawet przyczyny odejścia z pracy w gminie. A jeśli odchodzący pracownik nie życzy sobie informacji o podjęciu pracy. Czy to nie jego prywatna sprawa? Może szanowny redaktor albo jego zleceniodawca zapytałby o to. A tak na marginesie, to kto następny ucieknie z tak \"przyjaznego\" miejsca pracy, jakim jest jedwabiński urząd miejski?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Zastanawiam się czy lokalny \"patriota\" wyjeżdżając na pogrzeb Inki i Zagończyka sam zapłacił za wyjazd ? Czy to my podatnicy zapłacimy ja jego wyjazdy i noclegi w ekskluzywnych hotelach? Przecież tak źle się dzieje w naszej gminie! Brak pieniędzy na wypłaty dla pracowników MGOK, na liceum i wiele innych potrzebnych inwestycji. Myślę , że co poniektórzy już plują sobie w brodę ,że oddali głos na tak inteligentnego i cwanego oszusta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Uważam ,że na tym pogrzebie powinny być delegacje władz ze wszystkich gmin Polski i to chyba normalne ,ze na taki wyjazd można wziąć delegację.
Wy też mogłyście tam pojechać aby choć raz zachować się jak normalni ludzie a nie łazić po nocach i wypisywać jakieś podłe brednie na forum. Już z tej zgryzoty spać nie możecie, że wasza władza się skończyła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A cóż cię obchodzi , że ktoś chodzi po nocach. Znam takich co po nocach w parku grają. patriota wątpliwej jakości wykorzystuje pogrzeb do promowania siebie. Wyobraź sobie , że patriotyzm to też szanowanie pieniądza publicznego , a nie wydawanie na lewo i prawo , gdy w gminie bieda, aż piszczy. Zadłużanie gminy i wydawanie pieniędzy na bezsensowne inwestycje to chyba nie postawa godna naśladowania, ani też nie patriotyczna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To po nocach w parku w Jedwabnem grają ? Na czym grają co grają ? Za czuja kasę grają ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ty jakasia chyba trochę przesadzasz- z wszystkich gmin Polski? A kto w delegacji był z waszym burmistrzem?Chore relacje są w tym Jedwabnem . Już nawet na spacery chodzić nie możecie? Jeszcze wam burmistrz godzinę policyjną ustali. Co za ludzie go wybrali i popierają nadal?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Idioci go popierają

Junak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jacy idioci? Znam takich, co uważają się za \"elytę\" miasta i popierają tego pana wątpliwej reputacji. Czasem mam wątpliwości, czy to klapki na oczach czy zwyczajnie tak wygodniej, a może tylko prywatny interes. A może to idiotyzm?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

http://www.podlaskie.strefaagro.pl/artykul/podlascy-rolnicy-latwiej-dojada-do-swoich-pol-i-lak

No co jest? Znowu wszyscy tylko nie Jedwabne.

Ostatnio przy 300 złożonych wnioskach na drogi nie załapaliśmy się w pierwszych 100 które dostały kasę. Też dostały Przytuły, Radziłów, Szczuczyn, Wizna, Rutki, Śniadowo, Mońki, Wąsosz, Mały Płock.
Tu jest cała lista:

http://www.bialystok.uw.gov.pl/NR/rdonlyres/55D0850A-2EDA-4E63-ABCE-9286B88F4B90/37224/WST%C4%98PNALISTARANKINGOWA1.pdf

To już nie tylko brak umiejętności i kompetencji. To już premedytacja. Czy w Jedwabnem jedynymi inwestycjami tej kadencji będzie maszt flagowy, używany kibel w parku i osiedle starych baraków nad stawem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Nie no olszynowy zapomniałeś? Tego Ci nie wybaczę - tak ważna inwestycja za grube miliony - ścieżki konsolidacyjne! Wizytówka gminy Jedwabne, na których otwarcie nawet zaproszeni goście wytrzeszczu oczu dostali! Żaden nie zrobił takiego badziewia u siebie w gminie, bo by go na taczce wywieźli. Ale u nas nie ! U nas się drepcze przy panu, w oczka zagląda, tyłeczek liże, z dzióbków pije. Niech chłopina się dorobi kolejnego domu,a co tam kasa, aby nas uważał. A co złego zrobi to nikt się z nim nie utożsamia, bo przecie \"inteligientne takie \", na stołek wsadzili to co teraz narzekać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No ta pani, która prosi ,żeby teraz ją z nim nie utożsamiać ( a w kampanii aktywnie namawiała do głosowania na tego pana) to niedługo chyba sama ze sobą nie będzie się utożsamiać. Ojej jaka to ja wspaniała jestem. Nie ma drugiej takiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Burmistrz tak bolało śmietnisko w Kossakach , żę już nie funkcjonuje. A tu nowe wyrosło w Kaimach!!! Folia i śmieci niedługo będą jak te hałdy na Śląsku! Strach pomyśleć co tam się szerzy. Niedługo będziemy padać jak muchy i nikt z tym porządku nie robi? Ciekawe czy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nie ma zastrzeżeń?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jednym słowem olszynowy wybrano w Jedwabnem króla szaletu. Tylko Wam współczuć. Chociaż co chcieliście to macie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Czy w Jedwabnem tylko dwóch ludzi może być burmistrzem? Ludzie obudźcie się macie chyba jakąś mądrą , wykształconą- Młodzież . Postawcie na zmiany z poza dotychczasowych układów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Kasa chorych

Władza jest jak czarna dziura, pochłania wszystkich, którzy znajdą się w jej orbicie. Wystarczy zostać wybranym do zasiadania w wehikule demokracji, by dotrzeć do czarnej dziury władzy. Stamtąd nikt dobrowolnie nie powraca, Będzie tam tkwił dopóty, dopóki jakiś wielki wybuch nie odrzuci go daleko w polityczny niebyt.

Władza wyrasta na budżecie i budżetem się karmi. Budżet to kasa chorych. Chorych na władzę, na przerost ambicji, na próżność. Władza żerując na budżecie wytwarza truciznę. Ta trucizna niewoli umysły ludzi władzy. Zabija odruchy serca. Ludzie władzy cenią tylko jedną wartość, wartość władzy. Wszystkie inne wartości są dla ludzi władzy drugorzędne, przydatne tylko na tyle, na ile mogą być przydatne do utrzymania się w orbicie władzy.

Trucizna władzy niszczy sumienia ludzi, zniekształca im psychikę. Z uczciwych czyni aferzystów, z prawdomównych kłamców, z wrażliwych twardzieli a z honorowych szmatławców. Trucizna władzy oślepia ludzi władzy. Ludzie oślepieni władzą widzą świat prze pryzmat swojej, wyimaginowanej nieomylności. Ludzie władzy wszystko wiedzą najlepiej i są przekonani, że mają na władzę wyłączność.

Władza daje ludziom władzy dostęp do budżetu i prawo do jego podziału. Pierwsze przykazanie dla ludzi władzy brzmi: Dopóki jesteś przy władzy wyciągnij dla siebie z budżetu ile się tylko da. Drugie: Daj trochę kasy tym, którzy podtrzymują cię przy władzy. Trzecie: Głoś wszem i wobec, ze to, co robisz, czynisz wyłącznie dla dobra ludzi, gminy, miasta, kraju. Czwarte: Staraj się jak możesz, żeby pozyskać ludzi mediów, bo media kreują celebrytów, wynoszą na piedestał, ale mogą też wtrącić w przepaść zapomnienia. Piąte: Wyniszcz bezwzględnie wszystkich, potencjalnych przeciwników, szczególnie tych, których nie możesz przekupić i pozyskać na swoje usługi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Kto pamięta?
Jaka była kolejność?
1. Radca prawny
2. Informatyk i jego żona
3. Skarbnik Gminy
3. Dyrektor Komunalki
3. Sekretarz Urzędu
4. Kierowniczka od Dział. Gosp.
5. Dyrektorka Zespołu Szkół i jej vice
6. Sekretarka
7. Dyrektor Sz. P. Nad.borem
Czy o kimś zapomniałam?
Oficjalnie wszyscy sami wystąpili o rozwiązania umów lub obniżenie stanowisk. Dziwnym trafem wszyscy to szanowani, myślący i normalni ludzie którzy mają nienaganną opinię i ośmielili się mieć własne zdanie. Tylko że zdanie odmienne niż wymagane.
Losujemy?
Kto następny?
Kto niepokorny?
Kto da więcej?
Ups.
A może.....?
Kto nie da???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ludzie weźcie się wreszcie w garść , pogońcie tyrana i wszystkich, którzy go wspierają , działając na szkodę waszego społeczeństwa. Ten chory popapraniec, niszczy wszystko co służy Wam! Czy nie możecie znaleźć sposobu na tego małego kmiota!? I kto mu przyklaskuje po takich zwolnieniach? Chyba ludzie jego pokroju? Ciekawe ile im daje za takie wypieprzanie kompetentnych ludzi?Ewidentnie jest to zamierzone działanie, aby sterować wszystkimi !!! Sam jestem ciekaw kogo jeszcze wysteruje!!! Może swoich najniższych przyjaciół ? Bo z tego co czytam to ścierwo nie ma umiaru!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

słusznie,wziasc się w garść to referendum,innej drogi nie ma,tylko musi być zangazowanie wszystkich mieszkancow gminy.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Działania burmistrza mnie nie zadziwiają. Doskonale pamiętam poprzednią kadencję tego pana. Nic się nie zmienił od tamtego czasu. Może jeszcze bardziej schamiał i zrozumiał, że ma mało czasu by \"odpowiednio\" wykorzystać czas swoich rządów. Zastanawiające natomiast jest, kto go popierał w ostatnich wyborach. To ci co myślą o sobie, że mają monopol na bycie moralnym, a przecież przyjęty system wartości stanowi podstawę naszych wyborów. O jakim wiec można mówić systemie wartości, jeśli się popiera właśnie takiego człowieka. Myślę, że to oni w znacznej mierze ponoszą moralna odpowiedzialność za to co się dzieje w gminie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Oni wspólne odpowiadają za każde zwolnienie, za każdy przekręt tego\" pana\". Ale jak to ktoś powiedział \"szambo nigdy nie będzie perfumerią\".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Współczuję, szczerze współczuję czytając te wszystkie relacje.Wasz samorząd to jedna wielka farsa.Budujące jest jednak to ,że piszecie o tym a wypowiedzi świadczą o przenikliwości ,inteligencji i wysokim morale krytykujących.Nie pozwólcie się niszczyć , jedynym tylko wyjściem z tego impasu jest referendum.Szkoda ,że tak trudno pozbyć się pasożytów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=37062
Nic dodać nic ująć. Kto firmował nazwisko tego pana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A jednak \"naszemu \" lokalnemu celebrycie słoma z butów wystaje. Święto patriotyczne!!! A on przemawia do zebranych ...w okularach przeciwsłonecznych!!! Patriota chciałoby się rzec a co innego ciśnie się na usta. Dał przykład młodzieży szkolnej jak czcić pamieć poległych za honor i ojczyznę!!! Może raził go blask innych osób? A może wyborcom w oczy spojrzeć nie może? Nie no to do niego nie podobne! Ale foto na stronie Jedwabnego jest? Jest!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

I am Bond! James Bond:) :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

http://www.jedwabne.pl/index.php?wiad=1235

Super Michu. Super.
Dobrze że jeździsz po dobrze zorganizowanych uroczystościach patriotycznych bo u ciebie kiepsko z organizacją takich.
Ale zdejmij okulary i podnieś wzrok bo może w tym twój problem!
Przyjrzałeś się dobrze naszym Polskim narodowym flagom stojącym przy pomniku Narodowych Sił Zbrojnych w Łomży?
Przepiękne, czyste, biało czerwone, dumne.
A teraz zobacz u ciebie „gospodarzu”.
O tu:

http://www.jedwabne.pl/index.php?wiad=1232

Na 10 i na ostatnim 13 zdjęciu.
Brudna, szara, smutna. O zgrozo, urwana w połowie z postrzępioną końcówką.
Żal i rozpacz.
To jest obecnie symbol naszej gminy i jej stanu.
Nie wspominam już o chaszczach w tle bo może Prezes za dużo chciał za skoszenie.
Szybko ci poszło.
Wystarczyło 2 lata.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ludzie dajcie spokój już. Chociażby dwoił się i troił to i tak każdemu nie dogodzi. Przestańcie już, skończcie z tym Jedwabnem na forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ani sie dwoi ani troi-liczy sie tylko jak najwiecej mozna wycisnąc z tej gminy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A wyciska ogromne sumy. pluj świni w oczy, a ona mówi, że deszcz pada. Po osiedlu starych baraków, przyszedł czas na kolekcję starych samochodów strażackich. Czyżby skansen otwierał. a ta feta strażacka, pewnikiem więcej będzie kosztowała jak kolejny stary samochód. Cofamy się w rozwoju . A tak miało być wspaniale. Nowoczesność w domu i zagrodzie miała zapanować. Sami widzicie, dawno takiej biedy nie było. Na nic nie ma kasy. To co będzie do końca kadencji?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Kolejna impreza w Jedwabnem. Warto nie wato? Uczestnicząc w obydwu -Projekcja filmu Kujbidów oraz przekazanie nowego starego wozu strażackiego-miałam obraz, który przewija mi się przed oczami blisko dwa lata. Zawsze zadziwiało mnie jak głęboko można komuś wejść w dupę. Jestem pełna uznania dla tych namiętnie się tam pchających oraz temu, który pozwala sobie tam wchodzić.
Kto wchodzi w rolę ugłaskanego dupowłaza? Zazwyczaj ten, co nie potrafi mieć własnego zdania, albo zbyt mało ceni siebie i chroni własny odwłok. Nie mogę znieść towarzystwa takich ludzi, których jedynym osiągnięciem życiowym jest ciągłe zaspokajanie swojego szefostwa w tak ułomny sposób. Bo przecież płaszczką, co się ciągle płaszczy wcale nie trzeba być, aby dogodzić. Zawsze uczono mnie, że moja wartość zależy od tego, co zrobię, a nie jak głęboko komuś wejdę w d.... Zresztą wchodząc tam można upaprać się w gównie, które wcale nie pomoże osiągnąć niezależności, ani poczucia sprawstwa, ani szacunku do samego siebie. Istotniejsze przecież są fakty i rzeczy, którymi możesz się pochwalić tak.
Niektórzy ludzie są tyci tyci. Takich też potrzebujemy w życiu, byleby nie dostawali kierowniczych stanowisk. Co wychodzi więc z zestawienia dupowchoda i tego, co uwielbia jak mu ktoś odbyt penetruje? Relacja idealna!

Gorzej mają się obserwatorzy, gdy widzą ten cały proces oliwienia, przygotówki i wcisku. Włazidupkowi nie wytłumaczysz, że to co robi jest gówno warte, bo szkoda czasu i nerwów. Temu, co wnikania jest odbiorcą i wręcz przepada za lizusostwem tym bardziej. Pozostaje obojętność, co z powodzeniem nieraz stosuję. Problem w tym, że jest to niesamowicie męczące. Upodlenie poniżanego niby mnie nie dotyczy, ale bardzo trawi od środka. Najgorszą torturą jest patrzeć jak ktoś robi to sam sobie. Rodzi się wtedy pytanie: jak można być tak bezkrytycznym wobec siebie? Ano można i jak się tak rozejrzycie wokół, to dupowchodów jest całkiem sporo. Ja mówię ich towarzystwu stanowcze nie. Mogę kogoś nienawidzić lub przynajmniej nie lubić, ale muszę mieć do niego szacunek. W sytuacji, gdy on nie poważa sam siebie, to już cios poniżej pasa. Dlatego nie bądźcie dupowchodami i nie pozwalajcie, by inni pchali się Wam w dupsko. Zyskacie na tym jeszcze większy szacunek do siebie (lub podbudujecie ten dopiero raczkujący) i pozbędziecie się z otoczenia ludzi-mebli (niby ładnie wyglądają, ale jedyne co można z nimi zrobić, to przesunąć z miejsca na miejsce). Miejmy nadzieję, że jest na tym świecie więcej interesujących samodzielnych jednostek niż ubezwłasnowolnionych kretynów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Same polonistki na tym wątku sobie piszą i odpowiadają aż miło się to czyta :). Tak idealnie po Polskiemu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Skoro jego rządy są tak fatalne , złe i doprowadzają do ubożenia gminy, to tylko takie słowa trafnie opisują zachowania ludzi , którzy są blisko niego i wspierają w jego poczynaniach. Czy to ważne kto tu pisze? Ważne ,że nie boja się pisać prawdy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Drogie Panie ta Wasza nienawiść do burmistrza stała się chorobliwa i niebezpieczna ponieważ zaczyna przekładać się już na wszystkich mieszkańców, którzy go szanują i popierają. Przekłada się również na ich dzieci .Zamiast wymyślać coraz to inne podłe głupoty zajmijcie się swoimi obowiązkami ,bo chyba ostatnio o nich zapominacie. Młodzież czyta to forum i domyśla się kto jest autorem. Wasz wpis jest obrażliwy dla wszystkich uczestników uroczystości i świadczy o Was. W uroczystości uczestniczył ks.Radosław Kubeł z Grupy Ratowniczej ,,Nadzieja\"- egzorcysta z Łomży.
Chyba tylko on może wam pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

brawo wielka feta na cześć 20letniego grata

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No i bardzo dobrze, że przynajmniej 20 letni dostaliśmy. Darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda. Trzeba cieszyć się i z tego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A czyim szacunkiem on się cieszy chyba tylko takich miernot i łobuzów jak on sam. Ty lepiej się przyjrzyj ile kasy wyprowadzają on i jemu podobni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

I zaproszony egzorcysta jakasiu tobie Michasiowi i nie pomoże. A ci co tak ślepo go wspierają to kłamliwe typy , które szukają tylko własnej korzyści. Tłumy waliły na impreze strażaków , że szkoda gadać . Kilka ujęć i te same osoby. Czyżby ludzie przejrzeli ...pana i jego przydupasów?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

kiedy uroczyste przekazanie odrestaurowanej smieciarki.Jest termin.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

O śmieciarce słuch zaginął, a to był główny powód zwolnienia dyrektora KZB. Mieli odrestaurowywać i przepadła ha, ha, ha. Teraz zajęci są czym innym. Sen z powiek spędza termomodernizacja czyli ocieplanie budynku. Za taką kwotę będą termomodernizować, że ze 4 takie gminy będzie można wybudować. A tu każą się cieszyć z 20 letniego złoma. Cóż jedyne wydarzenia w naszej gminie to wierszyki i konkursiki różnej maści. To tak wygląda nowoczesne zarządzanie gminą ?Jak się nie ma czym chwalić to trzeba cieszyć się byle czym. A kredytów po kokardy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

dygresja.kl leb.z malej.kariera nikodema dyzmy.realizacja.usmiech. cyniczny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

jerzyk jesteś tak zdeterminowany chęcią powrotu do władzy,że nie masz żadnych zahamowań.Zdolny jesteś nawet zabić .Jak się widzi ciebie trzeba mieć cyniczny uśmiech.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

mi-chu...odkręć wodę , nie karz nas za radnych , którzy Cię przejrzeli . Gdzie się nie dotkniesz tylko smród zostawiasz. Oszczędź nas bo juz wstyd na całe województwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jak radni nie przegłosują to was jeszcze gówna zaleją,bo remontu oczyszczalni nie będzie. Ale będą zapachy. Radni niech się zbierają co tydzień i rozdzielają dietki .Tylko to potrafią. Takiego dziadostwa świat nie widział.
Jedna sesja pochłania około 8000 zł na dietki dla radnych i sołtysów,a uchwał nie ma bo szkoda pieniędzy na termomodernizację budynku gminy ,którą wcześniej ci sami radni przegłosowali,a teraz się rozmyślili gdy już gmina wyłożyła pieniądze na wniosek i otrzymała zapewnienie o dofinansowaniu
1600.000zł ze środków unijnych. Brawo radni i ich poplecznicy. Postęp w Jedwabnem jak jasna cholera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Patryk0203=polakpierwszegosortu=teściowa . Rozumiemy trzeba rodzinie pomagać. Brawo radni nie dajcie się wywieźć w pole. Termomodernizację trzeba będzie spłacać przez ćwierć wieku. Ludzie wody nie mają po wsiach, po piachu jeżdżą , a on za 3 miliony budynek będzie ocieplał. Brawo, brawo jeszcze raz brawo. Są radni, którzy szachrajstwa nie chcą przegłosowywać, a ci co głosowali za niech na drugi raz się lepiej zastanowią co robią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Poszukaj jeszcze innych znaków równości .Może kiedy trafisz.A jeśli chodzi o konkrety to gmina do termomodernizacji by dołożyła 900 000 a nie 3miliony.
Tu nic nie przerabiaj .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A skąd ty znasz takie konkretne kwoty Patryku? Najwidoczniej Marcin ma racje w swoich porównaniach i jesteś osobą z bliskiego towarzystwa włodarza miasta. Jak znasz takie konkrety to powiedz mi i przede wszystkim każdemu z nas skąd gmina weźmie te 900 000 zł? Kolejny kredyt, który będzie trzeba spłacać przez wiele lat? Podaj lepiej jakieś konkretne działania władzy jakie wykonała przez dwa lata sprawowania Urzędem. Tak gmina miła się rozwinąć pod skrzydłami obecnych władz, tak wiele jest zarzucane poprzedniej władzy, że nic nie robiła i wydawała pieniądze w błoto. To co mamy powiedzieć o obecnej władzy? Gdzie macie oczy ludzie? Ale jak widać każda hegemonia kiedyś się kończy i bardzo dobrze. Może w końcu nadejdą lepsze czasu dla naszego miasteczka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A ja tak patrząc na wpisy też utwierdzam się w tym ,ze marcin rozszyfrował patryka 0203. Znacie się w tym Jedwabnem dobrze. Lekka przesada za 3mln termomodernizacja!!!??? Za taką sumę można postawić piękny budynek i to od podstaw. Czy w tym miasteczku nie ma bardziej naglących spraw niż tak kosztowna termomodernizacja? Najwidoczniej wasz włodarz teściową też ma za ciemną masę skoro w taki kit uwierzyła. Najpewniej to kolejny przekręt. Moim zdaniem musicie to podać do ogólnopolskiej tv. Powodzenia życzę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Owszem jestem z otoczenia obecnego burmistrza. Nie znam bliżej możliwości finansowych gminy ale wiem ,że 13 radnych wcześniej przegłosowało potrzebę termomodernizacji.Wtedy ja uważałem, że to nie jest najbardziej konieczna inwestycja w gminie ale teraz gdy widać przeciekający dach i duże koszty ogrzewania uważam ,że jest potrzebna.Tym bardziej ,że zapewnione są środki unijne i wydano kilkadziesiąt tysięcy na wniosek. Ale jeśli radni się rozmyślili to niech przegłosują projekt budżetu bez termomodernizacji a nie uciekają z sesji albo nie pojawiają się wcale. Jest wiele ważnych uchwał do przegłosowania.
Bycie radnym to nie tylko pobieranie diet za komisje i sesje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

No cóż, z tego co wiem to najwięcej biorą ci radni , którzy są przychylni burmistrzowi , bo u tych pozostałych to z dietkami szału nie ma jak już tak bardzo chcesz poruszać temat diet wypłacanych dla radnych . Tak się dzieje w całej Polsce i na całym świecie, że ludzie pełniący funkcje publiczne otrzymują jakieś pieniądze . A jak tak bardzo zależy ci na finansach i dobru gminy , a jak piszesz, że jesteś z bliskiego otoczenia szefa to powinieneś dobrze wiedzieć jak teraz trwoni się pieniądze. Np. Całą dokumentację na inwestycje przygotowywali kiedyś pracownicy gminy i pieniądze zostawały w gminie. A teraz wszystko przygotowują firmy zewnętrzne, a nasze pieniądze idą w świat. Jak przygotowywali nasi gminni pracownicy to i projekty przechodziły, teraz co?. Bida z nędzą. Za przygotowanie projektu termomodernizacji pan , który jest całym mózgiem operacji finansowych skasował jak wieść gminna niesie 70 tysięcy. I jak wieść gminna niesie to radni przegłosowali projekt termomodernizacji , ale nie na kwotę 3 milionów. No powiedz tak sam \"obrońco\" co można w ramach termomodernizacji robić z budynkiem gminy, złote grzejniki montować, ściany srebrem okładać?. Pompy ciepła też tyle nie kosztują. Wytłumacz dlaczego tak burmistrz chce usilnie , żeby przeszedł tak drogi projekt.Na szczęście w Jedwabnem nie mieszkają sami idioci i złodzieje i nie daja się nabrać. Także nie ściemniaj ludziom i nie broń oszustów , bo tak będzie lepiej dla nas wszystkich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Radni przegłosowali na kwotę1900000 a w wyniku przetargu wyszło 2500000
z czego 1600000 ze środków unijnych. Ale skoro to według nich za dużo to niech zagłosują przeciw termomodernizacji. I skończcie pieprzyć wkółko o tej termomodernizacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Patryku 0203 od tych zer aż się niedobrze robi. Zero gospodarności! Zero pomysłu na rozwój gminy! ....zero, zero i mniej niż zero. Chociaż zamysłem michałka nie jest i nigdy nie był rozwój gminy tylko zadłużenie jej na kwotę z wieloma zerami i zrównanie naszego miasteczka z ziemią. A najgorsze jest to ,że wiele małych móżdżków z \" długimi rękami \" wspiera go w tych poczynaniach. Wielu daje się wykorzystywać i robić dobrą minę do złej gry. Żenujące.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

to pewne że przetarg był ustawiony,odpadła oferta tańsza,zero,zero,mniej niż zero

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

a cóż to tak Jedwabiniacy ucichli? Nic nie piszą o \"swoim\" włodarzu? I polakpierwszegosortu milczy i nie broni burmistrza, nie ubliża przeciwnikom?! A smrodek o jego zbliżającej się ku końcowi destrukcyjnej kadencji już się rozszedł po województwie! Aż dziw bierze co tez za ekipa \" mądrych\" ludzi go popierała. Pewnikiem co poniektórzy teraz wypierają się, że takiego gospodarza wspierali i jego uczciwość i inteligencję firmowali własnym nazwiskiem. Jakże trafne jest powiedzenie -Polak mądry po szkodzie. U was jednak - Jedwabiniak przed szkoda i po szkodzie głupi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Poczekajmy na efekty pracy nowego przewodniczącego.W przeciwieństwie do was bardzo mi zależy aby wszędzie były asfalty i gospodarność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

bez zlosliwosci ch lub bez c wyaltowac,jest czas na normalne inwestycje.bez telefonow.referendum jasneOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Autor: olszynowy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 06-09-16 22:54

http://www.podlaskie.strefaagro.pl/artykul/podlascy-rolnicy-latwiej-dojada-do-swoich-pol-i-lak

No co jest? Znowu wszyscy tylko nie Jedwabne.

Ostatnio przy 300 złożonych wnioskach na drogi nie załapaliśmy się w pierwszych 100 które dostały kasę. Też dostały Przytuły, Radziłów, Szczuczyn, Wizna, Rutki, Śniadowo, Mońki, Wąsosz, Mały Płock.
Tu jest cała lista:

http://www.bialystok.uw.gov.pl/NR/rdonlyres/55D0850A-2EDA-4E63-ABCE-9286B88F4B90/37224/WST%C4%98PNALISTARANKINGOWA1.pdf

To już nie tylko brak umiejętności i kompetencji. To już premedytacja. Czy w Jedwabnem jedynymi inwestycjami tej kadencji będzie maszt flagowy, używany kibel w parku i osiedle starych baraków nad stawem?


Podobno w tych projektach nie uwzględniono wycinki drzew i mimo 2 tygodni na uzupełnienie dokumentacji władza tego nie poprawiłaOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

TYLKO MI CIEBIE MAMO
TYLKO MI POLSKI ŻAL!...

ORLĄTKO
O mamo, otrzyj oczy,
Z uśmiechem do mnie mów -
Ta krew, co z piersi broczy,
Ta krew - to za nasz Lwów!
Ja biłem się tak samo
Jak starsi - mamo, chwal! ...
Tylko mi ciebie, mamo,
Tylko mi Polski żal! ...

Z prawdziwym karabinem
U pierwszych stałem czat ...
O, nie płacz nad swym synem,
Że za Ojczyznę padł ! ...

Z krwawą na kurtce plamą
Odchodzę dumny w dal ...
Tylko mi ciebie, mamo,
Tylko mi Polski żal! ...

Mamo, czy jesteś ze mną ?
Nie słyszę twoich słów ...
W oczach mi trochę ciemno ...
Obroniliśmy Lwów! ...
Zostaniesz biedna samą ...
Baczność za Lwów! Cel! Pal!
Tylko mi ciebie, mamo,
Tylko mi Polski żal...


ten wiersz recytowany wczoraj podczas obchodów w Jedwabnem ,w Pana ustach nie był powodem zadumy ... Pan Panie Orlątko nie wie, w które gniazdo usiąść. W którym będą większe korzyści? Tak się zastanawiałem cały czas- dlaczego jest Pan przewodniczącym komisji oświatowej. Pewnikiem dlatego,że spełniasz się aktorsko. Takim patriotom jak Ty i twoi koledzy na czele z Góru, chcielibyśmy już podziękować. Dobrze,że większość ma poczucie obowiązku patriotycznego i z honorem służy społeczeństwu. Gdyby najwyższa władza była w Pana rękach IV Rozbiór Polski byłby nieunikniony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Tylko ,że ta obecna większość zebrała się już chyba cztery razy na sesję i .ze dwa razy na komisję budżetową a uchwał najważniejszych nie ma, tylko się przepychają między stołkami Rezygnują z pozyskanych pieniędzy unijnych a pomysłu jak wyremontować budynek gminy nie mają. Rozdziela się tylko pieniądze na dietki. Niektórzy z tych panów rządzili w ten sposób przez ostatnie 10 lat. Ich osiągnięcia widać na każdym kroku:drogi w fatalnym stanie, brak wodociągu, konieczna modernizacja oczyszczalni ścieków.
Honor to jest dla nich pojęcie obce.
A pana Orlątko raz przygarniają a następnym razem przeganiają w zależności od własnych potrzeb.
Roberto nie miej wszystkich mieszkańców za idiotów.My nie potrzebujemy wzniosłych frazesów. Znamy bardzo dobrze tych twoich patriotów. Po 10 latach rządzenia zorientowali się ,że potrzebna jest budowa dróg .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

kto cię polakupierwszegosortu matematyki uczył? Policz dobrze , na pewno nie cztery. A co cię tak bolą te dietki ? Niektórzy radni odsunięci od komisji przez dwa lata nie pobierali diet i nie ubolewali tak jak ty teraz . Sołtysi tez biorą, nawet jak przyjdą 15 min przed końcem sesji. Przejdź się do dobrego okulisty skoro nie widzisz co zrobili poprzednicy :
gruntowna przebudowa 8 jedwabieńskich ulic
- budowa sieci wodociągowej tak, że obecnie gmina jest zwodociągowana w ponad 70 %, a była za czasów pana ch. tylko w 11.
( miejscowość Olszewo Góra też ma wodociąg)
- Gruntowne odrestaurowanie budynku zabytkowego dworku w Jedwabnem
- Przebudowa odcinka ulicy Konopnickiej i odcinka Kościuszki
- Modernizacja ulicy Nowy Rynek i budowa placu rekreacyjnego w miejscowości Burzyn
-Liczne remonty dróg, mostków oraz oświetlenia ulicznego na terenie gminy
-Przebudowy dróg gminnych Kubrzany, Konopki Tłuste , Konopki Chude Witynie, Biodry , Kucze Wielkie
-Remonty dróg powiatowych
-Remonty chodników na ul. Wojska Polskiego, Cmentarnej , Łomzyńskiej
- Nowe wiaty przystankowe w wielu miejscowościach
- odtworzenie przeprawy promowej przez Biebrzę we wsi Mocarze
-budowa nowoczesnych placów zabaw
A oto co zrobił przez dwa lata obecny burmistrz- gliniane dróżki, zadłużenie gminy, zmiany na stanowiskach gdzie pozwalniał kompetentnych ludzi a obsadził stołki przydupnikami o małej wiedzy, zero projektów unijnych .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ale nawymieniałaś tych inwestycji!!!!! Kilka dróżek po parę metrów i niektóre inwestycje z funduszu sołeckiego. Opowiedz o tych inwestycjach mieszkańcom to może się ucieszą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

dalej masz problemy z matematyką! Ulice Wesoła, Piękna,Spółdzielcza, Nowa, Kościuszki, Ogrodowa, 3 Maja, Pl 250 lecia, Rembielińskiego to chyba nie parę metrów? U twojego partacza i kasa z funduszu sołeckiego przepadła a drogi za miliony już dawno deszcz wypłukał. Zobaczymy co będzie po zimie... Jednak posłucham się ciebie i poopowiadam o obecnych inwestycjach . Pewnie mieszkańcy będą słuchać z zaciekawieniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

polakpierwszegosortu ty to wstydu nie masz kogo ty bronisz? no wiem to teść , ale i tu jakaś logika i przyzwoitość obowiązuje. czy mamy pokazać zdjęcia tych dróżek, które po roku są dziurawe jak sito, a może termomodernizacja zasługuje na pochwałę ? 3 miliony wsadzić w budynek gminy? Tak niech ociepli budynek i wykona wszystkie potrzebne remonty, ale nie za taką kasę. Ty mówisz o inwestycjach unijnych taki mądry, że na żadną kasy nie dostał. Za poprzedniego burmistrza nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 17,5 miliona złotych, w tym dotacje unijne stanowiły ponad 8 milionów. sama przebudowa ulic w Jedwabnem to ok. 3 mln. a budowa sieci wodociągowe to około 7 mln. jeśli to nic to co można powiedzieć o inwestycjach obecnej władzy, mniej niż zero. Zapraszam cie w podróż po tych gliniankach, na które zaciągnięto kredyt 3 milionowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To ta Pani rzeczywiście liczyć nie umie. Moze powinna zmienić login na polaksłabszegosortu. Niektórym jednak nie otworzysz horyzontów postrzegania prawdy. I w XXI wieku ciemnota i zakłamanie panuje .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Gdyby te inwestycje zostały wykonane wciągu jednej kadencji to by było ok. ale nie wciągu 10 lat. Roberto chamstwem nic nie nadrobisz. Prawda również dla mnie jest bardzo bolesna. Nikt nie chce co rok wymieniać zawieszenia samochodu ani łatać przedziurawionej misy olejowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

burmistrz nas okłamał i dalej kłamie ,płacimy podatki-na co idą te pieniądze to jest okradanie mieszkańców,zero inwestycji tylko kombinowanie jak \"wydoić\"naszą gminę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jadwabne już od jakiegoś czasu znane jest z wrażliwych intelektualistów (patrz wydarzenia historyczne do których jakoś nie chce się przyznać :)).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

czym tu się chwalić !!! dostaliśmy najmniejszą kwotę ze wszystkich gmin,małe gminy dostały więcej ,ale foto wyszło z ramek np Piątnica 111,000; tysięcy;Szczuczyn 82 tysiące;Wąsosz 64,800 tys.;Mały Płock 49,590;Boćki 103,000 tysiące a Jedwabne 37,243 ,a gdzie budowa dróg? ,wodociągów co było obiecywane w kampani ,ale pensja za nic nie robienie najwyższa w podlaskim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Te kwoty pokazują kierunek w jakim zmierza nasza gmina czyli dół. Obciąć pensję i w końcu skończyć ten demontaż póki jescze coś jest do uratowania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

ooooo w Jedwabnem znów bieg sylwestrowy !!! Niech Wasz burmistrz wyznaczy trasę po tych dróżkach, którymi się szczyci. Nie jeden uczestnik ubabrany w błocie wróci. a i w gipsie pewnie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

koci l , wiadomo,sam wygląd posmiewisko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

W związku z nadejściem nowego roku nastał czas na podsumowania. Minęło już 2 lata rządów naszego „włodarza”. Na wyborczych wiecach obiecywał wiele, między innymi: darmowy Internet dla miasta i gminy Jedwabne, nowy wóz strażacki, wodociągi, drogi, znaczącą redukcję bezrobocia oraz że przywróci tzw. Biuletyn Informacji Publicznej. Grzmiał ze sceny w Gok-u, że nadchodząca kadencja jest ostatnią, w której można pozyskać znaczne środki z UE. Co z tego wynikło? O darmowym internecie można co najwyżej pomarzyć, wóz strażacki to 20-letnie padło, wodociągi to kompletna abstrakcja, pojawiło się za to kilka odcinków piaskowych dróg, pozyskane środki z UE to dopiero konkretna kasa ,że Burmistrz sam zachodzi w głowę co za to kupić: pudełko zapałek czy zapalniczkę. Bezrobocie też zmalało zwłaszcza w jednej z jedwabińskich rodzin. Jedyna obietnica jakiej dotrzymał Burmistrz to papierowa gazetka, która nie nadaje się nawet do podtarcia tyłka bo jest zbyt śliska. Co zatem dzieje się w gminie? Bardzo wiele: mikołajki z przedszkolakami, spotkanie z Mikołajem, spotkanie opłatkowe, bieg sylwestrowy, bodajże drugi. Tak, to też jest potrzebne ale czy to jest rola Burmistrza, czy głowa gminy nie ma nic ważniejszego do roboty? Co dalej nas czeka w nowym roku? Bal noworoczny, gala mleczna, , konkurs fotografii na najbrzydszą mordę w radzie? Może pan Burmistrz powinien rozważyć karierę wodzireja na wiejskich weselach albo kierownika cyrku objazdowego bo organizowanie imprez wychodzi mu znakomicie ale nie tego oczekują od niego normalni mieszkańcy gminy. Może chleb czyli socjal z opieki społecznej i igrzyska czyli liczne bale i imprezy zadowalają lokalną patologię, jednak nie zadowalają ludzi, którym na sercu leży rozwój tej gminy. Porzuć Pan w końcu tą drogę bo nawet ciemny, moherowy Pis-owski lud już tego nie kupuje. Weź się Pan w końcu do roboty a jeśli nie jesteś Pan w stanie do po prostu odejdź; nie każdy nadaje się na burmistrza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Burmistrz wykonuje uchwały rady miejskiej i zadania gminy określone przepisami prawa !
Więc zajmijcie się lepiej radą ich kompetencjami, uchwałami i wewnętrznymi rozgrywkami, wybierzcie w przyszłości kogoś myślącego do rady a nie skupiacie się tylko i wyłącznie na jednym człowieku zwalając na niego całe zło.
Troszkę samokrytycyzmu oraz opamiętania się na Nowy Rok życzę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

to ten jeden oszukał wszystkich wyborców a nie radni,nareszcie część zmądrzała i nie będzie złodziejstwa,kombinowania,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Masz rację leo62. Krótko i na temat. W kłamstwach temu panu nikt nie dorówna.On nigdy nie będzie winny. Wszyscy, ale nie on. na szczęście coraz mniej osób wierzy w te fantasmagorie typu: termomodernizacja, nowoczesne zarządzanie gminą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Autor: speech. (---.dynamic-ww-04.vectranet.pl) Data: 04-01-17 19:53

i co cię tak tu debilu zaciekawiło, że aż założyłeś ten temat?

jaki miałeś w tym cel ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Przestańcie już dokuczać sobie wzajemnie. Przecież życie jest tak krótkie.Uśmiechnijcie się, podajcie sobie ręce. Nienawiść to zło. Spójrzcie w głąb swojej duszy. Wyjmijcie drzazgi ze swoich oczu - wszyscy! Człowiek, który nienawidzi bliźniego nigdy nie będzie szczęśliwy. Pamiętajcie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

cha,cha,rękę podać a z tyłu nóż w plecy wbić,tu nikt nikomu nie dokucza,trzeba robic to co sie obiecywało a nie kombinować do swojej kieszeni ,wszystko rozp...... szkoły,gmina,kzb,dobrze ze inne firmy niepodlegaja temu kombinatorowi,dyletantowi bo by padły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Całe szczęście, że wśród radnych znaleźli się ludzie niepokorni wobec knowań tego diabelskiego pomiota. Podziwiam ich za to, że będąc zależnymi od wpływów Burmistrza potrafią mu się przeciwstawić. Nie wiem z jakich pobudek to robią ale zakładam, że chodzi o dobro gminy albo o osobiste porachunki. Ważne jest, że stanowią twardą opozycję i nie pozwalają mu na kręcenie kolejnych wałków. W społeczeństwie jest coraz więcej osób niezadowolonych z działalności „włodarza” i nie ma co się dziwić, wszak on nie robi nic by poprawić byt mieszkańców a jedynie dąży by poprawić swój własny i kilku swoich przydupasów. Za odwiedzanie przedszkolaków z cukierkami nie płaci się 12 tys. na miesiąc. Nie ma co liczyć, że zrealizuje jakąkolwiek ze swoich obietnic, nie po to się pchał na stanowisko. W swoich kłamstwach przeszedł już samego siebie i już sam nie wie co komu i gdzie obiecywał a o tym jaki z niego cham to chyba nawet nie warto wspominać bo ktokolwiek miał z nim do czynienia doskonale o tym wie. Nadeszła chyba pora by przywołać tego pana do porządku. Czy taczka z gnojem to godny środek transportu na polityczną emeryturę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

trochę zaniżona pensja,jak wyliczyła księgowa burmistrz zarabia ok30 000 tysięcy tak tak z lewymi prawymi,z delegacjami z wczasami czy to jest normalne? radni obnizyć do minimum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ciekawe kiedy pan Ch. wycycka tych dwóch idiotów, którzy kolejny raz dali się nabrać. I jak zwykle \"chłopaki od brudnej roboty\" chwycili przynętę . Chłopy już widzę te asfalty u was. ha ha ha!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Kochani zostawcie tan kurwidołek i zacznijcie normalnie żyć. Tu się liczy tylko szuja i złodzieje. Pan- obiecanki cacanki a głupiemu radość takim naiwniakom wciska kity albo kasą oczy mydli , zbierze manatki i będzie za zagarniętą kasę nieźle żył do końca swoich dni. Takimi dwoma sprzedawczykami, zielonymi jak trawa na wiosnę wytrze sobie niedługo pewną część ciała i szyderczy uśmiech rzuci w twarz. Wspierajcie takiego oszusta!Zrobi wam drogi? ... jeszcze projektów nie ma. Oby zdążył przed następną kadencją.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

burmistrz bardzo duzo robi nie narzekajcie ,wybudował dwie pralnie jedna za 3 miliony a druga za 4 miliony a reszta czyli 400 tysiecy wypierze ręcznie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

\"Włodarz\" to najlepiej pierze mózgi otaczających go idiotów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

muniek spiewa jest super,jestsuper-k.leb nie jest taki brudas pralnie uruchomil,cos się dzieje-jes super

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jedno jest pewne złodziejstwo dobrze się trzyma. Bonanza ze szkoły razem z nimi w jednym szeregu. Słyszałam, że blokują inwestycje. O jakie inwestycje chodzi?Chyba zakup stroju Mikołaja na Choinkę do przedszkolaków. Nic więcej tutaj się nie robi. A złodziejstwo pomaga trwonić kasę. Przynajmniej dużo wiemy o radnych i będziemy rozliczać przy wyborach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Zastanawia mnie czy kiedykolwiek w tej gminie będzie normalnie. Zadziwiające jest, że jeden, tylko jeden nawiedzony kmiotek potrafi poróżnić i nastawić przeciwko sobie całe społeczeństwo. Kiedy w końcu mieszkańcy zrozumieją, że to ścierwo karmi się tylko i wyłącznie kłamstwem, obłudą oraz nienawiścią. Stale zasłania się żywą tarczą w postaci zależnych od jego łaski dyrektorów, kierowników i prezesów udając, że oni mają cokolwiek do gadania. Urabia niepełno-sprytnych radnych byle tylko przepchnąć swoje machinacje. Zniszczył już prawie wszystko cokolwiek w miarę sprawnie funkcjonowało przekraczając zaledwie półmetek swojej kadencji. Niedługo w Urzędzie Gminy zamiast krzeseł dla petentów zostaną zamontowane klęczniki by z odpowiedniego poziomu można było rozmawiać z Burmistrzem i podległymi jemu kierownikami. Pytanie za milion dolarów: Urząd Gminy i Burmistrz jest dla mieszkańców czy mieszkańcy są dla Urzędu Gminy i Burmistrza?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Normalnie byłoby gdyby ludzie mieli charaktery, twarde zasady i nie wspierali takiego oszusta i oszołoma. Nikt mądry nie popiera takiego typa!!!Zastanawia mnie kto go wybrał na burmistrza?!!! Widać ci co są przy nim i dają się zmanipulować to ten sam poziom moralny. O Bonanzie już w powiecie głośno. Ze też rodzice na to patrzą i nie reagują. U was chyba zmowa milczenia nastała od dwóch lat. Strach wyrazić jakąkolwiek swoją opinię. Kto jest przeciw to na bruk. Ciekawi mnie co skłoniło tych dwóch, do zmiany opcji. Tak naprawdę nieboracy nie wiedzą do kogo się przyłączyć. Do tych co nie pozwalają rozgrabiać gminy, czy do tych pustych główek, co tylko potrafią rękę podnosić kiedy włodarz karze. Chyba nie przekupił ich obietnicami? Zera do potęgi N . Jak można działać świadomie na szkodę gminy, szkoły i całej społeczności, a co za tym idzie i własną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ojeju jak się produkują a samego burmistrza możecie w d...........pocałować hee

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Wielkimi krokami zbliża się magiczny czas kampanii wyborczej i samych wyborów a wtedy to sam burmistrz będzie całować wszystkich w d…… heheh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jego w tę wredną gębę nikt nie chce całować, a co dopiero w d............. Zostaw to etkowi.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Najpewniej Kasia K często go całuje w d....... Ale jak mu się do d.... dobiorą to zostanie jeden wielki koci łeb
;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Zostawcie w spokoju etka nie po to przed wyborami miał kilkunastu swoich wyborców zameldowanych u siebie by kogoś w coś całować teraz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne


Niczym w filmie Barei
– Marysiu, niech Marysia poczeka z obiadem na pana.
- Przepraszam, że pytam, ale czym zajmuje się pan?
– Mój mąż... Mąż jest z zawodu dyrektorem.

z powodu znikającego p.o proszę o informację na emaila Ktokolwiekwidziałktokolwiekwie.wieści.jedwabne@p.o

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

We wtorek zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił listę gmin, którym może zostać udzielona znaczna pomoc finansowa w ramach środków z PROW. Na tej liście znajdują się: Gmina Kolno- 1 991 577,00 zł (słownie: milion dziewięćset dziewięćdziesiąt jeden pięćset siedemdziesiąt siedem zł),
Gmina Radziłów- 1 967 875,00 zł, Gmina Piątnica- 1 707 248,00 zł, Gmina Łomża- 2 000 000,00 zł, Gmina Zambrów- 1 995 769,00 zł, Gmina Wysokie Mazowieckie- 2 000 000,00 zł, Gmina Szumowo- 2 000 000,00 zł, Gmina Śniadowo- 1 999 017,00 zł, Gmina Zbójna- 1 752 292,00 zł. Nie znalazłem na tej liście Gminy Jedwabne.
Brawa dla „włodarza” i dla jego nieograniczonej kreatywności. Kiedy kres kadencji tego nieudacznika co niechlubnie reprezentuje naszą Gminę. Pozyskał 37 tyś a zdjęć i artykułów narobił jakby te 2 miliony wywalczył.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Wystawić taczkę pod gminą. Wywieźć go na zbity pysk. Podziękować mu za te inwestycje. Rozpieprzył wszystko , gminę zadłużył oszust jeden. Teraz jeszcze jego pomocnica teściowa buntuje wszystkich, żeby nie utworzyć Zespołu Szkół. Niech do krów idzie polakpiewszegosortu, bo tam lepiej pasuje. Dzieci niczego nie nauczy a etat blokuje. Sama z protekcji teścia została zatrudniona a teraz ludzi na bruk chce wyrzucić paskuda jedna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Co tam słychać ciekawego w Jedwabnym? Karpie w stawie jeszcze pływają?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Hrabio w Jedwabnem nic ciekawego. Wiochę robi \"włodarz\" , że szkoda gadać. Wodociągi nie przeszły, tak jak i wszystkie projekty na drogi. Zero dosłownie zero. Teraz każda inwestycja na kredyt. Tylko kto będzie spłacać i jakim kosztem. A oświeceni radni wierzą w kłamstwa i wykręty. Może karpie jeszcze pływają, ale niedługo i za nich się weźmie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ponowne otwarcie świetlicy w Kuczach Wielkich to dopiero inwestycja i sukces na miarę świetlicy w Grądach Małych. Ludzie zaangażowani wywalczyli fundusze, wypracowali własnymi siłami, wyremontowali a „włodarz” się pręży, pnie do góry z dumy mało z kadru nie wyskoczy chcąc być wyższym i udaje, że cokolwiek zrobił dla tej sprawy. Wyborowa na stole, a może Wyborcza? Czy mieszkańcy wsi Kucze Wielkie mają za co dziękować temu Panu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Jak się nie ma czym chwalić to najlepiej przypisywać sobie cudze zasługi. Żeby włodarz miał choć odrobinę wstydu to zachowywałby się inaczej. On( przyznają mi chyba nawet jego zwolennicy jeśli pokuszą się choć o krztynę obiektywizmu) konsekwentnie dąży do ruiny Jedwabnego. Inwestycji zero, to już widać gołym okiem.Teraz jak wieści krążące po Jedwabnem i okolicy niosą zrujnować chce szkoły. Przy okazji reformy pozbędzie się zawodówki i liceum, po co inwestować w tutejszą edukację najlepiej wszystko roztrwonić .Radni wspierający go, murem później będą mówić, że tak musieli , bo i teraz tak tłumaczą,\" że on do wszystkiego ich zmusza\" to słowa jednego z przydupasów. Chamstwo i arogancja tego typa osiągają szczyty. I pomyśleć, że tylu idiotów dało się na to nabrać, a to tylko z czystej zawiści, która przesłoniła im zdrowy rozsądek. Nie zauważali tego dobrego co się działo , nie dostrzegali inwestycji. Niektórym prostym chłopom imponuje to , że mogą zwracać się do niego po imieniu , a on skrzętnie to wykorzystuje dla własnych celów, a w ruinę popadamy wszyscy. Niektórzy wspierający już dostają rykoszetem. Może ta ich \"głupota\" w końcu zabierze się do myślenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Niektórym oczu na siłę nie otworzysz . W sklepie nad rzeką alkohol wyborczy niebawem popłynie. Ze też można być tak ślepym i głupim i nie zauważać tego, że ten pan jest burmistrzem po to aby ograbić i doprowadzić do ruiny to miasteczko. Kadencję zaczął od wyjazdu do Słowacji narty , oczywiście przez Muszynę ,żeby podbić delegację . Teraz wyjazd do Zakopanego za niezła kasę. Większości delegacji nie ujrzało światła dziennego. A projekty unijne na wodociągi, drogi...inni pilnują i dostają kasę...a ten olewa i sie nie martwi. Nie ma czym . W jego nowych domkach woda będzie płynąć szerokim strumieniem. Ogrzewanie ekologiczne i nowoczesne. A wy ciołki bez honoru i godności dalej płaszczcie się przed nim. Pomacha wam na przegnanie ...środkowym palcem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Niedługo wszyscy tam będziecie mieli przej...ne jak Texas zostanie burmistrzem. A już robi sobie kampanie wśród ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Tak źle jak za obecnego burmistrza to jeszcze nigdy nie było. Teraz by poczynić jakiekolwiek ambitne inwestycje konieczne jest zaciąganie długoterminowych kredytów bo „włodarz” w swej nieskończonej mądrości i przy tak rozległych znajomościach, którymi tak się chełpi, nie dał rady pozyskać ani złotówki. Ulice Polna i M.C Skłodowskiej też już odeszły na dalszy plan i nie będą modernizowane a kocie łby będące ich nawierzchnią pozostaną tam przez kolejne dekady. Ale co tam szukać po obrzeżach miasta skoro nawet centrum wygląda jak pole po bitwie: dziurawe drogi, gromady bezdomnych psów, niezliczone ilości srającego ptactwa, powyrywane słupy. Nie ma pieniędzy by to ogarnąć ale na bankiecik to się zawsze znajdą choćby spod ziemi ale wygrzebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Tak zachodzę w głowę ....gdzie on znajdzie taki dywanik 4 cm, asfaltowy, żeby przykryć te dziury na konsolidacyjnych dróżkach? Czarna rozpacz za rządów pana Ch. A takie buźki były uśmiechnięte po wyborach! Każdy czekał tych obietnic-drogi, chodniki, wodociągi. lądowiska , internet darmowy, gabinety rehabilitacyjne, kraina mlekiem i miodem płynąca. Niestety tylko nieliczni wiedzieli że to jeden wielki przekręt i oszust. Błyska tylko fleszem, żeby zapamietać jego zgorzkniałą , niszczoną nienawistnym grymasem gębę. Tu na pogrzebie Inki i Zagończyka, tu Mikołajek. tam znów kilka płytek na podłodze w świetlicy, teraz z sołtysami się lansuje....a może tak zaprosić tvitv, może nawet TVN, na te dróżki żeby pokazać ludziom jak się topi ich miliony w błocie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Do M......................

Witam króla idiotyzmu i chamstwa! Co słychać? Jak tam interes się kręci?

Debilacja społeczeństwa ciągle trwa! Jak tam spółeczka już oskubana?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Wydaje mi się że potęgujące się chamstwo, bezczelność i ignorancja tego Pana wynika w znacznej mierze z presji zbliżającej się nieuchronnie miażdżącej, haniebnej i sromotnej porażki w nadchodzących wyborach, niezależnie od tego kto będzie kontrkandydatem. Coraz mniej czasu, coraz mniej sposobności , coraz mniej zwolenników. Ciekawe czy „włodarz” dostanie ze 20 głosów za swoje niezwykle ambitne inwestycje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Na swoje ambitne inwestycje pewnie zaciągnie kredyt , który będą spłacać dalsze pokolenia . I żadnych inwestycji w tej mieścinie nie będzie przez lata. Tak wierzący w inteligencje tego pana tez ponoszą za to odpowiedzialność, chociaż teraz to każdy udaje albo wstydzi się przyznać ze glosował na tego oszusta. Ciemnota nie ma granic. A on z takich ciolków których wykorzystał do swoich celów śmieje się w głos...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

A kredytów ci u nas dostatek, glinianki też na kredyt tylko już ich nie widać wdeptały się. Teraz ugaduje tych idiotów(sławną ósemkę) za nowym kredytem na drogi i wodociągi, inne gminy z UE mają , a my za swoje, a co tam niech ciemny lud spłaca! A poparcie to na łeb, na szyję leci cztery lata zmarnowane jak nic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

To się porobiły cuda, że nie ma już nawet jednej osoby co by pochlebnie się wyraziła o działaniach „włodarza”. Daje to wszystko do myślenia odnośnie osoby tego „Pana”. Nikt nie wypowie się na forum, że on cokolwiek zrobił dobrze? Nawet słynna teściowa? Nawet nieoficjalny zastępca burmistrza, co na co dzień szlifuje miotłą ulice miasteczka? Czyżby już wszyscy zwątpili w nieograniczony potencjał naszego wspaniałego, kreatywnego, uwielbianego przez media „gwiazdora”? Nawet on sam już nie potrafi się wyłgać? Nie ma już kogo zmusić do wypisywania na forum pochwalnych pieśni? Czyżby wszyscy opuścili szeregi? A zapomniałem został jeszcze jeden super urzędnik od zadań specjalnych….. Staropolskie przysłowie mówi że jaka du*a takiego wiechcia szuka heh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Scott trochę się mylisz. Jest jeszcze w naszej mieścinie duże stado szczurów, które wspiera swojego króla. Kiedyś byli ostro przeciw, zeznawali w sądach, knuli, wystawiali na odstrzał a dziś ...miłość kwitnie. Dla własnej korzyści w tej pozbawionej sensu, bezwartościowej i niekończącej się pogoni nie widza tego,ze ich wyścig prowadzi do rynsztoku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Incompetent person as a school head... nie myślałem, że w Jedwabnem tak wielbią Michała. Jak niekompetentną i nieudolną osobą trzeba być, żeby wystosować gratulacje nie temu uczniowi, który został laureatem!!! Podejście do sytuacji mówiąc kolokwialnie - zwala z nóg. Michał a Marcin, to niestety dwie inne osoby...ale sztuka jest sztuka i chwalić się trzeba. Skoro chce pan błysnąć w swoim zauroczeniu osobą burmistrza, napisz pan tekst, skomponuj utwór, zaprezentuj wokalnie i instrumentalnie na zakończenie- miejmy nadzieję obu kadencji! Nie dziwi mnie już to p.o.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

p.o..... a kto to taki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Z tym dużym stadem szczurów to bym nie przesadzała to takie stadko. Tacy ludzie z każdą władzą się ułożą , minie ten to będą lizać d......ę innemu i psy będą wieszać na nim tylko gwizd i świst. Oni wszystko zawsze dla własnej korzyści. A gwiazdor coś jakby przyblakł tylko z Kazkiem? O nie, nie on tak szybko nie przyblaknie. Mistrz intrygi i kłamstwa już obmyśla nowe strategie. Trzeba będzie coś tym ciemniakom znowu nakłamać , na obiecać i uwierzą. Już nie raz tak było. Ciekawe czym będzie się chwalił- nie, on będzie biadolił, że chciał tak dobrze tylko mu przeszkadzają. Tak trzymać radni pożyczoną kasę łatwo się wydaje, a trudno spłaca nawet jak przez spółeczkę przechodzi!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Koleszka nie sądzę bym się mylił co do liczebności zwolenników „włodarza”. Jak słusznie zauważa Kasiulllka te zdegenerowane do szpiku kości kreatury będą tylko ważyć jego szanse na reelekcje i gdy tylko stwierdzą, że ich nie ma, zaczną wzdychać do następnego. Ale to mało ważne, ten „pan” i jemu podobni już dawno pozbyli się jakiejkolwiek moralności i wszelkich zasad. A odnośnie osoby samego „wodza”- to czy ktokolwiek jeszcze wierzy w szczerość jego intencji inwestycyjnych? Od dawna nie słyszałem na jego temat chociażby namiastki dobrego słowa. Wyborcy nie są tak głupi za jakich on ich uważa. Nabrać kogoś na wizję cudownych zmian można tylko raz. Kres nieudolnych rządów tego gwiazdora jest tuż za rogiem. W mojej ocenie jest to najgorszy burmistrz jaki kiedykolwiek w historii gminy piastował ten urząd. W interesie nas wszystkich leży by ten planowany kredyt nie został zaciągnięty bo na cokolwiek zostanie przeznaczony będzie po trzykroć gorsze i po trzykroć droższe od zamierzonego planu a spłacać to trzeba będzie przez dekadę, czyli 2,5 kadencji burmistrza. Przykład- drogi budowane metodą konsolidacji gruntów, tak będzie ze wszystkim spod ręki oświeconego „włodarza”.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Scott chciałbym, żeby tak było jak mówisz. Oby zwolenników tego małego pod każdym względem człowieka, zostało jak najmniej. Nasze społeczeństwo jest specyficzne- obłudne, dwulicowe i nie myślące perspektywicznie. Liczy się tylko co tu i teraz oraz własny interes. Nie ważna przyszłość! Takiego włodarza w innym mieście wyrzuciliby na zbity pysk. A u nas, niektórzy wręcz się szczycą znajomością z tym oszustem i krętaczem. Kto mu się ostał z przyjaciół wspierających go przez lata ? Zaślepione, niemyślące samodzielnie jednostki! Wszystkich przyjaciół wykorzystał do swoich niecnych celów i się wypiął. Następni w kolejce do wykiwania sami się o to proszą. Miejmy nadzieję, że rozsądek radnych weźmie górę i nie pozwolą zrujnować gminy nabić kieszeni temu pasożytowi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Ledwie post się skończył i już zapowiedź jednej z najbardziej wyczekiwanych, hucznych imprez- gala mleczna. Następnie Dni Jedwabnego, a jeszcze wcześniej micha darmowej grochówy na majówce. W międzyczasie coś po drodze jeszcze wyskoczy, jakiś balecik, w końcu brak okazji też stwarza okazję, kreatywny „włodarz” na pewno coś wymyśli. Może balecik dla kierowców ciężarówek albo hutników, górników, samotnych rodziców albo dla hodowców karpi. Ciąg dalszy nierządów utracjusza za gminne pieniądze i mydlenie ludziom oczu bezinteresownymi sponsorami. Urzędnicy z trudem upychają już to wszystko w ramki- ale cyferki grają. Żyjmy dniem dzisiejszym jakby jutra miało nie być.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gmina Jedwabne

Scott trzeba robić dobrą minę do złej gry. Minę pokerzysty- tu idzie gra o wielką stawkę i jeszcze troszeczkę, jeszcze troszeczkę i znowu się przytuli. A teraz pełen luz, a co tam dopóki piłka w grze można pleść niestworzone rzeczy. Ciemnogród znowu uwierzy w opowiastki. A apetyt rośnie w miarę jedzenia. Aż strach pomyśleć co będzie później brrrr!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0